Dell G315 seri bilgisayardan ubuntu işletim sistemini silip retail key ile windows yükeleme?

ftheskc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhabalar,sıkıntılı bir süreçten sonra elime almış olduğum Dell g315 gaming leptop bana ubuntu işletim sistemi ile gelmiştir,fakat ben bunu silip sorun olmadan windows 10 pro retail key ile windows yüklemek istiyorum,ubuntuyu silme işlemini sorunsuz yapmak istediğim için burda sizlere sormak istedim,kaldırma işlemini paneller ve tuş sistemi üzerinden,yani tarifle anlatabilecek birisi var mıdır? Şimdiden teşekkürler

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Herkese merhabalar,sıkıntılı bir süreçten sonra elime almış olduğum Dell g315 gaming leptop bana ubuntu işletim sistemi ile gelmiştir,fakat ben bunu silip sorun olmadan windows 10 pro retail key ile windows yüklemek istiyorum,ubuntuyu silme işlemini sorunsuz yapmak istediğim için burda sizlere sormak istedim,kaldırma işlemini paneller ve tuş sistemi üzerinden,yani tarifle anlatabilecek birisi var mıdır? Şimdiden teşekkürler
UEFI olarak Windows 10 USB si oluşturmanız lazım önce. Bu işi Windows yüklü bir PC den Rufus programı ile yapabilirsiniz Ubuntu dan yapması karmaşık gelebilir size çünkü. Hazırladıktan sonra BIOS a girip boot kısmından USB yi başa getirmeniz lazım. Sonra kaydedip çıkmanız lazım. Kurulum ekranında aldığınız ürün anahtarını girin. Sonra komple volume lere sil deyin. SSD yi seçip ileri deyin. Bu kadar. :)

ftheskc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim,birkaç detay için sizinle özelden iletişime geçebilir miyim