Dabbe: Bir Cin Vakası Hollywood Filmlerine Karşı

Reaksiyon puanı
0
640_19856_dabbe-cinvakasi-gorsel-1jpg.jpg

Vizyona girdiği 3 Ağustos tarihinden itibaren izleyici sayısını yükselterek, vizyon mücadelesine devam eden Dabbe: Bir Cin Vakası, 3. haftasında 212 bin izleyici sayısına ulaştı. Dabbe: Bir Cin Vakası, Kara Şövalye Yükseliyor filmini geçerek 3. sıraya yerleşti.

İzleyicilerin sosyal medya üzerinden Dabbe: Bir Cin Vakası'nı en iyi Türk korku filmlerinden biri olarak tavsiye etmesinin bu yükselişte en etkili faktör olduğu vurgulanıyor. Yaz aylarında Türk filmi gişe yapmaz anlayışını kıran Dabbe: Bir Cin Vakası'nın bu yükselişini devam ettireceğini inandıklarını belirten filmin yapımcıları, bu durumu hikayenin gerçek bir olaydan esinlenmesine ve benzer diğer filmlerden çok daha etkili korku sahneleri içermesine bağlıyorlar.

Dabbe: Bir Cin Vakası, yüksek bütçeli Hollywood filmlerine karşı vizyon mücadelesine yurt içinde halen 150 kopya ile devam ederken, Eylül'ün ilk haftasında Almanya, Fransa, İngiltere ve Japonya'da gişe yarışına katılacak tek yerli yapım olmaya gün sayıyor.

Korku filmi severleri yaz sıcağında sinemaya çeken, Dabbe ve Semum filmleriyle korku sinemamızın dünya çapında tanınmasını sağlayan Hasan Karacadağ’ın son korku filmi Dabbe: Bir Cin Vakası filmi, Ceyda T. ve ailesinin yaşadığı ve halen esrarı çözülemeyen 7 dehşet gecesini anlatıyor. Kameralara kayıt edilmiş ilk metafizik olay olarak Türk psikiyatri tarihine geçen olayın detayları yönetmen Hasan Karacadağ’ın Anakara GATA Tıp Fakültesi’nden şahit olduğu gerçek bilgilere dayanıyor.

Kaynak

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Filmin son 15 dakikası etkiledi beni açıkcası :) Yabancılar bu işi daha iyi yapıyor öyle çakma paranormallerle olacak iş değil orjinali bile o kadar etkileciyi değilken hemde..

tooclose

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Filmin son 15 dakikası etkiledi beni açıkcası :) Yabancılar bu işi daha iyi yapıyor öyle çakma paranormallerle olacak iş değil orjinali bile o kadar etkileciyi değilken hemde..

Kardeş sen korku filmlerinde fazla korkmuyor olabilirsin ama burada Paranormal Activity 1'den bile aşırı derecede etkilenip 2-3 gün düzgün uyuyamayan kişiler tanıyorum. Korku filmleri etkileyici filmler. Güzel oluyor arada gerilim almak. Sadece AM-PM saatini ve o korkutucu Mavi, Beyaz, Siyah tonunu almışlar Paranormal Activity'den, yinede korkutucu bir film. Aşırı olmasada Hollywood'a meydan okuyacağını pek zannetmiyorum ama yinede başarılı :thumbup:

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
dabbe 2 yi izledikten bi daha dabbe izleyeceğimi sanmıyourm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle şunu söylemeliyim ki maalesef türkiye'de yerli korku filmi yapabilen yok.

eskiden okul,halka tarzı öcüklü böcüklü filmler yapıldı,ancak bu ülkenin insanının bunlarla korkutulamayacağı,aksine eğlence kaynağı olunacağı anlaşılınca
insanların zaafı olan konulara yönelmeye başladılar..

bunlara , dabbe ve semum ile başlandı.. özellikle de "yaşanmış" "gerçek" ve kuran'da da bahsi geçmesi nedeniyle,hiç korkmayan insanların bile etkilenmesi sağlandı..
asıl bomba musallat filminden sonra başladı,şahsen o filmi izledikten sonra 2 ay etkisinde kaldım..

Bunun uzun bir süre de böyle devam edeceği anlaşılıyor..

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
öncelikle şunu söylemeliyim ki maalesef türkiye'de yerli korku filmi yapabilen yok.

eskiden okul,halka tarzı öcüklü böcüklü filmler yapıldı,ancak bu ülkenin insanının bunlarla korkutulamayacağı,aksine eğlence kaynağı olunacağı anlaşılınca
insanların zaafı olan konulara yönelmeye başladılar..

bunlara , dabbe ve semum ile başlandı.. özellikle de "yaşanmış" "gerçek" ve kuran'da da bahsi geçmesi nedeniyle,hiç korkmayan insanların bile etkilenmesi sağlandı..
asıl bomba musallat filminden sonra başladı,şahsen o filmi izledikten sonra 2 ay etkisinde kaldım..

Bunun uzun bir süre de böyle devam edeceği anlaşılıyor..

Amerikalar'da da aynı mantık , Baba- Ruh - Kutsal su onların korktuğu şeyler.