Soru CS:GO Ayar Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Agony13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar, CS 2'yi indirdim. Ben açık beta geldi sandım, ama zaten rankım kapalı olduğundan düşmemiş. Neyse, benim diyeceğim şey şu: Önceden dandik bir laptop'tan oynuyordum, zorunlu olarak en düşük çözünürlük ve ayarlarda oynuyordum. Şimdi şükürler olsun iyi bir PC aldım, ama ayarları yine en düşükte mi oynanayım?

Not: Sistem aldım, monitöre param yetmedi, o yüzden eski monitörü kullanıyorum. O da maksimum 1024x768 ayarında, 75 Hz oluyor. 1080p 60 Hz mi, yoksa 1024x768 75 Hz mi?

Son düzenleyen moderatör:

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
arkadaşlar cs 2 için indirdim ben açık beta geldi sandım ama zaten rankım kapalı olduğundan düşmemiş bana neyse benim diyeceğim şey şu ben önceden dandik bi laptoptan oynuyordum zorunlu olarak en düşük çözünürlük ve ayarlarda oynuyordum şimdi şükürler olsun iyi bi pc aldım ama ayarları yine en düşükte mi oynanayım

not sistem aldım monitöre param yetmedi o yüzden eski monitör var onu kullanıyorum o da max 1024 768 ayarında 75 hz oluyor 1080p 60 hz mi 1024 768 75 hz mi
Bence güncel bir oyun olduğundan 1024x768 biraz ayıp kaçar gibi. Ayrıca sistemin 75 FPS verecek mi onu da düşün.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Cs2'yi bilemiyorum fakat. CSGO'da kesinlikle en düşük ayarda oynamanı öneririm. Şahsen yoldaş/Lake oynayan biriyim. En yüksek ayarlarda uzak mesafede evin camları/su vb. yansıma yapıyor. Ve içerisini göremiyorsun. Fakat en düşük ayarlarda camda/suda herhangi bir yansıma olmuyor ve doğrudan içerisi gözüküyor. Bence rekabetçi bir oyunda görselden ziyade bu tür kolaylıklar tercih edilmeli. 720P 75HZ iyidir. Bende aynı çözünürlükte oynuyorum.

Agony13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bence güncel bir oyun olduğundan 1024x768 biraz ayıp kaçar gibi. Ayrıca sistemin 75 FPS verecek mi onu da düşün.
hocam başlıktaki gibi sistem iyi i512400f rx6700xt
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cs2'yi bilemiyorum fakat. CSGO'da kesinlikle en düşük ayarda oynamanı öneririm. Şahsen yoldaş/Lake oynayan biriyim. En yüksek ayarlarda uzak mesafede evin camları/su vb. yansıma yapıyor. Ve içerisini göremiyorsun. Fakat en düşük ayarlarda camda/suda herhangi bir yansıma olmuyor ve doğrudan içerisi gözüküyor. Bence rekabetçi bir oyunda görselden ziyade bu tür kolaylıklar tercih edilmeli. 720P 75HZ iyidir. Bende aynı çözünürlükte oynuyorum.
tamamdır hocam sağolun

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
hocam başlıktaki gibi sistem iyi i512400f rx6700xt

tamamdır hocam sağolun
Dostum o zaman yüksek çözünürlükte oynayabilirsin. Ama grafik mevzusunda hocam doğru söylemiş kısın ki oyunda avantajınız olsun. İyi oyunlar dilerim.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Dostum o zaman yüksek çözünürlükte oynayabilirsin. Ama grafik mevzusunda hocam doğru söylemiş kısın ki oyunda avantajınız olsun. İyi oyunlar dilerim.
Karakterler daha geniş gözükeceği için düşük çözünürlük de avantaj sağlar. Düşük çözünürlükte/4:3'de oynamak daha mantıklı.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
1024x768'de 75 Hz kesinlikle çok daha mantıklı. Hz açısından da çözünürlük açısından da daha avantajlı olursunuz. Tek kaybınız görüntü kalitesi olur fakat, oynanış için avantajınız olur.

Agony13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
1024x768'de 75 Hz kesinlikle çok daha mantıklı. Hz açısından da çözünürlük açısından da daha avantajlı olursunuz. Tek kaybınız görüntü kalitesi olur fakat, oynanış için avantajınız olur.
Tamam hocam peki ya asıl oyun grafik ayarlarını ne yapayım buna kimse cevap vermiyor mesela helliantv bazı ayarşarın arttırılması iyi olabilir diyordu gölgeler falan

Hocam sağolun ama dediğim gibi hellian falan kenar yumuşayma ve gölgeleri falan yüksekte oynuyordu bunun nedeni nedir

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
Tamam hocam peki ya asıl oyun grafik ayarlarını ne yapayım buna kimse cevap vermiyor mesela helliantv bazı ayarşarın arttırılması iyi olabilir diyordu gölgeler falan
Ben kenar yumuşatmayı bir tık arttırmak dışında her şeyi en düşüktü kullanıyorum. Hellian'ın o bahsettiği detaylar çok küçük detaylar. İşe yarar mı yarar ama şart değil.