CHP'den 3 Vekilin İstifası Saray Operasyonuymuş !!!

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Bugün 3 CHP'li vekil gerekçelerini basın önünde açıklayarak partiden istifa etmişti.

İstifa sonrası çıkıp açıklama yapan CHP çözcüsü konuyu söylemleri ve eleştirileri pas geçerek saraya getirmiş gene.

"Saray operasyonları CHP'yi asla yolundan döndüremeyecektir" ifadelerini kullanmış.

CHP'li vekillerin eleştirilerine cevap vereceğine neden tüm kanallar Canlı verdi diye eleştiriyor CHP yönetimi :D ( Meclis önünden gündüz vakti ve kameralar önünde alenen açıklama yaptıkları için olabilir mi acaba ? )

Bu söyleme çok sinirlenen istifa etmiş vekiller hemen Tweet atmış.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Çelebi "Bir saray operasyonu arıyorlarsa Menemen'e, Urla'ya baksınlar" dedi.
Çelebi açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"CHP GBV Özgür Özel’in istifa değerlendirmesi istifa gerekçelerimizde ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koymuştur. AKP FETÖ ortaklığında gerçekleştirilen kumpaslardan cezaevine girmiş biri olarak bana iftira atamazlar.

Bir saray operasyonu arıyorlarsa Menemen’e, Urla’ya baksınlar.

Saray operasyonu diyerek bizi itham eden Sn Özgür Özel, açıkça soruyorum Menemen’i kim sattı? Sizin genel merkezden yazdığınız belediye meclis üyeleri mi? İttifak ortağı olduğunuz dostlarınızın belediye meclis üyeleri mi? Pm de itiraz ederek gizli oylamaya götüren bendim
."

1611963129739.png

Not: Yeni modada bu oldu CHP'de işlerine gelmedimi hemen Sarayın adamı zaten Muharrem İnce Saraya gitti yok bu vekiller saray operasyonı. Adamlar bir kamyon gerekçe sunmuş orada onlara cevap veremeyip birde adamları kirletiyorlar iftira atıyor gerçekten yazık :(

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Adamlar yolunu bulmuş :D Sıkıştı mı bu Saray'ın adamı deyip kurtuluyorlar.

Veya altından kalkamadıkları olay mı var hemen Saray'ın işi bu de tamam inanan kitlede var :D

Ayrıca Özgür Özel istifa eden milletvekilleri hakkında yaptığı konuşmasında istifaların saray operasyonu olduğunu söylemiyor istifalardan bağımsız olarak CHP'nin saray rejimine karşı yoluna devam edeceğini söylüyor. İstifanın nedenini saraya atıyorlarmış gibi haber yapıyorlar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Direk CHP ye yakın bir haber sitesi ve Özgür Özel'in ettiği laf

Saray operasyonları CHP'yi asla yolundan döndüremeyecektir" ifadelerini kullandı.

Ayrıca 3 istifa eden vekilde resmi Twitter hesaplarından bu duruma cevap verdiler siz bize saray'ın adamı operasyonu diyemezsiniz diyerek.

Buda Muharrem İnce'nin Tweet i. Adamada direk iftira atıyorlar kendi kanalları üstünden.

1612005147990.png

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Direk CHP ye yakın bir haber sitesi ve Özgür Özel'in ettiği laf

Saray operasyonları CHP'yi asla yolundan döndüremeyecektir" ifadelerini kullandı.

Ayrıca 3 istifa eden vekilde resmi Twitter hesaplarından bu duruma cevap verdiler siz bize saray'ın adamı operasyonu diyemezsiniz diyerek.

Buda Muharrem İnce'nin Tweet i. Adamada direk iftira atıyorlar kendi kanalları üstünden.

Ekli dosyayı görüntüle 136990

-Bugün yaşananların saray tarafından, tek adam rejiminin devamı için her şeyi göze alanlar tarafından nasıl takip edildiğini görüyoruz.

- Bir bakanın istifasını 22 saat altyazıda dahi vermeyen kanalların milletvekili istifasını canlı yayınlıyor oluşlarının bir anlamı vardır. Bunu çok dikkatle takip ettik ve not ettik.

- Saray operasyonları CHP'yi asla yolundan döndüremeyecektir. Hep birlikte kararlılıkla iktidara yürüyeceğiz.

İktidara yakın medyanın bu istifa haberlerini CHP bitiyor diye haber etmesiyle alakalı saray operasyonu diyor bence çünkü videoyu izlersen vekillerin kişisel kararlarıdır oturduk konuştuk diyor. Direk olarak vekiller saray operasyonu ile görev bıraktı demiyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Sana direk itham edilen vekillerin mesajını atıyom la :D Sen halen ne diyon....

Direk istifa eden vekilin attığı mesaj bu demek ki oda öyle anlamış.
Üstüne Muharrem İncenin mesajıda ortada. Açıkça dalga geçer gibi yapma kendini şöyle laf arasında Saray operasyonu diyor işte savunmaya çalışma...

1612005822529.png

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,139
CHP'yi baya büyük rakip olarak görüyorlar ki gece gündüz aleyhine haber yapıyorlar. Bakan istifasında haber bile yapmadılar.

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Sana direk itham edilen vekillerin mesajını atıyom la :D Sen halen ne diyon....

Direk istifa eden vekilin attığı mesaj bu demek ki oda öyle anlamış.
Üstüne Muharrem İncenin mesajıda ortada. Açıkça dalga geçer gibi yapma kendini şöyle laf arasında Saray operasyonu diyor işte savunmaya çalışma...

Ekli dosyayı görüntüle 136993

Hemen karşı safa geçmiş siyaset yapyıor işte cımbızlamadan doğru düzgün özgür özeli dinleyen biri dediğimi anlar. Ayrıca özgür özel bakanın istifasını saatlerce vermeyenlerin vekil istifasını canlı yayınla vermesinin manidar olduğunu söylemesi çok haklı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
CHP'yi baya büyük rakip olarak görüyorlar ki gece gündüz aleyhine haber yapıyorlar. Bakan istifasında haber bile yapmadılar.

Bunu gerçekten mantıklı düşünerek mi yazdınız ??

Bakanın istifasi İnstagram üstünden gece 10-11 gibi oldu ve neredeyse 1 gün resmi ağızlarda tehit edilemedi... Ama bu vekiller TBMM önünde istifa ediyorlar :)

TBMM de her kanalın kameramanı var spikeri var orada hazır bekliyorlar. Ayrıca adamalr kendileri çağırıyor gelin istifa edecez diye. Gerçekten adamların söylediği eleştirilere cevap veremeyip şu tarz laflar ile adamları vurmaya çalışmanız bana komik geliyor...

@Usain adamların istifa ederken söylediklerinden mesela hangisi yanlış veya haksız sana göre ?

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Bunu gerçekten mantıklı düşünerek mi yazdınız ??

Bakanın istifasi İnstagram üstünden gece 10-11 gibi oldu ve neredeyse 1 gün resmi ağızlarda tehit edilemedi... Ama bu vekiller TBMM önünde istifa ediyorlar :)

TBMM de her kanalın kameramanı var spikeri var orada hazır bekliyorlar. Ayrıca adamalr kendileri çağırıyor gelin istifa edecez diye. Gerçekten adamların söylediği eleştirilere cevap veremeyip şu tarz laflar ile adamları vurmaya çalışmanız bana komik geliyor...

@Usain adamların istifa ederken söylediklerinden mesela hangisi yanlış veya haksız sana göre ?

İyide Bakanın zaten kendisine ait olunduğu bilinen instagram hesabından istifasını duyurması, bunun gazeteciler tarafından teyit edilmesinin ardından bile saatlerce yayınlamadılar. O gece belli bir saatten sonra artık istifanın doğruluğu hakkında şüphe yoktu böyle bir haberi yayınlamaktan korktular veya saraydan emir aldılar. Tamamen haklı özgür özel.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
İyide Bakanın zaten kendisine ait olunduğu bilinen instagram hesabından istifasını duyurması, bunun gazeteciler tarafından teyit edilmesinin ardından bile saatlerce yayınlamadılar. O gece belli bir saatten sonra artık istifanın doğruluğu hakkında şüphe yoktu böyle bir haberi yayınlamaktan korktular veya saraydan emir aldılar. Tamamen haklı özgür özel.

Yani sonuç ney ?

Adamların söyledikleri boş önemsiz ve anlamsız bunlar sarayın adamı deyip konuyu kapatmak mı çözüm ?

Ben diyorum ki adamların söylediklerinden hangisi yanlış yalan veya iftira ?

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Tek CHP değil hiç bir partiden gelmez bence

O kadarda ümitsiz olma. Deva partisi bana ümit veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani sonuç ney ?

Adamların söyledikleri boş önemsiz ve anlamsız bunlar sarayın adamı deyip konuyu kapatmak mı çözüm ?

Ben diyorum ki adamların söylediklerinden hangisi yanlış yalan veya iftira ?

Vekillerin istifa sebebi konusuna itirazım yok özgür özelin saray çıkışını haklı bulduğumu söyledim.

Reaksiyon puanı
91
O kadarda ümitsiz olma. Deva partisi bana ümit veriyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vekillerin istifa sebebi konusuna itirazım yok özgür özelin saray çıkışını haklı bulduğumu söyledim.
Deva partisi kazanamaz ki ya akp iktidar olcak yada CHP. Halkin çoğunluğu bu iki partiye veriyo

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Deva partisi kazanamaz ki ya akp iktidar olcak yada CHP. Halkin çoğunluğu bu iki partiye veriyo

Deva partisi medyada aktif olmayı başarabilirse ciddi bir oy alabilir yeni parti olarak. Hemen ilk seçimde iktidar olacak diye birşey yok Ali Babacanın fikirleri ve üslubu mükemmel diyelim hiç iktidar olamasa bile böyle bir partiye oy vermek benim için vicdanen daha iyi birşey.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062

Anlatamazsın :) Konunu özeti dediğin gibi bu aslında...

Meclise parti sokmak vekil sokmak flan boş işler bunlar. Önemli Olan Cumhurbaşkanı kim olacak diğer bir önemli noktada en az 300 vekile kim ulacak 360 ve üstü vekil alan ise her türlü referanduma flanda gidebilir. Kanunlarda değişiklikte yapabilir.

Sen Ali Babacan'a verdimi oy otomatikman CHP'ye vermiş gibi oluyorsun aslında onlar bir çatı altında ittifak yaparsalar.

Reaksiyon puanı
91

Meclise parti sokmak vekil sokmak flan boş işler bunlar. Önemli Olan Cumhurbaşkanı kim olacak diğer bir önemli noktada en az 300 vekile kim ulacak 360 ve üstü vekil alan ise her türlü referanduma flanda gidebilir. Kanunlarda değişiklikte yapabilir.

Sen Ali Babacan'a verdimi oy otomatikman CHP'ye vermiş gibi oluyorsun aslında onlar bir çatı altında ittifak yaparsalar.
Halkimizda şöyle insanlar var mesela bı kadın sırf kocası ak Parti'ye veya ne biliyim CHP'ye verirse oda ona göre veriyo yoksa partilerden falan haberi yok

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013

Ya AKP ya CHP kazancak diye ikisinden birine kendimi neden mahkum edeyim? Deva partisinin kazanamayacağını bile bile ona veririm ki vicdanım rahat olur.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Özgür iradenle istediğin kişiye oy verebilirsin biz sana bişe diyemeyiz haddimizde değil saten

Onuda anlatamazsın :D

CHP ye kızdı AKP ye kızdı ve Babacan'a oy verince ülkeyi kurtarmış oldu...

Kimse sana şu partiye bu parti oy ver diyemez zaten. Sadece hangi sisteme verdiğini ve oyunun nereye gittiğini bilerek ver sadece.

Msela bazı aşırı uç insanlar çıkıyor ya ben protesto oyu kullandım sandığıa gititm boş attım :) Veya hiç oy kullanmaya gitmedim AKP ye kızıp diyorlar. Aslında onlarda dolaylı yoldan AKP ye oy vermiş oluyorlar haberi yok :)
Veya ittifaklara katılmayan baraj altı kalacak bir partiye oy atanlarda dolaylı yoldan AKP yi desteklemiş oluyor. Baraj altı kalan partinin oyları otomatikman diğer partilere aldıkları oy oranınca dağılır...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Saçmaladın iyice kendi vicdanımla alakalı olduğunu 100 kere mi yazayım ha? :D :D

Şunu anlamıyorsun inatla Babacan Cumhurbaşkanı adayı olmadıkça ona verdiğin oyun bir anlamı yok diyorum. Senin vicdanına flan laf eden mi var?

Bu sistemde otomatikman en çok ay alan iki parti içinden ya AKP yi destekliyorsun yada CHP'yi. ( Veya diğer partiler güçlü bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarırsa onlarda olabilir. ) Yada 3. bir yüzde 25 üstü oyu olan ittifak olursa onun cumhurbaşkanı adayını.

Sen Babacan'a oy verdimi dolaylı yoldan Millet İttifakına yani CHP'ye oy vermiş oluyorsun diyorum bu kadar basit ( İlerde HDP de fiilen o ittifaka katılırsa HDP'yede oy vermiş gibi olursun. ) ... Vicdan flan ne karıştırıyorsan istersen HDP'ye ver vidanen bizene yani...

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Şunu anlamıyorsun inatla Babacan Cumhurbaşkanı adayı olmadıkça ona verdiğin oyun bir anlamı yok diyorum. Senin vicdanına flan laf eden mi var?

Bu sistemde otomatikman en çok ay alan iki parti içinden ya AKP yi destekliyorsun yada CHP'yi. ( Veya diğer partiler güçlü bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarırsa onlarda olabilir. ) Yada 3. bir yüzde 25 üstü oyu olan ittifak olursa onun cumhurbaşkanı adayını.

Sen Babacan'a oy verdimi dolaylı yoldan Millet İttifakına yani CHP'ye oy vermiş oluyorsun diyorum bu kadar basit ( İlerde HDP de fiilen o ittifaka katılırsa HDP'yede oy vermiş gibi olursun. ) ... Vicdan flan ne karıştırıyorsan istersen HDP'ye ver vidanen bizene yani...

Deva partisne verilen oylar oyunu yükseltmesi partinin kendisini daha fazla tanıtmasına bile vesile olur mutlaka alacakları her oy onlar için faydalı. Zaten bu sistemi desteklemiyorum parlementer sistem gelmeli.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Muharrem İnce bu İstifalar ile ilgili konuşmuş...