Cep Telefonlarda 3G Keyfi

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Ülkemiz sonunda 3G teknolojisi ile tanıştı. Şimdi sıra 3G telefonlarını seçmek kalıyor. Bu yazımızda 500TL altı en iyi cep telefonları sizler için sıraladık.

3G teknolojisi ile tanıştık. SMS atarak bu teknolojiye başvurumuzu yaptık. Kaldı bir tek, cep telefonunuzla internetin keyfine varmak. Tabii telefonunuz 3G teknolojisini destekliyorsa. Bu yazımızda 3G telefona sahip olmayan ve kısa bir süre içinde bir 3G telefona sahip olmak isteyen kullanıcılar için 500 TL altı 3G destekli telefonları sıraladık.

TOSHIBA G450 3G
Toshiba G450 3G, cep telefonu, mp3 çalar, USB bellek (160 MB) ve HSDPA modem işlevlerini gören bir cihaz. Oldukça küçük ve şık bir tasarıma sahip olan G450 sadece 57 gram ağırlığında.
Toshiba G450, bilgisayara USB'den bağlanıp şarj olabiliyor. Bu ürün, diz üstü sistemlerini USB arabiriminden Internet'e (3G teknolojisi sayesinde) bağlayabiliyor. 200 Saat bekleme ve 140 dakika konuşma süresine sahip olan G450, küçük bir ekrana (OLED) sahip.
Ürünün fiyatını ve taksit seçeneklerini görmek için tıklayın.

NOKIA 5320 XPRESSMUSIC
Nokia 5320 XpressMusic üstün müzik deneyimini yenilikçi tasarımlarla bir araya getiriyor. Şık tasarımıyla dikkat çeken Nokia 5320 XpressMusic 3.5 mm'lik ses çıkışı, 24 saate kadar müzik çalabilmesi, mükemmel ses kalitesi, 8 GByte'a kadar genişletilebilen hafıza, HS-USB ile müzik içeriklerinin hızlı transfer edilebilmesi ve HSDPA ile Internet'e hızlıca erişebilmesi ile göze çarpıyor. Ürünün diğer bir özelliği, sahip olduğu N-Gage oyun tuşları sayesinde gerçek bir N-Gage deneyimi yaşatması.
250 saat bekleme süresi ve 3.5 saat konuşma süresine sahip olan bu ürün, 90 gr ağırlığında ve 108 x 46 x 15 mm boyutunda.

SONY ERICSSON T700

İnceliği ile dikkat çeken T700, göz kamaştırıcı tasarımıyla ilgi çekiyor. 3.2 MP kamera, 2 inç renkli ekran, FM radyo, Bluetooth ve fener fonksiyonu ile fark yaratan T700, HSDPA desteği sayesinde MSN gibi mesajlaşma programlarını çalıştırabiliyor veya Google Maps uygulaması sayesinde, operatörünüzden gelen konum bilgisini harita üzerine gösteriyor.
104 x 48 x 10 mm boyut ve 78 gram ağırlığında olan bu telefon 370 saat bekleme süresine (9,5 saat konuşma) sahip.

NOKIA N78

GPS, FM alıcı/verici, W-LAN, HSDPA, Bluetooth ve 3.2 MP kamera. Nokia N78 ile birçok isteğinizi rahatlıkla yerine getirmeniz mümkün. Sybian işletim sisteminin sunduğu kolaylık, mültimedya fonksiyonlarını rahatlıkla erişmenizi sağlıyor. 26 adet farklı profil'e sahip olan N78, XP işletim sistemine sürücüsüz kuruluyor. Carl Zeis lens sayesinde resimler oldukça kaliteli. Ön tarafta video görüşme yapabilmek için ikinci bir kamera yer alıyor. N78, ne yazık ki bir flaş'a sahip değil. Buna ek olarak tuş takımı daha iyi olabilirdi.
113 x 49 x 15.1 mm boyut ve 101 gram ağırlığında olan bu ürün, 320 saat bekleme ve 4 saat konuşma sürelerine sahip.

SONY ERICSSON W910i
Sony Ericsson'un Walkman ailesinin gelen W910i, telefon, müzik, 3D oyunlar, video ve yüksek hızda Internet erişimi için tasarlandı. Sallayarak kontrol veya ruh halinize göre şarkı seçen SenseMe uygulaması, W910i'ye önemli bir fark katıyor. 2 MP kamera, Bluetooth, Radyo ve 1 GByte bellek ile birlikte gelen W910i, WLAN teknolojisini desteklemiyor.
99 x 50 x 12.5 mm boyut ve 86 gr ağırlığında olan bu ürün, 9 saat konuşma süresine sahip.

NOKIA 6220 Classic
Dış görünüşe aldanmayın. Nokia 6220 Classic ilk bakışta oldukça normal bir cep telefonu gibi görünüyor. Plastik yapı ve klasik tasarım hiçbir şekilde ilgi çekmiyor. Oysa Nokia 6220 Classic'te kullanılan teknolojiler birçok üründe yok. GPS, HSDPA, Xenon flaşlı 5 MP kamera (Carl Zeis lens), FM Radyo, Video kayıt (640x480) ve Bluetooth. Nokia 6220 Classic'te tek eksik olan W-Lan desteği. Buna karşın Internet tarayıcısı oldukça başarılı. Menü gayet kolay. Bilgisayar ile bağlantı hemen kuruluyor. Dosya transferleri hızlı ve zahmetsizce yapılabiliyor.
2.2 inç renkli ekranı sayesinde oldukça iyi görüntü veren Nokia 6220 Classic, 250 saat bekleme süresine sahip. Video ve resim kalitesi oldukça başarılı.

SAMSUNG I200

Bu telefon, kendisini sahip olduğu işletim sistemi sayesinde farklılaştırıyor. Windows Mobile 6 işletim sistemine sahip olan i200, 2MP kamera, 2.3 inç TFT ekran, HSDPA ve Bluetooth teknolojilerini üzerinde barındırıyor. Desteklenen uygulamalarla avantaj yaratan Samsung i200, ne yazık ki W-LAN teknolojisi ile donatılmamış.
11.8 mm'lik kalınlık ve 103 gram'lık ağırlık, i200'ü gömlek cebinizde taşımasını sağlıyor. Push mail teknolojisini destekleyen ve Office dokümanlarını açabilen Samsung uygun fiyatıyla da göze çarpıyor.

NOKIA E51 Şık, ince ve güncel teknolojilerle donatılmış. Nokia E51, HSDPA, W-LAN ve Bluetooth desteğinin yanı sıra 2 MP kamera ve radyo desteği de sunuyor. E-mail ve Internet'de gezinmek E51 ile oldukça basit. Benzer bir durum adres defterini veya dijital içerikleri bilgisayara aktarmak için de geçerli.
Nokia E51, oldukça rahat bir kullanıma sahip. 310 saat bekleme ve 4 saat çalışma süresi sunan bu ürün, sadece 100 gr ağırlığında.

:: En çok hangi ürünü beğendiniz?
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
İçlerinde Nokia N78 en iyisi benim için.

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
nokia e52 artık gelsin yeterrrrr

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Valla ben Wi-Fi siz Telefon almam bu Telefonlar Arasında da Bir Tek N78 işe yarar

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar eğer almak isteyen olursa telpa da şuan bir kampanya yapmış durumda eski telefona 100 tl veriyor çalışsın çalışmasın almak isteyen için iyi bir indirim olabilir

Miroğlu_80

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Biz daha 3G'ye alışmaya çalışırken Amerika'da adamlar 4G testleri yapıyor ama ben ADSL'den vazgeçmem...

cem62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SAMSUNG S5603 Preston

1s5603.JPG
Kilit Özellikler:

3G Görüntülü İletişim, Video Mesaj
Java MIDP 2.0, Doküman Görüntüleme (DOC, XLS, PPS, PDF, HTML, JPG, GIF)
Uçak Modu (Şebeke sinyali kapalıyken diğer özellikleri kullanabilme)
Hareket Algılayıcı
10x Dijital Zoom'lu 2048 x 1536 Pixel Çözünürlükte 3,2 Megapiksel Flaşlı Kamera
USB ile Bilgisayar Bağlantısı, A2DP (Bluetooth üzerinden kablosuz müzik)
500 SMS Kapasiteli Mesaj Kutusu, 2000 Kişi (5 Detay) Kapasiteli Telefon Defteri
Mobil İzleyici ile çalınma durumunda cihaz takibi
İmdat Mesajı ile tek tuşla yardım mesajı gönderme

Ürün Özellikleri : Renk Siyah Çift Hatlı ? Yok Genel Özellikleri Boyutlar 102,8 x 54,8 x 12,9 mm Ağırlık 95 gr Şebeke 850/900/1800/1900 Ajanda ? Var Alarm Var Titreşim ? Var Hesap Makinesi Var Java Desteği Var HandsFree (Eller Serbest) Var Resimli Telefon Defteri ? Var Ses Kayıt ? Var Sesli Arama Var Ortam Sesleri Kayıt ? Var Kronometre Var Bas Konuş ? Yok İşletim Sistemi Standart Zil Tipi Polifonik , MP3 Telefon Tipi Bar Tipi Güç Özellikleri Bekleme Süresi ? Maks. 300 saat Pil Türü Li-Ion Pil Gücü 1000 mAh Konuşma Süresi ? Maks. 3 saat Bağlantı Özellikleri Bluetooth ? Var Wi-Fi. ? Yok Bağlantı Özellikleri Dahili Modem Var GPRS ? Class 12 GPS ? Yok Assisted GPS ? Yok EDGE ? Var 3G ? HSDPA Bağlantı Özellikleri Push E-mail Yok E-mail Desteği Var WAP ? Versiyon 2.0 Infra Red (Kızıl Ötesi) ? Yok PC Senkronizasyonu ? Var Kamera Özellikleri Görüntülü Konuşma Var Entegre Kamera Var Kamera Çözünürlüğü ? 3.15 Megapixel Kamera Zoom 10x Video Kayıt Var Sesli Video Kayıt Var Video Oynatma Var Entegre Flaş Var Eğlence MP3 Çalma Var TV Özelliği ? Yok Radyo Var MMS Var Oyun var Hafıza Özellikleri Telefon Hafızası 80 MB Telefon Rehberi Hafızası 2000 adet Arttırılabilir Hafıza ? Var Hafıza Kartı Tipi Micro SD Ekran Özellikleri Ekran Tipi TFT Dokunmatik Ekran Var Ekran Çözünürlüğü 240 x 320 Piksel Ekran Renk Çözünürlüğü 16 Milyon

KDV Dahil499,00 TL