Casper i7 2630QM Notebooklar 1543TL'den Başlayan Fiyatlarla

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Vatan Computer'da düşük fiyatlarla i7 dizüstü bilgisayar almanın tam zamanı. Casper'ın iki ürünü fiyat konusunda özellikle dikkatleri çekiyor.
2nd-Gen-Core-i7-5star_tur.png
v2-52442-1.jpg

1. CASPER CORE İ7 2630QM -2.0GHZ-6GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-1024MB GT540M-1.3CAM-BT-W7PRE

Kampanya öncesi fiyatı 2.159 TL iken işte Kampanyalı Fiyatlar:

%8 İndirim
WorldCard 6 Taksit, Havale, Kredi Kartı Tek Ödeme
1.308 TL+KDV1.543 TL
%5 İndirim WorldCard 12 Taksit, Axess 10 Taksit, CardFinans 6 Taksit, Bonus 5 Taksit, AsyaCard 5 Taksit1.350 TL+KDV1.594 TL

Ürün KoduCN-VTI2630A
Açıklama
MenşeiTürkiye
Garanti24
Stokta Bulunduğu MağazalarTopkapı, Elmadağ, Bostancı, İzmir (Bornova), Ankara, Bursa, Adana, Antalya (Lara), Konya, Kayseri, Batıkent, Avcılar, Samsun, Mersin, Kocaeli (İzmit), Gaziantep, Sakarya (Adapazarı), Gaziosmanpaşa, İzmir (Balçova), Balıkesir, Dudullu, Antalya (Konyaaltı), İnternet
Özellikler
İşlemci TeknolojisiIntel® Core™ i7
İşlemci Hızı2.0GHz Turbo İle 2.90GHz
İşlemci Numarası2630QM
İşlemci Ön Bellek6 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi6 GB
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Sabit Disk Kapasitesi640 GB
HD Dönüş Hızı5400 Rpm
İşlemci MarkasıINTEL
Ekran Kartı Hafızası1024 Mb
VGA Chipset MarkasıNVIDIA
VGA Chipset ModeliGT540M
Ekran Boyu(inch)15.6" HD-LED
Monitör TipiWXGA
Maksimum Çözünürlük1366 x 768
Optik SürücüDVD±RW Dual
Mobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim SistemiWin 7 Home Premium Tr
Ağırlık2.8 KG
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza

Ürüne Buradan Ulaşabilirsiniz

Eğer 6GB Ram size az geliyor ve optik sürücünün Blu-Ray Combo olmasını istiyorsanız 280TL farkla ikinci notebook'u da alabilirsiniz.

2.CASPER CORE İ7 2630QM -2.0GHZ-8GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRWBR-1024MB GT540M-CAM-BT-W7PRE

Kampanya öncesi fiyatı 2.552 TL iken işte Kampanyalı Fiyatlar:
%8 İndirim
WorldCard 6 Taksit, Havale, Kredi Kartı Tek Ödeme
1.546 TL+KDV1.824 TL
%5 İndirim
WorldCard 12 Taksit, Axess 10 Taksit, CardFinans 6 Taksit, Bonus 5 Taksit, AsyaCard 5 Taksit
1.596 TL+KDV1.884 TL

Ürün KoduCN-VTI2630B
Açıklama
MenşeiP.R.C.
Garanti24
Stokta Bulunduğu MağazalarTopkapı, Elmadağ, Bostancı, İzmir (Bornova), Ankara, Bursa, Adana, Antalya (Lara), Konya, Kayseri, Batıkent, Avcılar, Samsun, Mersin, Kocaeli (İzmit), Gaziantep, Sakarya (Adapazarı), Gaziosmanpaşa, İzmir (Balçova), Balıkesir, Dudullu, Antalya (Konyaaltı), İnternet
Özellikler
İşlemci TeknolojisiIntel® Core™ i7
İşlemci Hızı2.0GHz Turbo İle 2.90GHz
İşlemci Numarası2630QM
İşlemci Ön Bellek6 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi8 GB
Hafıza (RAM) TipiDDR3
Sabit Disk Kapasitesi640 GB
İşlemci MarkasıINTEL
Ekran Kartı Hafızası1024 Mb
VGA Chipset MarkasıNVIDIA
VGA Chipset ModeliGT540M
Ekran Boyu(inch)15.6" HD-LED
Monitör TipiWXGA
Maksimum Çözünürlük1366 x 768
Optik SürücüBlu-Ray Combo
Mobil ÖzelliklerBlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim SistemiWin 7 Home Premium Tr
Ağırlık2.8 KG
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız Hafıza

Ürüne Buradan Ulaşabilirsiniz

Değerlendirme:

Bence ürünün i7 2630QM yani sandy bridge teknolojisi kullanılan ve 6 MB önbelleğe sahip bir işlemcisi olmasının yanı sıra HD-LED ekranı ve 1024 Mb paylaşımsız ekran kartına sahip olması büyük bir avantaj.

Düşük fiyatlarla iyi özelliklere sahip bir dizüstü istiyorsanız, bu iki üründen birini tercih edebilirsiniz.

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bu ara dizüstü bakıyorum bende. tek çekincem casper olması???

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
casper istiyorsa bedava uzay mekiği dağıtsın yine de almam :)

mustafa22

Asistan
Reaksiyon puanı
2
hiç casper kullanmadım ama bi ara almaya kalkıştığımda bi araştırayım nedir nasıldır diye 100 kişi ile konuştuysam eğer gördüğün yerde yolunu değiştir dediler :))

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ya arkdaşlar eğer insan gibi kullanmayı biliyosanız bişey olmaz ama bu makine ısınır 4 çekirdekli 2çekirdeklilere bişey olmaz (bu insan gibi kullanın derken bi yerde okumuştum kasam kırılmıştı diye meğer adam kasaya vurmuş)

onurozan91

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu devirde HP kullandım hep. Isınıyo mısınıyo, ama hp kadar performanslı ve görsel kaliteli bir makina görmedim :)

Hp ısınır ama ısıya karşı da dayanıklıdır yani :) Ben kaç kere 80ºC gördüm ama bana mısın demedi makina :D

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
casperin çizgi filmi haricinde her ürünü yaramaz. arkadaşın dediği gibi bedava verseler bile almam onların reklamını bile yapmam :D

EXPERT21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
casperden uzak durun arkadaşlar hp dell toshiba türkiye şartlarına göre en iyi makınalar ( sony sadece ismi para kazıklamaktan başka bişey değildir )

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
markası casper olmasa kaçmazmış gerçektende. :D

Godmode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sben 4 yılı aşkındır sony vaio kullanıyorum dediğin gibi kazıklandığımı düşünmüyorum. bundan 2 yıl önce anakartı yaktım ve servise gönderdim servis bana parçanın japonyadan geleceğini 2 hafta parcanın gelme süresi olduğunu söyledi. Pc ellerine ulaştığında bana pc nin bütün sorunlarını söyledi piliniz artık ölmüş kasanın bazı yerlerde acıklıklar var işte recovery hasar görmüş dediler ve düzeltelim mi dediler bu sorunları bende yapalım dedim. 3 hafta sonra bilgisayarımı kargoladılar bu 3 hafta süresinde 7 kez aradılar ve durum hakkında bilgi verdiler artık ben diyecektim tamam yeter yani aramayın :) bilgisayarım geldiğinde pili ücretsiz değişmiş ti yeni recovery ve kasasıyla aldım eski pili de yanında göndermişlerdi. ve hala canavar gibi çalışıyor kabul ediyorum sony pahallı ama hizmeti ve performansına laf yok

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ya anlamıyorum ben şuan dell kullanıyorum 3 gb core duo lu casper bilgisayarımın onca format atmama rapmen çok yavaş açılıyor 2 saatte açılıyor resmen hata nerde çözemedim

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Yakın bir arkadaşım senelerdir Casper dizüstü bilgisayar kullanıyor, şimdiye kadar bir sorun çıkarmamış. Öyle söylendiği gibi kötü bir marka değil. Servisteki hizmet kalitesini ve kasasının sağlamlığını bilemem ama şu tabloya göre içerisi bayaa bi' sağlam. Dışını da sen iyi kullanırsan sorun çıkarmaz herhalde. 1500TL'ye bu özellikte bilgisayar bulunmaz, ben bunu bilir bunu söylerim :) Güvenip güvenmemek sizin elinizde...

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Neden Casper ı buakdar kötülüyorsunuz anlamıyorum. O laptopu ben de satın aldım 3 aydır bir sıkıntısı yok. Senelerdir her bilgisayar tercihim genelde Casper den yana oluyor ve laptopları olsun masaustulari olsun hiçbir sıkıntı yaşamadım. Servisi de kötü değil sorununuz neyse garanti kapsamında ücretsiz yapılıyor. Çoğu arkadaşımın ve forumlardaki arkadaşımın söyledikleri laflara rağmen hep Casper almışımdır fakat hiçbir sorun yaşamadım. Fiyatları da çok uygun. Neden aynı ürün 1500 iken 3000 4000 liralık ürünlerin tasarımlarına +2000 veriyim ki ?. Bir de bazı arkadaşlar var hayatında Casper marka kullanmamış olsa bile kötü diyor. Boşuna o dizüstülerin üstünde ödül almış laptop yazmıyor. Lütfen önce deneyin sonra konuşun.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Neden Casper ı buakdar kötülüyorsunuz anlamıyorum. O laptopu ben de satın aldım 3 aydır bir sıkıntısı yok. Senelerdir her bilgisayar tercihim genelde Casper den yana oluyor ve laptopları olsun masaustulari olsun hiçbir sıkıntı yaşamadım. Servisi de kötü değil sorununuz neyse garanti kapsamında ücretsiz yapılıyor. Çoğu arkadaşımın ve forumlardaki arkadaşımın söyledikleri laflara rağmen hep Casper almışımdır fakat hiçbir sorun yaşamadım. Fiyatları da çok uygun. Neden aynı ürün 1500 iken 3000 4000 liralık ürünlerin tasarımlarına +2000 veriyim ki ?. Bir de bazı arkadaşlar var hayatında Casper marka kullanmamış olsa bile kötü diyor. Boşuna o dizüstülerin üstünde ödül almış laptop yazmıyor. Lütfen önce deneyin sonra konuşun.
abartmayalım. casper ile donanım bakımından muadili diğer "pahalı" markalar arasında birkaç yüz lira fark vardır. bu para da kalitesi için vermeye değer. örneğin şu asus laptop söz konusu casper ile benzer özellikte ve arada sadece 300 lira fark var.

ASUS K53SV CORE İ7 2630QM-2.0GHZ-4GB DDR3-640GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - 2047 TL