Birbirinden Süper Gaflar

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
Saba Tümer, konuğu Fatih Erkoç‘un 26 parçalık albümü hakkında şu yorumu yaptı: “İçinde çok fazla parça var, kalın da bir CD zaten…”
(İlahi Saba Tümer, yahu bu CD dediğin kitap değil ki, kalını incesi olsun?)

Mehmet Ali Erbil, Çarkıfelek te Afyonlu vatandaşa sordu: “Tarladan topladığınız haşhaşı ne yapıyorsunuz?” Köylü vatandaş gayet safça yanıt verdi: “Ne bileyim işte, ilaç yapıyorlar, eroin yapıyorlar…“

Pazar akşamı FOX TV‘nin ana haber bülteninde Brad Pitt ve Angelina Jolie‘nin boşanacağı haberi yayınlandı. Ancak atladıkları bir şey vardı ki, ikili evli değildi.

Yemekteyiz” yarışmasında erkek yarışmacı, ev sahibi hanımefendiye sordu: “Nasıl oturalım masaya?” Telaştan eli ayağına dolaşan hanım yanıt verdi: “Bir bey, bir erkek, bir bey, bir erkek oturalım lütfen…“

Serdar Kepenek‘in lüks Porsche otomobillerinin konu edildiği Star Ana Haber Bülteni‘nde muhabir Porsche’nin ön kaputuna vurarak, “İşte bu kaputun altında çok güçlü bir motor bulunuyor” diyordu. Ancak Porsche’nin motoru önde değil, arkadaydı

Star‘daki Esra Erol‘la İzdivaç programına katılan damat adayı Ertuğrul, heyecandan neredeyse bayılacak gibiydi. Telefondaki talibi Kübra‘ya sordu: “Senin boyun posun kaç yaşında?..”

Tansu Çiller, 7 temmuz günü Yalovalılara 77′nci il oldukları müjdesini vermeye çalışıyor…
Yedi yedi daha ne edeeer?
Ondööört…

Hayııır. Yedi yedi daha ne edeeer?
Kırkdokuuuz…

Hayııır. Bugün günlerden neee?
Cumartesiii…

Hayııır. Bugün ayın kaçııı?
Yedisiii…

Aylardan neee?
Temmuuuz

Yedi yedi daha ne edeeer?
???

Abdullah Gürbüz adlı okurumuzun Benim Annem Bir Melek dizisi için yazmış: Evin annesi Neriman Hanım tesisatçıyı aramaya karar veriyor ve nasıl oluyorsa 40 yılda bir aranan tesisatçının numarasını ezbere biliyor. (Ben kocasının yerinde olsam fena şüphelenirdim!)

Kurtlar Vadisi: Pusu‘da Polat Alemdar‘ın hücrede söktüğü klozet, kir-pas içindeydi. Ama ne hikmetse, o kadar eski klozetin cıvata ve somunları sıfır kilometrede, pırıl pırıl parlıyordu!..

Eskişehir‘den arayan talibine gelin adayı “Ne iş yapıyorsunuz?” diye sordu. Adı, sanı ekranda yazılı olan talip, gayet rahat yanıt verdi: “Hacker’ım…” Sunucu Songül Karlı araya girdi: “Ne olduğunu bilmiyoruz ama iyi bir şeydir herhalde hacker!..”

Beyazıt Öztürk “Nası Yani?”de program ekibine dönerek, “Tüm Kanal D çalışanlarının da bayramını kutluyorum” dedi. Ama programı CNN Türk‘teydi!

Sunucu: Avrupa’nın kuzeyinde yer alan ülkelerden biridir.. Belçika ve Almanya komşularıdır… Ülke laleleriyle meşhurdur, laleler ülkesi diye de bilinir.
Yarışmacı: Cevap veriyorum: Laleli

Şemdinli‘den gelen şehit haberleri Popstar Alaturka ekibini derinden sarsmıştı. Yılların deneyimli sunucusu Ayşe Egesoy bile taziyelerini sunarken hata yaptı: “Şehitlerimize başsağlığı diliyoruz…”

Çinli Stüdyo Konuğu: Ben 4 yaşında, arkadaşım da 19 yaşında kaza geçirip organlarımızı kaybettik…
Sinem Kobal: Birlikte mi kaza geçirdiniz?

Telefondaki izleyici: İzlerken dayanamadım, programınızı aradım.
Safiye Soyman: Beyefendi televizyonun altını biraz kısar mısınız?.

Roman Star‘da Adnan Şenses şöyle dedi: “Büyük Atatürk şöyle demiş: ‘Hangi çılgın bize zincir vuracakmış şaşarım.’ Ben şaşmıyorum. Ben gülüyorum onlara…” Ne var ki, o sözler Atatürk‘e değil, İstiklal Marşı’nın güftecisi Mehmet Akif Ersoy‘a aitti!

Baba Ocağı dizisi sobelendi Dizideki iki genç, ziraat okumaları için İstanbul‘a gönderiliyor. Ama gelin görün ki, İstanbul’da Ziraat Fakültesi yok!..

Satanist hikâyelerin revaçta olduğu günlerde, abuk TV programlarının birinde, İzmir de satanist olduğunu iddia eden bir arkadaşla, röportaj yapan muhabir arasındaki diyalog:
Muhabir: peki siz gerçekten bakire kızları mı kurban ediyor sununuz?
Satanist: yok be abi, İzmir de bakire kız ne arar.

Banu Alkan, restoranda akvaryumdaki balığa bakıyor ve garsona soruyor; Bakar mısın, acaba bu balık taze mi?.

Sunucu Behzat Uygur, Amiral Battı‘da Mustafa Topaloğlu‘na harfleri nasıl kodlayacağını öğretmeye çalışıyordu: “Ağabey, mesela G harfi derken, adı G ile başlayan bir ünlünün ismini söyleyebilirsin…” Topaloğlu kodladı: “Götü… Eee, şeyy… Götürün G’si…”

Habertürk‘te Balçiçek Pamir‘in konuğu olan oyuncu Lale Mansur, canlı yayında ağzından fena bir laf kaçırdı: “Ben böyle sofra, makarna, yemek reklamında oynayayım falan deyince Murathan Mungan, ‘Bu senin lezbiyen, or..pu. halinle seni aile sofrasına alacaklarını mı zannediyorsun’ dedi.”

Yaprak Dökümü‘nde aile, Şevket‘i görmek için hapishane müdüründen salı gününe izin almışlardı. O gün tam evden çıkacakken Leyla telefonda ÖSS‘ye girdiğini ve sınavının iyi geçtiğini söyledi. ÖSS ne zamandır salı günleri yapılıyor?

Beyazıt Öztürk, konuğu Hidayet Türkoğlu ile arasındaki boy farkını kapatmak için 30 santimlik apartman topuk giymişti. Konuklardan Zeynep Dizdar, arkasında oturan Hidayet‘i unutup, Beyaz‘a şöyle dedi: “Ay iyi ki gerçekte böyle değilsin!..”

Popstar Alaturka yarışmasında Ercan ve Mehtap son ikiye kalmıştı. Osmantan Erkır, noteri çağırıp seyircilere “Sizce kim kalır?” diye sorarken, altta bir yazı belirdi: “Güle güle Ercan.” Sanırım reji, heyecanına engel olamamıştı!

Stüdyodaki Adam: Kaç kilosunuz acaba bayan?
Telefondaki Hanım: 60 kiloyum…
Stüdyodaki Adam: Çık gel görüşelim…

Faik ile Safiye‘nin katıldığı her programda bir bomba patlıyor. Bu kez kısmet, Sabahların Sultanı Seda Sayan programınaymış. Faik Bey, anlattı. Safiye Soyman bir ekstra sırasında sahneden şöyle bir anons yapmış: “Sünnet olan anne ve babayı piste davet ediyorum!..”

Okurumuz Tarık Doğramacı yazmış: Yaprak Dökümü‘nde Ferhunde pazar günü çalışıyor. O sırada Leyla‘ya Can‘dan gelen mesajı yanıtlarken telefonun ekranında 19.05.2008 10.46 yazıyor. Can‘ın telefonunda ise 21.05.2008 11.46‘yı görüyoruz. Bu durumda Ferhunde pazarı yaşarken, Leyla pazartesi, Can ise çarşamba gününde!

Show‘daki Sol Şerit‘te Atilla Saral, dört çeker cipini öve öve bitiremiyordu. Sunucu Taner sordu: “Ya kuma saplanırsak?” Saral kendinden ve cipinden emindi: “İmkanı yok. Bak bu lastikler kum için imal edilmiş, dişlerini görüyor musun?” İkili 30 metre bile gitmeden cip kuma saplandı ve 5 saatlik çalışma ile kurtarılabildi!

Uğur Arslan: Beyefendi siz hanımefendinin yaşını biliyor musunuz?
Talipli Adam: Bilmiyorum ama önemli değil, kadının yaşı sorulmaz, her kadın güzeldir…
Uğur Arslan: Böyle bir adamı kabul ediyor musunuz, yaş önemli değil diyor?
Evlenecek Kadın: Yok asla olmaz, benden 6 yaş küçük. Buraya çağırmayalım…
Uğur Arslan: Peki sen kendini anlatsana biraz, seni buraya başka talipler için çağırmayı düşünüyoruz.
Talipli Adam: Benim kendime ait iki iş yerim var, marketler zinciri ve 2 tane de evim var.
Uğur Arslan: Görüyor musun, şimdi bir değişiklik oldu mu?
Evlenecek Kadın: Tamam düşünebiliriz, bir buraya gelsin görüşürüz.

Perşembe akşamı atv Ana Haber Bülteni, Kraliçe Elizabeth‘in Türkiye ziyaretini geniş ve ayrıntılı bir haber bandıyla izleyicilerine sunmaya hazırlanırken, anchorman Mehmet Barlas ilginç bir anons yaptı: “Evet sayın seyirciler, kaç gündür Kraliçe ile yatıp, kalkıyoruz!..”

Arzu Yanardağ: Ben iyi bir anneyim.Çocuğumun yanında hiçbir zaman alkol ya da uyuşturucu kullanmadım..

kavak yellerinde Efe ile Deniz’in kaldığı ev sobalıydı ve kışın hep odun peşinde koştular. Geçen haftaki bölümde bir de baktık ki Deniz, Efe’yi yataktan kaldırmaya çalışırken kalorifer petekleri yatağın arkasında duruyor!

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
hepsini okudum çok komiklerdi benimde aklıma şu geldi
saba tümer rıdvan dilmene ne zman mili oldunuz diyorduya :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Mehmet Barlas ilginç bir anons yaptı: “Evet sayın seyirciler, kaç gündür Kraliçe ile yatıp, kalkıyoruz!..”

ahaha :D

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Demek ki neymiş, söyleyeceğimiz bir şeyi 2 kere düşünmeden söylememeliyiz :D

Son mesajlar