Bir Şikayet(ler)im Var!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bu yazdığım mesajı sadece kırmızı rütbeli yetkililer için yazıyorum. Mümkünse mavi rütbeli kimse düzenlemesin mesajımı!

Varan 1! pesimist!

Forumda aldığım ceza ve uyarıların daimi sahibi, sevgili pesimist'in verdiği kararların bazen "sınırları aştığını" düşünüyorum artık. Çok saçma ve haksız bir şekilde, sanki sadece benim mesajlarıma takmış gibi bir izlenim oluşturuyor tavırları. Adı üstünde "özel mesaj" olduğu için burada yayınlamıyorum ancak öyle karar ve uyarıları (!) var ki cidden her seferinde "Yuh!" dedirtiyor bana!

Varan 2! mehmet!

Bu arkadaşımızın ne yapmaya çalıştığını hiç anlayamıyorum. Forumda daha önceden Troy'a da özel mesaj olarak gönderdiğim bir olay oldu. Bir konuda, Türk askerini savunduğum için ceza aldım. Aynı mesajımda Amerikan askerine de katil demiştim. mehmet isimli süper moderatör siyasi görüşlerini yönetim anlayışına karıştırıyor! Ayrıca tamamen bana ait olan Profil kısmında, eski erkek arkadaşımın yazdığı bir ziyaretçi mesajını da silmişti, kim veriyor O'na bu hakkı? Profil mesajında bir kelime vardı, burada da söyleyeyim, "popo" kelimesinin kabacasıydı, isim vermeden birine yazmıştı. Ben bu mesajı hiç onaylamamıştım, yani sadece ben ve yetkililer görebiliyordu bu mesajı. Bizim mavi rengine güvenen moderatörümüz ise, kendisiyle hiç alakası olmayan bir mesajı silme gafletinde bulunabildi! Ne hakla bunu yapabiliyor ya? Söyler misiniz bana, ne hakla?!

Varan 3! emubaltacı!

Programlama bölümü ile ilgili açtığı ankette, "tsk.ler" yazdığı için kendisini haklı olarak eleştirmiştim, sevgili emu ise bu mesajımı hakaret adı altında silmiş! Ve bana özel mesajla tehdit eder gibi "Hakaret ettiğinin farkında mısın?" demiş! Türkçe'yi savunmak hakaret etmek oldu artık. Bir süper moderatörün "tsk.ler" gibi bir yorum yazması, ne kadar mantıklı ve doğru? Ya sen yöneticisin, forum kurallarına uysana! Ceza kesmeye gelince parmaklarınız hiç yorulmuyor ama klavyede Türkçemize değer vermeye gelince yoksunuz ortada. Bu ne turşu, bu ne lahana? Sayın Troy, buraya bir baksana?!

Aynı şekilde eklemem lazım, yine zamanında pesimist'ten de Türkçe konusunda eleştirilerimden dolayı uyarı almıştım.

Türk askerini savun, uyarı al.
Türkçe'yi savun, uyarı al.

Neredeyiz arkadaşlar biz? Ya bu 3 kişi cidden kafayı bana taktı, ya da ben paranoyaklaştım. Birkaç şey anlattım ama saydığım 3 isimle bu olayları binlerce kez yaşadım. Özel mesajlarımı asla silmem, bahsettiğim mesajlar da hala forumda, gösterebilirim.

Hatta ben Elbruz46 ile yaşadığım bir olayın mesajlarını da direkt buraya aktarabilirim. Eminim, hala o sözlerinin olduğu mesajları duruyordur. Ama aynı konuda ben ceza almıştım, hakaretten! Hem de olmayan hakaretten, o konuya şahit olanlar var.

Yeşillere de laf söylemeden edemeyeceğim...

AliA, Spor bölümünde komik mesajlarımı +18 laf diye siliyor, sonra tehdit eder gibi mesajlar yazıyor.

Romantic, ortalığı karıştırıyor. Onun girip çıktığı konulara girmiyorum zaten.

Daha aklıma gelmiyor başka bir şey, hep aynı şeyler olduğundan yazmıyorum. Siz bu saydıklarımı x10 yaparak hesaplayın...

Agresifseniz, görevinizi bırakınız. Yönetici vasıflarını tam anlamıyla taşıdığınızı sanmıyorum.

Ben birkaç isim de vereceğim şimdi, onlar da işlerini düzgün yapanlar...

amesfa, kendisini kişisel olarak da tanıyorum ve forumda da nasıl davranması gerektiğini bildiğini biliyorum. İşte bu kişi hak ediyor o maviliği.

chimera, hiç tanışmadım, hala forumda aktif mi bilmiyorum ama tek bildiğim SDN'yi bildiğimden beri hata yaptığını hiç görmemiş olmam.

Rapchy, sakin ve huzur verici bir yeşilimiz, O'nu da takdir etmeden geçemeyeceğim.

Adı aklıma gelmeyen kişiler var. Konu kilitlenmezse yazarım.

Bu forumda yönetim 0!

Başka da bir şey diyemiyorum. Türkçe ve Türk askeri konusunda olan hassasiyetime bağlamayın olayı, bu yazdıklarım tamamen sizin suçunuz. Kendinize boy aynasında bakmayın sadece, en aynasında da bakın. Çapınızı bilin, ona göre davranın. (Cümlemde kastettiğim şey, neye sahip olduğunuzu bilip bunu nasıl düzelteceğiniz veya geliştireceğinizdir. "Çapınız kadar konuşun." anlamındaki tehdit ifadesini çıkarmayın bu cümlemden. En son isteyeceğim şey, haklıyken haksız durumuna düşmektir. Şu yazdıklarımdan sonra ise hala haklıyım ben.)

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sanırım senin biraz hava almaya ihtiyacın var, burası sanal ortam neden o kadar kendini kasıyorsun bu yazılarından çözemedim?

Her yetki sahibi insanlara burada demediğini bırakmamışın bence onlar bu lafları hak etmiyorlar. Burada kaç insanla sorunun olduğunu söylemişşisn, peki kendinde hiç hata bulmuyormusun?

Bence onlar hatalı değil, hatalı olan sensin.

Yok halen üst yönetici arkadaşlar hakkında şikayetin varsa burada kimse seni silah zoruyla tutmuyor, gitmek serbest biliyorum ben ?

Bu yazını kınıyorum.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Sanırım senin biraz hava almaya ihtiyacın var, burası sanal ortam neden o kadar kendini kasıyorsun bu yazılarından çözemedim?

Her yetki sahibi insanlara burada demediğini bırakmamışın bence onlar bu lafları hak etmiyorlar. Burada kaç insanla sorunun olduğunu söylemişşisn, peki kendinde hiç hata bulmuyormusun?

Yok halen üst yönetici arkadaşlar hakkında şikayetin varsa burada kimse seni silah zoruyla tutmuyor, gitmek serbest biliyorum ben ?

Bu yazını kınıyorum.

Ne kasmasından bahsediyorsun?

Ben burada haklı olarak şikayetimi dile getiriyorum. Demediğini bırakmamak değildir bu, eleştirmektir.

Kendimde hata bulmuyorum demedim, hatalı olduğum mesajları da gösterebilirim ama çoğu anlamsız uyarılar ve hatasız olduğum konularda alıyorum bunları.

Şikayetimin olması, gideceğim veya gitmek zorunda olduğum anlamına mı geliyor?

Kınayabilirsin, ben de senin anlayamamış olmanı kınıyorum. :)

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ne kasmasından bahsediyorsun?

Ben burada haklı olarak şikayetimi dile getiriyorum. Demediğini bırakmamak değildir bu, eleştirmektir.

Kendimde hata bulmuyorum demedim, hatalı olduğum mesajları da gösterebilirim ama çoğu anlamsız uyarılar ve hatasız olduğum konularda alıyorum bunları.

Şikayetimin olması, gideceğim veya gitmek zorunda olduğum anlamına mı geliyor?

Kınayabilirsin, ben de senin anlayamamış olmanı kınıyorum. :)

Burada ki şikayet ettiğin insanlar normal üye değil, üst yönetim yöneticileridir.

Olaya subjektif yaklaştım ama burada çok insanla sorunun varsa bence sorunlu sensin demektir.

Ben bir kez daha kınıyorum iyi kurgulanmış senaryonu.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32

Bu yazını kınıyorum.

ben de seni knıyorum desem ne olucak? neden bilmeden konuşuyorsun ki? belliki bir haksızlığa gelmiş veyahut haksızlığa uğradığıını düşündüğü için byle bir mesajla hakkını arıyor..

bir de üst düzey yöneticiler demişsin.. onlar haskzılık yapamazlar mı sorgulanamazlar mı, eleştirilemezler mi ?? ne kadar saçma konuşuyorsun sen ?

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben de seni knıyorum desem ne olucak? neden bilmeden konuşuyorsun ki? belliki bir haksızlığa gelmiş veyahut haksızlığa uğradığıını düşündüğü için byle bir mesajla hakkını arıyor..

Hakkını aramak için insanları burada rencide etmenin bir anlamı yok, belliki bu konuyu açan kişinin yakın dostusun burada!!

Burada huzurumuzu lütfen bozmayın.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Jeaquares suyunun kaynadığını mı anlatmaya çalışıyorsun?

Suyumun kaynadığı filan yok. Bu eleştirilerim için forumdan atılırsam üzülmeyeceğime emin olabilirsin. Eleştirmekten korkmuyorum ama elbet birinden biri gelip hakaret ettiğimi yazacaktır şuraya.

pesimist şöyle cevap yazar: Sakin, uyarıcı ve yatıştırıcı.

mehmet: Politikacı gibi konuşur.

emubaltacı: Muhtemelen alakasız bir yorumla alakasız bir şeyler yazdığımı belirtir, ardından da özel mesaj atar.

AliA: Çok sinirlenirse tehdit eder, onun dışında yönetim anlayışını sevdiğim biri.

Romantic: Allah bilir... :)

Burada ki şikayet ettiğin insanlar normal üye değil, üst yönetim yöneticileridir.

Olaya subjektif yaklaştım ama burada çok insanla sorunun varsa bence sorunlu sensin demektir.

Demokraside cumhurbaşkanına bile dava açabiliyorsun gerekli şartlar sağlanınca. :)

Sorunluyum evet, sorunlu birinin konusuna sorunlu mesajlar bırakmazsan sevinirim.

Senaryom kurgulanmış değil, maalesef bir anda yazdım. :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ben bu mesajı yazarken konu kilitlenmiştir uyarısı alabilirim ''cevapla''butonuna basınca..

Hemen deniyoruzz:D

Düzenleme:Klitlenmemiş..:)

Jeaguares herkesin okuyabileceği bir eleştiride konulardan sadece muhataplarının anlayabileceği şekilde bahsetseydin dha iyi olurdu.

Türk askeri ABD askeri vs bunları zaten ilgii kişiler anlardı.

Daha mutlu olmanı diliyorum.

palugenclik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konunun muhatapları gereken cevapları vermelidir.Haklı veya haksız şikayetinden dolayı suyu ısınacaksa bence SDN daha çok zarar görür bu olaydan(saygınlık bakımından).

Sanal Mahkeme kurulsun :)))

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23

Ortada bir hata varsa tabiki bunu bizimle paylaşıcak ve bi çözüm yolu arıcaz. Ne yani onlar üst düzey yönetici , modaratör falan diye kimse gıkını çıkartamayıp onlaramı tapıcaz ? Sdn yi oluşturan üyeleridir , üyeler olmadıktan sonra bu forumun bir anlamı kalmaz ve modaratör ve adminlerinde bizle gerektiği şekilde konuşması gerekiyor. Gerçekten bazı modaratörlerin bazen sadece ego tatmin etmek için bazı şeyleri yaptığını düşünüyorum inşallah böyle devam etmez . Troy bey modaratör seçiminde daha seçici olursanız bizler için daha güzel olur gerçekten

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Suyumun kaynadığı filan yok. Bu eleştirilerim için forumdan atılırsam üzülmeyeceğime emin olabilirsin. Eleştirmekten korkmuyorum ama elbet birinden biri gelip hakaret ettiğimi yazacaktır şuraya.

pesimist şöyle cevap yazar: Sakin, uyarıcı ve yatıştırıcı.

mehmet: Politikacı gibi konuşur.

emubaltacı: Muhtemelen alakasız bir yorumla alakasız bir şeyler yazdığımı belirtir, ardından da özel mesaj atar.

AliA: Çok sinirlenirse tehdit eder, onun dışında yönetim anlayışını sevdiğim biri.

Romantic: Allah bilir... :)

Demokraside cumhurbaşkanına bile dava açabiliyorsun gerekli şartlar sağlanınca. :)

Sorunluyum evet, sorunlu birinin konusuna sorunlu mesajlar bırakmazsan sevinirim.

Senaryom kurgulanmış değil, maalesef bir anda yazdım. :)

Bakınız vurgulamak istediğim,

Şimdi arama yaptım üst yöneticiler hakkında şu ana dek hiç bir şikayet gelmemiş taki senin konun açılana dek.

Peki sizde hiçmi hata yok?

Sütten çıkmış ak kaşıkmısınız?

Pesimist ve EmuBaltacı bu sitenin ağırlını yüklenen insanlardır, demediğinizi bırakmamışınız, el insaf.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Hakkını aramak için insanları burada rencide etmenin bir anlamı yok, belliki bu konuyu açan kişinin yakın dostusun burada!!

Burada huzurumuzu lütfen bozmayın.

sen çok bilim kurgu romanımı desem artık filmlerimi desem ne desem bilemedim diyim bari. biraz tatile çık istersen ?

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Bakınız vurgulamak istediğim,

Şimdi arama yaptım üst yöneticiler hakkında şu ana dek hiç bir şikayet gelmemiş taki senin konun açılana dek.

Peki sizde hiçmi hata yok?

Sütten çıkmış ak kaşıkmısınız?

Pesimist ve EmuBaltacı bu sitenin ağırlını yüklenen insanlardır, demediğinizi bırakmamışınız, el insaf.

Sen de beni anlayamamışsın o zaman.

Biz zaten özel mesajla yeterince konuşabiliyoruz. Ben bunu forumun ana öğesi olan forum üyeleri ile paylaşmak istedim. Sen paylaşmayabilirsin bunu, o zaman konuya girmene de gerek yok.

Eleştirme hakkım var mı? Var. O zaman yöneticiler varken sana laf düşer mi? Düşmez. Öyleyse? Sorun yok. :)

emubaltacı'yı bilemiyorum ama pesimist zaten takdir ettiğim bir yöneticidir. Hatasız kul olmaz hesabı, O'nun da yaptığı bazı şeyler bana dokunmuştu ve şimdi bunları haklı olarak dile getirdim. Ben onların kişiliklerine laf söylemedim, mavi renkte iken aldıkları kararları eleştirdim. Yoksa pesimist'in çok etkileyici bir kişiliği vardır, yazdığı bir yazıyı da bizzat blog'umda paylaşmak için izin almıştım kendisinden zamanında. :)

Kıssadan hisse, benim yöneticilerimse onlar eleştirme hakkına da sahibim. Tamam mıdır?

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Keşke konu açmak yerine Troy'a özel mesaj atsaydın. Böylelikle hem samimi olurdu hem de hoş olurdu:) Bu benim bireysel yorumumdur:)

cycloner

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Anayasa Mahkemesi hala karar vermedi yargıçlar yok ortada. Cuma günü mü karar verilecek acaba?

lazuri

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Jeaquares haklı veya haksız onu şaun belki bizde tam olarak bilemeyiz ama böyle bir endişesi olmuş ve bunu form da yazmış
ama siz suyunn ısındı daha gençsin gibi yorumlar yaparak yargısız infaz yaptığınızın farkında mısınız bırakın da ona adı geçen yöneticiler ve site sahipleri cevap versinler
aslında sanal mahkeme fikri güzel bir fikir gerçekten bu olaylar hakkında yöneticiler yapmış mı yapmamış mı araştırlır ve troy ona göre karar verir.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Keşke konu açmak yerine Troy'a özel mesaj atsaydın. Böylelikle hem samimi olurdu hem de hoş olurdu:) Bu benim bireysel yorumumdur:)

Amacım şikayet değildi, anlayamıyorsunuz ki.

Ben eleştirdim, şikayet için direkt Troy'a başvurmam gerektiğini biliyorum ki bunu yaptım da. Ama O da her dakika aldığı her mesajı inceleyecek vakite sahip biri değil. Bunu da unutmadan konuşalım lütfen.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
Türkçeni biraz düzeltirsen yazın söz tatile çıkacağım :4:

ben nasıl yazarsam, nasıl anlatırsam anlatim karşımdaki nasıl anlars ao kdr alırmış.. seninkiside o hesap. dahada sözüm yok sanaa..

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Arkadaşlar lütfen tartışmayın. Özellikle Türkçe konusunu. Zaten hassasım, şimdi kavga çıkmasın.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Jeaq bu bahsettiğin olaylardan sadece birisi hakkında görgü tanıklığım var ona dayanarak bir şey söylemek isterim, tşk -> teşekkürler olayında söylediğin şey değil, söyleme tarzın ve kullandığın (ancak şu anda hatırlamadığım) sözcükler mesajının silinmesine ve hakaret olarak algılanmasına neden oldu. Bu konuda ben de kararın doğru olduğunu düşünüyorum.

Diğer durumlar konusunda fikrim yok, ama sorunu her zaman tek tarafta aramak da doğru oılmayabilir.

liebe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
ben nasıl yazarsam, nasıl anlatırsam anlatim karşımdaki nasıl anlars ao kdr alırmış.. seninkiside o hesap. dahada sözüm yok sanaa..

Kurduğun devrik cümle ve eksik kelimelerin kendini zaten belli ediyor. :dil:

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Ben konuşursam Jea'nın tarafını tutarım ama olayların iç yüzünü bilmediğim için konuşmuyorum.

Ama keşke konuyu imalı açsaydın. Direk isim vermeseydin. Zaten anlayan anlardı. Bazı arkadaşlar da üst düzey üst düzey diye bağırmazlardı.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
İnan ki yazabilecek bir cevap bile bulamıyorum, normal hayatımızdaki stresi buraya girip dostlarımızla atmak istiyoruz ama bu yapılan gerçekten çok sinir bozucu, kimin hangi şekilde görevini yerine getirdiğini inanın ki bilmiyorsunuz, yaklaşık 90.000 üyesi olan bir forumda görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan bu yöneticilere bu şekilde çamur atılması gerçekten hoş değil.

Ayrıca bu cevabı konuyu açan arkadaşa vermiyorum çünkü cevap versem bile askeriyeden girecek Türkçe'den çıkacak yine kendini bir şekilde haklı gösterecek bu yorumum konuyu okuyan ve vayy be şu yöneticilere bak ! deme potansiyelinde olan
ve bizi tanımayan üyelerimiz için, sıkmayın canınızı kimin ne olduğunu biliyor herkes, daha huzurlu bir forum ortamında buluşmak dileğiyle...

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
forumumuzda her zaman eleştirilere saygı duymuşuzdur. moderatörler hata yapabilir, üyelerde moderatörler hakkında şikayette bunulabilir. bunun için sabit konu başlıkları açılmıştır ve üyelerimizin bizi bibebir eleştirmeleri istenmiştir. ikili konuşmalarda memnuniyetsizlikler varsa bunlar için gerekli uyarılar yapılır.

SDN olarak kimseye bir kastımız yoktur. bu tip konular açarak üyelerin aklını karıştırmayın lütfen.

gelelim silinen mesajın içeriğine
Ayrıca Programlama bölümü yanında Türkçe bölümü de açılsın istiyorum. (Mümkünse sadece ben ve yetkililer görebilsin, size orada biraz dil dersi vereyim.)

burada yeterince hakaret var. kimseden ders almaya ihtiyacımız yok!

kimseye de tehdit yada hakaret etmedim. attığım mesaj

eleştiri yapıyım derken hakaret ediyorsun farkındamısın

son olarak moderatörlerle ilgili şikayetlerinizi ilgili konulardan yapınız lütfen!

konu kilitlenmiştir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...