Yardım Bilgisayarımda windows update ve windows update services bulunmuyor.

nojan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarımda başlıktaki gibi ne windows update nede windows update services hizmeti bulunuyor, bu hizmetlerin gitmesiyle windows mağazasını ve xbox game pass hizmetlerini kullanamıyorum bu konuda yardım edebilecek var mı? Ben bir şekilde windows update hizmetini yerine getirdim ama düzelmedi ve ayrıca windows güncelleştirme ekranıda gelmiyor

1682598335263.png
1682598448326.png

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Değişiklik olmadı hala aynı durumdayım, kökten çözmek için formatta atamıyorum izin vermiyor.
İzin vermiyor derken? USB'ye yazdırın ve PC'yi yeniden başlatıp, boot menüden USB'yi seçin ve kuruluma başlayın.

nojan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzin vermiyor derken? USB'ye yazdırın ve PC'yi yeniden başlatıp, boot menüden USB'yi seçin ve kuruluma başlayın.
Diskleri görmüyor. Görmesi için sitesinden özel programları da indirdim, hatta bilgisayarıma uygun olmayan sürümleri bile denedim usb den hiçbir şekilde atamıyorum. Bilgisayarın sıfırlamasında ise yükleniyor olarak gösteriyor ama en sonunda yine hata veriyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
Diskleri görmüyor. Görmesi için sitesinden özel programları da indirdim, hatta bilgisayarıma uygun olmayan sürümleri bile denedim usb den hiçbir şekilde atamıyorum. Bilgisayarın sıfırlamasında ise yükleniyor olarak gösteriyor ama en sonunda yine hata veriyor.
Sisteminizin özellikleri nedir?

nojan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,978
i5 8.nesil
8gb ram
1050 ti gtx ekran kartı
1tb hardisk
anakartı bilmiyorum
Laptop zaten direk modeli de HP Gaming Pavilion - 15-cx0026nt.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok denedim ama olmuyor, bir türlü diski görmüyor bilgisayarın kendi formatından da olmuyor
AHCI sürücünüz Windows kurulumunda yok o zaman. .inf olarak indirip Windows kurulum USB'sine atın ve sürücü yükle kısmından sürücüyü yükleyin. İnşAllah partitionlar görünür.

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Laptop,unuz da iki (2) önemli yazılım var, bence ilk önce onları deneyin.
Biri, Tek Hareketle Sıfırlama Güncellemesi

Diğeri HP Cloud Recovery Aracı
Bunlar ile olmuyor ise HP Destek,ten yardım isteyin, hatta daha iyisi HP Servisinde Fabrika Yazılımı yeniden yükletin.