Bilgisayar oturum açma yerinde kalıyor, masaüstü açılmıyor

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı normal olarak başlat dediğimde bilgisayar ilk önce her şey normal ilerliyor sonra siyah ekran çıkıyor. 10-20 dakika beklediğimde ekran çözünürlüğü biraz değiştirilmiş mouse çıkıyor ve arkada oturum açma sayfasının arkaplanı var ama oturum seçme vb. yok. Uykuya almak için power tuşuna bastığımda bir şey değişmiyor ama mouse oynatılabiliyor ve parlaklığı azaltabiliyorum, klavye çalışıyor. Windows onarmayı başlat gibi bir yazıya tıkladığımda ise bir şeyler yükleniyor gibi oluyor sonrası yine aynı. F8 ile güvenli mod yaptığımda da sonuç aynı maalesef. Bilgisayarımda fotoğraf vb var. Formatsız nasıl halledilebilir? Ne yapmam gerekir? (Bataryam şarj olmuyor, şarj giriş yerini biraz bastırdığımda çalışıyor ve şarjı çıkartırsam bir süre sonra kapanıyor) (Virüs programının süresi bitmişti sanırım)

ASUS K53SV
Intel core i5
4 gb ram
Windows 7 32 bit
NVIDIA GT 540 1gb

enesyuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
31
explorer.exe komutu başlamıyor olabilir görev yöneticisine gir varsa sonlandır tekrar aç yoksa zaten açacaksın ekran kartının driverını güncel tut.

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim ama maalesef görev yöneticisi de açılmıyor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Mini xp ile boot et yedeklerini harici belleğe al temiz format at uğraşma böyle saçma sapan sorunlarla. Ama ben sana sorunun çözümünü söyleyeyim. Harddiskini harici olarak bağlayıp zararlı yazılımları silip sistemi onarım diskiyle onar düzelir ama bunlarla hiç uğraşma direk format at.

fbkene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim. Rica etsem nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz veya link verebilir misiniz? Araştırdım konularda ve internette biraz ama ben pek bilmiyorum nasıl yapılacağını, formatı da. Öğretebilirseniz veya link atarsanız cok mutlu olurum. Ve bende format için cd yok :(

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Teşekkür ederim. Rica etsem nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz veya link verebilir misiniz? Araştırdım konularda ve internette biraz ama ben pek bilmiyorum nasıl yapılacağını, formatı da. Öğretebilirseniz veya link atarsanız cok mutlu olurum. Ve bende format için cd yok :(

Google Amca'dan araştırabilirsiniz. Artık format atmak ve herhangi bir şeyleri boot etmek o kadar basit bir hale geldi ki yani format atan kız arkadaşlarım bile var.