Bilgisayar HDD'yi görmüyor

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba öncelikle,
Bilgisayarıma ekstra depolama için evde bulunan bir hard Disk'i taktım.
Takmaya çalışırken diğer hard disklerden birine değdi ve değişik bir ses çıktı çoktan aza doğru. Bilgisayara restrar attım diski görmesi için.
Anakart ekranında bir süre kaldı, kendi kendine yeniden başlattı o bölümde sonra Windows açıldı fakat temas ettiği hard diski görmüyordu bilgisayarım. Port değişikliği, BIOS sıfırlama vs yaptım ama hala görmüyor hard diski.
İçerisinde 250GB oyun vardı. Disk bozulmuş mudur, görmediği halde içindeki dosyaları kurtarabilir miyim?
Anakartım Gigabyte H77 DS3h modeli

Reaksiyon puanı
10,563
EaseUS Data Recovery Wizard ile dosyaları kurtarmak mümkün.
Raw sistemine dönmüş SD kartımı daha geçen gün %90 95 oranında kurtardım.

Sistemi açıp disk yönetimine girdiğinde sorunlu hdd gözüküyor mu ?
Farklı sata ve sata power kablolarına bağlayıp denedin mi ? Belki sadece sata power oynamıştır.

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
EaseUS Data Recovery Wizard ile dosyaları kurtarmak mümkün.
Raw sistemine dönmüş SD kartımı daha geçen gün %90 95 oranında kurtardım.

Sistemi açıp disk yönetimine girdiğinde sorunlu hdd gözüküyor mu ?
Farklı sata ve sata power kablolarına bağlayıp denedin mi ? Belki sadece sata power oynamıştır.
Denedim aynı kablolar üzerinden başka diskleride fakat çalışıyor. Biosdan dahi gözükmüyor disk

Serkan Yurdagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tamirci ye götürdüm aynı diskten elinde mevcutmuş diskin anakart'ını değiştirdi disk çalışmaya başladı fakat kafa vurduğunu söyledi. İstersem veri kurtarma'ya gönderelim en az 300 TL dedi. Hiç gerek yok zaten oyun diski idi. Şimdi kafa vurma sonunu çözmeye çalışacağım. Sorun çözülmedi fakat konu kapanabilir

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,303
Tamirci ye götürdüm aynı diskten elinde mevcutmuş diskin anakart'ını değiştirdi disk çalışmaya başladı fakat kafa vurduğunu söyledi. İstersem veri kurtarma'ya gönderelim en az 300 TL dedi. Hiç gerek yok zaten oyun diski idi. Şimdi kafa vurma sonunu çözmeye çalışacağım. Sorun çözülmedi fakat konu kapanabilir
Bende de kafa vuruyordu.
Psu güç kablolarını tek tek denedim. 2 adet sata güç kablosu çalıştırıyor diğerleri bu ikisine bağlı diye güç ulaşamıyor diğer kablolara.

Güç yetiştiremeyen kablolara bağlı olunca hdd kafa vurması yapıyor.

Sata güç kablosunun psu tarafa yakın olanın çıkışını dene