Yardım B45pm s2h/ryzen 5600x bios güncellemesi hakkında

barisxpeace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Başlıktaki parçaları aldım ve dün taktım, baştan bios güncellemesi ile uğraşmayıp şansımı denemek istedim çünkü aldığım satıcının yorumlarında 5000 serisi işlemcisini güncelleme yapmadan kullanabildiğini söyleyen bir yorum vardı. Taktım parçaları bağladım kabloları ama tabi ki monitöre hiçbir ekran gelmedi sinyal yoktu.

Şimdi eski işlemcim r1200 olduğu için o konuda problemim yok, şuan takılı olan soğutucu ve yeni işlemciyi söküp eski işlemciyi ve soğutucuyu takıyorum termal macun sürerek, peki sonra yenisini takarken tekrar macun silip uygulamam gerekli mi her seferinde? Ayrıca mevcut sürümden itibaren her bios güncellemesini tek tek mi yapmalıyım yoksa sonuncusunu yüklemek yeterli mi?

Ek olarak eski anakartim msi b350mde iki kasa fanı calistirabiliyorken bu anakartta/kasa kablolarında/psu kablolarında 2.yi takacak yeri bulamadım, fanin kablosu dişi 3pinli.

Son olarak da palit 3060 dual ekran kartımın önündeki geforce rtx yazısında led var diye biliyorum fakat görüntü gelmiyor dediğim aşamada tüm parçalar çalışıyor olmasına rağmen (cpu soğutucu fan/led, ram ledleri, ekran kartinin fanlari) bu led yanmıyor, sıkıntı ilk problem ile bağlantılı olabilir mi?

Reaksiyon puanı
8,024
R3 1200 takıp önce F32 sürümünü kurun. Daha sonra son sürüme yükseltebilirsiniz direkt olarak. Fakat öncelikle F32 kurmanız gerekiyor daha düşük bir sürümdeyse.

barisxpeace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
R3 1200 takıp önce F32 sürümünü kurun. Daha sonra son sürüme yükseltebilirsiniz direkt olarak. Fakat öncelikle F32 kurmanız gerekiyor daha düşük bir sürümdeyse.

Hocam teşekkürler yeni işlemcinin macunu yenilemem gerekir mi tekrar takınca?

barisxpeace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süre boşta kalmıyor işlemci dışarıda. Yenilemenize gerek yok üstünde yeterli miktarda termal macun varsa direkt soğutucuyu takıp kullanabilirsiniz.
Hocam işlemciyi değiştirdim anakart üzerinde f51 versiyonu vardı, ben de f62 sürümünü yükledim taktım fakat yine sinyal yokta kaldım. Anlamıyorum neden bu kadar zor olduğunu sıkıntının ne olduğunu

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
f51 diye bi bios göremedim sitesinde .Bu anakart v.2 mi. Yoksa sadece B450M S2H mi.

Bi de biosu reset jumperinden veya pil ile bi resetleyin .Bakalım açacak mı.

barisxpeace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
f51 diye bi bios göremedim sitesinde .Bu anakart v.2 mi. Yoksa sadece B450M S2H mi.

Bi de biosu reset jumperinden veya pil ile bi resetleyin .Bakalım açacak mı.

normal versiyonu hocam v2 değil, pili çıkartıp takıyorum şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar saatlerdir uğraşıyorum bu yüzden dikkatsizlik sonucu küçük bir hata yapmışım, ekran kartının fişini takmamışım bu sefer denerken. Görüntü geldi, zamanını aldığım biri olduysa affola teşekkür ediyorum...

Son düzenleme: