Ateizm Uçak Sallanıncaya, Feminizm Kocayı Buluncaya, Komünizm Parayı Buluncaya Kadar ...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,552
Bu söz ile alakalı düşünceleriniz nedir?
?

Ben trajikomik bir söz olarak buldum, Hakikati haykırıan bir söz olarak...

not: trajikomik; hem acıklı hem de güldürücü özelliği olan (olay, durum).

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,517
"İşleri bitene kadar ayıya, dayı demek" sözüyle eş anlamı taşır.

Trajikomik kelimesine örnek;

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,739
1- Bizim ülkemizde ne solcular solcu, ne milliyetçiler milliyetçi ne de muhafazakarlar dindar. Dandik bir ülkeyiz. Bu ülkedeki yegane ideoloji "menfaatçiler ve diğerleri" şeklindedir. Konu menfaat olunca bir arada rahatlıkla yaşarlar. Fakat biri rantın dışında bırakılırsa muhalefete geçerler.

2- Bizim ülkemizde ateizim de ateizim değil. Gençler artık popüler olmak için "ben atayizim ha" havalarındalar. En fazla bir iki forumda islamda çelişkiler konulu dandik bir konuyu okumuştur, o kadarlık bilgiyle karar vermiştir. Burada araştırarak kendince tutarlı sonuçlar elde ederek inançsızlığı tercih edenleri ayırıyorum, o kendisi ile Allah arasındaki konudur, biz kimsenin imanını yargılayamayız.

3- Feminizm de ülkemizde yanlış anlaşılan bir fikir akımı. Asıl amacı ataerkilliğe ve cinsel eşitsizliğe karşı mücadele iken nasıl olduysa bizim ülkede erkek düşmanlığı olarak türedi. Feminizm erkek düşmanlığı değildir, evlenebilir, çocuk yapabilir...

3- Komünizm bu ülkeye hakim olsaydı, ilk önce bizim komünistler başkaldırırdı :)

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Bir yere takılıp düşeceğimi hissettiğim an direkt Allah diyorum ama işin ironik kısmı müslüman değilim. Ağız alışkanlığı olmuş artık. :)

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Türkiyede islamı bilmeyen müslüman sayısı ateizmi bilmeyen ateist sayısından daha fazladır :D

Usain

Dekan
Katkıda Bulunan
Reaksiyon puanı
15,140
Çok haklı bir söz

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
Uçak düşerken dua edilse ne yazar edilmese ne yazar. Sonuç değişmeyecektir.