Öneri Ateistlere Cevap / Halil Konakçı

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Kuşkularla yaşayın siz.
Maalesef, önümüzdeki bariz gerçeği "tartışamayacağım" diyerek ittikten sonra "öyle yapın siz" şeklinde argüman sunamıyoruz biz. Hala konunun başında cevapladığım argümanları çürütecek bir şey yazmadın. Argümanlarıma karşı yanıt yazamazsan, ben haklı çıkmış oluyorum ?

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Maalesef, önümüzdeki bariz gerçeği "tartışamayacağım" diyerek ittikten sonra "öyle yapın siz" şeklinde argüman sunamıyoruz biz. Hala konunun başında cevapladığım argümanları çürütecek bir şey yazmadın. Argümanlarıma karşı yanıt yazamazsan, ben haklı çıkmış oluyorum ?
Bak benim imanım tam. Allah bana gaybdan bir şeyler gösterdi. Siz inanmıyorsanız inanmayın artist artist bilgiliymiş gibi konuşun. İmansız şekilde bir ölünde bu dediklerinizi nasıl yutturacaklar göreceksiniz.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Bak benim imanım tam. Allah bana gaybdan bir şeyler gösterdi. Siz inanmıyorsanız inanmayın artist artist bilgiliymiş gibi konuşun. İmansız şekilde bir ölünde bu dediklerinizi nasıl yutturacaklar göreceksiniz.
Hala argümanlarıma yanıt vermediniz. Düzgünce tartışmak istiyorum fakat konuyu başka yerlere çekmeye çalışıp duruyorsunuz.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Argümanlarına teker teker cevap:
1. Bir şeyin bir yerden indirilmesi, zaten çoğu dinde görülen bir şey. Şunu indirdik bunu indirdik, genellikte bunun sebebi gökyüzünü Tanrı'nın bulunduğu yer gibi bir şey zannetmeleridir. Muhammed de muhtemelen diğer dinlerden etkilenmiş (Bol bol farklı insanlarla iletişim kuran bir tüccarın okuma yazma bilmediğini söylemek saçmalıktır) ve bunu yazmış.
2. Yine tüccar, iş yaptığı adamlardan birisinden iki denizin ayrıldığını duyması çok yüksek bir ihtimal. Zaten dışarıdan bakınca görülebilen bir şey, neden 50 yıl önce keşfedilmiş olsun? Ek olarak, bu ayrılma sadece görünürde olan bir şey, suyun alt kısımlarında su karışıyor normal bir şekilde. Şunu okumanı öneririm.

Ben de sandım ki, Kuran'ın doğruluğuna dair bir kanıt falan buldular da onu sunuyorlar.

Ek olarak bir türlü argümanlarınızı doğru kategorilendirememenize çok şaşırıyorum. Deist argümanına Müslüman argümanı, Müslüman argümanına "Ateistlere cevap" falan.
Gökyüzünde Melekler var. Baş melek Cebrail Allah'ın izniyle kuranı Hz Muhammed sav Peygamberimizin kalbine indirmiştir.

Ne yazsak bir şey değişmeyecekki her şeye bir şey buluyorsunuz. Kibirli inkarcılar.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Gökyüzünde Melekler var. Baş melek Cebrail Allah'ın izniyle kuranı Hz Muhammed sav Peygamberimizin kalbine indirmiştir.
Kaynağın ne, Kuran falan mı? Kendi attığın videoyu izlemedin galiba.
Ne yazsak bir şey değişmeyecekki her şeye bir şey buluyorsunuz. Kibirli inkarcılar.
Geçerli bir şey yazsan değişir de, Kuran'a inanmayan adama Kuran'ı kaynak gösterince komik duruma düşüyorsunuz.

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Kaynağın ne, Kuran falan mı? Kendi attığın videoyu izlemedin galiba.

Geçerli bir şey yazsan değişir de, Kuran'a inanmayan adama Kuran'ı kaynak gösterince komik duruma düşüyorsunuz.
Konu kapansın başkasıyla tartış. Kuranı hiç bir insan uydurmuş olamaz. Körsünüz heralde kuranı okurken.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Konu kapansın başkasıyla tartış. Kuranı hiç bir insan uydurmuş olamaz. Körsünüz heralde kuranı okurken.
Ben senden rastgele yargılar değil kanıt istiyorum. Kuran'ı neden hiçbir insan uydurmuş olamasın? Ne özelliği var böyle insan tarafından uydurulamayacak?

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Ben senden rastgele yargılar değil kanıt istiyorum. Kuran'ı neden hiçbir insan uydurmuş olamasın? Ne özelliği var böyle insan tarafından uydurulamayacak?
Şüphesiz Allah gökleri ve yeri, nizamları bozulmasın diye tutuyor. And olsun ki onların nizamı eğer bir bozulursa kendisinden başka hiç kimse onları tutamaz.” Fatır 41

Ateistlere bir şey anlatmak zoruma gidiyor. Etrafa bak Allah'ın varlığının kanıtı. İnanmamak için elinden geleni yapan ateiste neyi anlatacağız?

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Şüphesiz Allah gökleri ve yeri, nizamları bozulmasın diye tutuyor. And olsun ki onların nizamı eğer bir bozulursa kendisinden başka hiç kimse onları tutamaz.” Fatır 41
Bak yine aynısını yapıyorsun, Kuran'a inanmayan adama Kuran'dan kanıt veriyorsun. Kendi attığın videoyu izlememiş olabilir misin?
Ateistlere bir şey anlatmak zoruma gidiyor. Etrafa bak Allah'ın varlığının kanıtı. İnanmamak için elinden geleni yapan ateiste neyi anlatacağız?
1. Bak işte, yine Deizm argümanı. Ben zaten (senin inandığın türden olmasa da) bir tür tanrısal güce inanıyorum, Tanrıyı kanıtlaman İslam'a yeterli bir kanıt değil. Tek tanrısı olan onlarca din ve fikir akımı var hala.
2. Etrafa bakınca Allah'ı göremiyorum, tam olarak nerede bulunduğunu söyler misin oraya bakayım?