Haber Ata Demirer: Ege’de film çekmemi istemiyorsanız kibarca söyleyin

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
1633883707520.png

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek Sualtı Milli Parkı içerisinde kalan Yıldız Koy, imara açılıyor. İlk olarak 2010 yılında imar süreci başlayan Yıldız Koy için 2015 yılında 100 binlik plan onaylandı. Geçen 4 Ekim tarihinde Gökçeada Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada ise Yıldız Koy için 1/1000’lik plan oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamada; CHP’li 2 üye ret oyu verirken, İYİ Partili 4 üye ise kabul oyu verdi. AK Partili 3 üyeden oylamaya katılan 1 üye de çekimser oy kullandı. Meclis kararı, ilerleyen günlerde Çanakkale Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından görüşülecek. Planın uygun bulunması halinde, bakirliği ve sualtı canlı çeşitliliğiyle bilinen koyda yapılaşmanın önü açılacak. Yıldız Koy’un imara açılacak olmasına komedyen Ata Demirer ise dikkat çeken bir dille tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demirer “Ege’de film çekmemi istemiyorsanız kibarca söyleyin anlarım yahu” dedi.
1633883853345.png

Kaynak

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
salda gölüne yapılanlarda anında unutuldu medya tarafından. nasıl olurda bu kadar nimeti boşa harcarız aklım almıyor

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Benim görüşüm; Gündem sabahtan akşama değişiyor gün gün takip etsen bile yetişemiyorsun. Milli bayramlar yasak andımız yasak milli eğitim ezbere dayalı eğitim. Yani demek istediğim koreliyor beyinler koreliyor algılar hafızalar vs vs ulusal/Milli bilinç yok oluyor gün günü..Interneti ve teknolojiyi zaman-yaş bakımından çok cahilce kullanıyoruz.. Unutulup gidiyor işte bunca hengame içinde

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Arkadaşlar bu tarz işlere hemen karşı çıkılmaz.

Bilmem Çanakkalaye hiç gittiniz mi. Ben 3-4 kere gittim. Bu kadar güzel bir yer ortasından boğaz geçen bir yer her yer SİT alanı denilerek o kadar bakımsız ve başı boş bırakılmış ki. Gram turisttik yer yok ziyaret edebileceğin kalabileceğin adam akıllı sahil koy flan yok. Şehitlikler dışında doğru dürüst bakımlı yer bile yok.

Bu tarz yerler yüz yıldır bom boş duruyor o koy orada dursa ne olur durmasa ne olur halk kullanamadıktan veya turist gelip ziyaret edemedikten veya orada kalıp para harcamadıktan sonra.

Bu tarz yerlere doğayı çok tahrip etmeden bazı turisttik mekanlar oturmak için alanlar veya butik oteller yapılmasın destekliyorum.

Çanakkale gibi bir İL o kadar güzel bir konumda ve alanda olmasına rağmen nufus 500 bin anca var. Oralarında birazda olsa gelişmesi ve Turisttik yerlere kavuşması lazım...

Not: Bu üstte söylediğim ordaki bütün ağaçlar kesilsin her yer otel olsun liman olsun cafe olsun flan değil ama hiç yoktan bu hal nedir insanların gelip görebileceği oturabileceği yerler kalabileceği oteller yapılsın oraya.

Böyle koy mu olur. Veya buraya Turist gelir mi ?

x03.jpg.pagespeed.ic.P5-w5--Rrs.jpg

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Arkadaşlar bu tarz işlere hemen karşı çıkılmaz.

Bilmem Çanakkalaye hiç gittiniz mi. Ben 3-4 kere gittim. Bu kadar güzel bir yer ortasından boğaz geçen bir yer her yer SİT alanı denilerek o kadar bakımsız ve başı boş bırakılmış ki. Gram turisttik yer yok ziyaret edebileceğin kalabileceğin adam akıllı sahil koy flan yok. Şehitlikler dışında doğru dürüst bakımlı yer bile yok.

Bu tarz yerler yüz yıldır bom boş duruyor o koy orada dursa ne olur durmasa ne olur halk kullanamadıktan veya turist gelip ziyaret edemedikten veya orada kalıp para harcamadıktan sonra.

Bu tarz yerlere doğayı çok tahrip etmeden bazı turisttik mekanlar oturmak için alanlar veya butik oteller yapılmasın destekliyorum.

Çanakkale gibi bir İL o kadar güzel bir konumda ve alanda olmasına rağmen nufus 500 bin anca var. Oralarında birazda olsa gelişmesi ve Turisttik yerlere kavuşması lazım...

Not: Bu üstte söylediğim ordaki bütün ağaçlar kesilsin her yer otel olsun liman olsun cafe olsun flan değil ama hiç yoktan bu hal nedir insanların gelip görebileceği oturabileceği yerler kalabileceği oteller yapılsın oraya.

Böyle koy mu olur. Veya buraya Turist gelir mi ?

x03.jpg.pagespeed.ic.P5-w5--Rrs.jpg
Ben anladım olaya restorasyon olarak bakın demek istiyor.. Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ne diyecek bakalım..

Reaksiyon puanı
16,125
bu zamanda deniz kıyılarında yaşamak delilik küresel ısınma ile 30 metre civarı denizler yükselicek Kevin Costner doğru bilmiş demek gerekecek.
13247.jpg