Asus Zenbook vs Dell Xps

h4rv3y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Web sitesi tasarım ve grafik tasarım işleri için bilgisayar almak istiyorum. Önceliğim Macbook Pro. Ancak, istediğim özelliklerde almaya kalktığım zaman 22500 TL gibi bir fiyat çıkıyor. Bu biraz fazla olduğu için, windows tabanlı olarak Asus Zenbook veya Dell Xps almaya karar verdim. Burada yaşadığım sıkıntı ise sahip oldukları avantajlar ve dezavantajlar hakkında net bilgiye sahip olmamam. Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Siz bu bilgisayarların fiyat bandında bilgisayar almak isteseniz hangisini alırdınız?

Teşekkürler,

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,997
XPS serisi Ultrabook modellerinin en iddialısıdır. Dell zaten uzun süredir geliştiriyor ve en premium modelidir. Windows cephesinde Macbook Pro rakibi olabilecek tek seridir. Garantisinden tutunda ürün kalitesine kadar kesinlikle daha önde. Birde MSI'ın oyuncu bilgisayarları ve ultrabook birleşimi modelleri var ki bunlar çok daha güçlü.

h4rv3y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

h4rv3y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Uzun bir süredir bilgisayar almak istiyorum. Ancak, malum bilgisayar fiyatlarından dolayı alım gerçekleştirmek zor. Bu nedenle bilgisayar alımı yapamadım. Son zamanlarda Macbook Pro 16" 16gb Ram 512gb SSD olan moldi alabileceğim parayı biriktirdim. Bilgisayar alımı için Zorlu Center mağazına gittim. Ancak, şu an stokta ürün bulunmadığı için alımı yapamıyorum. Muhtemelen ürün stoklara girdiğinde kur fiyatı güncellenecek ve tekrar alım konusunda sıkıntı yaşayacağım. Bu ürüne muadil uzun süre kullanabileceğim veya acil ihtiyaç durumunda satımını gerçekleştirirken min değer kaybedecek bir öneriniz var mıdır?