Asus rog mu Casper Excalibur mu almalıyım

İzzet Özer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bu ürün 2070 Max-Q yalnız. Gerçek 2070 değil yani. Bu sebeple aynı 200W güç adaptörünü kullanabilmişler. Tabi ki performans farkı olacaktır ancak aradaki farka değer mi bilemedim.
Normal 2070 ile Max q arasındaki farkı hiç bilmiyorum. Farkı söyleyebilir misiniz??

İzzet Özer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ortalama 6-7 fps fark sana kalmış. Omen iyidir alabilirsin. Bizzat görkem hocam incelemiş ve memnun kalmış. Zaten benim önerdiğim monster şuan 13200 olmuş gerek yok. Bu da yeterli olur size
Monster yerli marka almayı çok isterim ama yine aynı sorunlar çıkar mı diye kara kara düşünüyorum birde görkem reisin söylediği sıcaklık değerleri çok tatmin edici. O yüzden HP bir iki ay daha bekleyeceğim belki yeni kartlı hp gelir. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim reis
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam HP Asus gibi sıvı soğutma mı? Termal macun mu kullanıyor ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,087
Monster yerli marka almayı çok isterim ama yine aynı sorunlar çıkar mı diye kara kara düşünüyorum birde görkem reisin söylediği sıcaklık değerleri çok tatmin edici. O yüzden HP bir iki ay daha bekleyeceğim belki yeni kartlı hp gelir. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim reis

Hocam HP Asus gibi sıvı soğutma mı? Termal macun mu kullanıyor ?
Termal macun, sıvı metal değil. Ancak sıcaklıklar zaten çok iyi olduğu için dert edilecek bir durum değil bu.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,087
Lenova da mı termal macun hocam?
Evet o da termal macun. Ancak Monster haricinde termal macun olması daha iyi çünkü sıvı metali kendin değiştiremezsin. Servis değiştirebiliyor ki Monster harici firmalar da 2 yıldan sonra bu tarz işlemler için ücret alıyor. Birde benim bildiğim sıvı metal 10875H için kullanılıyor 10750H için değil.

Rae8Xiep

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
2 markada çöp sakın alma... Monster bile iyidir...

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Hayırlı günler bilgisayar alacağım elimde iki seçenek var sizce hangisini almalıyım? Casper'ın geçmişi belli ama bazıları g900 de iyi iş yapmaya başladılar diyorlar. İki linki değerlendirebilir misiniz? Fikirler için şimdiden teşekkürler.

ROG Daha İyi Gibi

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Evet o da termal macun. Ancak Monster haricinde termal macun olması daha iyi çünkü sıvı metali kendin değiştiremezsin. Servis değiştirebiliyor ki Monster harici firmalar da 2 yıldan sonra bu tarz işlemler için ücret alıyor. Birde benim bildiğim sıvı metal 10875H için kullanılıyor 10750H için değil.
Ben sorduğum zaman ömür boyu sıvı termal macun değişimi var ve bedava dediler. 10875h olan model var bende de. Bence bu bütçeye Omen iyidir al geç kafan rahat olsun

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,087
Ben sorduğum zaman ömür boyu sıvı termal macun değişimi var ve bedava dediler. 10875h olan model var bende de. Bence bu bütçeye Omen iyidir al geç kafan rahat olsun
Evet o yüzden sıvı metal sadece Monster'da işe yarar bir özellik. Sıvı metalin değişim süresi de 2 yıl zaten. E 2 yıla garanti bitiyor. Garanti bittikten sonra ASUS servisinde sıvı metal değişimi bence çokta ucuza gelmez gibi.

İzzet Özer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
2 markada çöp sakın alma... Monster bile iyidir...
Hocam genel olarak Asus ve MSI öneriliyor Asus'a neden çöp dediniz servis mi kötü ?

Hocam bizimkiler Asus'u aldı aslında bu konuyu açmadan bir gün önce yarın geliyor. Bende geri verip omen almak istiyorum. 10875h modelini kaça ve nereden aldınız?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,087
Hocam genel olarak Asus ve MSI öneriliyor Asus'a neden çöp dediniz servis mi kötü ?

Hocam bizimkiler Asus'u aldı aslında bu konuyu açmadan bir gün önce yarın geliyor. Bende geri verip omen almak istiyorum. 10875h modelini kaça ve nereden aldınız?
Omen'in 10875H modeli yok. Arkadaş Monster'dan bahsediyor. 10875H ile 10750H arasında oyun konusunda fark yok. 10875H 8 çekirdekli olduğu için daha çok render ve yayın gibi işlemlerde öne geçiyor.

İzzet Özer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Omen'in 10875H modeli yok. Arkadaş Monster'dan bahsediyor. 10875H ile 10750H arasında oyun konusunda fark yok. 10875H 8 çekirdekli olduğu için daha çok render ve yayın gibi işlemlerde öne geçiyor.
Teşekkürler hocam aydınlattığınız için siz nereden almıştınız?