Asp.net ile Sql Bağlantısı

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
Kişisel bir web sitesi yapıyorum, azı bilgilerin ve fotoğrafların veri tabanına baglantısını yapabilmek için ASP.Net Web Sitesi Yönetim Aracına bağlanmam lazım fakat bağlantıyı tıkladıgımda karsıma su hata cıkıyor
"Bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen önceki sayfaya dönün ve yeniden deneyin."

webconfig ayarlarına baktım durum normal
Kod:
<connectionStrings>
    <remove name="LocalSqlServer" />

<add name="LocalSqlServer" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\AspNetDb.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
                 providerName="System.Data.SqlClient" />
    <add name="Personel" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Personel.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
    <add name="connectionString" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirectory|\Personel.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
  </connectionStrings>
ınsallah sorunu cozebılecek bır babayıgıt cıkar da yardımcı olur

coderfree

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
AttachDbFilename=|DataDirectory|\AspNetDb.mdf; ifadesi yerine veritabanının vtb klasörü içinde varsayarak şu deneyin;
AttachDbFilename=@"+server.mappath(vtb\Personel.mdf)+";

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Dipnot: Hata mesajlarını Türkçe kullanmayın,hatta bilgisayar yazılımı geliştiriyorsanız hiçbirşeyi Türkçe kullanmayın

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
işletim sistemi falan da türkçe kullanmayın :)

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
konu ıle dedıgının ne alakası var
Dipnot: Hata mesajlarını Türkçe kullanmayın,hatta bilgisayar yazılımı geliştiriyorsanız hiçbirşeyi Türkçe kullanmayın

---------- saat 02:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 02:00 eklenmişti ----------

AttachDbFilename=|DataDirectory|\AspNetDb.mdf; ifadesi yerine veritabanının vtb klasörü içinde varsayarak şu deneyin;
AttachDbFilename=@"+server.mappath(vtb\Personel.mdf)+";
denedım olmadı kardesım

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
Dipnot demişim zaten değil mi?
evet dıpnot demıssın sankı konuyu sen yazmıssın gıbı.. bılmıyorsan ogren dıpnotu konuyu yazan kısı ekler..
sırf muhalefet olmak ıcın konulara yorum yazan kısılerın arttıgını gormek uzucu

CeFurkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben web config kullanmiyorum

bir tane public database connection class i yaptim

mis gibi calisiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun aynı şeklide benim başımda da var. Bir çözüm bulan olduysa lütfen yazsın. Kafayı yiyeceğim.

hbektas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kod satırı ile bağlanmak istersen aşağıda yazdığım kod satırı çalışıyor. Ben kullanıyorum..

Asp.net sayfasını C# ile yazıyorsan şu kodu kullan

Using kısmına;

using System.Data.SqlClient;
using System.Data;

/*Baglanti kodu.

SqlConnection baglanti;
baglanti = new SqlConnection("Data Source=HBEKTAS\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=yurt;User ID=sa;Password=1234;trusted_connection=true");
//Data Source = Veri tabanı adın;Initial Catalog=Tablo Adın;User ID=Kullanıcı Adın;Password=Data Base Şifresi;trusted_connection=//Güvenli Bağlantı anlamına gelir.
//HBEKTAS Makine Adım.Buraya Localhost Ta yazabilirdim ama böyle yapmışım.Data basenin şifresi yoksa (Password="") böyle olması lazım internette araştırabilirsin boş nasıl geçilir diye.Tam emin değilim çünkü.

baglanti.Open();

/*----------------------------------------------------------------------------------------------------------------*/

Asp.net sayfasını VB.net ile yazıyorsan aşağıdaki kod satırını kullan ;

Import kısmına;

Imports.System.Data.SqlClient
Imports.System.Data

/*Baglanti kodu.

Dim baglanti as SqlConnection = new SqlConnectiyon("Data Source=HBEKTAS\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=yurt;User ID=sa;Password=1234;trusted_connection=true")
//Data Source = Veri tabanı adın;Initial Catalog=Tablo Adın;User ID=Kullanıcı Adın;Password=Data Base Şifresi;trusted_connection=//Güvenli Bağlantı anlamına gelir.
//HBEKTAS Makine Adım.Buraya Localhost Ta yazabilirdim ama böyle yapmışım.Data basenin şifresi yoksa (Password="") böyle olması lazım internette araştırabilirsin boş nasıl geçilir diye.Tam emin değilim çünkü.

baglanti.open()

Bir dene çalışmaz ise başka bir yoluna bakalım ;) İyi Günler