Öneri Arkadaşlar telefon alacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar merhaba 2016 tarihinden beri yaklaşık 7 yıldır İphone SE 64 GB telefon kullanıyorum. ( Sadece ön camı çatlak ince bir çizgi kullanmayı engellemiyor.)
Ben 2009 yılından beridir iphone kullanıcısıyım. İphone 2G iphone 4 ve iphone SE sırasıyla kullandığım telefonlar. Şuan kullandığım telefon şarjı dışında hala canavar gibi. Bütün günlük ihtiyaçlarımı karşılıyor. Ancak işim gereği hemde ihtiyaçtan dolayı şarjıda uzun gidecek bir telefon almayı düşünüyorum. Bugün haberlerde ithal elen telefonlardan 200 dolar olarak alınan vergi 350 dolara çıkacak haberleri gördüm 28 Martta yürürlüğe girecekmiş. Büyük ihtimalle telefonlara 1.000 - 3.000 arası zam gelir. O yüzden yarın telefon alayım dedim.

xiamio Redmi Note 10S 8Gb Ram / 128Gb hafıza 7.500 lira ortalama
xiamio Redmi Note 10Pro 8Gb Ram / 128Gb hafıza 8.500 lira ortalama
xiamio Redmi Note 11Pro 8Gb Ram / 128Gb hafıza 10.000 lira ortalama

Bu üç telefon arasından birini almaya karar verdim. note 10s fiyat olarak biraz daha makul gibi geldi. 10proda beklemede şarjı hızlı azalıyor yorumları okudum.

Telefonla deli gibi oyun oynayan biri değilim. 1 günde toplasanız 1 saat bile oyuna girmem. Sosyal medya whatsap daha ağırlıklı.

Bu telefonları kullanan önerebilecek arkadaş var ise yardımcı olursa sevinirim. Birde mediamarket vatan bilgisayar teknosa gibi yerlerden telefonu alacağım.

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Note 11 pro şarjı felan iyi midir

Sdnmoduçöp

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Şarjı fena değilmiş arkadaşım kullanıyor. Ama gerçekten performans arıyosan benzer fiyatlara poco x3 pro seçenekler arasında yok ama ben kullanıyorum ?

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Benim telefondan beklentim oyun üzerine değil :) oynadığım oyun bile yok en fazla okey açıyorum ondada kaybediyorum kapatıyorum. Şarjı uzun gitsin whatsap açsın instagram girsin kasmasın yeter. Çok beklentim yok :) Bana deseler iphone SE şarjı 1 gün dayancak garantisi var değişmem telefonu canavar gibi zerre kasmıyor

Sdnmoduçöp

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Poco x3 pro kullanıyorum. Ve memnunum ben de senin gibi oyunla alakam yoktur ama kasmadan da kullanmak isterim . Ama iPhone dan bu cihazlara geçişinde gercekten memnun kalır mısın bilemem. iPhone hızı farklı bişe. Yazılım açısından hiç kıyaslanamaz bu cihazlarla. Se de eskidi ama iyi düşün derim kullanma şansın varsa menü olayına falan bi bak fanı değilsen farketmez ama alıştıysan bunlardan herhangi biri sana sıkıcı gelecektir.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,540
Telefondan çok anlamam, sadece şu deneyimimi paylaşabilirim. Xiaomi hayatımda bir defa kullandım, yaptığım en büyük hatalardan biriydi. Bozuldu, donmalar takılmalar, ekranı kırıldı yedek parçası bulunmuyor. Çok çok kötü bir deneyimdi. Beni zorla samsung fanboyu yaptı bu sektör :D

Sdnmoduçöp

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
İşte o yüzden iki defa düşün diyorum iPhone dan o cihazlara geçiş hüsran olabilir. Xiaomi iyi ama farklı alemler ?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Galaxy A33 tercih edebilirsiniz.

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eşime 5 ay önce xiamio redmi 9c almıştık. Onda Lenovo vardı o lenovo zerre kasmazdı canavar gibiydi. Şarj olmuyordu tamire baya bi para istemişlerdi. Eşimin 9c menüde bile kasıyor düşük model eşime zararı olmuyor ama Lenovo bile 5 yıllık cihazdı ondan iyi :) bende önceliğim telefonumu değiştirmek değil ama 0 iphoneler pahalı 9 bin bandına iphone bulmak zor. En azından şarjı iyi giden bir telefon alayım dedim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütün teknoloji mağazalarını gezdim. Xiamio note 10 pro satılmıyor. 11'i var. Avmde Mi'nin dispiratör mağazası vardı. Oda telefonu Mi'nin sitesinden 1.500 lira daha fazla satıyordu. Almadım malesef Mi'nin sitesinden alsak bir sorun olur mu acaba

Son düzenleme:

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Note 11 pro da note 10ste 5000 mah bataryaya sahip note 11 pro 67watt şarj desteklerken note 10s 33watt sarj destekliyor imkaniniz varsa 11 pro alin sizi uzmez çevremde çok kullanan var kimse sarjdan yana sorun yaşamadi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Arkadaşlar merhaba 2016 tarihinden beri yaklaşık 7 yıldır İphone SE 64 GB telefon kullanıyorum. ( Sadece ön camı çatlak ince bir çizgi kullanmayı engellemiyor.)
Ben 2009 yılından beridir iphone kullanıcısıyım. İphone 2G iphone 4 ve iphone SE sırasıyla kullandığım telefonlar. Şuan kullandığım telefon şarjı dışında hala canavar gibi. Bütün günlük ihtiyaçlarımı karşılıyor. Ancak işim gereği hemde ihtiyaçtan dolayı şarjıda uzun gidecek bir telefon almayı düşünüyorum. Bugün haberlerde ithal elen telefonlardan 200 dolar olarak alınan vergi 350 dolara çıkacak haberleri gördüm 28 Martta yürürlüğe girecekmiş. Büyük ihtimalle telefonlara 1.000 - 3.000 arası zam gelir. O yüzden yarın telefon alayım dedim.

xiamio Redmi Note 10S 8Gb Ram / 128Gb hafıza 7.500 lira ortalama
xiamio Redmi Note 10Pro 8Gb Ram / 128Gb hafıza 8.500 lira ortalama
xiamio Redmi Note 11Pro 8Gb Ram / 128Gb hafıza 10.000 lira ortalama

Bu üç telefon arasından birini almaya karar verdim. note 10s fiyat olarak biraz daha makul gibi geldi. 10proda beklemede şarjı hızlı azalıyor yorumları okudum.

Telefonla deli gibi oyun oynayan biri değilim. 1 günde toplasanız 1 saat bile oyuna girmem. Sosyal medya whatsap daha ağırlıklı.

Bu telefonları kullanan önerebilecek arkadaş var ise yardımcı olursa sevinirim. Birde mediamarket vatan bilgisayar teknosa gibi yerlerden telefonu alacağım.
Xiaomi'ye bulaşma hatta Redmi Note serisine bulaşma derim. Samsung Galaxy A52s A53 Redmi modellerden bin kat daha iyi. Bütcen ne kadar bilmiyorum ama 25 binlere çıkabilirsen ikinci el temiz İPhone 12 Pro öneririm.

fbeee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar Geçen hafta itibari ile Samsung Galaxy A34 aldım. Yeni çıkan bir telefon. Şuan bütün beklentilerimi karşılıyor. İphone SE'den sonra hangi telefona geçsem beni memnmun edecekti ekran görüntü ses olarak. 8GB ram 128gb hafızası var. Beni 3-4 yıl götürebileceğine inanıyorum. Öyle büyük çapta telefonu zorlayacak oyunlarda oynamıyorum. Orta segment 10.000TL alınabilecek bir telefon bence

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Arkadaşlar Geçen hafta itibari ile Samsung Galaxy A34 aldım. Yeni çıkan bir telefon. Şuan bütün beklentilerimi karşılıyor. İphone SE'den sonra hangi telefona geçsem beni memnmun edecekti ekran görüntü ses olarak. 8GB ram 128gb hafızası var. Beni 3-4 yıl götürebileceğine inanıyorum. Öyle büyük çapta telefonu zorlayacak oyunlarda oynamıyorum. Orta segment 10.000TL alınabilecek bir telefon bence
Hayırlı Olsun İyi Günlerde Kullanın