Apple ve Samsung Kan Kaybediyor!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
hayret ayda bir telefon çıkaran samsung nasıl olurda kan kaybeder :mrgreen:

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ürün fiyatı ve ürün adedi arttıktan sonra ne farkeder ki? Ucuz cihazlar ile pazar payı elde ediyorlar adet başına. Toplam ciro olarak ise halen Samsung büyüyor...

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bence de samsung artık kan kaybetmeye başlasın 2 yıldır milleti kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence de samsung artık kan kaybetmeye başlasın 2 yıldır milleti kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar
Sorma hocam yav,Adamlar aynı telefonun farklı rengini bile çıkarsa bizim millet yeni telefon sanmaya basladı(samsung s4 black edıtıon)
Artık devir LG'nı devri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zaman windows phone zamanıdır. Ios un ucuz versiyonu ola wp pazarı android den alır. Nokia lider olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence kalite tahtına sony oturur. samsungun genel kalitesi kötü, yazılımı kötü, ifone ise donanım olarak fakir, bu şartlar altında SONY, LG gibi firmaların yükselmemesi şaşırtıcı olur.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
256$'a mal ettiğin telefonu 700$'dan satarsan kan kaybedersin tabii Samsung. Nokia'nın (artık Microsoft'un) elini çok daha sıkı tutması gerekiyor.

Bu dönemde uygun fiyata yeni amiral gemileri çıkaranlar kazanmaya başlıyor. Hazır Samsung ve iPhone fiyatlar konusunda almış başını giderken (yani kazıkta sınırları zorlarken) özellikle Microsoft bu durumu değerlendirip uygun fiyata kaliteli cihazlar çıkarmalı. İşte o zaman pazar paylarıda yavaş yavaş Microsoft lehine dönmeye başlar. Bu da biz tüketicilere yarar. Rekabet artar, Samsung ve iPhone yeni amiral gemilerini daha uygun fiyatlarla sunmak zorunda kalırlar.

Ancak henüz böyle bir ortam yok. Samsung ve iPhone 'ucuzlukta' değil 'kazıkta' yarışıyorlar.

ByTheEfsane

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Zaten kaybeder kanınıda manınıda.10tl etmez telefonu 2000tl'ye satarsan olcak budur.Utanmazlar insanları yıllardır tuzağa düşürdünüz sonra olan oluyo zaten.LG mesela.Adam telefonu yapıyo adam gibi,hemde adam gibi fiyat veriyo.Şimdi bunlar elmayı altın fiyatında satıyor.Millet ne yapsın.İnsanlar uyanıyor artık goçum artık öyle kolay kolay insanları kandıramayacaksınız.Ama hala Samsung ve Apple'ı koruyan arkadaşlar var.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Kullanıcı kan kaybetmesin de...

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Düz fiyat olarak konuşuyorum. 2000 TL fiyatla satışa sunulurken, bu fiyatın içinde yer alan vergi, üretim maliyeti, kazanç, reklam vb. etkenlerin tutarlarını doğru şekilde bilen var mı?

ByTheEfsane

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ulan bida Samsung falan almıyacam.Bu ne ya.1kez aldım bida almam.Telefona 2 oyun yükledim gitti...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Düz fiyat olarak konuşuyorum. 2000 TL fiyatla satışa sunulurken, bu fiyatın içinde yer alan vergi, üretim maliyeti, kazanç, reklam vb. etkenlerin tutarlarını doğru şekilde bilen var mı?
Hocam onlar yalan.Adamlar 10 yıl telefon çıkarmasa yada satmasa yine kazanır.Onların arkasında gizli işler var.

Reaksiyon puanı
16,118
Ulan bida Samsung falan almıyacam.Bu ne ya.1kez aldım bida almam.Telefona 2 oyun yükledim gitti...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam onlar yalan.Adamlar 10 yıl telefon çıkarmasa yada satmasa yine kazanır.Onların arkasında gizli işler var.

sen oyun yükledin ben 128Kb sim aldım taktım samsung ch@t527 ruhunu teslim etti.

Reaksiyon puanı
16,118
:D:D Hocam Samsung'un yapacağı mal zaten bu.Bir ekran,bi işlemci,ikide içine kablo,birde plastik.Samsung telefonu böyle yapıyo.Zaten Samsung'un ch@t'i iğrenç...

modem olarak iyidi gtalk vardı onda en önemlisi asphalt urban gt2 vardı oyunu oynuyordum code ile java sınırını kaldırmıştım mp3 sesi iyidi she3595bk kulaklık da boşta kaldı 45lira verip aldığım kulaklık iyi ses veriyordu onunla...

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
azıcık aklınızı kullansanız ortada samsung veya apple için ciddi bir sorun olmadığını görebilirsiniz. en azından kısa vadede bu böyle. tabloya göre samsung 20milyonluk apple ise 6milyonluk bir artış sağlamış gönderimlerinde. bu kabaca da olsa daha çok kar demektir.

pazar payı düşüyorsa diğer şirketler daha çok üretmiş daha çok satmış demektir. burada önemli olan kimin ne kadar ürettiği değil, kimin nekadar üretim artışı yakaladığıdır. samsung ve apple, diğer şirketlere göre daha az üretim artışı yakalamış, bu sebeple de pazar payından oransal olarak daha az pay alabilmişler. ciddi anlamda zarar ettikleri ya da kötü duruma düştükleri gibi bir durum söz konusu bile değil.

bu durum cep telefonu piyasasını tekellerine alamamaları açısından da gayet makul bir durum. çünkü öyle olursa her şey onların (samsung ve apple) kontrolünde olacaktır. ha gerçi zaten öyle, ama gene de düzen içi rekabet iyidir. şirketlerin değil bizim işimize gelir (fiyatlar düşer vs.). bu açıdan gidişatı olumlu buluyorum.

not: önceki haberlerine göre gelişme var yazar geçinen arkadaşımızın.ama genede çömez olduğu ortada. tablo yorumunda bile saçma yorumlar yapabiliyor. "üretim gönderim artmasına rağmen pazar payı düşüyor" önermesi son derece saçmadır. herkes üretimini arttırıyorsa salt artışa değil, artışın miktarına bakılır,çünkü oranı belirleyen toplam üretimdeki payınızdır. "ben bu sene daha çok ürettim, ama pazar payım niye düştü?" gibi bir soru olamaz, çünkü cevabı bellidir:"diğerlerinin üretimindeki artış senin artışından oransal olarak daha fazla."

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Apple ve Samsung Kan Kaybediyor!

2014 yılı ilk çeyrek verilerine göre Apple ve ezeli rakibi Samsung, 2014 yılında atak yapan Nokia ve LG gibi şirketler karşısında hızla kan kaybediyor.

General Mobile ve diğer bir çok ucuza yüksek donanıma sahip cihaz üretenler den ötürü bu büyük markalar kan kaybetti bence, iyide oldu fiyatları biraz daha makul tutmaları lazım.
Zaten bu zamandan sonra bir telefona 2000-2500 TL veren bir kişinin marka bağımlılığı vardır diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
e iyi telefonun 350TL olması gerek diyenler nerde?
ben deyim bari s3'ün 350TL olması gerek.