Ani FPS Düşüşü

Mehmetylan0127

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc ye son 1 aydır aniden fps düşüsü oluyor
örn: gta 5 oynuyorm 6 saat fln geçiyor sıkıntısız oynuyorm sonra aniden 3 dk fln 10 fps oluyor oyun değil pc böyle oluyor
oyun oynamasam youtube ye girsem bu olay daha çok oluyor pc yi ilk açınca 10 dk fln herşey 10 fps sonra düzeliyor yani oyun oynamayınca daha sık oluyor
lütfen şuna bir şey bulun cidden çok can sıkıyor

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
10,560
5 6 saat full oyunda ise termal yenileme vakti yavaş yavaş geliyor demek. Süre fazla ancak diğer belirtiler bu ihtimali biraz düşürüyor. Oyundayken sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Windows dosyalarında bir sorun çıkmış olabilir.
Eksik veya bozuk sistem dosyası onarma

Virüs girme ihtimali var mı ? Crack, yabancı diye vs.

Birde sorum olacak bilgisayar özellikleriniz nedir ? Ssd mi hdd mi kullanıyorsunuz

Mehmetylan0127

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5 6 saat full oyunda ise termal yenileme vakti yavaş yavaş geliyor demek. Süre fazla ancak diğer belirtiler bu ihtimali biraz düşürüyor. Oyundayken sıcaklık değerlerini kontrol edin.

Birde sorum olacak bilgisayar özellikleriniz nedir ? Ssd mi hdd mi kullanıyorsunuz
1TB HARDDİSK
RX570 4GB EKRAN KARTI
RYZEN 3 4GHZ İŞLEMCİ
8GB CORSAİR 3000MHZ RAM
sistem özellikleri bunlar
hemen hemen gün boyu oyundayım oyunda 6 saatde bir denk geliyor bu problem fakat oyun oynamayınca discordda veya youtube de takılınca daha sık ve uzun oluyor bu problem
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driverlar tam mı ?
evet driverleri tam 2 kere format attım belki çözülür diye driverleri tek tek güncelledim ekran kartının sürücülerini fln indirdim herşey full yani

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
1TB HARDDİSK
RX570 4GB EKRAN KARTI
RYZEN 3 4GHZ İŞLEMCİ
8GB CORSAİR 3000MHZ RAM
sistem özellikleri bunlar
hemen hemen gün boyu oyundayım oyunda 6 saatde bir denk geliyor bu problem fakat oyun oynamayınca discordda veya youtube de takılınca daha sık ve uzun oluyor bu problem

evet driverleri tam 2 kere format attım belki çözülür diye driverleri tek tek güncelledim ekran kartının sürücülerini fln indirdim herşey full yani
Hw monitör indir bi de cpu z sonra cpu z den bench ac hw monıt den sıcaklıklara bak bakalım sonra yaz

Mehmetylan0127

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
c

virüs olma ihtimali şu şekilde gta 5 fivem oynuyorum oynadığım sunucunun launcher i virüslü olarak gözüküyor fakat bunu yetkililerle konuştum virüs bulmasının sebebi launcher in koruması oldugundan dolayı dediler birde herkes o launcher i kullanıyor virüs meselesi yoktur diye tahmin ediyorum

Hw monitör indir bi de cpu z sonra cpu z den bench ac hw monıt den sıcaklıklara bak bakalım sonra yaz
tw açsam sen yapabilirmisin benim tam bilgim yok da yanlış birşey yapmayayım

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
c

virüs olma ihtimali şu şekilde gta 5 fivem oynuyorum oynadığım sunucunun launcher i virüslü olarak gözüküyor fakat bunu yetkililerle konuştum virüs bulmasının sebebi launcher in koruması oldugundan dolayı dediler birde herkes o launcher i kullanıyor virüs meselesi yoktur diye tahmin ediyorum

tw açsam sen yapabilirmisin benim tam bilgim yok da yanlış birşey yapmayayım
Bekle link atayım bunları indir dedıklerımı yap HWMONITOR | Softwares | CPUID
Setup 32 64 sec sonra indir kur ordan tıkla core 0 sıcaklıgına bak

Bekle link atayım bunları indir dedıklerımı yap HWMONITOR | Softwares | CPUID
Setup 32 64 sec sonra indir kur ordan tıkla core 0 sıcaklıgına bak
Bak core 0 yazıyo senınkındekını soyle

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
O ne demek bilmiyorum
Şimdi cpu z programını kur kurduktan sonra en saglarda bench var oraya gelince cpu multi thread yazan yerde referance ve threads ı işaretle stress cpu de onu yapınca hw moniror u ac ordan max sıcaklıgı soyle

O ne demek bilmiyorum
Yaptın mı

Son düzenleme:

Mehmetylan0127

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi cpu z programını kur kurduktan sonra en saglarda bench var oraya gelince cpu multi thread yazan yerde referance ve threads ı işaretle stress cpu de onu yapınca hw moniror u ac ordan max sıcaklıgı soyle

Yaptın mı

bu şekilde çıkıyor sonucum ısı kaynaklı bir problem oldugunu düşünmüyorum çünkü pc ilk açıldıgı zaman da aynı problemi yaşıyorum