Android Whatsapp Uygulması Gelen Fotoğraf Görüntüleme/Kaydetme Sorunu

kemalkara93

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba internette araştırmama rağmen bulamadım uzun yıllardır iphone kullanan birisiydim şu anda Samsung Note8 telefona geçiş yaptım ve Sorum/Sorunum Şudur;

İphoneda; Whatsapp üzerinden birisi ile konuşurken gelen Fotoğraf/Video gibi dosyalar otomatik olarak iphone fotoğraf galerisine kayıt oluyor arka planda ve kişi whatsapp üzerinden gönderdiği fotoğraf/video'yu silmek isteyip sildiği zaman sadece whatsapp konuşmasından siliniyor ve iphone galerisinde kalıyordu kullananlar bilir.

Android de ise;

gelen fotoğraf/video android galerisinde görünüyor(Kayıt Değil) ve kişi whatsapp konuşma ekranından herkesden sil yaptığı zaman android galerisindede siliniyor yani iphone da olan olay olmuyor android de MEDYADA GÖSTER seçeneği var Kaydet Seçeneği yok bir çok forumda göster ve kaydet seçeneklerini karıştıran arkadaşlar var onu vurgulamak istiyorum androdide gelen fotoğraf/video galerimde görünüyor ama kayıtlı değil ben otomatik olarak kaydedilmesini istiyorum yani iphoneda oldugu gibi karşı taraf silsede benim galerimde otomatik olarak kaydetsin bu sorunu olan veya çözümü bulan arkadaşlardan yardım talep ediyorum
Teşekkürler