Anakarttan bip sesi ve görüntü gelmiyor [ÇÖZÜLDÜ]

fakehesap4401

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar grupta yeniyim bir sorunum vardı.Dün bilgisayarı normal olarak kapattım sabah okuldan sonra gelip açtım bip sesi ve ekran gelmedi sonra kendine reset atmaya başladı fişini çektim tekrar denedim ama olmadı. İçine baktığımda anakartın üstünde bir anahtar gördüm bildigimiz kapı anahtarı çocuklar atmış onu çıkardım denedim olmadı. Ram'in yerini değiştirdim olmadi ram ddr3 dü ddr2 taktım ddr3 le ddr2 taktigim sırada yanmış sonradan fark ettim sonra korktum ellemedim.aynı şekilde ekran kartını da söktüm geri taktım olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart yanmış

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bios'un pilini çıkartın 10 15 dakika bekleyin sonra takın, eğer bilgisayar hala açılmıyorsa o atılan anahtar zarar vermiş olabilir yada kısadevre vb.

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bios pili çıkarırken dikkat elinizi yere sürün statik elektiriklenmeyi onleyin öyle yapın

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Hala bip sesi geliyorsa sıkıntı yok sadece monitör ile ilgili sıkıntınız olabilir vga kablosunu değiştirin veya monitör ayarlarınızı sıfırlayın. Ekran kartını çıkarıp vga kablosunu onboarda takıp görüntü almaya çalışın. Eğer bip sesi gelmiyorsa farklı yöntemler önerebiliriz.

fakehesap4401

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevaplarınız için teşekkürler hata harddisk in kablolarının çıkmasıymış bir de ekran kartı ve ramin yanması var tabi sorunu çözdüm pc çalışıyor

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Cevaplarınız için teşekkürler hata harddisk in kablolarının çıkmasıymış bir de ekran kartı ve ramin yanması var tabi sorunu çözdüm pc çalışıyor

Harddisk kabloları çıksa bile ekrana görüntü mutlaka gelir. Hatta harddisk arızaları bile görüntü gelmemesi sebebidir çünkü harddiskin kartından anakartın chipsetine yanıt gelmez bir süre sonra kendini resetler. Rami nasıl yakmayı başardınız çok merak ettim gerçekten ben ram yakanları anlamayarak gözden çıkardığım bir anakartı bozuk bir powersupply ile yakmaya çalışmıştım ama başarılı olamadım.

fakehesap4401

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fazla uğraşınca oldu heralde sürekli reset atınca kendine.ekran kartı zaten yanmış nasıl görüntü gelmesini bekliyorsun ben de onu anlamadım neyse sorun çözüldü sağolun