Amfi Hopörlör

henrico1299

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba bu işten anlayan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim sorunum şu; 1 ay kadar önce arabama sony xm n1004 amfi aldım buna bağlamak için sony xsnw 1202e subwoofer ve bir çift 16cm ufak sony midrange var midrange aslında kapılar için ufak 60watt oldugundan tesissatçı amfi bunu patlatır sesi bozar diye o yok şuan bende bir çift hoporlör alacağım güzel birşey ancak amfiye uyumlu olsun istiyorum subwoofer 1800watt 420rms çok fazla gerçekten sesi açınca arabanın içinde beynin patlıyo binenler bu ne ya başım ağrıdı diyolar normal olarak kapılardaki hopörlorler amfiye bağlı değil arabanın kendı hopörloru onlarda yetersiz bu amfiye kaç wattlık midrange alırsam sorun olmaz sizce amfinin özellikleri 1000watt Nominal güç (70W X 4 4ohm) (85W x 4 2ohm) (70W X 2 4ohm) (175W X 1 4ohm) (170W x 4 4ohm BTL) (500W x 2 4ohm BTL) amfinin özellikleri bunlar buna bağlayabileceğim bir çift midrange kaç watt olmalı kaç rms??? Totalde amfiye bir subwoofer ve bir çift midrange hopörlör bağlamış olacağız.

henrico1299

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Atomu nasıl parçalarına ayırırız diye mi sordum acaba bir tane cevap gelmedi ilginç..

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
XM-N1004 1000 watts bu hem sizin subwoofer için hemde midrange bağlanması için çok küçük,
Bahsettiğiniz subwoofer'ı en iyi besleyebilecek amfi cadence tx1.1500
midrange ise Cadence veya Massive öneririm.
XM-N1004 Amfi ile anca bir takım midrange besleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Midler farklı farklı watt a sahip amfiniz 4 kanal amfi ve 4ohm da 70w çekiyor siz 70 80w lık alırsanız besler sıkıntı olmaz

Bass yeterli geliyor galiba ama amfini 2 kanalı işgal eder

henrico1299

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle cevaplar için teşekkürler.Subwoofer çok güçlü ancak şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım şaşırtıcı derecede sub ı çok iyi destekliyor tabiri caizse öttürüyor diyebilirim hatta teyp ayarlarından bass ı en fazla+2 ye getirebiliyorum muazzam bir bass var hem de tok vuruyor midrange bağlayınca yetersiz kalacak muhakkak o zaman şu an için yapıalcak olan 80 RMS lik belki 100RMs ?? bir çift midrange bağlayıp olacakları görmek ilerleyen zamandada bir mono amfi alıp çift amfiye dönüştürmek gibi gözüküyor cevapladığınız için çok sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

XM-N1004 1000 watts bu hem sizin subwoofer için hemde midrange bağlanması için çok küçük,
Bahsettiğiniz subwoofer'ı en iyi besleyebilecek amfi cadence tx1.1500
midrange ise Cadence veya Massive öneririm.
XM-N1004 Amfi ile anca bir takım midrange besleyebilirsiniz.
CAdence ile Mobass bakıyordum zaten Massive yi şimdi duydum bi araştırayım teşekkürler

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Öncelikle cevaplar için teşekkürler.Subwoofer çok güçlü ancak şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım şaşırtıcı derecede sub ı çok iyi destekliyor tabiri caizse öttürüyor diyebilirim hatta teyp ayarlarından bass ı en fazla+2 ye getirebiliyorum muazzam bir bass var hem de tok vuruyor midrange bağlayınca yetersiz kalacak muhakkak o zaman şu an için yapıalcak olan 80 RMS lik belki 100RMs ?? bir çift midrange bağlayıp olacakları görmek ilerleyen zamandada bir mono amfi alıp çift amfiye dönüştürmek gibi gözüküyor cevapladığınız için çok sağolun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

CAdence ile Mobass bakıyordum zaten Massive yi şimdi duydum bi araştırayım teşekkürler
Massive pioneer in alt markası ama kaliteli