Ağ adresi alınıyor sorunu.

ehzeladem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pc den internete bağlanamıyorum.2 gün önce aniden gitti.Ağ adresi alınıyor diyor.TTnet'le görüştüm.Bağlantımda bir sorun olmadığını söylediler.Modem servisiyle görüştüm bi çözüm üretemediler.Denemediğim şey kalmadı.Ethernet kartını baştan kurdum kaçdefa.Modemi resetledim.Modemim huawei hg521.Windows güvenlik duvarını devre dışı bıraktım.Anti virüs proğramını sildim.Kablo bağlantılarını kontrol ettim.Ethernet kartının ışığı ve modemin ışıkları normal yanıyor.Modem web arayüzüne yani 192.168.1.1 sitesine bile bağlanmıyor.IP adresini otomatik al diyorum.Dns'i elle giriyorum.Değişen bişey yok.Ara sıra bağlandı diyor ama yine internet giremiyorum.Birçok forum sitesindeki önerileri yaptım ama bir çözüm bulamadım.Lütfen yardım edin.Kafayı yiyeceğim.

LaMuCi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba öncelikle bağlantı şeklini belirtmemişsin wireless mı yoksa kablo ile bağlısın wireless ile bağlıysan kablo ile dene ve birde bağlantıyı yapmadan öce bilgisayarına elle 192.168.1.x ip bloğundan ip ver sonucunda modeme ulaşmayı dene hala modeme ulaşamıyorsan modem ile ilgili bir sıkıntı vardır.

ehzeladem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba öncelikle bağlantı şeklini belirtmemişsin wireless mı yoksa kablo ile bağlısın wireless ile bağlıysan kablo ile dene ve birde bağlantıyı yapmadan öce bilgisayarına elle 192.168.1.x ip bloğundan ip ver sonucunda modeme ulaşmayı dene hala modeme ulaşamıyorsan modem ile ilgili bir sıkıntı vardır.

Dediğiniz gibi 198.162.1.5 olarak manuel ip girdim.Modeme ulaştım.Tüm bağlantılar normal görünüyor.Kablosuz bağlanıyor ama internete girmeye çalıştığım zaman bağlantı yok diyor.Otamatik ip al dediğim zaman ağ adresi alınıyor diyor ve modem web arayüzüne erişemiyorum.

Avira ile tarattığım zaman HTML/Rce.Gen diye bir virüs buluyor.Bağlanamama sebebi bu olabilir mi?