Adaletin Bu mu Dünya?

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Bir erkeğin kullanması gereken yegane aksesuarın kol saati olduğunu öğrendiğim çocukluk günlerinden bu yana kol saatlerine meraklıyım.

Etrafımdaki herhangi biri yeni bir kol saati aldığında hemen fark edip, incelemeye alırım. Neyse ki bu merakım sadece bakıp beğenmekle sınırlı; şu ana kadar mevcut saatime yatırdığım yarım maaş dışında tüm saatler çok sevdiğim dostlar ve akrabalar tarafından hediye edildi.

Kişisel hikayemi bir kenara bırakıp, başlığı atmama neden olan olayı anlatayım. Geçtiğimiz gün internette yeni kol saati modellerine bakınıyor, bir tür sanal vitrin gezintisi yapıyordum. HD3′ün en yeni tasarımını görmek o gezintiye nasip oldu:

hd3-2.jpg

Bu arada HD3 Complication tarafından tasarlanan bu saatin adı Black Pearl, yani Kara İnci. Sinema severler, bu ismin Karayip Korsanları üçlemesinde efsane kaptan Jack Sparrow‘un gemisinin adı olduğunu hemen hatırlayacaktır.

Gördüğüm an “bu saat benim olmalı” dedim ve hemen hesap yapmaya başladım. Power Rangers görmüş çocuk gibi heyecanlanıp, tüm varlığımı bu şahane saate dökmeye karar verdim. Lakin bu hevesim ve çılgınca fikrim çok çabuk suya düştü. Saatin fiyat etiketini söylemeden önce, onu bir de tüm ihtişamıyla görmenizi istiyorum:

hd3-1.jpg

Korsan motifli, mekanik aksamlı ve benim gibi kol saati meraklılarının en çılgın rüyalarından bile ötede olan HD3 Complication’un Kara İnci (Black Pearl) adlı bu saatinin fiyatı 400 bin dolar. Biraz hayal gücümü çalıştırıp şöyle bir hesap yaptım; ShiftDelete.Net‘in kayıtlı üye sayısı çok yakında 100 bini geçecek. Her üyeye özel mesaj gönderip Alengirli İşler Yardım Fonu‘na 4 dolar bağış istesem, bu saati koluma takmam hiç de zor olmaz
icon_smile.gif

Şunu da adım gibi biliyorum; tüm servetim 500 bin dolardan ibaret olsa, 400 bini bu arkadaş için hiç tereddüt etmeden verirdim. Peki siz, (onyüzbinmilyon paranız olsa) böyle bir saate maksimum ne kadar yatırım yapardınız? Dahası, kol saatleriyle ilgili nasıl bir zevke sahipsiniz?

Kaynak: alengirli.shiftdelete.net

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Onyüzbinmilyon param olsa bu saate ancak 10 bin lira verirdim :D

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
O kadar param olsa başka şeyler için harcardım :D Ama saat güzelmiş :D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Saat çok fenaymış :D
Ayrıca Alengirli Üye başına 4 değilde 6 dolar alsak 3'er 3'er kırışırız editörüm :D
Muhahha
düşünelim biraz VİP üye sistemi yapsak
Vip üyelik 20 dolar alsak.10,10 kırışırız :D Bu sisteme 10 bin üye kaydolsa
Üyeliklerden 300 bin dolar,
Vip'den de 100 bin dolar desek bu saatin sahibi dünyada 2 kişi olurdu :D :D

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
İlginç saatmiş ben kol saati takmıyorum cep telefonu saatiyle idare ediyoruz...

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
en son 135 lira verdim saate. onda da ekonomikmen sarsıldım biraz :D

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yanlız bende kol sattlerine çok dikkat ederim , çok güzelmiş gerçekten gözüm kaldı :D

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Dünya'nın en zengin insanı bile olsam bunu almazdım.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
"Şunu da adım gibi biliyorum; tüm servetim 500 bin dolardan ibaret olsa, 400 bini bu arkadaş için hiç tereddüt etmeden verirdim."

Bu cümleyi gerçekten içten söyleyen adamdan pek bir şey beklenmez bence. :)

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
"Şunu da adım gibi biliyorum; tüm servetim 500 bin dolardan ibaret olsa, 400 bini bu arkadaş için hiç tereddüt etmeden verirdim."

Bu cümleyi gerçekten içten söyleyen adamdan pek bir şey beklenmez bence. :)

Benden haber ve video dışında bişey beklemeyin, kardan adam olur benden adam olmaz :huh:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Kolumdaki saat 10 tl olunca bu konuyu okurken kendime çimdik attım.Maalesef rüya değilmiş.Tüm gerçekliğiyle 400 bin dalır:D

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ee Alengirli benim planıma ne diyosun :D
Bence 2 üyelik alana 1 üyelikte biz verelim daha fena olur :D
Flaş Flaş Flaş 3 aylık Vip üyelik alana 1 aylık bizden :D :D
3 ay fiyatına 3 aylık Vip :D :D

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Peter o şakayı fazla uzatırsak kendimizi kapının önünde bulabiliriz naylon fatura ve hayali ihracattan. Aman diyim ekmeğimle oynama :D

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Bu saat nasıl 400 bin dolar nükleer enerji ilemi çalışıyor benimde saat tutkum var ama bu saat hiç hoşuma gitmedi bileklikten başka birşeye benzemiyor ne diyelim zevkler ve renkler tartışılmaz iyiki zengin biri değilsin bu mantıkla 15 günde iflası çekersin :) bu arada saatimin değeri çok uzun zaman önce almıştım 10/20 lira olabilirçocukluğumdan beri kullanırım bu saati alttaki saat benzeri model nosunu bilmiyorum silindi :)

CASIO-F91-BLACK.jpg

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Yakında çakması çıkar Eminönünden alırsın 5 tl ye:)

Şaka bi yana bende de saat hastalığı var ancak öyle servet yatıracak cinsden değil.Ayrıca Multi milyarder olsam bu saati koluma takmam biraz daha düz modeller seviyorum ben.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
hahaha sana 400 000 dolar toplasak sen hiç düşünmeden saat fabrikası kurarsın :D
Sonra başımıza iş adamı kesilirsin :D

Senin yerinde olsam
bu kadar tutkum olsa...
param da olsa...

İnternetten anlasam :p
Yabancı dilim olsa :D

Çinli müteşebbisler ile iletişime geçerdim :D

100 liraya olayı kapatırsın :)
Büyük miktarda sipariş vereceğim dersin...
Ama önce bir iki tane örnek üretmelerini ve numuneleri incelemek üzere göndermelerini istersin...

Örnekler eline geçince yok olmamış beğenmedim dersin :D

Serkannd

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
10
ne o öyle lunapark gibi :) Fiyatı abartmışlar

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
400 bin dolar değil 400 dolar bile olsa almam :D Hediye bi saatim var onu bile kullanmıyorum.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Saat takmayı pek sevmem ama bu gerçekten pek bir şükelaymış.
Fiyat hanesinde birkaç(üç) sıfır eksik olsa düşünebilirdim.