ABD'den Müjde! Savaşta Ölecek İlk 1000 Askerimizin Ailelerine Green Card Hediye!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Tezkerenin Ardından ABD'den Müjdeli Haber Gecikmedi: Savaşta Ölecek İlk 1000 Askerimizin Ailelerine Green Card Fırsatı!

beyaz_saray_sozcusu.jpg

Suriye'ye asker gönderme yetkisi veren tezkere MHP'nin de desteğiyle TBMM'den geçerken, gelişme uzun zamandır Türkiye'nin bu ülkeye müdahalede bulunmasını bekleyen ABD cephesinde de sevinçle karşılandı. Konuyla ilgili olarak Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Suriye ile olası bir savaşta hayatını kaybedecek ilk 1000 Türk Askeri'nin ailelerine çekilişsiz Green Card imkanı sağlanacağı belirtilirken, savaşa katılan herkesi Holywood filmleri için bir bilet alana bir bedava ve 100 adet iPhone 5 çekilişine katılma hakkı gibi inanılmaz fırsatlar bekliyor.

"İlla gökdelene uçak mı girmesi gerekiyor?"

Beyaz Saray sözcüsü Matt Reiley, tezkerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden geçmesinin ardından yaptığı açıklamada öncelikle daha fazla kan dökülmesine gerek kalmadan bu meseleyi halleden Türk Hükümeti'ne teşekkür etti. "Uçak düştü olmadı, Antep'te bomba patladı sallamadınız, artık bu sefer de olmasa İstanbul'un göbeğindeki iki gökdelene uçak sokma ihtimalini düşünmeye başlamıştık. Yine iyi kurtardınız hakkaten" diyen Reiley, tezkerenin ardından en kısa zamanda Suriye'ye karşı bir kara harekatı başlatılması konusunda Türkiye'ye olan güvenlerinin de tam olduğunu vurguladı.

Konuşmasında, Türkiye'nin yaptığı fedakarlığın ödülsüz kalmayacağını da belirten Reiley'nin, yaklaşan seçimler ve yüksek maliyet nedeniyle Suriye'ye direkt müdahale edemeyen ABD hükümeti yerine bu işi halletmeye gönüllü vatandaşlarımıza bir de müjdeli haberi vardı. Reiley, savaşta hayatını kaybedecek ilk 1000 Türk askerinin ailelerine çekilişsiz kurasız Green Card imkanı verileceğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Hem ölen kazanacak hem kalan..."

"Biliyoruz ki siz Türkler vatan uğruna canını feda etmekten çekinmeyen kahraman bir milletsiniz. E burası da sizin bi vatanınız sayılır neticede. En azından Green Card'a sahip olan yakınlarınız için öyle olacak yani. Kore'de sizin dedeler pek bişey verememiştik, Kuveyt Savaşı'nda ha keza 1 koyup 3 alacaktınız ama bir şekilde olmadı, denkleştiremedik. Bu defa sözümüz söz, bizim için cepheye asker gönderen ailelerin gözü arkada kalmayacak. Hemen başvurusunu yapıp, şehit haberini beklemeye koyulacaklar. Ölenler cennete gidecek, kalanlar cennet gibi ülkede en kötü ihtimalle benzin pompacısı olarak yaşama şansı elde edecek. Gördüğünüz gibi herkes kazanıyor. Tam bir win&win..."

Fırsatlar bitmiyor...

Reiley, fırsatın şimdilik 1000 kişi ile sınırlı olmasının kimseyi ümitsizliğe düşürmemesi gerektiğini söylerken "Suriye'de fırsatı kaçıranlar hiç canını sıkmasın. Daha bunun İran'a girmesi falan var. Durun bakalım orada kimbilir sizi ne sürpriz hediyeler bekliyor olacak. Fırsatlar ülkesi diye boşuna demiyoruz. Bi kısmınız şimdi ölün, bi kısmınız onu beklesin, ziyan olmayın birden...." sözleriyle ileriye dönük iyimser mesajlar verdi.

"Siz Osmanlı gibi 3 kıtaya hükmetmiş büyük bir milletin evlatlarısınız. O yüzden size yine o ebatta büyük bir ülke için ölmek yaraşır. Kabul edelim ki Türkiye henüz o aşamada değil. İleride işallah. Yavaş yavaş..." diyen Reiley, ABD için canını verecek Türk askerlerinin hatırasının ileride "Rıza Çavuş'u Kurtarmak" gibi yüksek bütçeli bir filmle de yaşatılabileceğini sözlerine ekledi.

Gaziler de unutulmadı...

Reiley, savaştan gazi olarak dönecekler için de çeşitli avantajlar düşündüklerini söylerken,"Gazileriniz bugüne dek belediye otobüslerinde ön koltuklardan başka pek bir şey alamamışlar. Suriye savaşı gazilerine bu nedenle biz ABD olarak otobüs tahsis etmeye karar verdik. Girsinler, istedikleri koltuğa istedikleri gibi otursunlar, işte özgürlük! Bir otobüs dolusu gazi olduğu an otobüsü de oranın belediyesine hibe edeceğiz. Bu bayrak uğruna, yani pardon, şu kırmızı olan uğruna savaşanların emeği yerde kalmayacak..." ifadelerine yer verdi.

Zaytung

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
"Yok artık" dedim sinirim tepeme çıkmıştı ki... :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Başlıktan tahmin etttim zaytun olduğunu ve okumadan yorum yaptım :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Alışamadım henüz Zaytung'a :D Son dakikalarına gülüyorum tamam ama.. :D

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D şunu unutmamak lazım.Her Şakanın Altında Bir Gerçek Yatar.

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Abi bu gazete kadar mal bi gazete görmedim :D

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Başlık açıklayıcı. :)

Piyonist

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Önce başlığı okudum. Kapattım. Sövdüm. Sonra tekrar açtım. Cesaretimi topladım okudum. Sonra ne oldu bilemedim. Olmayacak şey değil.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Reiley, fırsatın şimdilik 1000 kişi ile sınırlı olmasının kimseyi ümitsizliğe düşürmemesi gerektiğini söylerken "Suriye'de fırsatı kaçıranlar hiç canını sıkmasın. Daha bunun İran'a girmesi falan var. Durun bakalım orada kimbilir sizi ne sürpriz hediyeler bekliyor olacak. Fırsatlar ülkesi diye boşuna demiyoruz. Bi kısmınız şimdi ölün, bi kısmınız onu beklesin, ziyan olmayın birden...." sözleriyle ileriye dönük iyimser mesajlar verdi. !

.......

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Cıvıtmakta sınır tanımıyorlar ama komik yav :D

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ağlanacak halimize espiriler üretmek ve bunları marifetmiş gibi paylaşmak sonrada gülmek bizim toplumumuza has bir durum...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu tür hassas konularda daha dikkatli davranmak dileğiyle..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...