5000-6000 bütçeyle alınabilecek en iyi android telefon öneriniz nedir (Xiaomi Mi 10T vs Oppo Reno 3 PRO)

emirbakay

Prime Сasual Dating True Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
45
mi 10t yerine reno 3 pro yu tavsiye ediyorlar lakin oppo ya marka olarak sıcak bakmıyorum, Mi 10t nin de kamerası orta seviyeymiş her ikisi için de çok bir bilgim yok açıkçası. 5000-6000(max. 6000) bütçeyle alınabilecek en iyi ve YENİ ANDROİD cihaz önerileriniz nelerdir ?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,110
Kendim Oppo marka bir telefon kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. Mi 10T yazılım sıkıntıları olan bir cihaz. Kamera tarafında yazılımından dolayı orta segment cihazlarla aynı performansı vermekte. Mi 10T kıyasla biraz daha iyi bir cihaz olsa da yazılımsal sorunları sebebiyle tavsiye etmiyorum. Reno 3 Pro veya S10 Plus bakabilirsiniz.

emirbakay

Cezalı
Reaksiyon puanı
45
S10 Plus bakabilirsiniz.

s 10+ gerçekten özellik bakımından fazlasıyla beğendiğim bir cihaz lakin güncellik konusunda biraz takıntılı bir adamım( galaxy note 3 ü haftada bir yaz. güncellemesini kontrol ederim gelmeyeceğini bildiğim halde ?) bu sebepten kafama yatmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

oneplus nord u tavsiye eder misiniz

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 10T önceliği performans olanlar için bu fiyat bandında alabileceği en iyi cihaz ama kalın ve ağır. Reno3 Pro ise Mi 10T'den daha iyi kameraya, çok daha hafif ve ince bir tasarıma sahip. Önceliklerinizin ne olduğu önemli.

oneplus nord u tavsiye eder misiniz
Alınır da şu an satılmıyor.

emirbakay

Cezalı
Reaksiyon puanı
45
Mi 10T önceliği performans olanlar için bu fiyat bandında alabileceği en iyi cihaz ama kalın ve ağır. Reno3 Pro ise Mi 10T'den daha iyi kameraya, çok daha hafif ve ince bir tasarıma sahip. Önceliklerinizin ne olduğu önemli.

Alınır da şu an satılmıyor.
tasarım ve ağırlığa önem vermiyorum bilakis ağır cihazları tercih ediyorum,
performans ve kamera konusunda ikisi de önemli unsurlar lakin reno 3 pro almadığım için pişman olur muyum ? mi 10t nin kamerası çok mu kötü

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
tasarım ve ağırlığa önem vermiyorum bilakis ağır cihazları tercih ediyorum,
performans ve kamera konusunda ikisi de önemli unsurlar lakin reno 3 pro almadığım için pişman olur muyum ? mi 10t nin kamerası çok mu kötü
Mi 10T satıldığı fiyat bandını düşününce evet kamerası kötü. Kamera önemliyse Pro modele yönelmenizi tavsiye ederim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
mi 10t yerine reno 3 pro yu tavsiye ediyorlar lakin oppo ya marka olarak sıcak bakmıyorum, Mi 10t nin de kamerası orta seviyeymiş her ikisi için de çok bir bilgim yok açıkçası. 5000-6000(max. 6000) bütçeyle alınabilecek en iyi ve YENİ ANDROİD cihaz önerileriniz nelerdir ?
S20 yada S10 lite almanı tavsiye ederim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Oyun performansı ve akıcılık benim için önemli gerisi umurumda değil diyorsan al ama şık tasarım,çok iyi kalite sunan bir ekran ve başarılı kamera beklentin varsa Mi 10t Pro bu noktalarda seni memnun etmeyecektir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Nord, Reno 3 Pro, S10 lite, S20, S10 Plus hiçbiri alınmayacak falso cihazlar.
Yazılım yazılım diye geveleyenlere de aldırış etme.
Mi 10T kamerası da kötü falan değil gelen geçen birşey sallıyor işte.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Bunların hepsi falso cihazlar diyorsunuz ve cidden komiksiniz. Mi 10T kamerası kötü değil demek yalandan öteye geçmiyor, aynı şekilde yazılımının berbatlığını da insanlara aldırış etme diyerek geçiştiremezsiniz.

Exynos kullanan S20 FE bile daha iyi kamerada, o sadece teknik özellik olan boş kutu Mi 10T'den. Ki burada 10T Pro ile kıyaslanmış o derece berbat. Video ve düşük ışık kısmına değinmiyorum bile. Ayrıca yaptığı gereksiz keskinleştirmeyi bana detay diye getirmeyin lütfen.

Ne dinamik aralık ne renkler, kamerada gayet çöp bir cihaz rakiplerine göre. Tek başına bakılırsa da çöp. Nord, Reno 3 Pro, S10 Lite, S10+ bunlar falso cihazlar değiller, sırf Mi 10T iyi demek için bu taş gibi cihazlara falso demek öneri yapmak değildir.
Ben Mi 10T'nin kamerası kötü değil dedim. S20 FE'den daha iyi demedim. Cümlelerden başka anlamlar çıkarmaya çalışmayın.

Evey saydığım bütün cihazlar falso cihazlar ve en falsosu da S20 FE
Ekranda dokunmatik problemleri var hadi o yok diyelim ondan daha beter Exynos 990'ı var.
Boş yapmayın.

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
417
galaxy note 10

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Nord piyasada yok. Olsa ne yazar yarın bir gün OnePlus bize bahmiyür diye ağlarsınız. Benim gibi 7T kullanıcıları gibi ve diğer 7 serisi, SÖZDE AMİRAL OnePlus kullanıcıları gibi.

Reno 3 Pro 6000 TL'ye satılan 765G'li bir çöp.

S10 Lite hakkında konuşmak bile istemiyorum.

S10 Plus dediğin cihaz S20'lerinin Exynosunun az biraz daha düzgününe sahip o kadar.

2 senede bir telefon değiştirebiliyorsa herkes istediğini almakta özgür. 6000 TL ppara veripte kimseye 765G'li çöpleri ve foseptik çukuru Exynosları önermeyin.

Bir de birileri sizin kafanıza Xiaomi = Çöp yazılım algısını sokuyor sağdan soldan duyduklarınıza hiçbir firmaya çamur atmayın. Ben zamanında Mi 5S kullanırken dehşet pil sorunları dışında Mi 5S'in herhangi bir yazılım sorunu yoktu. Mesele bugsa bazılarının arşa çıkardığı OnePlusda da sorunlar çıkıyor. Exynosluların yazılım sorununa zaten ihtiyacı yok. Color OS'lu cihazları yazılım diye pazarlayacak biri olursa dönüp gülerim ona.
Çinlilerin en baba yazılımı OnePlus'dadır o da saman android kullanmasına rağmen sorun çıkıyor. O bile bozdu.
O günden bugüne çağ atladı Xiaomi ve daha da geliştiriyorlar yazılımlarını.
Bak sakın Redmi Note 7-8ci tayfa gelip bana ağlamasın. Orta segment SD660'lı cihazlarla boş yapmayın burada.

Bir firmanın orta segment ürününe bakıp SD865'li ürünün yargılayamazsın.