2013 | En İyi Cydia Tweak’leri Bölüm -1-

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Kaynak : http://iosdukkani.com/

Bugün sizlere sitemiz tarafından en çok kullanılan ve önerilen tweakleri paylaşacağız.Bu tweaklar iosdukkani.com tarafında test edildi ve problemsiz çalıştığı onaylandı.Gönül rahatlığı ile tweakları yükleyebilirsiniz.Zaman geçtikçe konu güncellenecek ve tweak sayısı artacaktır.Hepinize kolay gelsin.İlk Tweak ile başlıyoruz.

1-SBSetting – Cydia kullanıpta bu tweak olmazsa olmaz.Sırf sadece bu tweak’i yüklemek için JB yapanları tanıyorum.Neye yaradığını sorarsanız , çok şeye yarar.En büyük işlevi bildirim merkezinize uçak moduna alma,Wifi,3G açma kapama gibi kısayollar ekler.Hatta Turkcell,Avea yazan yerdeki operator ismine istediğinizi bile yazabilirsiniz.

2-SIMenager – İphone’larda en sevilmeyen özelliklerden birisi de yeni rehberlerin sim karta değilde telefona eklenmesidir.Ama iyiki SIManager var.

3-BbSettings-Sbsettings’e alternatif, sbsettings’in notification center entegreli halidir.

4-Fiveicondock – Ana ekranda hani altta 4 tane sabit ikon varya.İşte onu 5 yapmak istersen al işte sana fıstık gibi bir tweak önerdim :)

5-FolderEnhancer-Klasörlere normalinden çok daha fazla uygulama koymanızı sağlayan hatta klasör içinde klasör açmanızı sağlayan tweak.

6-Cytask - Cydia’ya multitasking özelliği katar.Yani cydia’dan çıktığınızda ve geri girdiğinizde uzun süre açılmasını beklemez , kaldığınız yerden devam edersiniz.Muhteşem bir tweak.

7-iProtect -Uygulamalarınızı şifreleyebilmeniz için muhteşem bir tweak.Bende ilk defa şimdi denedim ve çok beğendim.Ayrıca şifreyi etkinleştirmek için tweak içinden Enabled seçeneğinin işaretli olmasına dikkat ediniz.

8-Delete World -Mesaj bölümünde shift tuşuna basık tuttuğunuzda kelime kelime silmeye yarayan güzel bir tweak.

9-Barrel 2 - Menü geçişlerine efektler verir.(Normalde bu tip tweakları kullanmam ama bu gerçekten güzel )

10-KillBackGround - İşte en muhteşem tweaklardan birisi.Artık uygulamaları tek tek kapatarak yormayın kendinizi aslanlarım. Direkt ana ekran tuşuna basın , multitasking’i açın ve tek tuşla açın.Yalnız ayarlardan aktif etmeyi unutmayın (Button on the left ve always visible seçeneğini aktifleştirin)

11-AppCake+ : Kapanmış olan installous’un benzeri bir tweak.

12-biteSMS : Bol bol mesajlaşıyorsan işini çok kolay hale getirecek bir tweak.

13-Call Delete : Aramaları tek tek silmeye yarayan sevilen bir tweak.

14-Zephyr – Müthiş bir tweak.Dilerseniz biz susalım video konuşsun.

[video=youtube;3wz6Tk36Pjw]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3wz6Tk36Pjw[/video]

15-iSilent : Ayarladığınız zaman göre cihazınızı sessize almaya yarayan ücretli tweak.

16-SleepFX – Cihazın kilitlenme animasyonunu değiştiren tweak.Hani eski televizyonlar ortaya doğru kapanır ya , onun gibi oluyor.Ve bunun yanında bir çok animasyon.Ayarlardan bunu ayarlayın.Çok güzel bir tweak.

17-PasswordPilot – AppStore’den uygulama indirirken her seferinde parola yazma zahmetinden kurtaran tweak.Videolu anlatım burada.

18-Slider Enhancer – Kilitli ekrandaki Kilidi Aç yazısının olduğu yere istediğimiz yazabildiğimiz ayrıca ram durumu , şarj durumu gibi yazıları da getirebildiğimiz tweak.

19-Tv Tube Sleep – Cihazınız eski televizyonlar gibi kapanır.

Şimdiye kadarki tweaklerde kısa bir izlenim videosu.

[video=youtube;Q4q9vyKoPGQ]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q4q9vyKoPGQ[/video]

20-ColorKeyboard- Klavye renginizi ayarlamanızı, birçok farklı klavye temanızı indirip kullanmanızı sağlayan güzel bir tweak.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iPA Store ve 25pp de güçlü Intallous alternatiflerindendir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mrb Tweak yükledim ama içi görünüyor acil yarım iphone 4s 7.0.4 jailbreakli telefon

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Güvenilir repo varsa adreslerini versende indirsek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar databese sorunu varsa hata veriyorsa modmyi sourcesini silin kesin bende öyle yaptım açıldı