100-370 arasında kulaküstü kulaklık tavsiyesi

Mustty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar.

Başlıkta da okuduğunuz gibi 100-370 tl arası kulaküstü kulaklık önerisi istiyorum.

Kullanım Alanı: Masaüstü Bilgisayar (Anakarttaki onboard ses kartından kullanacağım 7.1 desteği var. Model: Gigabyte B450M S2H)

Kullanım Amacı: Genel olarak film izlerken kullanacağım. Çok nadir müzik dinlerim. Oyun hiç oynamam desem yeri var.

Kulaklıktan beklentim:
- En önemlisi sesin mümkün olduğu kadar yüksek çıkması. İşitme problemim var. Sesin tok ve kaliteli çıkması önemli tabi. Yoksa ki 50 liralık kulaklık da sesi müthiş derece yüksek verebiliyor. Bas ve tiz dengeli olursa iyi olur bu konuya çok takılmıyorum.
- Dışardaki sesin içeri, içerdeki sesin dışarıya mümkün olduğu sürece az çıkması.
- Uzun süre kullanımda kenarlıkları kulağımı acıtmasa daha iyi. Azıcık konfor

Kulaklık konusunda çok seçiciyim. E-ticaret mağazalarında yorumları da incelerim genelde ama kulaklık konusunda aşırı kararsız kaldım. Yarın akşama kadar karar verip siparişi vermek istiyorum. Yazdıklarım göz önüne alarak tavsiyede bulabilecek varsa çok memnun olurum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Her ne kadar oyuncu kulaklığı da olsa USB ile bağlantı sağladığı için ses kalitesi ve yüksekliği fiyatına göre iyi bir ürün. İndirimde zaten. Normalde fiyatı bu değil.

Mustty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Her ne kadar oyuncu kulaklığı da olsa USB ile bağlantı sağladığı için ses kalitesi ve yüksekliği fiyatına göre iyi bir ürün. İndirimde zaten. Normalde fiyatı bu değil.

Gönderdiğiniz linkte bağlantı 3,5mm jack olarak yazılmış. Sanırım aynı marka modelin usb ve jack'lı olarak 2 ayrı modeli var. 105 db ses çıkışı düşük kalmaz mı hocam. Uzun kullanımda kenarlıkları kulağı acıttığı felan yazılmış bazı sayfalar ve yorumlarda doğru mudur acaba?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Gönderdiğiniz linkte bağlantı 3,5mm jack olarak yazılmış. Sanırım aynı marka modelin usb ve jack'lı olarak 2 ayrı modeli var. 105 db ses çıkışı düşük kalmaz mı hocam. Uzun kullanımda kenarlıkları kulağı acıttığı felan yazılmış bazı sayfalar ve yorumlarda doğru mudur acaba?
Linki şöyle düzelteyim o zaman. Kulaklık ergonomisi herkes için farklıdır. Yani herkes için mükemmel bir ürün yapmak zor. Çok yüksek bütçelere çıkmak lazım. O yüzden kulaklığın genel ergonomisi iyi olsa da kulak yapısına göre rahatsız edebilir.

Mustty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Linki şöyle düzelteyim o zaman. Kulaklık ergonomisi herkes için farklıdır. Yani herkes için mükemmel bir ürün yapmak zor. Çok yüksek bütçelere çıkmak lazım. O yüzden kulaklığın genel ergonomisi iyi olsa da kulak yapısına göre rahatsız edebilir.

Teşekkür ederim hocam. Başka bir öneri veren arkadaş olmazsa bunu alabilirim.

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
450TL civarına çıkabilirseniz Kraken Tournament Edition öneririm, çıkamazsanız Görkem Say'ın önerdiği kulaklığı alabilirsiniz.