Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 9 ve 9

Konu: Gerçek Kadın Nasıl Olur?

 1. #1
  Profesör
  Üyelik Tarihi
  04-12-2007
  Yaş
  33
  Mesajlar
  2.846

  Standart Gerçek Kadın Nasıl Olur?

  Erkeklere göre “gerçek kadın” anlayışı oldukça farklı. Peki onlara göre aşık olunacak kişi nasıl olmalı?


  1- Gerçek bir kadın minibüsçüler gibi küfretmez
  Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın kesinlikle ağır küfürler ederek konuşmaz. En angarya işi yaparken ya da en zorlandığı anlarda bile. Bu tür kaba kelimeleri zihninin bir köşesinde tutar ve içinden söyler. Ancak erkek ara sıra da olsa adi kelimeler duymak isteyebilir.
  Kadınların düşündüğü: Tüm kötü kelimeleri etrafımdaki şaşkınlar için harcamak! Eğer bunları duymak bir erkeği rahatsız ediyorsa bunu anlayabilirim ama sadece onun istediği zamanlarda küfürlü konuşacak ve onun amaçlarına hizmet edeceksem buna katılmıyorum. Çok ikiyüzlü bir tavır. Kelime haznemin çeşitliliği ve renkliliğini sonuna kadar savunmayı tercih ediyorum.
  2- Gerçek bir kadın kalabalık arasında takılmaz
  Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın yalnızdır. Erkek onu bir partide gördüğü zaman kimseyi tanımadığını hemen anlar. Büfenin yanında tek başına durmaktadır ve ona ulaşmak hiç de zor değildir çünkü etrafında aşılması gereken arkadaşlarından oluşan bir duvar yoktur. Ancak yalnızlığının özünde asosyal olması değil herkesle çok yakın ilişki kurmaktan hoşlanmıyor olması ve seçiciliği yatar. Kaldı ki yanına gelen erkekle sohbet etmesi ne kadar sosyal olduğunun göstergesidir. Kendine güven veren erkeklerle ilişki kurabilir ancak.
  Kadınların düşündüğü: Burada güvendeyim. Kalabalığın arasına karışıp yılışık adamlarla muhattap olmaktan çok daha iyidir. En azından bu şekilde gerçekten beğendiğim bir adamla kontakt kurabilir ve onun bana yaklaşması için fırsat yaratabilirim. Ara sıra insanın buna da ihtiyacı oluyor. Ama arkadaş grubum olmadan dışarıya çıkmayı çok da tercih etmem.
  3- Gerçek bir kadın topuklu ayakkabı giyer
  Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın ne basket ayakkabısı (eğer Madonna değilse), ne çizme, ne balerin ayakkabısı, ne terlik, ne Birkenstock, ne de bot giyer. Hayır gerçek bir kadın sadece topuklu ayakkabı giyer. Tıpkı eskiden büyükannelerimizin zamanında olduğu gibi. Bacakların sonsuz görünmesini sağlıyor ve yürürken çıkan tıkırtı kulağa çok hoş ve kadınsı geliyor.
  Kadınların düşündüğü: Kendimi spor ayakkabıların ya da düz sandaletlerin içinde rahat hissettiğim kadar hiçbir ayakkabıda hissetmiyorum. Tabii bunların da en orijinal olan modellerini seçmeye çalışıyorum. Tabii ki yüksek topuklu, sivri burunlu ayakkabılar da satın alıyorum (hem de en pahalısından) ve giyiniyorum. Ancak her gün yüksek topuklarla yürümeye çalışmanın ne kadar zor olduğunu da unutmamak gerek. Koşuşturma da cabası. Ayaklarımın isyanını duyar gibiyim. Rahat etmek istiyoruz!
  4- Gerçek bir kadının saçları uzun olur
  Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadının saçlarının içinde kaybolup orada yaşanabilmeli. Gerçek bir kadın aşk yaparken yeleleri boynuna dolanmalı ve sağa sola yayılmalı. Bu kesinlikle çok seksi! Eğer bir kadın saçlarını kesiyorsa bu kesinlikle düzene girmek içindir. Yoksa onları uzun bırakır. Bir erkeğin onları parmaklarıyla okşayıp şekil vermesi en doğal hakkıdır. Kadınların bazen topuz yapması da çok etkileyici olabiliyor. Özellikle mutfakta çalışırken aceleyle topladığı saçları çok seksi bir görüntü yaratabiliyor. Bunların hepsi çok kadınsı!
  Kadınların düşündüğü: Son alışverişimizde birkaç etek ya da elbise satın almışsak saçımızı çok kısa kestirmeyiz. Farklı modelleri ve çeşitli boylardaki kesimler güzel ama enseye traş gerektiren çok kısa modelleri biz de çok tercih etmiyoruz. Boynumuzu ortaya çıkaran modelleri seviyoruz. Ama bunun için sadece at kuyruğu ya da topuz yapmak gerekmiyor. Kısa saç da boyun ve dekolte kısmım oldukça seksi gösterebiliyor. Bu yüzden erkeklere kısa saç ve feminenliğin paralel olabileceğini anlatmak lazım.
  5- Gerçek bir kadın çivi çakmayı bilmez
  Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın buzdolabının kapısını kapatmak, otomobil park etmek ve bilgisayarda "ctrl + z" yapmak için bile bir erkeğe ihtiyaç duyar. Kadınlar zeki ve duyarlıdır ancak el becerisi gerektiren işlerde değil. Çünkü onlar tamirci değiller. Gerçek bir kadın erkeği duvarda matkapla delik açarken tayyörü ile yerde oturup onu seyreder. Çünkü matkabı kullanmaya kalkarsa mutlaka kırar ya da kendini yaralar. Ve erkeği tamiratı bitince tebrik etmek için alkışlar.
  Kadınların düşündüğü: Her şeyi bildiğimiz gibi yaparsak erkeklerin onuru kırılabilir. Çünkü onlar kendilerini güçlü hissetmeyi sever ve bu tür minik işleri büyüterek üstün olduklarını kanıtlamak isterler. Yani egolarını okşamak gerek. Yamuk bile olsa duvara bir tabloyu asmayı becerdiklerinde mutluluktan bayılmamız gerekiyor. Eğer eleştirir ya da kendimiz daha iyisini yaparsak onların gözünde antipatik olabiliriz. Hangi erkek tıkanan lavaboyu açabilen ya da bozulan lambayı tamir eden bir kadından hoşlanır ki. Bizim görevimiz çekici çivi yerine parmağına vurduğu zaman pansuman yapmak ya da ağrıyan yerlerine masaj yapmak! Beceriksizliğiyle alay etmeyi aklınıza bile getirmeyin.

  6- Gerçek bir kadın ev işlerinden anlar
  Erkeklerin söylediği: Bu gerçek bir kadının doğasında vardır. Ev için en ekonomik alışverişi yapmayı bilir. Eve arkadaşlarımla geldiğimde yarım saat içinde sekiz kişilik yemeği parmağının ucuyla hazırlayabilir. Öte yandan bulaşık makinesini çalıştırabilir, çamaşırları asıp kuruyanları tek başına ütüleyebilir. Tüm bunların organizasyonunu yaparken hiç de zorlanmaz. Erkek çorabını arayıp da bulamadığı zaman yine o bulur. Neden biliyor musunuz çünkü o gerçek bir kadındır ve kayıp çorabın nerede olduğunu bilir.
  Kadınların düşündüğü: Ne kadar istesek de "aradığın şeyi bulmak için benim gibi bakmayı bil" demeyiz. Her konuda yardımcı olur sadece çorap değil aradıkları her şeyi buluruz. Bir çorabın tekiyle mutlu olabilmeleri bizi eğlendirir çünkü. Oysa bizim ev işlerinden anlamak istediğimiz etrafı çiçeklerle süslemek, buzdolabının üzerine notlar bırakmak, omuzlara kondurulan bir öpücük ya da bir tabak yemekle romantizm gibi şeyler olsa da gerçek hayatta olaylar böyle seyretmez.
  7- Gerçek bir kadın sadıktır
  Erkeklerin söylediği: Gerçek bir kadın, gerçek bir erkek gibi değildir. Gerçek bir erkek tek başına gezen yalnız bir kurda benzer. Özetle değişiklikten pek hoşlanmaz. Ara ara kendini dışarı atar ve yuvasına geri geldiği zaman hiçbir şeyin önemi yoktur. Gerçek bir kadın tıpkı dişi kurt gibidir ve minikleri korumak için yuvada kalır, erkeğini bekler. Eğer şehvet ve heyecan arıyorsa Madam Bovary gibi kendi seçimini yapmak zorunda kalacaktır.
  Kadınların düşündüğü: Dişi aslan rolünü oynamamamız gerektiğini biliyoruz ama erkeklerin bizi dişi kurt olarak gördüklerini bilmiyorduk. Sadakat her iki taraf için de geçerli olmalı bu konuyu burada kapatmalı.

  Kaynak

 2. #2
  Banned
  Üyelik Tarihi
  29-03-2008
  Yaş
  28
  Mesajlar
  7.444
  -gerçek kadın her zaman bakımlıdır eşini sevgiilsini vs güzel bir şekilde karşılar
  -gerçek kadın yemekten temizlkten çocuk bakımından ve kocasını her türlü memnun etmekten anlamalıdır
  -gerçek kadın her zaman zarif olmalı kaba olmamalı ve konuşmalı her yerinden zerafet ve asalet akmalı
  -gerçek kadın konuşması gerektiği yerde konuşmalı susması gerektiği yerde susmalıdır
  -gerçek kadın hem işi hem evi ve çocukalrını idare edebilmelidir
  -gerçek kadın eşine evine ve ailesine sadık olmalıdır
  -gerçek akdın her zaman güler yüzlü olmalıdır kendi ailesine ve eşinin ailesine gereken saygıyı göstermelidir
  -gerçek kadın tam bir kadın gibi giyinmelidir.spor giyinrken bile şıklığı elden bırakmamalıdır bir kadına ne yakışıyorsa onu giymelidir
  -gerçek kadın tasarruflu olmalıdır evini geçindirmeyi bilmelidir


  şimdilik aklıma gelenler bunlar

 3. #3
  Gerçek kadın benim gibi olur.

 4. #4
  Dekan
  Üyelik Tarihi
  22-11-2007
  Mesajlar
  5.347
  Erkeğinin gözüne baktığında ne demek istediğini anlamalıdır.

 5. #5
  Profesör CZC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  26-08-2008
  Mesajlar
  1.560
  Kadınları da buzdolabı veya narenciye sıkacağı gibi değerlendirip bi standartlar dizisi içine almışlar ya helali hoş olsun

  Gerçek kadın diye birşey varsa yalan kadın da varmıdır?
  Kişiden kişiye değişmez mi kadın veya erkeğin "gerçek veya çakma" olma kriterleri..
  Trendy kelimesi başlıbaşına kılçık bir kelime bana göre.. "Bizim yazdığımız trend'tir, aksisi ve gerisi çağdışılıktır" gibi ukalaca bir tavır gizler içinde..
  Gerçek kadın oynamayan, rol kesmeyendir..
  Gerisi jazz band
  Kısa saçlı da olabilir duruma göre, Converse te giyebilir..

  Bu arada sıralanan "gerçeklik" maddeleri bir çanak sorular gibi geldi..
  Bayanların cevaplarına uysun diye özel olarak ortaya karışık durumlar..
  Falan,filan.. Kendimi Hıncal Uluç gibi hissetmeye başladım..
  Nirde benim fularım

 6. #6
  Doçent nur29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  03-08-2008
  Mesajlar
  615
  artık zaman o kadar değişdiki
  bayan olduğum halde karşımda ki bayanın gerçek mi yoksa taklit mi olduğunu anlayamıyorum
  erkeklerin erkek
  bayanların bayan oduğu bir dünyada buluşmak ümidiyle

 7. #7
  Dekan seciL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  29-09-2005
  Mesajlar
  5.252
  ben bu yazıyı beğenmedim... yazılan gerçek kadın değil ki
  hiç bir şey dememekle demek arasında bir gerçeklik olmadığını düşündüm

 8. #8
  Banned
  Üyelik Tarihi
  22-04-2008
  Yaş
  24
  Mesajlar
  7.401
  Alıntı seciL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben bu yazıyı beğenmedim... yazılan gerçek kadın değil ki
  hiç bir şey dememekle demek arasında bir gerçeklik olmadığını düşündüm
  +1 bende hiç beğenmedim.

 9. #9
  Banned
  Üyelik Tarihi
  06-12-2008
  Mesajlar
  3.395
  Kadını katagorize etmek mümkün değil.Bu kadın ekenomik özgürlüğünü kazanmasından önceydi
  Şimdi bunların hepsi gazoz ağacı buralarda yetişmiyor
  artık kadınlar özgür kendi kişiliklerinle davranmak istiyorlar
  bende kendi kafama göre bir portre çizerim aklınız durur
  ama imkanı yok o elinde çanta yüksek topuklu ayakkabılı tayyörlü başlarında hoş zarif şapka
  çocukluğumuzda kaldı

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Yaşlanma Nasıl Olur?
  DarkLady - forum Konu Dışı
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 10-02-2008, 01:45
 2. Kadın Şoför Nasıl Anlaşılır
  mila12 - forum Komik Yazı
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 04-02-2008, 01:24
 3. Bir Kadın Nasıl Mutlu Edilir?
  cacar - forum Komik Yazı
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 24-12-2007, 12:38
 4. Bir Kadın Nasıl Mutlu Edilir :)
  amesfa - forum Komik Yazı
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 24-10-2007, 19:58
 5. Üç Çekirdek Nasıl Olur?
  Berkin Bozdoğan - forum SDN Haberleri/Makaleleri (Yeni!)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 17-09-2007, 14:40

Bu Konudaki Etiketler

Bookmarks

Bookmarks