Söyle Rahatla - Sayfa 4462

Etiketli Kullanıcı Listesi

4462. Sayfa - Toplam 4462 Sayfa var BirinciBirinci ... 34623962436244124452446044614462
Gösterilen Sonuçlar: 111.526 ile 111.547 ve 111547
Like Tree18552Beğeni

Konu: Söyle Rahatla

GhostX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"tamim" ve "ihtilaf" gibi kelimeleri neden kullanıyorlar derslerde anlatımlarda tamam eskiden kullanılmış olabilir ama bilmeyenler vardır illa ki? anlamakta zorluk çekelim diye mi ekleniyor arapça kelimeler sözler.
    Meridian bunu beğendi.

ConfickerBelasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1. isim Genelge, sirküler
    "Askerî tamimlerin, nizamların, kanunların, tefsirlerin, göreneklerin çeşidi, vergi kâtibinin hafızasına yerleşti." - E. E. Talu
    2. felsefe Genelleştirme
    3. mantık Genelleme...
    isim Ayrılık, anlaşmazlık, aykırılık, uyuşmazlık
    "Yirmi beş senedir bir tek idare adamıyla ihtilafı olmamıştı." - R. N. Güntekin

bt38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı GhostX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "tamim" ve "ihtilaf" gibi kelimeleri neden kullanıyorlar derslerde anlatımlarda tamam eskiden kullanılmış olabilir ama bilmeyenler vardır illa ki? anlamakta zorluk çekelim diye mi ekleniyor arapça kelimeler sözler.
    Bahsettiğin kelimeler "Türkçe"nin içine dahil olmuş kelimeler. Kavramların tam karşılığı bu kelimeyse kullanılması mantıklı değil mi?
    Zahmet olacak ama siz de kabuğunuzu kırıp biraz kitap okusanız?

@ConfickerBelasi ; Teşekkürler buldum tdk' dan anlamlarını sadece buraya yazmak istedim.
    @bt38; Türkçenin içine dahil olmuş olmamış bu kelimeleri herkes bilmek zorunda değil. Dediğin gibi karşılığının daha anlaşılır bir durumu varken neden o şekilde yazılıyor veya yanına neden eklenmez.
    Benim okuduğum kitaplarda Arapça dersi verilmiyor.

Mustafa.Demiral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu işte üzerime tanımıyorum. Kazandığım paraların haddi hesabı yok. Herkese öneririm..

Meridian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mustafa.Demiral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şu işte üzerime tanımıyorum. Kazandığım paraların haddi hesabı yok. Herkese öneririm..
    Ooo zenginlik.
    Kanalı atta video izleyelim.

Alıntı Meridian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ooo zenginlik.
    Kanalı atta video izleyelim.
    Reklam yapmıyorum Özelden atarım

Meridian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Mustafa.Demiral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklam yapmıyorum Özelden atarım
    Bekliyorum.
    Mustafa.Demiral bunu beğendi.

@Mustafa.Demiral Hangi Kategori ye ait videolar ekliyorsun ?

bt38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@bt38; Türkçenin içine dahil olmuş olmamış bu kelimeleri herkes bilmek zorunda değil. Dediğin gibi karşılığının daha anlaşılır bir durumu varken neden o şekilde yazılıyor veya yanına neden eklenmez.
    Bak, yazdığımı anlamamışsın bile, veya ben anlatamamışım. Bi kavramın tam karşılığı "tamim"se veya "ihtilaf"sa neden başka bi kelimeye ihtiyaç duyalım. Orijini Arapça diye bi daha kullanmayalım mı bu kelimeleri? Tamam o zaman, dilimizdeki tüm Arapça, Farsça, İngilizce, Fransızca kaynaklı kelimeleri atalım. Sonuç ne olacak? Otobüs yerine "çok oturgaçlı götürgeç" demek istemezsin sanırım?

Kitap okudukça göreceksin ki bu kelimeler hem kitaplarda geçiyo hem de içerikten anlamadığın kelimeleri tahmin etme yeteneğin gelişiyo. Kitap demişken best-seller romanları tarif etmiyorum. Tanpınar oku, Cemil Meriç oku, Nazım Hikmet oku, Necip Fazıl, Reşat Nuri oku. Bizden yazarları oku ki bizim dilimizi anlayabilesin. Bizim dilimizle nasıl düşünülüyo onu görebilesin. Bu Arapça, Fransızca dediğin kelimelerin artık ne kadar bizden olduğunu görebilesin.

Biraz uzun oldu, yanlış bişey söylediysem şimdiden özür dilerim.
    GhostX bunu beğendi.

@Mustafa.Demiral Hangi Kategori ye ait videolar ekliyorsun ?
    Genel olarak komedi bazında videolar. Arada hit alacaklarını düşündüğüm başka kategoriden videolar olursada yüklüyorum. Ama uzun sürdedir ilgilenmiyorum. İlgilenip güncel tutsaydım bayağı bir hit olurdu sanırım

Necefli Maşrapa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Vikings Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    m8 olsun m9 olsun 20 ay sonra nerdeyse 2 yıl, m9 falan kalmayacak. Evet bana göre açtığın her konudan şüphe duyarsam troll damgası vurucam. İşin gücün yok kaç tane konu açmışsın insanlar yardım etmekle uğraşmış sonrada gelip pişkin pişkin o konular trolldü diyebiliyorsun, ceza vermediğim için şanslısın.

Susman gereken yerde hala yukarıya çıkmaya çalışıyorsun, burasının bir forum olduğunu unutma burda herkes herkese yardım etmek için var, insanları trolleyemezsin. Trollersen ya cezanı alırsın yada böyle açtığın konuları artık kimse takmaz yada kilitlenir. Bunu insanları trollemeden önce düşünecektin dostum.

Buda sana son mesajım olsun. Daha fazla alıntılamanı istemiyorum, iyi forumlar.
    Hayır efendim bu konuşma tarzın nedir? Buyur şutla çok istiyorsan, içinde kalmasın. Susmam gereken yermiş, son mesajınmış. Sana mı soracağım susup susmamam gerektiğini? En son bilmem kaç ay önce troll konu açmışım adam onu gözümüze sokuyor. Adam sitenin sahibi sanki havaya gel.

@ConfickerBelasi ; Teşekkürler buldum tdk' dan anlamlarını sadece buraya yazmak istedim.
    tdk'dan bulmuşum eksik koymuşum linklerini koymayı unutmuşum mesajı göndermeden önce ve yazarken okumam gerekirdi okumamışım şuan da...

@bt38;

Ne yazdığını anladım merak etme, Bu kelimelerin bulunduğu bilgileri insanlara aktarmanın kolay yolları varken neden idrak edilmesi okunması zor kelimeler ekleniyor. Arapça, Farsça gitsin tümden Osmanlıca gelsin demiyorum. Sadece amaç bunu karşı tarafa öğretmek anlatmaksa “tamim”(genelge) olduğunu belirtsin çok mu zor. Burada aynı dilde yazıştığımıza göre aynı dili konuşuyoruz ama düşünceler farklı olunca anlatmak anlaşılmak zor olabiliyor.

İyi geceler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

D&R den geçen 8-9 ay önce philips she3595bk kulaklık aldım şuan sol taraftan ses gelmiyor garantiye vermek çözüm olur mu ?

@bt38;

Ne yazdığını anladım merak etme, Bu kelimelerin bulunduğu bilgileri insanlara aktarmanın kolay yolları varken neden idrak edilmesi okunması zor kelimeler ekleniyor. Arapça, Farsça gitsin tümden Osmanlıca gelsin demiyorum. Sadece amaç bunu karşı tarafa öğretmek anlatmaksa “tamim”(genelge) olduğunu belirtsin çok mu zor. Burada aynı dilde yazıştığımıza göre aynı dili konuşuyoruz ama düşünceler farklı olunca anlatmak anlaşılmak zor olabiliyor.

İyi geceler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

D&R den geçen 8-9 ay önce philips she3595bk kulaklık aldım şuan sol taraftan ses gelmiyor garantiye vermek çözüm olur mu ?
    olur değişim yaparlar teknoasist'e ambalajı içinde götür fatura,fiş de olsun değiştirirler confickerbelasi'nın selamı var de ne tepki vericekler?

Vikings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Necefli Maşrapa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır efendim bu konuşma tarzın nedir? Buyur şutla çok istiyorsan, içinde kalmasın. Susmam gereken yermiş, son mesajınmış. Sana mı soracağım susup susmamam gerektiğini? En son bilmem kaç ay önce troll konu açmışım adam onu gözümüze sokuyor. Adam sitenin sahibi sanki havaya gel.
    Konuşma tarzım karşımda ki kişiye göre değişir, insanları trolleyip zamanları çalırsanız kimseden saygı beklemeyin.
    Ben kimseyi kafama göre şutlamam, zaten yazılı bir uyarı oluduğunu konuda belirttim, troll konular açmaya devam ederseniz ceza veririm dedim.
    Susup susmaman beni ilgilendirmiyor fakat biraz gururu olan susardı. Troll konu diyorsun burda insanları trollüyorsun hayal ürünü konular açıyorsun ve zamanımızı çalıyorsun üstüne üstelik yağ gibi yukarıya çıkmak istiyorsun? özür dileyip bu konu hakkında susman gerekirken hala uzattıkça uzatıyorsun.
    Hayır ben sitenin sahibi değilim, Mobil Dünya kısmında yetkili bir modaratörüm ve Mobil Dünya kısmına ben ve 2 arkadaş daha bakıyor, yaptığınız davranışın forumda yeri olmadığı için ceza yada uyarı vermek yerine sözle uyardım sizi, yumuşak bir dil kullanmamı bekliyor olamazdınız? yaptığınız davranış normal bir şey değil ki benden de normal bir davranış beklemeyin.

Ne ekersen onu biçersin diye bir laf var, cuk oturdu aslında.

Evet sana son mesajımda yukarıda ki mesajdı ama anlatıyorum anlatıyorum anlamıyorsunuz. Artık bu mesajımdan sonrada anlamıyorsanız daha fazla anlatmak için zamanımı harcayamam, iyi forumlar dilerim.
    Konu Vikings tarafından (Bugün Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.

@ConfickerBelasi 27 TL nin garantisi mi olur diye bir tepki almaktan çekiniyorum açıkçası.

@ConfickerBelasi 27 TL nin garantisi mi olur diye bir tepki almaktan çekiniyorum açıkçası.
    ben 12liralık usbyi götürdüm tepki faturası yok mu? yok dedim aldılar onların sattığı ürün sandisk cruzer edge 8gb verdiler hiç itiraz yok .
    GhostX bunu beğendi.

@ConfickerBelasi; Kutusu faturası ıvırı zıvırı alayı duruyor herhalde bozulacağını anlamıştım yarın mağazaya gidip bir görüşeyim sağ ol.

@ConfickerBelasi; Kutusu faturası ıvırı zıvırı alayı duruyor herhalde bozulacağını anlamıştım yarın mağazaya gidip bir görüşeyim sağ ol.
    teknoasist mi ne onlara verecen onlar yenisini vericek benim ki turkcell'den 45lira 50liralık hediye çeki ile almıştım manyak bass veriyor gt-s5360ile ...

@ConfickerBelasi; Çok fazla kulakta kaldığında rahatsızlık veriyor dışarının sesini tümden kesmesi pekiyi gelmiyor bana çok aşırı kesiyor dışarının sesini yani biri seslendiğinde duyma olasılığı çok düşük o yüzden tek tarafı kullanmıyorum yoldayken.

@ConfickerBelasi; Çok fazla kulakta kaldığında rahatsızlık veriyor dışarının sesini tümden kesmesi pekiyi gelmiyor bana çok aşırı kesiyor dışarının sesini yani biri seslendiğinde duyma olasılığı çok düşük o yüzden tek tarafı kullanmıyorum yoldayken.
    otobüste ,metroda iyi oluyor çok gürültülü oluyor otobüsler ses izalasyonu abartılı ama millet öylesini istiyormuş.

4462. Sayfa - Toplam 4462 Sayfa var BirinciBirinci ... 34623962436244124452446044614462

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler