Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 16 ve 16
    Mert Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Bulgaristan Benzin Fiyatları ve Araba Getirmek

Yılbaşından sınra bi araba almayı düşünüyorum da bulgaristanda ucuz diye duydum ve biraz araştırma yaptım fiyatlar ülkemizdekine oranla çok düşük burada 15.000TL civarı olan bi araba orada 5.000TL civarı. Benzin de 1€=2.5 tl denebilir şu günlerde. Bulgaristandan araba alabilir miyim ben? ve benzini de Bulgaristandan alsam şöyle 500 litrelik bir tankla sınırdan geçebilir miyim? Ya da bunun yasal sınırı var mıdır? Eğer benzini de bulgardan alabilirsem Subaru Impreza WRX STI 2.5lt alırım 2-3 ayda bir bulgara gitmek koymaz bana benzin 1€ olursa Sizce ne yapmalıyım? Bulgaristandan araba ve benzin alınır mı sürekli? Bu arada Tekirdağda oturuyorum ve üniversitem de burda burdan yaklaşık 250 km sınır.

Bulgaristan'da aldığınız araba gümrükten geçerken size vergi ödetmek zorunda. Orada aldığınız arabaya ödeyeceğiniz vergi arabanın buradaki değerine eş değer yapacaktır. Yani dışarıdan araba alıp ülkeye getiremezsiniz. Türkiyede araçların pahalı olmasının sebebi, Türk malı araba kullanımına teşvik etmek için. Yurtdışındaki fiyatlardan Fiat, Renault gibi otomobillerin alındığını düşünün. Tofaş batar. Bu gümrük vergi işi olmasa zaten herkes yurtdışından alır otomobilini, sonra da Türkiye'ye getirir.

cgrszone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben eğitim sebebi ile Bulgaristandayım ve araba fiyatları inanılmaz düşük. Ayrıca Türkiye'de aracı kalıcı tutmak için araç fiyatının %33'ünü gümrük vergisi vermeniz gerekiyor. Ama kalıcı olmasın önemli değil derseniz her 6 ayda bir Bulgaristan'a giriş çıkış yapmanız gerekiyor ama sınırdan geçebilmeniz için vize şart. Çift vatandaşlık gibi bir olanağınız yoksa vize ücretleri ile inanılmaz pahalıya gelecektir. Yakıt işini unut. Ancak kaçak getirirsin. Onu da yakalarlarsa canına okurlar...

Mert Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya sınırdan gir çık yapmak kolay ama bn benzin alamıycaksam ordan arabada almam ordan ama bunun yasal bir yolu vardır muhakkak ya

Her giriş çıkış sırasında deponu doldurursun ama ekstraya özin vermezler. Kaçakçı damgasını bir kere yersen bir daha hiç bir ülkeye çıkamazsın Türkiye sınırları içerisinde oturursun

SDN Okuru

ablamın sağ bacağı diz kapağının altından yok 100 de38 raporu var bulgaristandan araba getirmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ablamın sağ bacağı diz kapağının altından yok 100 de38 raporu var bulgaristandan araba getirmek istiyorum bunun için ne yapmalıyım
    Vatandaş olmalısınız...

SDN Okuru

bu işler o kadar kolay değil malesef öyle olsa herkes araç getirirdi. bende istiyorum ücretler oldukça düşük ancak vergi? ve burda kalabilmesi için hiç bi şans yok sanırım 6 ay orda 6 burda kalmalı diye biliyorum giriş çıkışla olmuyo detaylı bi bilgim yok ama kolay olsaydı onca insan ordan alırdı burdan değil.

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işler o kadar kolay değil malesef öyle olsa herkes araç getirirdi. bende istiyorum ücretler oldukça düşük ancak vergi? ve burda kalabilmesi için hiç bi şans yok sanırım 6 ay orda 6 burda kalmalı diye biliyorum giriş çıkışla olmuyo detaylı bi bilgim yok ama kolay olsaydı onca insan ordan alırdı burdan değil.
    O bahsettiğiniz olay yabancılar için fakat vatandaş olursanız ömrünüz boyunca 1 adet aracı diğer ülkeye kalıcı şekilde geçirme hakkınız var...

burns206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

en fazla yedek benzin deposu bulundurabilirsin sanirim

SDN Okuru

kardeşim biz araba getirdik 5 milyar ödedik ayrıca o kadar fazla para ödemeniz gerekmez 5 tl arabanın fiyatı ise 6 milyara herşey halledilir

SDN Okuru

O KADAR ZOR DEĞİLMİŞ O ZAMAN bulgaristandan araba getirtmek, ben öyle anlıyorum..

Alıntı Mert Ahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılbaşından sınra bi araba almayı düşünüyorum da bulgaristanda ucuz diye duydum ve biraz araştırma yaptım fiyatlar ülkemizdekine oranla çok düşük burada 15.000TL civarı olan bi araba orada 5.000TL civarı. Benzin de 1€=2.5 tl denebilir şu günlerde. Bulgaristandan araba alabilir miyim ben? ve benzini de Bulgaristandan alsam şöyle 500 litrelik bir tankla sınırdan geçebilir miyim? Ya da bunun yasal sınırı var mıdır? Eğer benzini de bulgardan alabilirsem Subaru Impreza WRX STI 2.5lt alırım 2-3 ayda bir bulgara gitmek koymaz bana benzin 1€ olursa Sizce ne yapmalıyım? Bulgaristandan araba ve benzin alınır mı sürekli? Bu arada Tekirdağda oturuyorum ve üniversitem de burda burdan yaklaşık 250 km sınır.
    Güzel düşünceymiş türk aklı ama yasak arkadaşların dediği gibi babam dan duymuştum bende

Bulgaristandan araba alabilirsin.Evet dediğin gibi fiyatlar çok uygun ama 6 ayda bir arabayı giriş çıkış yapman lazım.Yani 6 ay sadece burda tutabiliyorsun galiba öyle birşeydi

Yoksa serbest olsaydı şuan türk plkası göremezdin inan buna

SDN Okuru

Bulgaristamda öğrenciyim Üniversitede burdan bmw 5 serisi 2010 model aldım 6 ayda bir ailemi görmeye gezmeye geliyorum sonra okula gidiyorum Ben memnunum araba fiyatlarından

SDN Okuru

yurt dışından iki tane araç alsam, birini tr ye getirsem, 6 ay sonra onu götürüp diğerini getirsem, we bu işlemi altı ayda bir tekrarlarsam sorun olur mu. benim de altı ay dışarda kalma zorunluluğum war mı

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)