Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 15 ve 15

İş Bankası İnternet Bankacılığı

Konu Dışı forumunda İş Bankası İnternet Bankacılığı konusunu incelemektesiniz.

İş bankasının internet bankacılığı üzeründen havale göndermek istedim. sorun çıkardı. mobil imza gerekiyormuş. iş bankasından mobil imzaya başvurduğumda turkcell extralara yönlendiriyorlarmış. mobil imzada turkcell herhangi bir ücret alıyor mu. iş ...

Sözlük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş bankasının internet bankacılığı üzeründen havale göndermek istedim. sorun çıkardı. mobil imza gerekiyormuş.

iş bankasından mobil imzaya başvurduğumda turkcell extralara yönlendiriyorlarmış. mobil imzada turkcell herhangi bir ücret alıyor mu. iş bankası alıyor mu.

bu konuda tecrübesi olan var mı.

bi de iş bankasının içinde bulunan netmatiklerden havale göndermek istediğimde herhangi bir ücret kesiyor mu. netmatiklerden havale göndermek için atm kartımızın dışında bir şartı var mı. yukarıda anlattıklarımdan yani.

yardımcı olacak arkadaş olursa memnun olurum.

REDFOKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anladıgım kadarı ile güvenlik şıfresi istiyor senden bunu sms sifrematık ve turkcellmobıl imza gibi seçenekleri var güvenlik ayarlarının içinden sana en uygun olanı seç ve aktifleştir.sonrasında işlemini yap.

Alıntı REDFOKS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladıgım kadarı ile güvenlik şıfresi istiyor senden bunu sms sifrematık ve turkcellmobıl imza gibi seçenekleri var güvenlik ayarlarının içinden sana en uygun olanı seç ve aktifleştir.sonrasında işlemini yap.
    SMS şifrematik kullanmak için java destekli cep tlf. sahip olmak gerekiyor. bu da bende yok.

sadece turkcellmobil imza seçeneği var. onu kullanabilirim. onuda kullanabilmem için,

- iş bankası üzerinden ( internet ) başvuru.
    - turkcell extralara başvurup işleminizin onaylanmasını istiyorlarmış.

bende şunu soruyorum, turkcell bu tür işlemlerde ücret alıyor mu, kontör kesiyor mu

bi de netmatikler hakkında bilginiz var mı

crista7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşım bende iş bankası internet bankacılığı kullanıyorum . netten sorun olmuyor bilgisayardan giriyorsan.ama cep telden daha havale yolluyamadım..bişeyler isteyip duruyor.ama bilgisayardan herhangi bir ücret ödemiyorsun havale için ceptende ödemiyor olsan gerek..turkcell de ücret kesmemesi gerekiyor bu iş için.. keserse de yüksek bi mebla almaz .işlem ücreti keser sadece bence..

Alıntı crista7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bende iş bankası internet bankacılığı kullanıyorum . netten sorun olmuyor bilgisayardan giriyorsan.ama cep telden daha havale yolluyamadım..bişeyler isteyip duruyor.ama bilgisayardan herhangi bir ücret ödemiyorsun havale için ceptende ödemiyor olsan gerek..turkcell de ücret kesmemesi gerekiyor bu iş için.. keserse de yüksek bi mebla almaz .işlem ücreti keser sadece bence..
    iş bankası internet bankacılığını kullanmak için cep anahtar, i-anahtar veya turkcell mobil imza istiyor. siz bunlardan birini kullanıyormusunuz. benim kullanmama şansımız varmı.

Alıntı Sözlük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iş bankası internet bankacılığını kullanmak için cep anahtar, i-anahtar veya turkcell mobil imza istiyor. siz bunlardan birini kullanıyormusunuz. benim kullanmama şansımız varmı.
    cep anahtar dı sanırım iş bankasına sadece cep numaranı vermen yeterli : ama bunun işin şubeye gitmen gerek müşteri hizmetleri bunu yapmıyor : her işlem öncesi cebine şifre yolluyorlar güvenliğin için onu giriyorsun bir havale efet vs yapmak istediginde , havale hesabı eklemeden havale yapamıyorsun mesela bunun için bile şifre yolluyorlar cep telefonuna . yani senin yapacağın tek şey şubeden cep telefonu numaranı bilgilerine ekletmen ve ilk defa internet baknacılıgını kullancaksan de internet şifresi alman sonrasında bilgisayardan internet bankacılıgını rahat rahat kullanabilirsin..

MaviAteş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Önceden tanımlı hesaplara havale yapmak için bir şeye sahip olmanız gerekmiyor.
    Önceden tanımlı olmayan bir hesaba havale ya da EFT yapacaksanız cep anahtar, i-anahtar ya da Mobil imza'ya sahip olmalısınız.

i-anahtar 25TL'ye satılıyor,
    mobil imza ise şu anda Turkcell ve Avea tarafından sağlanıyor ve belli bir ücreti var. Bu mobil imzayı devlet işlerinde de kullanabilirsiniz. (bkz: türkiye.gov.tr >> Sisteme giriş düğmesi >> Mobil imza bölümünde ayrıntılar bağlantısı)

Şu anda cep anahtar en mantıklısı gözüküyor ama onun içinde java destekli bir cep telefonuna sahip olmak gerekiyor.

Son olarak işinizi şu anda halletmeniz için geriye telefon bankacılığı kalıyor. Oradan havale yaptığınızda da 4 TL 'den az olmamak koşuluyor işlemin %0.4 'ü kadar komisyon kesiyorlar. (rakamlar tam doğru olmayabilir ama ona benzer şeylerlerdi.)

Not: Telefon bankacılığından Kolay havale hesabı eklemiyorlar. Ekleseler işlemi internet şubesinden masrafsız yapabilirdik.

arkadaşım internetten yapıcaksan herhangi birşeye gerek yok,telefonla alakan yok sadece cep numaranı ver şubeye başka birşey yok bilgisayardan havale ücreti ödemeden her işini halledebilirsin..bilgisayarın varsa tamam

cep anahtar dı sanırım iş bankasına sadece cep numaranı vermen yeterli : ama bunun işin şubeye gitmen gerek müşteri hizmetleri bunu yapmıyor : her işlem öncesi cebine şifre yolluyorlar güvenliğin için onu giriyorsun bir havale efet vs yapmak istediginde , havale hesabı eklemeden havale yapamıyorsun mesela bunun için bile şifre yolluyorlar cep telefonuna . yani senin yapacağın tek şey şubeden cep telefonu numaranı bilgilerine ekletmen ve ilk defa internet baknacılıgını kullancaksan de internet şifresi alman sonrasında bilgisayardan internet bankacılıgını rahat rahat kullanabilirsin..
    bundan iki sene önce iş bankası şubesine gidip internet bankacılığı için gerekli işlemleri yapmıştım. cep tlf. vs. bilgileri istemişler idi. bende verdim.

az önce internet bankacılığına şifremle girdim. havale yapmak için hesap tanımlamak istedim. bana i-anahtar, cep anahtar ve mobil imzayı şart koydu. böyle bir mesaj verdi.

şaşırdım. eğer sorun devam ederse yarın iş bankasına gidip ne demem gerekir.
    Konu Sözlük tarafından (07-02-2010 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir.

WhiteHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İş Bankasında hesabınız varsa muhakkak müşteri numaranızda vardır.Bu numarayla İnternet şifresi ve bankamatik şifresi tanımlayabilirsiniz.İnternet bankacılığını kullanmak için cep numaranızı bankadan teyid ettirin.Bu işlem bittikten sonra her türlü şifre değiştirme,havale hesabı ekleme EFT yapma vb.gibi bütün işlemleri bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.

Alıntı WhiteHawk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş Bankasında hesabınız varsa muhakkak müşteri numaranızda vardır.Bu numarayla İnternet şifresi ve bankamatik şifresi tanımlayabilirsiniz.İnternet bankacılığını kullanmak için cep numaranızı bankadan teyid ettirin.Bu işlem bittikten sonra her türlü şifre değiştirme,havale hesabı ekleme EFT yapma vb.gibi bütün işlemleri bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.
    cep tlf. bankada tanımlı olduğunu biliyorum. çünkü; şifremi internet üzerinden değiştirmek istediğimde cep tlf. mobil onay kodu gönderdiler. yani, cep tlf. bankada tanımlı ve internet bankacılığını şubeden açtırmış durumdayım.

sorunu da anlamadım.

yarın ilk işim şubeye gidip sorunu çözmek olacak. bankamatik veya netmatikten havale yapmak istediğimde 3 TL ücret kesiyorlar. gelde sinir olma.

Alıntı Sözlük Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cep tlf. bankada tanımlı olduğunu biliyorum. çünkü; şifremi internet üzerinden değiştirmek istediğimde cep tlf. mobil onay kodu gönderdiler. yani, cep tlf. bankada tanımlı ve internet bankacılığını şubeden açtırmış durumdayım.

sorunu da anlamadım.

yarın ilk işim şubeye gidip sorunu çözmek olacak. bankamatik veya netmatikten havale yapmak istediğimde 3 TL ücret kesiyorlar. gelde sinir olma.
    kesinlikle..o yüzden en mantıklısı internet bankacılığını kullanmak.. cep telefonu numaranla alakalı tüm olay.müşteri hizmetlerini ara istersen mademki tel no tanımlı..cep anahtar için açtırman gerekiyor olabilir.ben yapmıştım bişeyler ama unuttum ..tek hatırladığım bankada yaptığım olay cep numaramı vermekti.gerisi kayt işlemi olarak devam ediyor zaten..müşteri hizmetlerini ara bankaya gitmene gerek yok eğer numaran varsa orda.. olması gerek rahatlıkla..

kesinlikle..o yüzden en mantıklısı internet bankacılığını kullanmak.. cep telefonu numaranla alakalı tüm olay.müşteri hizmetlerini ara istersen mademki tel no tanımlı..cep anahtar için açtırman gerekiyor olabilir.ben yapmıştım bişeyler ama unuttum ..tek hatırladığım bankada yaptığım olay cep numaramı vermekti.gerisi kayt işlemi olarak devam ediyor zaten..müşteri hizmetlerini ara bankaya gitmene gerek yok eğer numaran varsa orda.. olması gerek rahatlıkla..
    Haklısınız. Şimdi işlem yapmama gerek yok. sabaha kaldı. bu yüzden müşteri hizmetlerini aramayacağım. sabah şubeye gidip sorunu hallederim.

haa, bi de eft için hiçbir ücret almayan bankalar varmış. valla çok güzel onlara başvurmak gerekir. eft ile işim olabiliyor.

bu iş bankasından nefret ediyorum. bir keresinde hesabıma para yatırdım. bir sonraki kontrol edişimde 25 TL yıllık ücret kesmişler. valla deli oldum. resmen.

adamlar paramızı çalıştırıyorlar, bunun kârını bana vermiyor. bi de kalkıp işlem ücreti kesiyor. anlamak mümkün değil.

yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

Arkadaşım ben sürekli kullanıyorum int. bankacılığını.Ocaktan itibaren bu ikisinden biri olmadan giriş yapamıyosun zaten (şifrematik yada mesaj).Ama en mantıklısı java destekli cep.

Alıntı dyurttas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben sürekli kullanıyorum int. bankacılığını.Ocaktan itibaren bu ikisinden biri olmadan giriş yapamıyosun zaten (şifrematik yada mesaj).Ama en mantıklısı java destekli cep.
    sanırım öyle. ocak ayından itibaren uygulama değişmiş.

ama her banka şifrematiği şart koşmuyor. cep tlf.numa tek kullanımlık mesaj çekerek işlemlerini yapabiliyorsun.

sağ olsun iş bankası bunuda kaldırmış. illaki java destekli cep tlf. sahip olacam ve o tlf.dan internete bağlanıp şifre alacam. iyi valla.

diğer seçeneği, i-anahtar bu şifrematik oluyor. 25 tl ücret alıyor. diğer bir seçenek olan cep anahtar uygulamasından ( turkcell mobil imza) aylık 5 tl ( 10 kontör) ücret kesiliyor. evlere şenlik.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)