Alttan alınan dersler

Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 27
    aliitemel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Alttan alınan dersler

Arkadaşlar alttan aldığımız dersler genel ortalamayı etkiler mi acaba?

aykut5855 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şöyle ortalaman aldığın bütün derslerin kredisine bölündüğü için ortalaman düşer.Ama dersleri verdiğin zaman yükselir...FF ve FD arasında kritik durumda olanlar için baya fark vardır bu yüzden.

aykutemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kesinlikle şu anda benimde başıma gelen bişey bu çok merak ediyorum bilen varsa bi an önce yazsın lütfen

Alıntı aykut5855 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle ortalaman aldığın bütün derslerin kredisine bölündüğü için ortalaman düşer.Ama dersleri verdiğin zaman yükselir...FF ve FD arasında kritik durumda olanlar için baya fark vardır bu yüzden.
    Sizin dediğinize göre alttan alınan dersler ortalamayı etkiliyor.Alttan aldığımız derslerin notları FF veya FD diyelim bu dersleri yazın verdiğimizde ortalama yükselir fakat ortalaman 2'nin altında altında olduğunda DC olan dersten kalırsın

Alıntı aliitemel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin dediğinize göre alttan alınan dersler ortalamayı etkiliyor.Alttan aldığımız derslerin notları FF veya FD diyelim bu dersleri yazın verdiğimizde ortalama yükselir fakat ortalaman 2'nin altında altında olduğunda DC olan dersten kalırsın
    Evet ortalama 2.00 nin altında oldumu DC olan dersleri yeniden alırsın.Alttan alınan dersler ortalamayı düşürür ama birinci sınıftaysan çok fazla etkisi olmaz hani yaz okuluyla temizlersen alttan dersleri sorun kalmaz... Daha detaylı anlat durumunu daha yardımcı olmaya çalışayım...

Şu an 2.sınıftayım.Geçen yıldan 2 tane alttan dersin vardı. Bu yıl derslerle çakıştığı için alttaki derslere giremedim Sınavlarına girdim ama çalışamadığım için FD ile FF geldi bu dönem 2 tane DC notum geldi. Alttaki dersler genel ortalamayı etkiliyorsa 2 nin altına düşme ihtimalim var ama etkilemiyorsa 2 nin üzerinde Sorun FD ile FF ortalamayı çok düşürüyor. İki tane DC ortalama yüzünden kalacak gibi sanırım

Ortalaman düşer....Ama ikinci dönemde DC dersin yoksa problem yok.İkinci dönem ortalamayı yükseltirsin 3.sınıfın 1. döneminde DC leri almazsın

keyloger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bana alttan ders demeyin!

2 tane DC ortalama yüzünden kalmaz, yeniden almak istemezsen almazsın...

Ama DC notu 1.8'in altında bir not olduğu için ortalamayı 1.8'in üstüne çıkarabilmek için genelde öğrenciler DC'leri yeniden alır, ama almak zorunlu değildir.

m!ndf!elds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Acı ama gerçek. Ne yazıkki alttan aldığın dersler ortalamanı etkiler.

Şimdi ortalama 2 nin altında olduğunca DC derslerini tekrar vermen gerekiyor. Eğer ben 3.sınıfın 1.döneminde diğer alttaki derslerimi düzeltirsem diğer DC derslerini vermekten kurtulmuş mu oluyorum yani

SDN Okuru

Standart acele yardım :D

kardesım ben osman gazıde okuyorum yaz okuluna gıttım kutahyaya dersın bırınden fd aldım bısım okuldada bu hadf notu yok nası olur ? bırde fd nın hıcbır sekılde gecme ıhtımalı yokmu? almak mı zorundayız ?

SDN Okuru

Standart yardımcı olunnnn lutfennnn :)

1 snıf ögrencisiyim muhasebe okuyorum bölüm derslerımden qectım ama tarıhten 55 le kaldım ortalamam yuksek olursa qecermıyım yoksa secmelı oldugundan butlere kalırmıyım yatay gecıs yapmama engel olurmu ?

bute girmen lazım ortalama derse etki etmez kalan dersin olursa yatay geçiş yapamazsın ayrıca yatay geçişte diğer başvuran adayların not ortalaması yüksekse onlar öncelikli diye biliyorum bazı ünv ler giriş puanına da bakıyor

bute girmen lazım ortalama derse etki etmez kalan dersin olursa yatay geçiş yapamazsın ayrıca yatay geçişte diğer başvuran adayların not ortalaması yüksekse onlar öncelikli diye biliyorum bazı ünv ler giriş puanına da bakıyor

SDN Okuru

ff fd dıyelım kı cc oldu kaç puan etkıler

SDN Okuru

Unhappy yardım edin!!!!

ya benim birinci sınıf ikinc dönem br tane secmeli dersim kaldı su an ikincisınıftayım ikinci dönem derslerimden biri kalıyor alttan dersii secersem ne yapmalıyım bir hata mı var

SDN Okuru

hocam benimde bi sorum olacak 2.sınıf 2.dönem bütün dersleri alabirlmiyim acaba 1.sınıfın 2.döneminden 2 tane dersim war her dönem kendi içinder degerlendiriliyo genel not ortalamam 1.77 yardım pLs

SDN Okuru

şimdi dönemden kaldığımız zaman yani 2. sınıfın 2. döneminden kaldım kümülatifi yükseltip 3. sınıfa geçtiğimizde 3. sınıfın 2. döneminde öncelik olarak hangi dersleri almam gerekir 2.sınıfın 2. dönem derslerini mi ?

SDN Okuru

Standart yardımm:(

merhaba ben 10.sınıf öğrencisiyim ilk dönem dil anlatım 3 tü şimdi 1 ortalama kaç olur? ve piskoloji de ilk dönem 3tü şmdi 1 eger kurtaramazsam karnede nasıl görülür lütfen bana yardımcı olablrmsnz?

SDN Okuru

beyler 10.sınıf öğrencisiyim kredim 71 ama 2 zayıfım var bir de 1 tane alttan kalan dersim ? kalıyo muyum geçiyo mu ?

SDN Okuru

arkadaşlar diyelim ki birinci sınıfta bir dersiniz ff geldi. ikinci sınıfta dersi aa ile geçtiniz. ancak atıyorum birinci sınıf ortalamanız ff dersiniz olduğu için 2.50 gelmişti. ancak şimdi ikinci sınıfta aa ile geçtiğinizde birinci sınıf ortalamanız yükseliyor mu ? Ya da aldığınız bu aa ne işe yarıyor ?

SDN Okuru

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar diyelim ki birinci sınıfta bir dersiniz ff geldi. ikinci sınıfta dersi aa ile geçtiniz. ancak atıyorum birinci sınıf ortalamanız ff dersiniz olduğu için 2.50 gelmişti. ancak şimdi ikinci sınıfta aa ile geçtiğinizde birinci sınıf ortalamanız yükseliyor mu ? Ya da aldığınız bu aa ne işe yarıyor ?
    ??? çok önemli bi soru bilen varsa cevaplasın lütfen

Benim bildiğime göre, ff gelen dersi ilk aldığın dönemin ortalaması ancak mezun olduğun zaman değişiyor. Yani, diyelim ki 1.sınıfta ders ff geldi, ortalaman 2,5 gelmişti. 2.sınıfta o dersin aa gelmesi, sen mezun olana kadar 2.sınıfın ortalamasında görünüyor. Mezun olduğun zaman, o ders aa olarak 1.sınıfın ortalamasında hesaplanıyor.

Dersi hangi dönem verdiyseniz, o dönemin ortalamasına yansıyor diye biliyorum. 1.sınıf ortalaması hesaplanırken ff üzerinden hesaplanır, 2.sınıf ortalaması hesaplanırken aa üzerinden hesaplanır. Kümülatif ortalama yani 3.sınıfa geçtiyseniz, ilk 2 senenin ortalaması hesaplanacağı zaman, ff olan dersin durumu, geçti olur ve ortalamaya dahil edilmez, 2.sınıfta aldığınız aa dahil edilir ortalamaya.

1.sınıfta ff aldıysanız, sonradan geçmeniz o senenin yada dönemin tekil başarı ortalamasını değiştirmez, sonuçta o dönem başarısız olmuşsunuzdur. Sonraki senelerde o dersi vermeniz, sizin 1.sınıfta başarısız olduğunuz gerçeğini değiştirmez. Ama sonraki senelerde o dersi vermeniz, kümülatif ortalamanıza yansır.

Asıl önemli olan külümatif ortalamadır, mezuniyet dereceniz bu şekilde hesaplanır.
    Konu tambjk tarafından (25-06-2013 Saat 10:12 ) değiştirilmiştir.

SDN Okuru

Standart alttan ders

merhabalar,

ben alttan F notu ile kaldığım dersi yazın tekrar aldım genel not ortum 2 şimdi yazın tekrar kalırsam ort düşermi??

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)