Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 29

Banka Hesabı Açtırmak

Konu Dışı forumunda Banka Hesabı Açtırmak konusunu incelemektesiniz.

Arkadaşlar Askere gideceğim için bankadan bir hesap açtırmak istiyoum bir kaç sorum olacak. 1) Banka Hesabı açtırmak için neler gerekli ? 2) Hesap açtırırken her hangi bizden ücret alınıyormu veya ...

Question Banka Hesabı Açtırmak

Arkadaşlar Askere gideceğim için bankadan bir hesap açtırmak istiyoum bir kaç sorum olacak.

1) Banka Hesabı açtırmak için neler gerekli ?

2) Hesap açtırırken her hangi bizden ücret alınıyormu veya banka hesabınızda para kesilyormu ?

3) internet veya telefondan banka hesabı açtırabiliyormuyuz ?

şimdiden verilen her cevap için teşekkürlerimi iletiyorum.

1.Bir ay önce 5. banka hesabımı açtım kimlik dışında bir şey istemediler.

2.Bazı bankalar temsili de olsa (1 tl de olur) para yatırmanı talep edebilir.

3.İnternet ve telefonla banka hesabı açılamaz.(diye biliyorum)

Hayırlı tezkereler şimdiden

Alıntı ZorhaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.Bir ay önce 5. banka hesabımı açtım kimlik dışında bir şey istemediler.

2.Bazı bankalar temsili de olsa (1 tl de olur) para yatırmanı talep edebilir.

3.İnternet ve telefonla banka hesabı açılamaz.(diye biliyorum)

Hayırlı tezkereler şimdiden
    googleden şöyle bir araştırma yaptım bir forumda karşılaştım hesap açtırırken her sene veya 6 ay da bir hesabınızdan 30 tl felan kesiliyormuş bu doğrumu acaba ?

eray045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kimi bankalar hesap işletim ücreti alır..
    öğrenci kartları dışında bu ücreti alamyan zıraat bankası var diye biliyorum..
    konuyla ilgili arkadaşlar daha net bilgi verir

hussmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eskiden birsürü zımbırtı istiyorlardı ama şimdi kimliklerde vatandaşlık numarası olduğu için sadece kimlik fotokopisi istiyorlar sanırım (vatandaşlık numarandan herşeyini öğreniyorlar)
    Hesap açmak için herhangi bir ücret istemiyorlar ama "hesabına bi 5'lik at bakalım" gibi 10 TL falan at diyebilirler.
    Başvurudan 5-10 gün sonra kartları gönderiyorlar sanırım.
    Not: Her ihtimale karşı 2-3 bankadan kart almanı tavsie ediyorum. Gittiğin yerde tek banka olabilir (ama hangisi?). İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası ve Ziraat bankası almanı tavsiye ediyorum.

Bankamatik (Parakart) kartlarından ücret almıyorlar. Ama kredi kartlarından (Kredi-borç çekilebilen kartlardan) yıllık 30-40 TL hesap işletim ücreti alıyor çoğu banka.

Alıntı eray045 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimi bankalar hesap işletim ücreti alır..
    öğrenci kartları dışında bu ücreti alamyan zıraat bankası var diye biliyorum..
    konuyla ilgili arkadaşlar daha net bilgi verir
    aslında eskiden böyle değildi, ben hatırlıyorum 17 yaşında esnaftım kendime bir hesap açtırmıştım her hangi bir kesintim olmamışdı 2 sene kullandım, şimdi o günden bu yana hiç hesap açtırmadım.

Alıntı hussmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden birsürü zımbırtı istiyorlardı ama şimdi kimliklerde vatandaşlık numarası olduğu için sadece kimlik fotokopisi istiyorlar sanırım (vatandaşlık numarandan herşeyini öğreniyorlar)
    Hesap açmak için herhangi bir ücret istemiyorlar ama "hesabına bi 5'lik at bakalım" gibi 10 TL falan at diyebilirler.
    Başvurudan 5-10 gün sonra kartları gönderiyorlar sanırım.
    Not: Her ihtimale karşı 2-3 bankadan kart almanı tavsie ediyorum. Gittiğin yerde tek banka olabilir (ama hangisi?). İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Halk Bankası ve Ziraat bankası almanı tavsiye ediyorum.

evet eskiden bana bir forum kağıdı vermişlerdiler doldurmak insanın bayağı bir zamanını alıyordu.

2-3 kart diyorsun da peki şimdi ki sistemde her bankadan para çekebiliyorsun diyorlar çevrede öğrendiğim bilgi bu, mesela örneğin akbankın ATM`den para çekeceksin, elinde ziraat bankası kartın var çekemiyormusun ?
    Konu ATmaCA53 tarafından (13-01-2010 Saat 19:13 ) değiştirilmiştir.

Alıntı ATmaCA53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    googleden şöyle bir araştırma yaptım bir forumda karşılaştım hesap açtırırken her sene veya 6 ay da bir hesabınızdan 30 tl felan kesiliyormuş bu doğrumu acaba ?
    Her banka 30 lira kesmiyor ama kesinti mutlaka oluyor.

drsakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hesap açarken ikametgah veya üzerine kayıtlı fatura gerekli...Her banka bunu ister.Yasa çıkmış bu konuda...
    Hesap ücretide açtığın bankaya göre değişir.Bazı bankalar öğrenci asker vb. kişilerden hesap ücreti almazlar.Bunu da hesap açarken sormalısın.Bizde öyle bi hesap yok diyen bankalar da ortalama olarak 6 ayda 20 lira civarı keser...

guzel kardesim turkiye de bankadan daha bol birsey yok gidip bu sorularini bankaya sorsan sence daha mantikli olmazmi
    yakinda askerligide internetten yapacaksiniz yahu

Alıntı POWER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her banka 30 lira kesmiyor ama kesinti mutlaka oluyor.
    bankada paran olmayınca kesemiyorlar.. yada baban para yatırır yatırmaz anında çekmen lazım

ben yıllardr öyle yapıyorum. 1 kuruş kesemiyorlar

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence Gittiğin Yerde Hangi Bankanın Şubesi Veya ATM si Olduğunu Öğrenmelisin Ama Ziraat Bankasının Askeriyenin içinde Bile ATM leri Var

Hesap İşlem Ücretide Kesilmiyor

O Yüzden Ziraat Bankasında Hesap Açtırman En Mantıklısı

Darknes$ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İkametgah Kimlik Fotokopisi ayrıca bazı bankalar hesap açmaya ayrı para birde aylık para alıyolar :S

byndr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeşim Bütün bankalar 6 ayda bir işletim ücreti keser.
    Bundan kurtulmak için 2 adet faturanı otamatik ödeme talimatı vereceksin.

ev tel cep tel , su. elk. faturaları gibi

eray045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı findukfaresi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bankada paran olmayınca kesemiyorlar.. yada baban para yatırır yatırmaz anında çekmen lazım

ben yıllardr öyle yapıyorum. 1 kuruş kesemiyorlar
    yapı kredi yada garantiden öğrenci kartı çıkarsada rahat edersin..
    yada kredialıyorsan zıraat hiç birşeye para kesmiyor

Alıntı KAZUYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    guzel kardesim turkiye de bankadan daha bol birsey yok gidip bu sorularini bankaya sorsan sence daha mantikli olmazmi
    yakinda askerligide internetten yapacaksiniz yahu
    mantıklı olurda burası forumdur farkındaysan bilgi alışı verişinde bulunamk paylaşmak güzel bir şeydir bunu bir sözlük olarak düşün, birisi hesap açtırmak konusunda bilgi almak istiyorsa googleye girdiğinde bu konuya rast gelip bu bölümü okuyacaktır.

Alıntı NikeSteeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Gittiğin Yerde Hangi Bankanın Şubesi Veya ATM si Olduğunu Öğrenmelisin Ama Ziraat Bankasının Askeriyenin içinde Bile ATM leri Var

Hesap İşlem Ücretide Kesilmiyor

O Yüzden Ziraat Bankasında Hesap Açtırman En Mantıklısı
    en doğrusuda budur zaten, bide bu banka çok uzakda olduğu için üşeniyorum, hemen yakınımda garanti bankası var acaba ordamı açtırsam diye kafam karışıyor bende biraz bilgi lmak istediğim senin dediğini mecburen yapacağız

aslında askeriyede her bankaya ait ATM olması lazımdı aslında !!!
    Konu ATmaCA53 tarafından (13-01-2010 Saat 19:27 ) değiştirilmiştir.

proghakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bankaların internet sitelerinden bakabilirsin .. en azından daha doğru bilgiye ulaşırsın

2-3 kart diyorsun da peki şimdi ki sistemde her bankadan para çekebiliyorsun diyorlar çevrede öğrendiğim bilgi bu, mesela örneğin akbankın ATM`den para çekeceksin, elinde ziraat bankası kartın var çekemiyormusun ?
    Bankanın kendi bankamatiğinden değilde diğerlerinden çekersen çektiğin o banka senden 4,5 TL + çektiğin paranın % 1,5 tutarını kesiyor benim bildiğim. Yani kartın kendi bankamatiğinden çekmek en mantıklısı.

Bu arada Banka kartından (parakart)yıllık para kesilmiyor. Kredi kartlarından yıllık hesap işletim ücreti kesiliyor.
    Bankaların internet şubelerindende bilgi edinebilirsin.
    Örnek: Yapı Kredi'nin Banka kartı için tıkla.

Ha bu arada gerekli olan belgelere bir örnek, Yapı kredi'den kopyaladım;

Henüz Yapı Kredi'de Vadesiz Mevduatınız yoksa kimlik belgeniz ve ikametgah kağıdı ya da isminize düzenlenmiş fatura ile birlikte size yakın Yapı Kredi Şubesi'ne gelin görüşelim…

Husmen yanılıyorsun para hesapları için de ücret kesilir.Maaşını aldığın banka kesmez.Ya da 2 faturayı otomatik ödemeye bağlayıp son ödeme günlerinden önce parayı yatırırsan yine kesmezler.

bunların dışında para kesiliyor neredeyse hepsinde.Ayrıca ikametgah yerine hesap açacak kişinin adına düzenlenmiş herhangi bir fatura da olabilir.Telefon elektrik su vb.
    Konu ZorhaK tarafından (13-01-2010 Saat 19:41 ) değiştirilmiştir.

mantıklı olurda burası forumdur farkındaysan bilgi alışı verişinde bulunamk paylaşmak güzel bir şeydir bunu bir sözlük olarak düşün, birisi hesap açtırmak konusunda bilgi almak istiyorsa googleye girdiğinde bu konuya rast gelip bu bölümü okuyacaktır.

en doğrusuda budur zaten, bide bu banka çok uzakda olduğu için üşeniyorum, hemen yakınımda garanti bankası var acaba ordamı açtırsam diye kafam karışıyor bende biraz bilgi lmak istediğim senin dediğini mecburen yapacağız

aslında askeriyede her bankaya ait ATM olması lazımdı aslında !!!
    Askeriye'ye bankamatik koymak Bankaların işine gelmez. Çünkü asker bankaya para yattığı zaman hemen çeker ve hesabında 5 Kuruş bile bırakmaz.

Konu açılmışken aklıma geldi. Vadesiz hesaplarla internet bankacılığını kullanabilir miyiz...
    Kullanabilirsek bunun için ne yapmalıyız...

Alıntı drsakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu açılmışken aklıma geldi. Vadesiz hesaplarla internet bankacılığını kullanabilir miyiz...
    Kullanabilirsek bunun için ne yapmalıyız...
    Vadesiz hesap kullanılabiliyor tabiki.
    Hatta o karta bağlı sanal kart hesabı aç. İnternetten alışvertiş yapacağın zaman hesaptan sanal karta aktar, sanal kartla yap alışverişini. Daha güvenli. Diğerlerinde varmı bilmiyorum ama Garanti'de var sanal kart.

Garantinin iyi olduğunu duymuştum. Akbank için bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim...

ben bu yaz garantiden hesap açtırdım sadece ikametgah istediler herhangi bir ücrette istemediler şuana kadarda hesabımda herhangi bir ücret kesintisi olmadı internet ve tel den hesap açılmıyor kanımca tam bir bilgiye sahip değilim o konuda.

desperado64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı drsakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garantinin iyi olduğunu duymuştum. Akbank için bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim...
    akbank iyidir internet havale 1ytl

adabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Askerlik için hesap açtıracaksan Ziraat Bankasından açtırmanı tavsiye ederim. Ailen hesabına para yolladığında asker için dediğinde kesinti yapmadan yolluyorlar. Ayrıca Büyük garnizonlarda Ziraat Bankası şubeleri bulunuyor. Mesela Amasyada acemilik yapmıştım askeriyenin içinde şube vardı. Tabi ben 2002 de terhis olmuştum. O zamandan bu zamana neler değişti bilinmez
    Hayırlı tezkereler

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)