Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 26
Like Tree1Beğeni

Burs alan üniversite öğrencisi sigortalı çalışabilir mi?

Konu Dışı forumunda Burs alan üniversite öğrencisi sigortalı çalışabilir mi? konusunu incelemektesiniz.

Arkadaşlar ben üniversite öğrenmcisiym bi de burs alıyom başbakanlık bursu.Şim di 15- 20 günlüğüne bi yerde sigortalı olarak çalşsam bi problem olur mu.teşekkürler. ...

vctmgnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Burs alan üniversite öğrencisi sigortalı çalışabilir mi?

Arkadaşlar ben üniversite öğrenmcisiym bi de burs alıyom başbakanlık bursu.Şim di 15- 20 günlüğüne bi yerde sigortalı olarak çalşsam bi problem olur mu.teşekkürler.
    Konu emubaltaci tarafından (08-09-2009 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir.

eF.E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bildiğim kadarıyla bir problem olmaz. Üniversitede okurken staj yapıyosun mesela o zaman da sigortan yatıyor ama bi problem olmuyor.

emubaltaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

olmaz die biliyorum bende ama sen her türlü ihtimale karşı sor kyk a

honline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence 15 20 günlüğüne sigortalı olmandan bişey çıkmaz daha Türkiyede senin anında sigortalı bir işe girdiğini saptayacak sistem henüz yok, Bırak bursu babasının maaşını bile alıp evlenen nice insan var halen almayada devam edebiliyor sen burs başlangıçlarında sigortalı gözükme yeter
    keyloger bunu beğendi.

sakallıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pek sorun olmaz.

Olur bursun kesilir.Sİgortalı iş demek para sorununu çözmüşsün demektir ve artık bursa ihtiyacın olmadığı anlamına gelir

x_large - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bursun tehlikede kyk 'ya basvururken gelirin olmadıgına dair hüküm veriyosun.tabi arastirirlarsa

bursu keserler galiba.
    benim burs aldığım yer öyle diyor

winstoncash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zaten ücretli bir işte çalıştığı halde burs alana yazıklar olsun.O bursa ihtiyacı olan nice insanların hakkını gasp etmekten başka birşey değil.Yani, inşallah kesilir burs...

vctmgnt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tam da kyk nın sitesinden baktım sürekli olarak çalşılanlar alamaz diyor.yoksa şimdi ben hiç bi yaz girip bi yerde çalşmaıycam mı çok büyük bir saçmalık.sigorta yapmadan da işe almıyolar ,dediğim gibi 15 -20 günlüğüne gözükcek.

SDN Okuru

bana düzgün bilgi verin

SDN Okuru

Standart peh

260tl ile geçinebilse adam neden işe girsin , biraz mantık dicem de böyle bir yorum yapan adamda mantık ne arar !

nadia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ınsallah kesılmez ... 200-250 tlyle nasıl gecınsın mıllet ınsaf yanı kıraya bıle yetmez

Turab Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşların dediği gibi, merkezi bir sistem olmadığından ötürü, kimse oturup sen sigortalı mısın diye keyfi bir araştırma yapmaz. KYK görevlilerinin bile söylediği gibi, sigortalı olarak çalışabilirsin; yeterki kimseye söyleme.

Şaka bir yana, normal uygulamaya göre sigortalı olarak çalışan birinin bursu ve hatta kredisi dahi kesilir. Fakat bunun tespiti şu an görünüşe göre ancak beyana bağlı. O nedenle bursu almaya başladıktan sonra bir yerde bir kaç gün süre ile sigortalı görünmenin kimseye bir zararı olmayacağı gibi, bursunun da kesilmesine neden olmaz.

Alıntı vctmgnt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben üniversite öğrenmcisiym bi de burs alıyom başbakanlık bursu.Şim di 15- 20 günlüğüne bi yerde sigortalı olarak çalşsam bi problem olur mu.teşekkürler.
    ben üniversitenin dekanıyım hele bi çalış bacaklarını kırarım yok yok geyik biyanada bi b.. olmaz sen çalış kimse bişey diyemes sana ;)

SDN Okuru

arkadaşlar ben 8 aylık bi işe gireceğim şuan 2.sınıftayım haftanın 5 günü 3 buçuk saat calışacağım ortada sigorta da yatma durumu var. sizce bu süreçte bursum kesilir mi ?kesildiği takdirde işten cıkınca dhaa sonra başvurduğumuzda burs veya kredi verirler mi? bilgilendirebilir misiniz

SDN Okuru

bir telefon numarası yok mu yahu

SDN Okuru

Kyk yi arayip sordum asgari ücretli bi yerde calişir sigortan olursa burs kesilir..daha yüksekgeliri bi yerde çalişir sigortan olursa kredi de kesilir

efehakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Part time olarak çalışabilirsin ancak

SDN Okuru

Standart burs

Arkadaşlar ben bu sene liseden mezun oldum. Bu sene istediğim yer tutmazsa seneye hazırlanacağım. Bu bir yıl boyunca sigortalı çalışırsam üniversiteye gittiğimde burs alabilir miyim (ki zaten işten çıkınca sigorta da kesilecek). Lütfen yardımcı olun bu konuda yetkili kimseye ulaşamadım.

SDN Okuru

Kesinlikle alamazsın..... hele sen bir gir bakalım üni ye

SDN Okuru

Wink bılgı

ben üni öğrencısıyım başbakanlık bursu alıyorm on gün sigortalı gözüksem anında kesılır mı ya da kesılme riskı var mı?

SDN Okuru

şimdi arkadaşlar mesela benim sigortam başlasa 10-20 gün de sigortam yatsa bu üniversitede devletten alacağım bursu etkiliyor mu lütfen yardımcı olur musunuz

SDN Okuru

bende aynı durumdayım kyk yı arayınca kesilir diyolar ama çalıştım kesilmedi diyende çok. yani bu kykdaki görevlilerin kontrolülemi ilgili bişey yoksa sistem gördüğü anda otomatik kesiyomu

SDN Okuru

Standart ?

arkadaşlar merhaba ...
    ben geri ödemeli burs alıyorum fakat bir haftalığına bir işe girdim ve sigortam başlatıldı bursa bir etkisi olur mu? birde başka arkadaşım geri ödemesiz burs başvurusu yapacak onun da aynı şekilde sigortası başlayacak ama iş 1 hafta sonra bitiyor ve sigorta ödemesi devam etmeyecek. bu durumun bursa etkisi nedir? yardımcı olur musunuz lütfen.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)