Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 37
Like Tree4Beğeni

İş Kurmak İstiyorum

Kariyer forumunda İş Kurmak İstiyorum konusunu incelemektesiniz.

Ben abimle bir iş kurmak istiyorum ama ne iş yapacağımıza karar veremiyoruz. Ne üzerine işyeri açsak yürütebiliriz. Aklımıza şarküteri, bakliyat ve telefon aksesuarları gibi aklımıza geldi lakin burada bundan çok ...

CuMaAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart İş Kurmak İstiyorum

Ben abimle bir iş kurmak istiyorum ama ne iş yapacağımıza karar veremiyoruz. Ne üzerine işyeri açsak yürütebiliriz. Aklımıza şarküteri, bakliyat ve telefon aksesuarları gibi aklımıza geldi lakin burada bundan çok var. Sermayemiz 30-40 bin arasıdır. Sizin aklınıza böyle fikirleriniz var mı?

TMac1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hortlatcam ama iç çamaşırı iyi satar

hırdavat işine gir derim

haqy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne sattığın kadar işi nerede yaptığın da önemli (hatta daha önemli). Yaya trafiği bol olan bir yerde ne satsan gider ama gıda işine hiç bulaşma derim.

cgrszone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim mesleğim bu diyebileceğiniz bir şeyiniz yok mu elinizde?

Ne iş olursa yaparım derseniz yapamassınız

byneco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

abi market acmaynda ne acarsanız acın her taraf market

Fox. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Market şöyle bişey olabilir işlek bi caddede tekel bayii, vitrininizi güzel tutarsanız çok iyi gelir elde edersiniz.

Alıntı CuMaAli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben abimle bir iş kurmak istiyorum ama ne iş yapacağımıza karar veremiyoruz. Ne üzerine işyeri açsak yürütebiliriz. Aklımıza şarküteri, bakliyat ve telefon aksesuarları gibi aklımıza geldi lakin burada bundan çok var. Sermayemiz 30-40 bin arasıdır. Sizin aklınıza böyle fikirleriniz var mı?
    Merhaba üstad. İnşallah hakkınıza hayırlı olur. Bir danışman olarak KOSGEB ve bulunduğunuz ildeki ajansları incelemenizi tavsiye ederim. Bunların size iş kurmada hibe veya kredi desteği olacaktır.

friendly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı vagojeo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba üstad. İnşallah hakkınıza hayırlı olur. Bir danışman olarak KOSGEB ve bulunduğunuz ildeki ajansları incelemenizi tavsiye ederim. Bunların size iş kurmada hibe veya kredi desteği olacaktır.
    Evet KOSGEB yeni işyeri açacak olan girişimcilere 100.000 tl ye kadar %0 faizli ve 30.000 tl geri ödemesiz devlet desteği ile kredi vermeye başladı. Önce hangi işi yapacağınıza karar verip ondan sonra hemen müracaat şartlarını öğrenerek girişimde bulunmanızda fayda var.

neskalii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ne alırsan 1 liracılar var eğer sizin oralarda yakın yerlerde yoksa açabilirsin.. bizim burda 2 tane var yıllardır çalışıyolar kazanıyolar demekki.. Herbirindede en az 5 eleman almışlar..

xyz1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zamanına ve parana yazık olur. daha ne iş yapacağına karar veremedinse yapmayı planladığın yada karar vereceğin işle alakalı bilgi ve birikime sahip değilsin demektir. ayrıca o işle alakalı ticaretin gereklerinide bilmiyorsun demektir. o nedenle, iş kurma işini bir kere daha düşün derim.
    yer6 bunu beğendi.

sebastiantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ticaret dışardan görüldüğü kadar kolay değil.

Biz firma olarak 6 haneli euro lara kadar iş yapıyoruz ancak yıl sonu geldiğinde, o gider, bu gider, şu vergi dediğimizde elimizde kalana baktığımızda ulan biz koca sene ne yaptık oluyor???

Ticaret gerçekten kolay değil. Özellikle umuma açık genel bir forumdan çıkan bir karar ile kurulacak bir ticaret hanenin sonunun parlak olmayacağı zor bir tahmin değil.
    acer bunu beğendi.

orcnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

iş kurmadan önce bir meslek sahibi olmanız daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Size tavsiyem öncelikle ne satabilirsiniz ona karar verin.Mal alınıyor,üretiliyor ama satılamadı mı ne yazik ki hiç bir yararı olmuyor.

İnternetten sanal ticaret olabilir. Yurtdışından ucuza ithal edip gittigidiyor tarzı bir sitede dükkan açıp pazarlayabilirsiniz. Takı, aksesuar, elektronik, oyun(ps3, pc).

sdn'ye ortak ol

bağcılar yürüyüş yolunda var

SDN Okuru

Merhaba,

O sermaye ile bijuteri ve çanta işi yapabilirsiniz. Çanta derken çantadan kastım bayan çantası, okul çantası, valiz vs. gibi. Hem kolay bir iştir, hem de zevklidir. Fazla uzmanlık isteyen alanlar değildir ikisi de, ama ürün seçimi önemlidir tabi, özellikle bayan çantalarında. O sıralar hangi ürün revaçta, hangi ürün tercih edilmiyor, hangi renkler moda biraz da olsa takip etmelisiniz. Çanta işinde kar marjları %100 civarıdır. Bijuteri işinde ise % 300-400-500 - 1000 vs. dir. Çantanın ekürisi ayakkabı işine de girin diyeceğim ama sermayeniz ayakkabıya yetmez. Çanta ve bijuteriden yeterli miktarda para kazandıktan sonra işleri ayırabilirsiniz. Bijuteri için ayrı bir dükkan açarsınız çanta ve ayakkabı için ayrı bir dükkan. Tabi bijuteriyi bırakıp ayakkabı çanta işinde devam edebilirsiniz. Tercih sizin. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama çantayı Beyazıt'tan, bijuteriyi ise tahtakaleden alabilirsiniz.

Yalnız şunu iyi bilmeniz lazım. İşinize saygı duymalısınız. Çalışmalı, çalışmalı ve de çok çalışmalısınız. Unutmayın ki siz işinize sahip çıkmazsanız kimse sizin işinize sahip çıkmaz. Başarıyı yakalayınca da ne oldum delisi olmamalısınız. Mütevazılığı elden bırakmamalısınız. Dükkanınıza bakmalısınız. Dükkanınıza bakmalısınız ki o da size baksın. Bir de unutmadan müşteriye şu üç şeyi vermezseniz hangi sermaye ile hangi işi yaparsanız yapın başarılı olamazsınız. Güven, İlgi ve de Sevgi.

Yeni işinizde başarılar, kolaygelsin.
    haqy bunu beğendi.

mei
    mei isimli üye şu an offline konumdadır

bilmediğin işi yapma, bilmem anlatabildim mi.

CuMaAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 yıldır bir muhasebecinin yanında çalışıyorum ve artık bu mesleği yapmak istemiyorum. Çalıştığım sürece şöyle bir hafta izin alayımda dinlenim diyemedim.

Önerilerinizi için teşekkür ederim hepsini düşüneceğim düşüneceğim. Birde oyun konsolu ve oyun aksesuarları diye düşünüyoruz nasıl olur.

Bir türlü cesaret edemiyorum. Bu ticaret riskli bir iş.

sebastiantr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 yıldır bir muhasebecinin yanında çalışıyorum ve artık bu mesleği yapmak istemiyorum. Çalıştığım sürece şöyle bir hafta izin alayımda dinlenim diyemedim.

Önerilerinizi için teşekkür ederim hepsini düşüneceğim düşüneceğim. Birde oyun konsolu ve oyun aksesuarları diye düşünüyoruz nasıl olur.

Ticaret kolay iş değil.
    Para kazanmak hiç değil. Muhassebecisiniz siz daha iyi bilirsiniz.

Perşembe akşamı acil sipariş geldi, cumaya hazırlanması lazım.

Motor sürücüsü satıyoruz 2 adet 2,2kW 2 adet 18,5kW
    Normal şartlarda %68 ile alıp %66 ile veriyoruz. Yani %2 karımız var. Müşteri acil istediği için normal alışveriş yaptığımız yerden alamadık. Başka yerden iki adet 2,2kW sürücü %66 iskonto ile alıp %66 ile verdik.

Bizim firmanın bu işten kartı KDV hariç 170€ civarı para kazandık.
    Bunun içinden o gelir vergisimidir nedir kar dan alınan vergi, o 3 aylık muhtasır mıdır nedir o tarz ıvırzıvır hiç bişey yok.

Sonuç?
    Ticaret yaptık.

PS3 oyun takası ve konsol aksesuarı işinde çok güzel para var fakat bu işin de zorlukları var. Sektöre yeni giriyorsan ve arkadan sağlam değilse büyük çarşılarda barındırmazlar. Yaşadığın il ve semt e göre güzel ve merkezi bir konumda bu işi yapmalısın. Reklamın güzel olmalı, internetten de ticaret kanalın olmalı, gerektiğinde kargo vs yapabilesin. 30bin tl sermaye de yeterli olacaktır.

Liweru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türkiye'ye Brazzers şubesi aç HD filmleri falan bak nasıl satıyorsun.

patronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ndrshn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sdn'ye ortak ol

sdn'ye ortak ol

bana ortak ol milyon dolarlık projelerim var ama kimse inanmıyor... Ben daha önceden ceptelefonu işi yaptım bulunduğun yerde yoksa genç ve orta nüfus fazla ise kazanırsın ben online sitelerden batarya satıyordum güzel para kırıyordum. Tabi işi bilmen işin cabası. Çakalı olacaksın.
    Konu mr_rain tarafından (18-12-2012 Saat 20:54 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)