Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 18 ve 18

4 sene sonra biz mezun olunca fizyoterapi ve rehabilitasyon ?

Kariyer forumunda 4 sene sonra biz mezun olunca fizyoterapi ve rehabilitasyon ? konusunu incelemektesiniz.

2 yıl önce fizyoterapistlerin daha iyi muamele gördüklerini ve çok daha yüksek maaş aldıklarını söylüyorlar,fazla mezun olmadığı için istedikleri yerlerde çalışabiliyorlarmış.Ancak günümüzde fizyoterapi çok mezun veriyor ve böyle giderse 4 ...

Standart 4 sene sonra biz mezun olunca fizyoterapi ve rehabilitasyon ?

2 yıl önce fizyoterapistlerin daha iyi muamele gördüklerini ve çok daha yüksek maaş aldıklarını söylüyorlar,fazla mezun olmadığı için istedikleri yerlerde çalışabiliyorlarmış.Ancak günümüzde fizyoterapi çok mezun veriyor ve böyle giderse 4 sene içinde gerekenden fazla mezun olacak.Ve dolayısıyla maaşlar ve iş olanakları da düşecek.
    Yine de fizyoterapi ve rehabilitasyon okunur mu sizce?

IuTKuI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Peki, maaşı çok iyi diye su altı kaynakçısı olmayı istiyor musun?Yada maaşı iyi diye hayvanların pisliklerini temizleyen birisi olmak?Neyi seviyorsun olmak istiyorsun? Maaşı iyi diyerek meslek seçimi yanlış.

pcwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Futbolcu ya da şarkıcı ol paraya giden en kısa yoldur heralde.
    Iki dal hakkında yapabilirim diye fikrin varsa ikisi arasından seçim yaparsan normal. Ama paraları iyi diyerek okulun başında bunları düşünüyorsan yanlış olur bence.

somagiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeş ben fizyoterapistim, gördüğüm ve bana danışıldığı kadarıyla bir sürü insan fizyoterapist olmak istiyor ama buna muvaffak olamıyor, mesleki problemlerine rağmen fizyoterapi rağbet edilen bir bölüm, yalnız arkadaşlar çok doğru söylüyor salt maaş gözetilerek meslek seçilmez, kaldı ki geçim ile para çok farklı şeylerdir, son olarak bu ülkede tıp fakülteleri, diş hekimlikleri, hemşirelikler yıllardır mezun verir ama hala bu mesleklere olan ihtiyaç bitmemiştir hatta sayıca fazla olmaları o meslekleri güçlü kılmıştır, biz ne çekiyorsak sayısal azınlığımızdan, sesimizi duyuramayışımızdan çekiyoruz, Allah hakkında hayırlısını versin vesselam...

tabi ki yalnızca maaşa bakarak meslek seçilmez bahsettiğim şey o değil zaten öyle olsa doktor olurum.Ayrıca önemli olan yalnızca sevdiğin bir işi yapmaksa biz neden gelecekteki iş olanaklarını araştırıyoruz.Aklımdaki meslekler hakkında bilgi ediniyorum ve tabi kii gelecekteki iş olanaklarını da düşünücem,bunu araştırıyor olmasaydım yanlış olurdu.Kısacası konuyu çarpıtmayın.Konu hakkında fikriniz varsa saygıyla dinlerim ama saçma sapan yerlere çekmeyin lütfen.

Alıntı somagiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben fizyoterapistim, gördüğüm ve bana danışıldığı kadarıyla bir sürü insan fizyoterapist olmak istiyor ama buna muvaffak olamıyor, mesleki problemlerine rağmen fizyoterapi rağbet edilen bir bölüm, yalnız arkadaşlar çok doğru söylüyor salt maaş gözetilerek meslek seçilmez, kaldı ki geçim ile para çok farklı şeylerdir, son olarak bu ülkede tıp fakülteleri, diş hekimlikleri, hemşirelikler yıllardır mezun verir ama hala bu mesleklere olan ihtiyaç bitmemiştir hatta sayıca fazla olmaları o meslekleri güçlü kılmıştır, biz ne çekiyorsak sayısal azınlığımızdan, sesimizi duyuramayışımızdan çekiyoruz, Allah hakkında hayırlısını versin vesselam...
    Teşekkürler ve size bişey daha sormak istiyorum.Fizyoterapistler doktorun altında kalıyorlar deniliyor,o ne kadar doğru?

GassipGirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben yaz derim kamu kurumları bile 38 puanla aldı kadrosuna fizyoterapistleri biz 90 ustu almak zorundayken hele sağlık sektörü ilgini çekiyorsa mutlaka düşün bence

somagiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeş daha önce burada bir kardeş aynı mevzuyu danıştı, ona yardımcı olmak üzere geniş geniş yazmıştım, bir bak istersen: (Diş Hekimliği mi Fizyoterapi mi?)

http://forum.shiftdelete.net/kariyer/261429-dis-hekimligi-mi-fizyoterapi-mi.html

Aksungurx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba @somagiz'in söylediği üye benim.. İkisi arasında çok tereddütte kaldım ve üç aşağı beş yukarı kararımı verdim.. Sağlık sektörü (tıp,diş,eczacılık,fizyoterapi) mesleklerinde istdiğin ücretleri kazanabilirsin bunu birazda sen belirlersin ama astronomik ücretler kazanma şansın var.. Aklında bulunsun.. Her şey bi yana sağlık sektöründe paradan önce insanların dertlerine derman olmak onların yüzünde hafifte olsa bir tebessüm oluşturmak olmalı ilk hedef.. Gerçekten onların yüzündeki küçük bir tebessüm ve içten bir teşekkürler sözcüğü belkide trilyonlara bedel.. Bunun ayrımını iyi yapmalısın..

Alıntı Aksungurx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba @somagiz'in söylediği üye benim.. İkisi arasında çok tereddütte kaldım ve üç aşağı beş yukarı kararımı verdim.. Sağlık sektörü (tıp,diş,eczacılık,fizyoterapi) mesleklerinde istdiğin ücretleri kazanabilirsin bunu birazda sen belirlersin ama astronomik ücretler kazanma şansın var.. Aklında bulunsun.. Her şey bi yana sağlık sektöründe paradan önce insanların dertlerine derman olmak onların yüzünde hafifte olsa bir tebessüm oluşturmak olmalı ilk hedef.. Gerçekten onların yüzündeki küçük bir tebessüm ve içten bir teşekkürler sözcüğü belkide trilyonlara bedel.. Bunun ayrımını iyi yapmalısın..
    senin konunu da ayrıntılı olarak inceledim cevapları filan aşağı yukarı ben de senin gibi düşünüyordum.aslında hala diş hekimliği de istiyorum ama kanla filan çok iç içe olunacağından dolayı kendime güvenemiyorum. cevabın için de teşekkür ederim

Rica ederim.. İki bölümdende bir çok okuyan veya mezun olmuş insanla konuşma fırsatım oldu.. İkisininde standartları aynı gibi.. Artık sana kalmış kan görmek istemiyorum diyosan fizyoterapi yok kanda olabilir diyosan diş Ama fizyoterapi mezun sayısının az olmaı nedeniyle akademik sıçrama yapabilme adına en iyi alan gibi duryor.. Zira yeni yeni değeri anlaşılıyor ve her yerleştirmede taban puanı bi tık yukarı çıkıyor..

SDN Okuru

ben de sağlık meslek son sınıf öğrencisiyim ve önlisans okuyup sonra lisans tamamlamak istiyorum ama 2 bölüm arasında kaldım fizyoterapi mi yoksa sağlık yönetimi mi ? :S

jonjon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de sağlık meslek son sınıf öğrencisiyim ve önlisans okuyup sonra lisans tamamlamak istiyorum ama 2 bölüm arasında kaldım fizyoterapi mi yoksa sağlık yönetimi mi ? :S
    Fizyoterapi tabiki .. maaşı ve iş olanağı yüksektir .. devlete atanır bakarsın keyfine oda olmadı özel her zaman hazır .. ama kendini iyi yetişmelisin .. paragöz olmamalı mesleğinin hakkını vermelisin ..

SDN Okuru

Standart fizyoterapi maaşı

şimdi herkes bişey yazmışta yani şu maaşın nekadar olduğunu bilen yok mu ??? seneyye sınava gircem ve merak ediyorum nekadar ile başlanıyo ve nekadar yükselebiliyor

Alıntı SDN Okuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi herkes bişey yazmışta yani şu maaşın nekadar olduğunu bilen yok mu ??? seneyye sınava gircem ve merak ediyorum nekadar ile başlanıyo ve nekadar yükselebiliyor
    Bu tarz sorulara hiç bi şekilde cevap alamazsın.. Çünkü bu meslek para için yapılacak bi meslek değil..

SDN Okuru

ne yaptın ftr mi yazdın????

SDN Okuru

Standart Maalesef

devlette özelden daha yoğun çalışıyosun. millet özele para vermemek için devlete yığılıyo. devlette olupta hergün günde 15 rehabilitasyon hastası alan arkadaşım var

SDN Okuru

arkadaşlar tercih yapacam ve fizyoterapi ve rehabilitasyonu ciddi şekilde düşünüyorum , mesleğin zorlukları dersleri iş imkanları hakkında bilgi verir misiniz ?

SDN Okuru

arkadaşlar ben 2 yıllık fizyoterapi bölümünü istiyorum sizce seçmeliiyim 2 yıldan sonra ne oluyor atanılabiliyormu

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)