Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 32

Ön Lisans/yüksek Okul Mezunları Polis Olabilir Mi ?

Kariyer forumunda Ön Lisans/yüksek Okul Mezunları Polis Olabilir Mi ? konusunu incelemektesiniz.

Arkadaşlar ben ön lisans mezunuyum. Herkesin ağzında bir söylenti var 2 yıllık mezunlar polis olamaz diye. Böyle bir şey var mı ne kadar doğru bilgisi olan söyleyebilir mi ? ...

nicktenban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ön Lisans/yüksek Okul Mezunları Polis Olabilir Mi ?

Arkadaşlar ben ön lisans mezunuyum. Herkesin ağzında bir söylenti var 2 yıllık mezunlar polis olamaz diye. Böyle bir şey var mı ne kadar doğru bilgisi olan söyleyebilir mi ?

lise mezunları bile oluyor da sen niye olamayasın ki? yalnız şöyle bi durum var. lise mezunları polis meslek yüksekokullarında 2 yıl eğitim görüyor lisans mezunları polis mesleki eğitim merkezlerinde 6 ay eğitim görüyor. sen hagi duruma uyduğunu araştırmalısın

Sadece lisans mezunları 6 ay eğitim görüyor pomemden. Herkesin ağzında bir söylenti var gidiyorç Pmyo sitesine de yazdım editorler cevap vermiyor dedim buraya açıyım belki biri biliyordur. Ön lisans mezunları polis olamaz diye konuşuluyor kisem kaynak göstermiyor nettede açıkca yazmıyor ki...

cgrszone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Milletin ağzı torba değil ki büzesin Herkes konuşur bilip bilmeden

Benim bildiğim lise mezunları bile oluyor, ön lisans mezunları hayli hayli olur diye düşünüyorum...

Benim duyduklarım yeni yasaya göre sadece ön lisans ve yüksek lisans mezunları polis adayı olabilirler liseden geçişi kaldıracaklardı ne oldu bilemiyorum.

Karargaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Başvuru Şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
    b) En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

diye gidiyor. Emniyet Genel Mdrl

faruk_gs_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu sene lise mezunu alımı sondu. Bundan sonra en aşağı 2 yıllık mezunlar başvuru yapabilecek.

qKTe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cgrszone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milletin ağzı torba değil ki büzesin Herkes konuşur bilip bilmeden

Benim bildiğim lise mezunları bile oluyor, ön lisans mezunları hayli hayli olur diye düşünüyorum...
    Sen farklı mı yapmışsın.

Rom. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Elinde belgesi olan bi arkadaş konuşsun artıkın

spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Karargaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Başvuru Şartları

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
    b) En az dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak.

diye gidiyor. Emniyet Genel Mdrl

4 yıllıkmı..

parlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sende olabilirsin fakat ön lisans mezunu olman birşey değiştirmez.Liseden mezun olmuşsun gibi muamele görürsün yani liseyle 2 yıllık myo arasında fark yok polis olurken.Ygs girip 280 ve üzeri puan alırsan sende olursun.

Alıntı parlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende olabilirsin fakat ön lisans mezunu olman birşey değiştirmez.Liseden mezun olmuşsun gibi muamele görürsün yani liseyle 2 yıllık myo arasında fark yok polis olurken.Ygs girip 280 ve üzeri puan alırsan sende olursun.
    Evet hakılısın böyle oluyor sanrım...

pomemlerde 4 yıllık şart pmyo larda öyle bir şart yok en az lise yada iki yıllık ona göre araştır

oguzhan432 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı faruk_gs_01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sene lise mezunu alımı sondu. Bundan sonra en aşağı 2 yıllık mezunlar başvuru yapabilecek.
    bizim arkadaş var benden büyük abim aslında 2006 dada aynı şeyi demişler 2008 dede şimdi 2010 dada aynı şeyi diyorlar kpps lise düzeyinde kalkması bence zor

Bencede hersene bir şeyler söyleniyor...

parlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben 2011 PMYO hazırlanıyorum lise mezunuyum .Liseden alım olmıyacak haberlerine inanmayın hepsi uydurma.

LaWa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öyle birşey mantıklı olmaz zaten.
    Lise mezunu şartlarında sınava başvurma hakkın var.
    Resmi olarak şartların değiştiğini gösteren bir durum yok.

Hmm anladım arkadşlar tamam. Teşekkürler.

muratveb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benimde hayalim hep Polis olmaktı. Ama şu iki yıllıktan bi mezun olamadıkki girelim sınava Kim dediki bana git programcılık bölümünü oku diye

Alıntı muratveb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde hayalim hep Polis olmaktı. Ama şu iki yıllıktan bi mezun olamadıkki girelim sınava Kim dediki bana git programcılık bölümünü oku diye
    O kadar programcılık bölümü vardı ki 2 yıllık tutturabileceğim ama içimde hiç heves olmadığı için seçmedim iyi yamışım demek ki

muratveb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Romantic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar programcılık bölümü vardı ki 2 yıllık tutturabileceğim ama içimde hiç heves olmadığı için seçmedim iyi yamışım demek ki
    İçindeki hevessizlikten dolayı içinle gurur duymalısın. Allahtan ki seçmemişsin bu bölümü bin pişmanım okuduğuma

Alıntı muratveb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçindeki hevessizlikten dolayı içinle gurur duymalısın. Allahtan ki seçmemişsin bu bölümü bin pişmanım okuduğuma
    Hayırlısı olsun

arkadaşlar bende 2 yıllık yüksek okul mezunuyum arkadaşım polis oldu ama nasıl açık öğretimnden 2 yıl daha okudu toplam 4 yıllık mezun olmuş oldu sonrada kpps sınavına girdi puan gözetmeksiniz kpps yi kazanman önemli değil sadece girmiş bulun yeter adını soyadını yaz at kafana göre yeter sonra ankarada 6 ay fiziki eğitim gördü ve polis memuru olarak göreve başladı bende arkadaşım gibi yapıcam. yeni bir yasa çıkarsa 2 yıllıklar için buraya yazarım şimdilik bildiklerim bu kadar saygılar..

POMEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Lise mezunu yada Ön Lisans mezunu olan arkadaşlar. YGS herhangi bir puan türünden 285 puan alıp Pmyo sınavına girmeye hak kazanır Pmyo sınavı Genel Kültür ağırlıklı olur. sınavda başarılı olursanız mülakatlara giderseniz mülakatlardanda başarılı olursanız. Polis Meslek Yüksekokulunda 2 yıl eğitim gördükten sonra Polis Memuru olarak göreve başlarsınız. Ama 4 yıllık Lisans mezunu (açıköğretimde oluyor fark etmiyor) olanlar ise Kpss den 60 puan almanız yetiyor. Polis Eğitim Merkezi yani Pomem de 6 ay eğitim gördükten sonra yazılı sınava tabi tutuluyorlar başarılı olursanız Komiser Yardımcısı, başarısız olur iseniz polis Memruru olarak göreve başlıyorsunuz. Yeni yasa çıktı Polisler 21 gün askerlik yapacak onun içinde en az 10 yıl Emniyet Mensubu zorunluluğunuz var 2 yyıl doğuda ki şark görevinizde bunun içinde sayılıyor. 21 günlük askerlik sürecinde ise yine Polis maaşınız yatıyor.

7/24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polıs olup ne yapacaksın, gecen tvde ızledım cınnet gecıren polıs memuru erzıncanda sanırım, neyse bu sılahını yere bırakıyor teslım oluyor, yakalanma esnasında yerdekı sılahı ates alıyor, dısarda arac ıcındekı bekleyen ıkı cocuk sahıbı polıs memurumuzu sehıt edıyor,, aynı kursun bır baska komıserı yaralıyor dusun, sehıt olan polıs memurumuzda da celık yelek var, o kursun gogsun ustunden gırıyor, ya olum ıste ne zaman ve nerede yakalacagı bellı olmuyor, dun ızledımde kamaremanda o anı cekmıs tvde verdıler sılah nasıl patlıyor ya ve kursun kımı buluyor cok uzucu. Unıversıte mezunu polıs arkadasım var ama herkes pısman, ıstıfa da edemıyor sanırım buyuk bır tazmınat vermelerı gerekmıs.. Polıslık zor meslek, gecen yok gunduzun yok,bayram yok, mesaı yok, allah yardım etsın tum polıslerımıze....

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)