Etiketli Kullanıcı Listesi

Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 21 ve 21

Ben Şimdi Ne Yapayım?

Kariyer forumunda Ben Şimdi Ne Yapayım? konusunu incelemektesiniz.

22 yaşında izmirde ikamet eden lise mezunu Kalp Kapaklarından rahatsız bir gencim. Halk dilinde bypass ameliyatı+yetmezlik tıptaki adıyla AVR+Mitral yetmezlikle 9 yaşımdan beri boğuşuyorum.Lise dönemimde ağır şekilde rahatsızlık yaşadıgımdan ve ...

Hangman35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Ben Şimdi Ne Yapayım?

22 yaşında izmirde ikamet eden lise mezunu Kalp Kapaklarından rahatsız bir gencim. Halk dilinde bypass ameliyatı+yetmezlik tıptaki adıyla AVR+Mitral yetmezlikle 9 yaşımdan beri boğuşuyorum.Lise dönemimde ağır şekilde rahatsızlık yaşadıgımdan ve bircok nedenden dolayı üniversite okumam imkansızdı.2006 haziran ayında bircok hastalıgın özür oranı değiştirildi ve nolduysa bundan sonra oldu. %30 özürlü raporu alabildim. Defalarca konuyu hükümete bildirmeme ragmen gelen yazılarda madur oldugunuzu anlıyoruz calısmalarımız devam etmektedir diye yazıdan baska hicbirsey alamadım ve alamadıkta. Askerlik muayesine gittim. Halk tabiri ile çürüğe cıkardılar. Özel sektorde iş aradım rahatsızsın dediler kapıdan kovuldum. Ama bizi koruyan yasalarda %40 altı özürlü olan kişileri devlet herhangi bir hak vermiyor. Örnegin özürlülerin topluma kazandırılması için olan yasalarda dahi %40 ibaresi var. Ben meslek eğitim kursunda dahi sağlam olarak görülüyorum. Özel sektör+Askeriye beni özürlü olarak görüyor. Ama hicbir hakkım olmadıgından eşitsiz durumda kalıyorum. 3-4 aydır kafayı yemek üzereyim. Psikolojim berbat olacak diye korkuyorum.

Şimdi Ben Ne Yapayım?

Hammers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah yardımcınız olsun umarım bir çare bulursunuz..

amesfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Devlet hastanesine başvurup iş için özürlü raporu almayı denedinmi _?_

Öncelikle metin olmalısın.Yaşadığın sorunun zorluğunu ve olumsuz etkilerini tahmin edebiliyorum ancak kimse yaşayan kadar iyi anlayamaz elbette.

Herkesin çizilmiş bir yolu vardır.Sen elinden geleni yapmışsın ve yapmaya da devam ediyorsun.Bundan sonrasını Yaradan a bırakmaktan(tevekkül) başka yapacak bir şey yok.Ki bu yapılacakların en huzurlusu en doğrusudur zaten.

Allah her iki cihanda da huzur versin yüreğine.Karamsarlığa kapılma zira Dünya denen çöplükteki dertler de Dünya hayatımız kadar fanidir.

Kaybettiğini sandığın olaylar silsilesi belki de birer basamak olacak Hakka ulaşmak için.

Alıntı amesfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet hastanesine başvurup iş için özürlü raporu almayı denedinmi _?_
    2006 yılında çıkan cetvele göre %30 raporum var.Derecelendirmede mitral 2-3. derece arasındayım. 3. derece olursam üzülecegime sevinecegim gibi. O zaman %55 rapor alabileceğim. Ancak gündelik işleri bile yaparken aşırı yorgunluk ve kalp ağrısı yaşacagım.

İlla özel sektörde veya devlet bünyesinde çalışmak zorunda değilsin. Küçük sermayelerle kendi işini yapabilirsin. Bence bu rahatsızlığından dolayı daha farklı bir azimle kendine ait bir işi icra etsen başarılı olabileceğini düşünüyorum. Nasıl iş bulabilirim değilde. Nasıl iş kurabilirim diye kendini yor. Hakkında hayırlısı olsun.

amesfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hangman35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 yılında çıkan cetvele göre %30 raporum var.Derecelendirmede mitral 2-3. derece arasındayım. 3. derece olursam üzülecegime sevinecegim gibi. O zaman %55 rapor alabileceğim. Ancak gündelik işleri bile yaparken aşırı yorgunluk ve kalp ağrısı yaşacagım.
    Başka bir devlet hastanesine git bence. Neden dersen bir arkadaşımın başına çok ilginç bir olay geldi. iki tane farklı devlet hastanesinden rapor aldı biri % 100 rapor verdi %100 çalışamaz başkasının bakımına muhtaçtır dedi, diğer hastane ise %40 rapor verdi iş için.

arkadasının ilk raporu 1998 yılına ait cetvelden 2. raporu ise 2006 yılına ait cetvelden verilmiş olabilir.İlk saglık müdürlügüne itiraz dilekcesi verilip yeniden rapor isteme hakkım oldugunu biliyorum.Yinede %30 alacagımdan eminim yeni sistemde.Yarın ilk işim rapora itiraz olacak inş hayırlı bir sonuç çıkar yada yeni düzenlemeyi beklemem gerekli. 38bin özürlü kadrosu acılacak ama hicbir hakkım yok

desende_asi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah yardımcın olsun kardeş... Dediğin gibi itiraz edip yeni rapor almayı dene... İnşallah hayırlısı olur senin için...

İnş. bir çıkış yolu bulacağım. Ancak 2003 te yapılan özürlü araştırmasına göre ülkemizde 8.5 milyom özürlü bulanmaktaydı ve bu %80 oranında okuma yazma bilmiyoruz. İşler acısı bir durumdayız.

Alıntı ZorhaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle metin olmalısın.Yaşadığın sorunun zorluğunu ve olumsuz etkilerini tahmin edebiliyorum ancak kimse yaşayan kadar iyi anlayamaz elbette.

Herkesin çizilmiş bir yolu vardır.Sen elinden geleni yapmışsın ve yapmaya da devam ediyorsun.Bundan sonrasını Yaradan a bırakmaktan(tevekkül) başka yapacak bir şey yok.Ki bu yapılacakların en huzurlusu en doğrusudur zaten.

Allah her iki cihanda da huzur versin yüreğine.Karamsarlığa kapılma zira Dünya denen çöplükteki dertler de Dünya hayatımız kadar fanidir.

Kaybettiğini sandığın olaylar silsilesi belki de birer basamak olacak Hakka ulaşmak için.
    ustad elıne dılıne saglık dıyerekten kardesıme bende bır kac sey soylıyeyım allah kulunun ustune kaldıramıyacagı yuku yuklemez herseyde vardır bır hayır sabır ve dua ınsaallah rabbım gonlunden gecenın hakkında hayırlısın nasıp eder sana

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şunu Yap Sabır Gibi Nasihatlar Vermeyeceğim Çünkü Senin Durumunu Anlamam İmkansız

Ama Sosyal Yardımlaşmaya Başvurup Faizsiz Kredi Alman Mümkün Kaymakamla Görüşmelisin . Hafif Kendini Yormayacak Bir İş Yaparsın

Sana Benzer Durumda Bir Tanıdığım Var

Küçük Bir Tezgahı var Burda Kazı Kazan Ve Milli Piyango Bileti Satıyor
    Belki Bir Fikir Olur Diye Söylüyorum

allah Acil Şifalar Versin .

Bununla Yaşamak Zorundasın Artık

Ve Unutma İnsanın Kendine Ettiğini , Başka Kimse Edemez! O Yüzden Boşuna Sıkılma Zararı Sadece Sana Olacaktır

Selametle Kardeşim

Karınca yanan ateşi söndürmek için ağzıyla su taşırken sormuşlar''senin taşıdıgın su yangını söndüremez ki''

karınca''olsun biz safımızı belli edelim de''

Birine verilecek en güzel şeylerden birisi de duadır..Dua etmek ve edilmek yerilecek gerilecek bir durum değil aksine güç veren bir durumdur.

Hepinizden Allah razı olsun. Sosyal yardımlaşmadan kredi alabilmem için bile %40 ve üzeri rapor isteniyor. Öss barajından berbat özürlü barajımız var %39 özürlü ol yine elimize birşey gecmiyor

Allah yardımcın olsun. Bu günler de geçer emin ol. Her karanlığın bir aydınlığı vardır.

Phabio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeşim;

Öncelikle geçmiş olsun.
    Ne iş yapabilirsin, yabancı dilin varmı, Antalya taraflarında çalışman mümkün müdür?
    Benim babam turizm sektöründe Antalya'da. Aklına yatarsa cevabını beklerim.

Tekrar geçmiş olsun.

dediğim gibi yıllardır hastalığımla boğuşuyorum. Gözümü bir senedir anca acabildim. Ne mesleğim var ne de dil bilgim Düşünmen bile çok sevindirdi Phabio teşekkür ederim

Phabio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Hangman35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi yıllardır hastalığımla boğuşuyorum. Gözümü bir senedir anca acabildim. Ne mesleğim var ne de dil bilgim Düşünmen bile çok sevindirdi Phabio teşekkür ederim
    O zaman kardeşim yapabileceğin en güzel şey kendini şimdilik sanata yönlendir. Bunu meslek anlamında söylemiyorum. Daha sonra güzel bir meslek bulursun. Fakat bu geçiş sürecinde sanat senin ilk durağın olsun. Müzik, resim, ahşap, vs... İnan bana büyük yararını göreceksin...
    Kimbilir, seçtiğin sanat dalında belki bir yeteneğini keşfedersin, ve o da mesleğine dönüşür

Selamletle.

Bugün saglık il müdürlüğüne itiraz ettim. 3-4 ay sürer dediler. Böyle giderse sanat kurtuluşum gibi gözüküyor.

fobyram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah yardımcın olsun inşallah tez zamanda sağlığına kavuşursun

firefox4ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah yardımcın olsun.

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)