1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 26

Konu: Karasal sayısal yayıncılığa geçiş süreci açıklandı

 1. #1
  Banned
  Üyelik Tarihi
  12-03-2011
  Mesajlar
  10.673

  Standart Karasal sayısal yayıncılığa geçiş süreci açıklandı

  Karasal sayısal yayıncılığa geçiş süreci açıklandı  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), karasal sayısal TV sıralama ihalesini Mart 2013'e kadar yapacak.


  RTÜK yetkililerinden edinilen bilgiye göre, karasal sayısal yayıncılığa geçiş süreci sadece karasal analog yayınları kapsayacak. Karasal sayısal yayıncılığa geçildikten sonra da uydu antenleriyle izlenen uydu yayınları ve kablodan yapılan yayınlarla dijital platformlardan iletilen yayınlar devam edecek. Ancak karasal sayısal yayınları almak için uydu antenleri gerekmeyecek, basit antenlerle yayınları izlemek mümkün olacak.

  6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun gereği, karasal sayısal TV sıralama ihalesi gelecek yıl mart ayına kadar yapılacak.

  Deneme yayınları İstanbul'da başlayacak

  RTÜK tarafından hazırlanan karasal sayısal TV frekans planı ile karasal sayısal yayıncılığa geçildiğinde bugün yaşanan karasal analog TV yayınlarına erişim sorunu ortadan kalkmış olacak ve Türkiye nüfusunun en az yüzde 70'ine karasal sayısal yayınlar iletilebilecek.

  Karasal sayısal TV sıralama ihalesinin yapılmasının ardından, karasal sayısal TV deneme yayınları ise ihaleden önce İstanbul'da başlatılacak ve ihaleden sonra büyükşehirler öncelikli olmak üzere yaygınlaştırılacak.

  Bütün yayın kuruluşları aynı anten kulesini kullanacak

  2013 yılından 2015 Haziran ayına kadarki dönem, paralel yayın dönemi olacak. Bu dönemde hem karasal sayısal yayın hem de karasal analog yayın yapılacak. Karasal analog yayınlar 2015 yılının Haziran ayında sonlandırılacak ve böylelikle karasal sayısal yayına tam geçiş sağlanmış olacak.

  Karasal sayısal TV yayınlarının iletilmesi için gereken dijital anten tesisleri yayın kuruluşlarının ortak olduğu bir şirket tarafından kurulacak. Bütün yayın kuruluşları aynı anten kulesini kullanarak, kurulum ve işletim maliyetlerini minimize edecekler. Karasal analog yayınları iletmeye yarayan eski anten direkleri ise karasal sayısal yayıncılığa geçiş tamamlandıktan sonra devre dışı kalacak. Şehirlerde görsel kirliliğe neden olan bu direkler sökülecek.

  Yayıncılıkta en son teknoloji kullanılacak

  Karasal sayısal yayın standartları, sayısal yayıncılıkta en son teknoloji olan DVBT-2 ve MPEG-4 olarak belirlendi. Karasal sayısal yayınların evlerdeki ve piyasada satılan televizyonlarla izlenebilmesi için “set top box” adı verilen set üstü cihazlar kullanılması ya da bu teknolojiye uygun yeni televizyon alıcılarının temin edilmesi gerekecek. Karasal sayısal yayınları izlemeye imkan veren en son teknoloji televizyon alıcılarının, RTÜK tarafından belirlenen özelliklere uygun olup olmadıkları, kurulacak test merkezinde denetlenecek. Uygun bulunanlara özel bir logo basıldıktan sonra piyasaya sunulabilecek. Böylece tüketicilerin mağdur olmaları önlenecek.

  Karasal sayısal TV yayınları standart ve yüksek çözünürlüklü olacak

  Karasal sayısal yayına geçişle birlikte izleyicilere sunulan yayınların kalitesi daha artacak ve bu yayınlar yayın kuruluşlarının tercihlerine ve altyapı olanaklarına göre yüksek çözünürlüklü (HD) veya standart çözünürlüklü (SD) olarak izlenebilecek.

  Kapasite darlığı ve enterferans nedeniyle izlenemeyen kanallar da izlenebilir hale gelecek. Ayrıca hareketli alış karasal sayısal yayıncılıkta mümkün hale gelecek. Cep telefonları ve yeni nesil cihazlarla televizyon yayınlarının alınması mümkün olacak. Medya ve haberleşme sektörleri ortaklaşa çalışacak.

  Karasal sayısal yayınla birlikte ITU (Uluslararası Telekomünikasyon Birliği)tarafından alınan karar çerçevesinde yayıncılık bantlarının bir kısmı LTE olarak adlandırılan “4. nesil GSM” servislerine veya Wimax gibi hizmetlere tahsis edilebilecek. Böylece bu banttan da diğer ülkelerle birlikte ülkemizde de daha kaliteli GSM hizmetleri yürütülebilecek.  kaynak

 2. #2
  Banned
  Üyelik Tarihi
  15-08-2012
  Mesajlar
  85
  uydu kullanmıyorum düşünmüyorumda

 3. #3
  Banned
  Üyelik Tarihi
  12-03-2011
  Mesajlar
  10.673
  Alıntı adonia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  uydu kullanmıyorum düşünmüyorumda
  aynen!

  ama ben en çok telefon operatörlerinin şehirleri bir ahtapot gibi saran baz istasyonlarının sökülecek olmasına seviniyorum.
  bu millet bu afetten kurtulur inşaallah.

 4. #4
  Banned
  Üyelik Tarihi
  02-10-2008
  Mesajlar
  13.631
  RTÜK yetkililerinden edinilen bilgiye göre, karasal sayısal yayıncılığa geçiş süreci sadece karasal analog yayınları kapsayacak.
  yine büyük medya kuruluşları yine ağırlığını koymuş. 2015 yılına kadar karasal yayında sadece 20 kanal izlenmeye devam edecek.

 5. #5
  Moderator Karargaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14-11-2007
  Yaş
  25
  Mesajlar
  9.534
  2015de herkes mecburi geçmiş olacak. Yani herkes yeni tv, yada uydu alıcı almak zorunda kalacak. Şuan ki çoğu uydu alıcı ve tv desteklemiyor yeni teknolojiyi, yeni modeller hariç.

 6. #6
  Üyecik
  Üyelik Tarihi
  19-08-2012
  Mesajlar
  7
  bu bir basın açıklamasıdır daha önce başka bir sitede yazılıdır yazı alıntıdır uydu antenlerin hiç bir şekilde gittiği yoktur saygılarımla

  Çanak anten kullanım süreci hakkında basın bildirisi
  BASIN BÜLTENİ

  13. 08. 2012  Sayı; 2012 - 157
  Konu; Çanak anten kullanım süreci hakkında basın bildirisi


  Sayısal yayıncılık ve geleceği,


  Derneğimiz TUYAD ( Uydu Elektronik İletişim İş İnsanları Derneği ) Türkiye’de var olmuş ve Dünya markaları haline gelmiş firmalar, platformlar ve kamu kurumlarından oluşan bir yapıya sahiptir.

  Son günlerde ortaya çıkan Çanak antenler işe yaramayacak, toplatılacak, gibi söylemler basında yer almaktadır. TUYAD olarak, TV yayın iletişim sektörünün tarafsız derneği sıfatıyla, konunun açıklığa kavuşturması ve kamuoyunun aydınlatılması gereksinimi duyduk.

  DVB-T yayınlarının başlayacak olması, Uydu ve Çanak antenlerin kullanılmayacağı anlamına gelemez.

  Çanak Anten ve Uydu alıcısı/ Settop Box İmalat kapasitesi olarak, Türkiye Avrupa’nın en yüksek üretim tesislerine sahip dünya sıralamasında ilk 10 da yer almaktadır. Toplam ihracat tutarımız 400 milyon dolardır.

  Bugün Türkiye’de 23’ü ulusal olmak üzere Toplam 553 televizyon ve 1120 radyo kanalı yayın yapmaktadır.

  Seçenek çokluğu, ulaşılabilirlik, özgürlük, ekonomik ve Yayın kalitesi açısından uydu anteni ile yayın izleme sadece Ülkemizde değil Tüm dünyada daha fazla tercih edilmektedir.

  2012 yılında Türkiye’de satılan Uydu alıcısı 3,816.000 adettir. Bunların 1.500.000 adeti yeni High-definition HD ( Yüksek çözünürlüklü )teknolojiye geçiş amacı ile satılmıştır. Digitürk ve D smart platformları dahil, Toplam 11 milyon çanak anten kullanan izleyici kitlesi mevcuttur.

  Uydu varsa çanak anten de olacak.

  Türksat 4A ve 4B Uydularının 2013 yılında faaliyete girmesi ile uydu üzerinden yayın yapan Dijital ve/veya High-definition HD TV kanal sayısı artacak ve çanak anten daha fazla tercih edilecektir.

  Yeni yayın sistemi; High-definition daha kaliteli Tv izleme imkânı yaratacaktır.

  Mevcut Analog yayın yapan Karasal Tv vericileri de, dijital Terresterial sistem ile yayın kalitesini yükseltecektir. Fakat dünyadaki örneklerine bakıldığında DVB-T yayın izleme seçenekleri arasında en sonda yer almakta, tercih edilmemektedir.

  Karasal sayısal yayın, uydu yayınına alternatif olabilir, fakat hiçbir zaman Uydu yayını kadar çok yaygın izleme imkanı sağlayamaz.

  Terrestrial dijital yayın teknoloji Dünyası ile entegre olma adına atılan bir adımdır. Karasal dijital yayın, sayısal yayın olarak ta adlandırılan DVB-T Tv izleme seçenekleri içerisinde var olan ve Uydu TV, Kablo TV’nin tamamlayıcısıdır.
  Ülkemizde Yeni yapılanan DVB -T 2 MPEG 4 sistemi;

  2007 ve 2008 yıllarında yayılması gündeme getirilmiş idi. DVB -T yayınlarına başlanamamasının başlıca nedeni 1994 yılında kurulan ve görevi frekans tahsisi olan RTÜK tarafından tahsisin sonuçlandırılmamış olmasıdır.

  RTÜK çanak antenlerin sökülmesi hakkında her hangi bir fikir beyan etmemiştir. Mobisat tarafından yapılan açıklama basın tarafından yanlış yorumlanarak sanki çanak antenler kullanım dışı kalacak anlamı çıkarılmıştır.

  Teknik olarak DVB -T sisteminde ancak 200 civarında TV kanalı yayın yapabilmektedir.

  DVB -T yayını, TV cihazlarının ve bilgisayarların girişine bir sayısal karasal TV alıcısı ( Settop box ) bağlanarak izlenebilmektedir. Kanal sayısı kısıtlıdır

  Tv vericileri hep vardı. Gelişen teknoloji doğrultusunda uydu yayın sistemlerinde Analog’tan, dijitale geçiş yaşanmış ve günümüzde High Definition HD yayın tekniğine geçilmiştir.

  Ülkemizde dijital yayın sistemine daha ekonomik olduğu için öncelikle uydu sistemlerinde başlanmıştır.

  Günümüzde de HD yayın sistemleri de yine daha ekonomik olduğundan, Uydudan başlangıç yapılmıştır.

  Uydudan sonra kablo TV de yeni teknolojiler devreye girmiş şimdi de karasal vericiden dijital yayın sistemine geçiş sağlanmaya çalışılmaktadır. Dijital ortama geçilmesi kaçınılmazdır.

  DVB-T Yayınlarını izlemek ancak uydu alıcısına benzeyen bir cihaz ile mümkündür. Yeni nesil bazı TV alıcılarına entegre edilmiş olan modellerde bu sistem dahili olarak mevcuttur. Anten ise mutlaka gereklidir. En az teleskopik çubuk anten kullanmak gerekmektedir.

  Avrupa birliği uyum çerçevesinde,2014 yılına kadar dijitale geçiş konusunda tavsiye kararı alınmıştır.

  Ülkemizde sadece TRT’nin bugün 6000 kadar Analog TV vericisi vardır, bunların sayısala dönüşümü büyük bir yatırım bütçesi gerektirmektedir. Ulusal kanalların da vericileri olduğu düşünüldüğünde çalışma kısa vadede yapılamayacak ve yüksek maliyet getirecektir.

  En çok 200 kanal kapasiteli olabilecek sistem, son kullanıcının dilediği kanalı izleme şansını ortadan kaldıran bir sistemdir.

  Birçok ülkede bu sistem denenmiş ama izleyiciler mutsuz olmuştur. Çanak anten uygulaması hiçbir zaman bitmeyecek, zaman içinde daha çok aranan bir izleme yöntemi olacaktır.

  Türkiye’de karasal dijital yayın sistemine geçilmesi uydu antenlerinin çatılardan kaldırılmasına sebep teşkil olamaz. Çanak anten özgürlüktür.

  TUYAD Kablo TV SMATV komisyonu toplu konutlarda proje çalışmaları yapmaktadır. Ortak karar ile çoklu dağıtım sistemi özendirilmekte ve merkezi çanak anten sistemi kurulmaktadır.

  DVB-T yayınını izlemek için vatandaşın da evinde ve arabasında kullandığı Televizyonunu ve radyosunu değiştirmesi veya ek bir cihaz kullanması gerekmektedir.

  Çanak antenlerin bu sisteme bir zararı yoktur. Çanak antenler, Kablo Tv gibi alternatif olarak her zaman var olmaya devam edecektir.

  Bilgilerinize sunarız.
  Hayrettin ÖZAYDIN
  TUYAD Genel Başkanı

 7. #7
  Banned
  Üyelik Tarihi
  12-03-2011
  Mesajlar
  10.673
  yav iyi de çanak antenler devam edecekse ne anladık biz bu işten?
  önemli olan çatılarımızda balkonlarımızda bunca yıllardır yaratılan kirliliği ortadan kaldırmak değil miydi?
  bir, cep telefonu baz istasyonlarının ortadan kaldırılması, iki, çatı/balkon kirliliğinin ortadan kalkması sevindirmişti beni.
  demek ki bu işler ha deyince öyle kolay olmuyor.

 8. #8
  Karasal yayın bu zamana kadar hep analogtu.
  Bir zamanlar uydu yayını da analogtu ve uydu yayını dijitale geçince tüm analog uydu sistemleri çöpe gitti.
  Şimdi karasal yayında analogtan dijitale geçiyor ve analog sistemler çöpe gidiyor ancak bu televizyonların çöpe gideceği anlamına gelmiyor. Bir alıcı bu sorunu çözer. Zaten epey vakit var. Benim merak ettiğim kanal geçiş hızları nasıl olacak?  ----------------------------------------------------

  Alıntı |SeYYaH| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  aynen!

  ama ben en çok telefon operatörlerinin şehirleri bir ahtapot gibi saran baz istasyonlarının sökülecek olmasına seviniyorum.
  bu millet bu afetten kurtulur inşaallah.
  Baz istasyonlarıyla ilgili bu bilgiye nasıl ulaştın? Bildiğim kadarıyla böyle bir şey yok ve olması kadar saçma bir şey de yok.
  Konu engerex tarafından (21-08-2012 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

 9. #9
  Banned
  Üyelik Tarihi
  12-03-2011
  Mesajlar
  10.673
  Alıntı engerex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Baz istasyonlarıyla ilgili bu bilgiye nasıl ulaştın? Bildiğim kadarıyla böyle bir şey yok ve olması kadar saçma bir şey de yok.
  Karasal sayısal TV yayınlarının iletilmesi için gereken dijital anten tesisleri yayın kuruluşlarının ortak olduğu bir şirket tarafından kurulacak. Bütün yayın kuruluşları aynı anten kulesini kullanarak, kurulum ve işletim maliyetlerini minimize edecekler. Karasal analog yayınları iletmeye yarayan eski anten direkleri ise karasal sayısal yayıncılığa geçiş tamamlandıktan sonra devre dışı kalacak. Şehirlerde görsel kirliliğe neden olan bu direkler sökülecek.
  bu yukarıdaki yazıda yer bu bölümü okumadınız sanırım. devamında açıklamalar daha detaylandırılmış olarak da var zaten.

 10. #10
  Moderator Karargaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14-11-2007
  Yaş
  25
  Mesajlar
  9.534
  Açıklama iyi olmuş, kafada pek soru işaret bırakmamış. Baz istasyonlarının şehir dışlarına çıkarılması ise gerçek ve doğru bi haber. Ve telefon çekim kalitelerinde bi düşme olmayacaksa çok doğru bi haber. Çünkü 20,30 yıl sonra çoğumuz kanser olacağız, tv, telefon, bilgisyar, v.b radyasyonu sayesinde. Allah korusun elbette ama gerçekler acı.

 11. #11
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-05-2012
  Mesajlar
  122
  bende normal karasal yayın var nolcak şimdi?

  ne değişecek bende? pek anlamadım. yardım cı olursanız sevinirim.

 12. #12
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-11-2011
  Mesajlar
  217
  Alıntı Kemal44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bende normal karasal yayın var nolcak şimdi?

  ne değişecek bende? pek anlamadım. yardım cı olursanız sevinirim.

  Yeni gelecek olan karasal yayınlar tüplü televizyonlarla uyumlu olmaycak onun için yeni karasal yayına uygun televizyonlar üreticekler, yada tüplü televizyonlar için dönüştürücüler var onlardan kullanacaksınız.

 13. #13
  Banned
  Üyelik Tarihi
  02-10-2008
  Mesajlar
  13.631
  karasal yayının dijital olması ayrı birşey, uydu yayınları ayrı... açıklama yerinde olmuş. karasal yayın dijital de olsa uydudaki zenginliği sağlaması mümkün değil. sadece karasaldaki kanalların daha iyi şartlarda izleyiciye ulaşmasına imkan verilecek. yayıncı için de avantajları var tabi.

 14. #14
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-05-2012
  Mesajlar
  122
  Alıntı cincoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yeni gelecek olan karasal yayınlar tüplü televizyonlarla uyumlu olmaycak onun için yeni karasal yayına uygun televizyonlar üreticekler, yada tüplü televizyonlar için dönüştürücüler var onlardan kullanacaksınız.
  direk uyduya geçmem daha mantıklı olabilir mi?

 15. #15
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-11-2011
  Mesajlar
  217
  Alıntı Kemal44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  direk uyduya geçmem daha mantıklı olabilir mi?
  bence uydu da alabilirsin ama istersen tivibuya geç daha mantıklı.

 16. #16
  Karasal sayısal TV yayınlarının iletilmesi için gereken dijital anten tesisleri yayın kuruluşlarının ortak olduğu bir şirket tarafından kurulacak. Bütün yayın kuruluşları aynı anten kulesini kullanarak, kurulum ve işletim maliyetlerini minimize edecekler. Karasal analog yayınları iletmeye yarayan eski anten direkleri ise karasal sayısal yayıncılığa geçiş tamamlandıktan sonra devre dışı kalacak. Şehirlerde görsel kirliliğeneden olan bu direkler sökülecek.
  Alıntı |SeYYaH| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu yukarıdaki yazıda yer bu bölümü okumadınız sanırım. devamında açıklamalar daha detaylandırılmış olarak da var zaten.
  TRT'nin ve diğer kuruluşların analog Radyo ve TV vericilerinden bahsediyor. Cep telefonlarıyla alakası yok.
  TRT'nin 6000 vericisi var. Turkcell fazladan 6000 baz istasyonumuz var diyor. Yani çeken ve ihtiyaç olmayan yere bir daha koyduk diyor. Farkı hesap et.

 17. #17
  Banned
  Üyelik Tarihi
  12-03-2011
  Mesajlar
  10.673
  öyle ya da böyle...
  bu baz istasyonu sorunu mutlaka çözülmek zorundadır.

  asgarisinden operatörler anlaşmak ve aynı istasyondan yayınlarını birleştirmek suretiyle 1/3 oranında bu kirliliği azaltabilirler.
  onlar yapmazsa bunu siyaseti zorlayarak kanun yoluyla, devlet zoruyla yaptırtmak mecburiyetindeyiz.

  bulunduğum yerde cami minaresinde avea, az berisinde kur'an kursu çatısında vodafon, bitişik çatıda da turkcell'in bazı...
  bu üç istasyonun karşısında oturan insanlarda baş dönmeleri, muhtelif rahatsızlıkları hiç eksik olmuyor.
  insanlar bu üç tehdidin altında adeta bile bile ölüme doğru gidiyor.
  imkanı olanlar yakında ev değiştirip uzaklara gitmeyi düşünürken, imkanı olmayan zavallılar kaderine boyun eğmiş beddualar ederek sonlarına doğru mukadder akibetlerini bekliyorlar.

 18. #18
  Rektör ConfickerBelasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  08-10-2011
  Mesajlar
  19.414
  Alıntı engerex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  TRT'nin ve diğer kuruluşların analog Radyo ve TV vericilerinden bahsediyor. Cep telefonlarıyla alakası yok.
  TRT'nin 6000 vericisi var. Turkcell fazladan 6000 baz istasyonumuz var diyor. Yani çeken ve ihtiyaç olmayan yere bir daha koyduk diyor. Farkı hesap et.
  odamda 3g cekmiyor boylece aldigim internet paketi elimde patlicak bu baz istasyonlari zararli masali hep vardi ona dokunmadigin surece zarari yok operatorlerin isyani yakindir...

 19. #19
  Evet bir kaç yıl önce operatörler tek baz istasyonu kullanmaya başladılar. Artık yan yana direk dikemeyecekler.

 20. #20
  Banned
  Üyelik Tarihi
  12-03-2011
  Mesajlar
  10.673
  Alıntı engerex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet bir kaç yıl önce operatörler tek baz istasyonu kullanmaya başladılar. Artık yan yana direk dikemeyecekler.

  bir kaç yıl önce mi? [MENTION=39332]engerex[/MENTION], yanılıyor olmayasın?
  böyle bişey yok, yahut ben bunu ilk defa duyuyorum.
  dedim ya, bizim burada avea ve vodafon'un baz istasyonları varken turkcell gelip on metre öteye başka bir çatı üstüne başka bir baz kurdu. dediğin olsaydı eğer buna gerek kalır mıydı?

 21. #21
  Rektör ConfickerBelasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  08-10-2011
  Mesajlar
  19.414
  Alıntı engerex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet bir kaç yıl önce operatörler tek baz istasyonu kullanmaya başladılar. Artık yan yana direk dikemeyecekler.
  masal onlar daha kendi aralarinda anlasamazken ortak baz hikaye.

 22. #22
  Alıntı engerex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet bir kaç yıl önce operatörler tek baz istasyonu kullanmaya başladılar. Artık yan yana direk dikemeyecekler.
  Koyu metni aşağıda düzeltiyorum. Kastım ortak baz istasyonu değil baz istasyonu direğiydi.

  Evet bir kaç yıl önce operatörler tek baz istasyonu direği kullanmaya başladılar. Artık yan yana direk dikmeyecekler.

  Bu kendi maliyetlerini de düşürüyor. Binalar için direk dikmek gerekmediğinden birbirine yakın üç binada üç baz istasyonu kurulabiliyor. Tek binada kurulsa bile yine üç baz istasyonu kurulacak.

 23. #23
  Üyecik
  Üyelik Tarihi
  19-08-2012
  Mesajlar
  7
  arkadaşlar farkında bile değilsiniz yeni atılacak olan türksat uydusu var şuan dvb s2 yayın yapan transponderlerin az lığından dolayı dikkat ederseniz dvb s den hd 1080 ne 1980 yayın veriyor yeni gelecek uydu dvb s 2 frekans daha fazla olacak ve dvb t dvb c dvb s bu 3 sistemde bütün dünyada kullanılıyor her ülkede bu 3 sistemde olacak uydu anten lerinin hiç bir yere gittiği yok soruyorum sizlere uydudan gelen bir çift taraflı internet var sadece özel bankalar büyük şirketler ve petrol ofizleri kullanıyor sadece o 3g dediğiniz yanında sıfır kalır ben sadece tek taraflı olan uydudan indirmeyi ofline dovnload tı yaptım 30 adet dosyayı aynı anda indireceksiniz toplamda indirme hızı 2000 kgbit üzeri olacak ben bunları gördüm maalesef daha bu sistemi tam anlamı ile türkiyeye sokmadılar yukarıda hürriyet gazetesinden aldığınız yazı hiç bir kişiye danış madan sormadan yapılan bir haberdir doğru haberi verdim alttaki kişinin adını iyi okuyun görüntü kirliliğinden bahsediyorsunuz bakın bakalım dünyada ki ile türkiyede aynı şekilde araştırın değişen hiç bir şey yok saygılarımla
  Konu nexx45 tarafından (28-08-2012 Saat 04:32 ) değiştirilmiştir.

 24. #24
  Üyecik
  Üyelik Tarihi
  20-08-2012
  Mesajlar
  51
  Evet çok doğru konuşmuşsunuz Saygılar
  Konu Mai Nai tarafından (04-09-2012 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: tamamı büyük harflerle yazmak kurallara aykırıdır

 25. #25
  Profesör wolkhy1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  06-06-2008
  Mesajlar
  2.030
  Alıntı Karargaht Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  2015de herkes mecburi geçmiş olacak. Yani herkes yeni tv, yada uydu alıcı almak zorunda kalacak. Şuan ki çoğu uydu alıcı ve tv desteklemiyor yeni teknolojiyi, yeni modeller hariç.
  eyvah eyvah yandık desenıze daha yenı aldık tv yı 2000 tl verdık bı de

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kotalı tarifeden sınırsıza geçiş hakkında ?
  hellmarch - forum İnternet Haberleri
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 31-01-2008, 21:24
 2. Allstar Beşleri Açıklandı
  emubaltaci - forum Futbol
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 28-01-2008, 02:31
 3. Hp Sahipleri Vistaya Bedava Geçiş Bileti...
  cathlack - forum İnternet Haberleri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 14-09-2007, 11:14
 4. DDR Geçiş Kâbusları: Bölüm 2
  Denizhan Dakılır - forum SDN Haberleri/Makaleleri (Yeni!)
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-06-2007, 14:40

Bookmarks

Bookmarks