Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 46
Like Tree3Beğeni

Konu: Gözlük Kullanmak İstemiyorum:(

karakule_66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Gözlük Kullanmak İstemiyorum:(

Merhaba arkadaşlar ben hayatımda ilk defa gözlük taktım.aynaya baktığımda kendimi garip hissettimKarizma zaten bitik.gözlük numarası 1.25 Miyop.acaba gözlük takmasamda lazer tedavisi ile düzelttirsem olmazmı?(yaşım 17).ama bazı arkadaşlarıma sordugumda lazerin bir işe yaramadıgını memnun kalmadıklarını yeniden gözlük takmak zorunda oldugunu söyleyen yorumlar okumuşlar.acaba şimdi ben ne yapsam,acaba taktıkca düzelirmigöz tembelliği felan yokmuş sadece uzağı göremiyorum.ama gözlüğü takınca gözüm iyi bi rahatladı.gözlük numarası artar diye pc başına geçip web işleriylede uğraşmak istemiyorum içimden hiç gelmiyor ne yapayım.önerileriniz bekliyorum.(aramızda göz doktoru abiler varsa cevaplarını bekliyorum)

Not:Zaten hep bu oyun merakım değilmi beni bu duruma getiren 24 saat kıpırdamadan oyun oynarsan sonunda böyle olursun işte

geç o lazeri mazeri babam yaptırdı daha kötü oldu diyo ve hala gözlük takıyo...

FillsMartin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dostum bende de 4-5 senedir aynı şey var, uzağı pek net göremiyorum.. gözlükle falan da uğraşamam valla, napçaz bilmem.. benimki de bozuk monitörden oldu sanırım, buğuluydu monitör, arka düğmelerden falan düzeltiyodum arada bir...

pcwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

11 seneden beri kullanıyorum. ilk başlarda ben de sıkıntı çektim ama sonradan alışıyor insan. kendine gözlüğü sıkıntı yaparsan alışman zaman alır bence. astigmatın yoksa gözlük takmayla numarada iyileşmelr olur ve gözlüğü bırakırsın. ama astigmat varsa ameliyatsız çözülmüyor diye biliyorum. lens kullan diyecem onun da bakımı zor diyolar. bir lens mikrop kaptı mı ne yaparsın Allah bilir:d durumunuz iyiyse 18ine girdiğinde lazer ameliyatıyla kurtulabilirsin gözlükten.

eray045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.25 de bişeymi
    şaka bi yana 17 yaşındasın. bozukluk ilerlemeye çok müsait. sen al yine gözlük. boşver karizmadır filan.. ilerde daha büyümesinin önüne geçersin

tipitip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben yaklaşık 10 senedir gözlük kullanıyordum ama geçen sene lazer ameliyatı oldum 1 seneyi geçti ve gözlerimde hiçbir problem yok çok şükür

arkadaşım senin yaşın 17 yani şu anda ameliyat olamazsın gözlerinin gelişimi 20-21 yaşına kadar devam eder ve bu süreçte ameliyat olamazsın olsanda gözlerinin tekrar bozulma ihtimali yüksek.

ayrıca ameliyat olman için gözlerinin numarasının en az 2.5 olması gerekli 2.5 numaradan altındaki gözleri ameliyat etmiyorlar diye biliyorum.

en iyisi bu işleri yapan hastaneler var bi git görüş ama onlarda hemen hemen benim dediklerimi söleyeceklerdir.Ben küçük yaşlardan beri düzenli bi şekilde göz doktoruna gittiğim için bu konularda birazcık uzmanlaştım

ha ben gözlük takmak istemiyorum diyosan lensler var ama tavsiye etmem çok dikkatli olmalısın mikrop kapabilir gözlerin.(tecrübeyle sabittir)

Benim de aynı derecede ve ya civarında göz bozukuluğum var hatta bir gözüm astigmat mı diyolar ne ondan işte...Gözlüklerim hep yanımda olurlar gerekince takarım...Bi tane de arabada var yola çıkınca takıyorum...

Sen de gerektikçe tak bence..Ben yıllardır öyle yapıyorum fazla ilerlediği söylenemez...Şu 3 günlük dünyada görünümünü bu kadar küçük bir numara için bozma

hehhe...ne tavsiye bee...

engerex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ameliyatı olduğun hastanede önemli ve ameliyatta kullanılan malzemeler.

Benim de biri 0.75 biri 0.25 di yani bişey yoktu,göz tembelliği vardı.
    Doktor hanım bunu hergün kullan demişti bana senin yaşındayken. Üstelik 250 liraya gözlüklerin en hasından almıştım ama bir kaç kez kullandıktan sonra kullanmadım.
    Sonuç gözlerimin derecesi ilerledi , göz kuruluğu başladı daha da kötü oldu.
    Kullansaydım böyle bir şey olmayacaktı.
    Şimdi sürekli takıyorum , zamanın da takmadığım için de pişmanım

sakallıoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşının 17 olması avantaj, zira gözlüğü devamlı takmakla görme dereceni 1,25 den daha alt seviyelere çekebilirsin. Ben 0,75 den 0,25 e düşürdüm ki, doktor kullanmasanda olur diyor.

pcwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ZorhaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de aynı derecede ve ya civarında göz bozukuluğum var hatta bir gözüm astigmat mı diyolar ne ondan işte...Gözlüklerim hep yanımda olurlar gerekince takarım...Bi tane de arabada var yola çıkınca takıyorum...

Sen de gerektikçe tak bence..Ben yıllardır öyle yapıyorum fazla ilerlediği söylenemez...Şu 3 günlük dünyada görünümünü bu kadar küçük bir numara için bozma

benim sol gözümde astigmat var.sağ gözümü kapatınca 0.75(ikisi de) olduğu halde belirgin derecede fark var. yazıyı hiç okuyamıyorum nerdeyse.

crx
    crx isimli üye şu an offline konumdadır

Alıntı ZorhaK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kötü tavsiye aynen bende arabada takıyorum, bazen evde taktığımda oluyor ama bu şekilde kullanınca ilerliyor sanırım.gözlük aldığımda gözlüksüz araba kullanıyordum şimdi zorlanıyorum.(benimkide 1.5 gibi bişeydi)

7.43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 yıldır gözlük kullanıyorum.
    Bu süre içersinde
    Miyop 0.50'den 0.25'e düştü
    Astigmat 0.25'ten 0.75'e çıktı. Şu astigmat belası beni korkutuyor.

Bu arada gözlük takmaya alışırsan bir daha çıkaramazsın. Numaran yüksekmiş. Gözlüğü çıkarınca insan sanki tam göremiyormuş gibi hissediyor kendini.
    Konu 7.43 tarafından (29-07-2009 Saat 22:03 ) değiştirilmiştir.

jonjon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 yıldır omurilik felçlisiyim elbisemi annem çıkartır,tuvaletimi banyomu annem yaptırır.. adamın dert ettiği şeye bak yaa ..Allah'ım sen bilirsin..

spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Günlük 15 saat pc başında kala kala kör olacaz sonunda..

Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.neyse takalım bakalım inşallah düzelir

Alıntı spybot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük 15 saat pc başında kala kala kör olacaz sonunda..
    sadece o kadarmı ben 24 saat hiç kalkmadıgımı bilirim

Alıntı jonjon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 yıldır omurilik felçlisiyim elbisemi annem çıkartır,tuvaletimi banyomu annem yaptırır.. adamın dert ettiği şeye bak yaa ..Allah'ım sen bilirsin..

Gerçekten Çok üzüldüm abi.Allah yardımcın olsun.Bunada şükür diyelim

loverman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Yıl gözlük kullandıktan sonra lens kullanmaya başladım ve yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum çok rahatım tavsiye ederim.Alışması 1 hafta sürmüştü.Bu arada benim gözler 3.00 miyop.

parlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bırak şimdi karizmayı felan .Göz sağlığından önemlimi.Önemliyse takma...

yengec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aksesuar olur işte

Alıntı jonjon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah sana ve ailene bol bol sabir ve sifa versin.

/|sDn|
    /
    / \

NoNeTheLeSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Allah gözlük kullananlara acil şifa versin...

PlainLogic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

"tecavüz kaçınılmassa, zevk almaya bakacaksın"
    umarım anlamışsındır

mnalilarry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gözlük anlık görmeyi sağlar ne büyümesini engeller nede küçültür gözlük numaranı 35 40 yaşından sonrada zaten kendi kendine düzelmeye başlar ameliyat da uzağı göremeyenlere yapılan ameliyatlar çok iyi sonuçlar veriyor yakını görememe durumunda ameliyatlar sonuçsuz olup tekrar bozuluyor göz bunlara dikkat et ameliyat işe yaramıyor deme

By-Chost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı PlainLogic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "tecavüz kaçınılmassa, zevk almaya bakacaksın"
    umarım anlamışsındır

Hahaha Kendine yakışan gözlük al bende lense geçmek istedim gözlükçü zorla taktı evde çıkaramadım şimdi pc başında ve tv karşısında takıyorum gözlüğü... beterin beteri vardır deyip kendine teselli ver... Arkadaşımın sözünede katılıyorum

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)