Olağanüstü Olaylar !!! +16

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 7 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 152
Like Tree52Beğeni

Konu: Olağanüstü Olaylar !!! +16

El Padrino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Olağanüstü Olaylar !!! +16

Arkadaslar herkesin bu zamana kadar mutlaka yasadıgı sıradısı, anlam veremedği, olağandışı, korkutucu bir olay vardır...Cinler, ruhlar vs...

Sıradışı anılarımızı paylaşalım !!!

Standart Ynt: Olağanüstü Olaylar !!! +16

küçükken karabasan gelmişti bi kere bana. gece boyunca gözlerimden yaşlar aka aka, uyumaktan korka korka bütün gece boyunca tekrar tekrar aynı kabusu görmüştüm. kımıldayamamıştım, yerimde hareket edememiştim ve gözlerimi açtığım anda sanki kuvvetli bi güç tekrar gözlerimi kapatıyodu sesim kısılmıştı sanki ne konuşabilmiştim nede bağırabilmiştim. ve kulağımdada sürekli olarak "pişt pişt bu taraftayım hey bu tarafa bak hadii" şeklinde cümleler duymuştum. kabusun içindemi duydum bu sesi, uykuyla karışıkmıydı yoksa gerçektende bu sesi duydummu onu anlayamadım hiçbi zaman.

ve karabasandan kurtulma yolları olarak kendi ürettiğim bişey vardı karabasanın geldiğini hissettiğim zaman anında elimi ısırıyodum yada biyerimi sıkıyorum kolumu veya bacağımı, acı çektiğim zaman üstümden gidiyodu.

çocukluğumdan bu yanada bu şekilde kurtuldum ondan.. ve uzun zamandır 7-8 senedir de hiç karabasan gelmedi üstüme..

aklıma getirdin şimdi bu gece karabasan gelmesinde :^) :S

Karabasan Gerçeği Bkz.

Alıntı Berkin Bozdoğan Nickli Üyeden Alıntı
    Selamlar Arkadaşlar,

Esasen uyku felci bizi koruyan bir mekanizma. Bu durum, rüyada yaptığımız hareketleri yatakta yapmamamızı ve kendimize zarar vermememizi sağlıyor.

Karabasan olarak adlandırılan şey ise genellikle bilincin açılması ama uyku felcinin sonlanmaması şeklinde açıklanıyor. Yani bilinciniz yerinde ama kıpırdayamıyorsunuz, kendinizi kötü ve çaresiz hissediyorsunuz. Bazı kişiler tam olarak bilince kavuşamadan arada bir yerlerde kalıp rüya görmeye de devam edebiliyor; dolayısıyla yaşadıkları deneyim iyiden iyiye korkutucu ve yıpratıcı oluyor.

Bu durum bir uyku bozukluğu aslında. Zamanında yaptığım bir araştırma sonucunda uyurgezerlik ve gece gezintilerinin sebebi de aynı kaynak olduğu kanısına vardım. Kardeşimde benzer bir durum vardı; kendisi kafasına taktığı veya uykuda bilinçliymiş gibi hareket edip biraz ilerleyince tam bilince kavuşuyor ve durumu fark ediyordu.

Deneyim kesinlikle kötü; ama gerçekten de uyku bozuklukları konusundaki uzmanlara danışılarak çözülebilir veya azaltılabilir bir hastalık olabilir. Denemekte fayda var.

Geçmiş olsun dileklerimle güzel günler dilerim.
    Bu zamana kadar hiç karabasan olayı yasamadım.Zaten inanılmaz derecede saçma ve anlamsız geliyordu.Ama uyku sırasında boyle bı olayın yasandıgı gercektır.

Bu olay aynen Berkin abinin yazdıgı sekıldedir.Bilimsel bir bilgidir.Zaten insan okudugu zaman karabasanda nedir deyip gülüp geçiyor

Uyurgezerlık olayıda bu durumun tam tersi.Uyku felci açılıyor.Ama beyin hala uyku sırasında uyanmıyor.Vücud rüyadakı hareketlere göre hareket ediyor fakat beyin uyku esnasında...
    volgan ve tambjk bunu beğendiler.

mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı EzOhİsTaN Nickli Üyeden Alıntı
    küçükken karabasan gelmişti bi kere bana. gece boyunca gözlerimden yaşlar aka aka, uyumaktan korka korka bütün gece boyunca tekrar tekrar aynı kabusu görmüştüm. kımıldayamamıştım, yerimde hareket edememiştim ve gözlerimi açtığım anda sanki kuvvetli bi güç tekrar gözlerimi kapatıyodu sesim kısılmıştı sanki ne konuşabilmiştim nede bağırabilmiştim. ve kulağımdada sürekli olarak "pişt pişt bu taraftayım hey bu tarafa bak hadii" şeklinde cümleler duymuştum. kabusun içindemi duydum bu sesi, uykuyla karışıkmıydı yoksa gerçektende bu sesi duydummu onu anlayamadım hiçbi zaman.

ve karabasandan kurtulma yolları olarak kendi ürettiğim bişey vardı karabasanın geldiğini hissettiğim zaman anında elimi ısırıyodum yada biyerimi sıkıyorum kolumu veya bacağımı, acı çektiğim zaman üstümden gidiyodu.

çocukluğumdan bu yanada bu şekilde kurtuldum ondan.. ve uzun zamandır 7-8 senedir de hiç karabasan gelmedi üstüme..

aklıma getirdin şimdi bu gece karabasan gelmesinde :^) :S
    yatarken felak ve nas surelerini okursan inşallah böyle bir şey birdaha başına gelmez
    Korpe, volgan ve mamimusti bunu beğendiler.

Bende çok sık dejavu yaşıyor ve rüya görüyorum.Haftada en az 1 kez rüya görüyorum ve rüyalarımın % 75 e yakınının gerçekleştiği kanısındayım.Uyandığımda rüya tabirlerinden mutlaka yorumluyorum, ve hepsi gerçek oluyor bazende rüya görüyorum fakat neler gördüğümü felan hatırlayamıyorum öle geçip gidiyor.Karabasan konusu ise pek araştırmadım ama bazen yaşıyorum onuda sanırım rüyada birisinden kaçarken felan mesela aslında kaçabilirim ama bir muddet sonra yavaşladığımı hissediyorum yada ne bilim kaçmam gerek kımıldayamıyorum.

Hep kaçmak felan filan yazdım sakın kapkaççı felan sanmayın

onair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İnsan beyninde de hayvanlarda olduğu gibi bazı olayları önceden tahmin edilmesi veya görülmesi ( deprem, kaza vb. ) olayı yani 6.His denilen olay vardır. bunun nedenini tam olarak bende bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bilinç altı mekanizmasında ve genellikle uyku esnasında rüya yoluyla gerçekleşen bir durum. Bende de oluyor genellikle ve gördüklerim çıkıyor karşıma. Tabiki şaşırmamak elde değil. Yüce Allah' ın bizlere bir lütfu bence.

karabasan mıdır çamurabasanmıdır br defada bana geldi zor uyandım. çok korkuyor insan.

skate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı onair Nickli Üyeden Alıntı
    İnsan beyninde de hayvanlarda olduğu gibi bazı olayları önceden tahmin edilmesi veya görülmesi ( deprem, kaza vb. ) olayı yani 6.His denilen olay vardır. bunun nedenini tam olarak bende bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bilinç altı mekanizmasında ve genellikle uyku esnasında rüya yoluyla gerçekleşen bir durum. Bende de oluyor genellikle ve gördüklerim çıkıyor karşıma. Tabiki şaşırmamak elde değil. Yüce Allah' ın bizlere bir lütfu bence.
    arkadaşım aynı olay bendede oluyor ama bende her akşam oluyor insanın her akaşam görmesi biraz ürpertiyor

Phabio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir kere evdeki buzdolabımızla seviştiğimi hatırlıyorum.
    XTİMURX ve 3D-Clan bunu beğendiler.

WaterBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende dejavu çok oluyo ilginç bişey
    T800 bunu beğendi.

dead_ghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Phabio Nickli Üyeden Alıntı
    bu olağanüstünüde üstünde o.O o.O :}

Panculli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben küçükken ateşlenince tavanda birilerinin yürüdüğünü görürdüm
    sora karabasan meseleside bende 1 kere oldu simsiyah parlak kılları olan yaklaşık 3 metre yüksekliğinde ayıyı andıran bir yaratık geldi yanıma sora kayboldu ve sesim soluğum gitti nas suresini okumuştum yanlış hatırlamıyorsam sonrada hemen gitti zaten.
    mamimusti bunu beğendi.

Alıntı oBsCuR HoMmE Nickli Üyeden Alıntı
    o.O o.O o.O >X<

Nasıl oldu ???
    Eski kız arkadaşıma çok benziyordu...
    Beyaz tenliydi, soğuk kanlı bir duruşu vardı.
    Birgün yanına yaklaştım ve ön kapağını araladım can sıkıntısından...
    O andan sonrasını hatırlamıyorum...

Torpido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı oBsCuR HoMmE Nickli Üyeden Alıntı
    o.O o.O o.O >X<

Nasıl oldu ???
    Eski kız arkadaşıma çok benziyordu...
    Beyaz tenliydi, soğuk kanlı bir duruşu vardı.
    Birgün yanına yaklaştım ve ön kapağını araladım can sıkıntısından...
    O andan sonrasını hatırlamıyorum...
    sen simdide çamaşır makinesini çocuğun olarak görüyosndur
    spybot bunu beğendi.

Evet öyle ama, malesef özürlü doğdu.
    Tek gözü var O gözüde kocaman...

titanyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı FeeLiT Nickli Üyeden Alıntı
    Bende çok sık dejavu yaşıyor ve rüya görüyorum.Haftada en az 1 kez rüya görüyorum ve rüyalarımın % 75 e yakınının gerçekleştiği kanısındayım.Uyandığımda rüya tabirlerinden mutlaka yorumluyorum, ve hepsi gerçek oluyor bazende rüya görüyorum fakat neler gördüğümü felan hatırlayamıyorum öle geçip gidiyor.Karabasan konusu ise pek araştırmadım ama bazen yaşıyorum onuda sanırım rüyada birisinden kaçarken felan mesela aslında kaçabilirim ama bir muddet sonra yavaşladığımı hissediyorum yada ne bilim kaçmam gerek kımıldayamıyorum.

Hep kaçmak felan filan yazdım sakın kapkaççı felan sanmayın
    evet bende görüyordum birisinden yada bişeyden kaçmak isteyip de kaçamamak çok kötü bişey koşuyorsun ve bişey oluyo yavaşlıyorsun haraket edemiyorsun ama benim bilinç altındanmıdır nedir o anda bir uçurum çıkıyo yanımda atlayınca aşağı doğru uyanıyodum

çok sıcakmışsın ki ancak seni söndürmüş

SDN Okuru

ihlası ve fatiha suresini okuman yeterliydi be ya da nas felak ayetel kürsi.....
    mamimusti bunu beğendi.

YeniJenerasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi çok fazla karabasana kaydı olay. Daha yaratıcı şeyler bekliyorum. Bu gece uyku bana haram olsun

6 senelik konunun hortlamasi gayet olagan ustu geldi bana
    Ahbârî bunu beğendi.

BthnYlmz09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben ruyalarimda olacak olan depremleri gormustum. 5-6 kere olmustu sanirim..

YeniJenerasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kurşun Kalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 senelik konunun hortlamasi gayet olagan ustu geldi bana
    Harbi ya. Hiç tarihlere bakmadım valla. Neyse bunlar geçer zamanla. Acemilik işte

BthnYlmz09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kucukken 15-20 kere ayni ruyayi gordum.. Binalarin en ust katindan kendimi yere atiyorum ve yere yapisinca uyaniyorum. Binalar cok degisiyor ama atlama ve uyanma ayni.. Cok zevkliydi bagimlilik yapmisti artik :
    Konu BthnYlmz09 tarafından (06-02-2013 Saat 02:00 ) değiştirilmiştir.

Alıntı BthnYlmz09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kucukken 15-20 kere ayni ruyayi gordum.. Binalarin en ust katindan kendimi yere atiyorum ve yere yapisinca uyaniyorum. Binalar cok degisiyor ama atlama ve uyanma ayni.. Cok zevkliydi bagimlilik yapmisti artik :
    6 yıllık konumu hortlatmışsınız.Bende duydum uykumdan hortladım

Dediğin olay rüya değil.Uykuya dalma esnasında bütün insanlara oluyor bu durum.Binanın tepesinden düşme, kuyuya düşme, boşluğa düşme vb.
    nikney bunu beğendi.

cheleby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Karabasan bir kerede bana gelmişti.Hatta birkaç kez.Yurtta arkadaşım sabah uyandırmaya çalıştı.Bende sevmem erken uyanmayı.Uyandım elimi sıktım vuracam ama hareket edemiyorum.Gözlerimi açamıyordum.Düşünüyom ama hareket edemiyordum.Artık karabasan mı geldi,arkadaşa vuracam diye Allah mı korudu bilmiyorum.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)