Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 39
Like Tree9Beğeni

Ders çalışamıyorum

İtiraflar forumunda Ders çalışamıyorum konusunu incelemektesiniz.

Eskiden hep söylerdim 12. sınıf olayım ineğe bağlıycam o sene boyunca yatmıycam kalkmıycam çalışcam iyi bir üniversite kazandıktan sonra hayatım kurtulacak iyi bir işim param olacak diye. Klasik 12. sınıf ...

lordare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Angry Ders çalışamıyorum

Eskiden hep söylerdim 12. sınıf olayım ineğe bağlıycam o sene boyunca yatmıycam kalkmıycam çalışcam iyi bir üniversite kazandıktan sonra hayatım kurtulacak iyi bir işim param olacak diye. Klasik 12. sınıf anadolu lisesi kafası yani. 12 oldum hala diyorum kendime 1 sene sık dişini sürekli soru çöz fln diye. Ama eve geliyorum ya film izliyorum ya facede bilgisayarda takılıyorum ödev olursa hızla yapıyorum ya da geçen senelerde yaptıklarımı gösteriyorum gidişat iyi değil yani. Hem ne yapmam gerektiğini biliyorum hem de çalışmaya gelince eser yok

Malum okullar da açıldı sayılır bu 12. sınıf senesi nasıl geçecek

Kaand12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Biz ne desek boş osende başlar sende biter.

mazruf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ders çalışmak çok sıkıcı olabilir ama bazı sıkıntılara katlanmadan da hedefler gerçekleşmiyor. Sonuçta gelecekte nasıl bir hayatın olacak sen belirleyeceksin. Sürekli aile eline bakmayacaksın.

Amacın, dediğin gibi ders çalışıp ineğe bağlamaksa dikkatini dağıtan şeyleri ortadan kaldır. Bilgisayara, facebook'a sadece hafta sonu gir.
    12ada bunu beğendi.

12ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam önce kendinize söz geçirmeniz lazım. Yalnız çalışmaktan sıkılıyorsanız grup halinde çalışın. Kız arkadaşınız var ise onunla çalışın. Yada ders çalıştıktan sonra kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Örn; 5 saat ders çalışayım 1-1.5 saat film izliyeyim gibisinden. Bunlar amatör tavsiyesi.
    Ama size önerebileceğim en güzel ve verimli olacak olan tavsiye program hazırlamanız. Bu sizin için çok iyi olacaktır. Programa göre gitmekte zorlanabilirsiniz ama pes etmezseniz rayına oturacaktır. Ders programınıza, kaçta kalktığınıza bakarak bir çalışma programı hazırlayın. Lise son sınıf olduğunuz için yoğun bir çalışma temposunu tavsiye ederim. Gün tekrarları önemlidir. Sayısal iseniz sayısal alana ağırlık verin ama sözeli aksatmayın. Bol test çözün, test alışkanlığınız yoksa deneyin ilk başlarda çok yanlış yapma yada çözememe gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz, yılmayın. 1 sene dişinizi sıkın seneye bütün filmleri indirip anasını ağlatırım diyebilirsiniz. Böylelikle motive olursunuz. Öğretmen değilim, kendine söz geçiremeyen ama bunları yapınca çok işine yarayacağını bildiği halde yapmayan bir öğrenciyim. Ama bu sene bunlara ağırlık vermeyi planlıyorum. Kendim için olan kısmı bir yana ben çalışırsam kız arkadaşımda çalışacağı için kendi isteklerime(film, oyun) ara vermeyi planlıyorum. İyi forumlar, iyi günler Umarım yardımcı olmuşumdur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Alıntı mazruf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ders çalışmak çok sıkıcı olabilir ama bazı sıkıntılara katlanmadan da hedefler gerçekleşmiyor. Sonuçta gelecekte nasıl bir hayatın olacak sen belirleyeceksin. Sürekli aile eline bakmayacaksın.

Amacın, dediğin gibi ders çalışıp ineğe bağlamaksa dikkatini dağıtan şeyleri ortadan kaldır. Bilgisayara, facebook'a sadece hafta sonu gir.
    Dikkat dağıtan şeyleri ortadan kaldırmak çok iyi olur. 1-2 saat facebook'a zaman ayırmak yerine kitap okumanızı tavsiye ederim. Ne tür kitapları okumayı sevdiğinizi yazarsanız eminim yardım edeceklerdir öneri konusunda.

bt38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ders çalışmak biraz alışkanlık işi. Ben de aynı şekilde ders çalışmalıyım filan diyodum ama dürüst olmak gerekirse adamakıllı çalışmadım. Dershanelerde ekstra çalışma grupları var mesela, oralara kaydolabilirsin.

Bizim dershanede vardı mesela, Pazartesi hariç hergün okuldan sonra dershaneye gidip saat 9a kadar dershanede çalışıyosun. Ankara'da isen bahsettiğim dershanenin ismini verebilirim.

Alıntı lordare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden hep söylerdim 12. sınıf olayım ineğe bağlıycam o sene boyunca yatmıycam kalkmıycam çalışcam iyi bir üniversite kazandıktan sonra hayatım kurtulacak iyi bir işim param olacak diye. Klasik 12. sınıf anadolu lisesi kafası yani. 12 oldum hala diyorum kendime 1 sene sık dişini sürekli soru çöz fln diye. Ama eve geliyorum ya film izliyorum ya facede bilgisayarda takılıyorum ödev olursa hızla yapıyorum ya da geçen senelerde yaptıklarımı gösteriyorum gidişat iyi değil yani. Hem ne yapmam gerektiğini biliyorum hem de çalışmaya gelince eser yok

Malum okullar da açıldı sayılır bu 12. sınıf senesi nasıl geçecek

Kazanamassan olacakları dusun.
    abidn bunu beğendi.

abidn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben henüz 11. sınıfa başlayacağım ama ders konusunda benim de çok problemim var. Stresten ilaç kullanmaya kadar gitti bu problem 10. sınıfta. Fen Lisesindeyim ve işin aslı yatıp yatıp her şeyi sınav haftasına bırakıyorum sonra da toparlıyorum belki ama sadece o yazılıyı. Yani bir şey öğrenmiyorum sadece yazılı için çalışıyorum ki bu da çok sancılı oluyor. Bunun sonucu da hiç bir şey bilmiyorum hadi diyelim o yazılıyı atlattım LYS'de de mi 1 haftada halledeceğim işi Bak kendini motive edecek bir şeyler bulman lazım. Seni ders çalışmaya itecek. Neden ders çalıştığını bir düşün. Öncelikle ne olmak istediğini, sonra ne yapmak istediğini.

O sınava seni zorla sokmuyorlar sen bir yerlere gelebilmek için giriyorsun.

Mesela iyi ders çalışabilmek için şunu kullanırım. Ben babamın da deyişiyle bir bilgisayar sapığıyım. Ve istediğim işe başlarsam güzel bir param olur, sonra da gidip 3 tane GTX TITAN'lı ve 16 GB RAM'li bilgisayardan alabilirim. Sonra yaşam kalitem daha iyi olur. En basiti sevdiğim işi yapıp hayatımın geri kalanını zehir etmeyeceğim gibi düşünüyorum her şey para değil.

Yani ileriyi düşün ve kendini gaza getir.

Bilmiyorum ne kadar yardımcı oldum ama zor iş ders zor Bir de yatıp yatıp 12'de çalışan abilerime bakıyorum da; Allah kolaylık versin size içim acıyor.

BLACKPOWERTURBO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gece çaliş herkez uyurken sabaha kadar uyuma okulda uyu fasa fiso derslerde felan öglen gelince 2 saat kestir sonra film felan izle
    sonra gace senin
    tdg bunu beğendi.

benim gibi yap bence @POWERBLACK in dediği gibi gece çalış okulda zaten bişi anlatmıyolar (bana göre) okulda gereksiz derslerde felan çalış okuldan sonra filmini izle dinlen uyu gece tekrar başla

Son_Mohikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Boşver çalışma daha iyi...
    Bu devirde ya çok çok iyi bir bölümünde okuyacaksın...
    Ya da üni sonunda sende diplomalı hıyarcı olarak hayat üniversitesine kaydını yaptıracaksın..
    Tercih senin...

Kimin evinde internet varsa aynı dertten muzdarip.

tdg
    tdg isimli üye şu an offline konumdadır
    tdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1- facebook'unu kapatacaksın ve facebookta olanı merak etmicek ve arkadaşlarınla saçma saçma facebook konuşmaları yapmayacaksın.2-telefonu sadece arama yapmak için kullan whatsapp gibi zamanı boşa harcayan uygulamalardan uzak dur 3-Hayatın sosyal ortam olmadan daha eğlenceli olduğunu anla ! 4- Film izlemeyi gece uyumadan önce yap kafan dağılır.5- Kendi kendine konuş yorumlarını kendinle paylaş ders çalışmalıyım felan o zaman vücut ta istiyor.6-Her sabah kalkınca duş al daha dinç ve daha istekli olursun herşeye.

brainiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ınsan dıkkatını toplayamyorsa her sey onun dıkkatını dagıtır ben sana bı recete ıle alınan bı hap yazıcam bu hapın sıde effectlerını ekşi sölükten araştır kafana yatarsa kullanarısın sakın bana guvenıp kullanma araştır ama sana bıse dıyım 300 sayfalık kıtabı anlayarak saatler ıcınde bıtırırsın thank you ım not doc

Alıntı bt38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ders çalışmak biraz alışkanlık işi. Ben de aynı şekilde ders çalışmalıyım filan diyodum ama dürüst olmak gerekirse adamakıllı çalışmadım. Dershanelerde ekstra çalışma grupları var mesela, oralara kaydolabilirsin.

Bizim dershanede vardı mesela, Pazartesi hariç hergün okuldan sonra dershaneye gidip saat 9a kadar dershanede çalışıyosun. Ankara'da isen bahsettiğim dershanenin ismini verebilirim.
    final e gidiyorum

Alıntı 12ada Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam önce kendinize söz geçirmeniz lazım. Yalnız çalışmaktan sıkılıyorsanız grup halinde çalışın. Kız arkadaşınız var ise onunla çalışın. Yada ders çalıştıktan sonra kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Örn; 5 saat ders çalışayım 1-1.5 saat film izliyeyim gibisinden. Bunlar amatör tavsiyesi.
    Ama size önerebileceğim en güzel ve verimli olacak olan tavsiye program hazırlamanız. Bu sizin için çok iyi olacaktır. Programa göre gitmekte zorlanabilirsiniz ama pes etmezseniz rayına oturacaktır. Ders programınıza, kaçta kalktığınıza bakarak bir çalışma programı hazırlayın. Lise son sınıf olduğunuz için yoğun bir çalışma temposunu tavsiye ederim. Gün tekrarları önemlidir. Sayısal iseniz sayısal alana ağırlık verin ama sözeli aksatmayın. Bol test çözün, test alışkanlığınız yoksa deneyin ilk başlarda çok yanlış yapma yada çözememe gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz, yılmayın. 1 sene dişinizi sıkın seneye bütün filmleri indirip anasını ağlatırım diyebilirsiniz. Böylelikle motive olursunuz. Öğretmen değilim, kendine söz geçiremeyen ama bunları yapınca çok işine yarayacağını bildiği halde yapmayan bir öğrenciyim. Ama bu sene bunlara ağırlık vermeyi planlıyorum. Kendim için olan kısmı bir yana ben çalışırsam kız arkadaşımda çalışacağı için kendi isteklerime(film, oyun) ara vermeyi planlıyorum. İyi forumlar, iyi günler Umarım yardımcı olmuşumdur.

Dikkat dağıtan şeyleri ortadan kaldırmak çok iyi olur. 1-2 saat facebook'a zaman ayırmak yerine kitap okumanızı tavsiye ederim. Ne tür kitapları okumayı sevdiğinizi yazarsanız eminim yardım edeceklerdir öneri konusunda.
    12. sınıf ken kitap okumak yerine paragraf çözmenin işe yarayacağını düşünüyorum (ha çözmüyorum o ayrı bişey )

Alıntı POWERBLACK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gece çaliş herkez uyurken sabaha kadar uyuma okulda uyu fasa fiso derslerde felan öglen gelince 2 saat kestir sonra film felan izle
    sonra gace senin
    Nası bi öneridir bu yaa

NGungor96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@lordare
    bende 12. sınıfa yeni başlayacağım. anadolu lisesi/sayısal

sana altın tavsiyeler benden
    uymak ya da uymamak senin elinde
    çalışmak ya da çalışmamak ta...

çalışmak istersen çalışırsın.
    >>sosyal medyadan uzaklaş. o sosyal medya denen şeyin ne kadar zaman çaldığını fark et.
    bunun için bir tane kronometre al ve facebook-twitter vs girdiğinde aç.
    çıkınca bak bakalım kaç saat olmuş
    peki o kadar süre saçma bir sitede saçma işlerler uğraşacağına hayatını kurtarsan nasıl olur?

>>eğer bilgisayarla teknik bir bağın yoksa, pc den de uzaklaş. mesela ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. ve bilgisayar benim herşeyim. onunla ders çalışırım bazen.

>>cep telefonu...
    fazla lafa gerek yok.
    eğer "marka hastalığın" varsa iphone dan aşagısını kullanmazsın zaten. bu senin kişiliğinle alakalıdır. çözümü yok.
    İRADE Nİ KULLAN >> İnsanın en önemli özelliklerinden biri.

>>teknik olarak:senin sorunun atalet.
    atalet nedir diye bir araştırma yap. ve onu yen.
    tek yapman gereken minicik bir adım atmak.
    al ant. matematik 1 i. bir ayda matematik temelin hazır (tabi mat da sıfırsan)

>>üstün dökmenin kişisel ataleti yenmek adlı kitabını oku.

>>bu konuda benimle özelden konuşabilirsin.
    pm at ya da skype adresim profilimde var.(ben sosyal medya kullanmıyorum)
    karar senin.

sonun da vah vah diyeceğin işe, başında eyvallah deme!
    belki film izlemek zevkli ama ders çalışmak daha zevkli. kendine uygun ortamı oluşturursan.
    (mesela benim masam hep düzenlidir. üzerinde bir tane toz olsa çalışamam. hemen onu silmeliyim dizen takıntım var düzen ve sınıflandırma tamamsa lazım olan tek şey kaynak.)

ve milletin saçma sapan yorumlarına kulak asma. (benimki de dahil.)
    (hangilerinin saçma olduğuna sen karar ver)

http://nedir.antoloji.com/atalet/

senin duruma benziyor biraz

Alıntı NGungor96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @lordare
    bende 12. sınıfa yeni başlayacağım. anadolu lisesi/sayısal

sana altın tavsiyeler benden
    uymak ya da uymamak senin elinde
    çalışmak ya da çalışmamak ta...

>>sosyal medyadan uzaklaş. o sosyal medya denen şeyin ne kadar zaman çaldığını fark et.
    bunun için bir tane kronometre al ve facebook-twitter vs girdiğinde aç.
    çıkınca bak bakalım kaç saat olmuş
    peki o kadar süre saçma bir sitede saçma işlerler uğraşacağına hayatını kurtarsan nasıl olur?

>>eğer bilgisayarla teknik bir bağın yoksa, pc den de uzaklaş. mesela ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum. ve bilgisayar benim herşeyim. onunla ders çalışırım bazen.

>>cep telefonu...
    fazla lafa gerek yok.
    eğer "marka hastalığın" varsa iphone dan aşagısını kullanmazsın zaten. bu senin kişiliğinle alakalıdır. çözümü yok.
    İRADE Nİ KULLAN >> İnsanın en önemli özelliklerinden biri.

>>teknik olarak:senin sorunun atalet.
    atalet nedir diye bir araştırma yap. ve onu yen.
    tek yapman gereken minicik bir adım atmak.
    al ant. matematik 1 i. bir ayda matematik temelin hazır (tabi mat da sıfırsan)

>>üstün dökmenin kişisel ataleti yenmek adlı kitabını oku.

>>bu konuda benimle özelden konuşabilirsin.
    pm at ya da skype adresim profilimde var.(ben sosyal medya kullanmıyorum)
    karar senin.

sonun da vah vah diyeceğin işe, başında eyvallah deme!
    belki film izlemek zevkli ama ders çalışmak daha zevkli. kendine uygun ortamı oluşturursan.
    (mesela benim masam hep düzenlidir. üzerinde bir tane toz olsa çalışamam. hemen onu silmeliyim dizen takıntım var düzen ve sınıflandırma tamamsa lazım olan tek şey kaynak.)

ve milletin saçma sapan yorumlarına kulak asma. (benimki de dahil.)
    (hangilerinin saçma olduğuna sen karar ver)
    Doğru söylüyorsun ; düzen konusunda bilgisayar benim odamda, ne kadar dediysem de kaldırmıyorlar gelen geçen odama girip bilgisayarla ilgileniyor dolayısıyla çalışma masam dolu oluyor bulduğum herhani bir yerde ders çalışıyorum. Telefonu eski model bir şeyle değiştirdim sms vs. yapmıyorum. Dediğim gibi potansiyel var uygun ortam için elimden geleni yapıyorum ama şu bilgisayara fazla kaptırıyorum tek sorun bu. Hani bilgisayarı kapatıyım biraz da dersin başına geçiyim fln olayı yok.

Diğer bir yandan kendimi avutuyorum yok şimdi soru çözmeye başlasam üç yüz soru çöziyim desem her soruya 1 dakika ver (kaldı ki matematik için 1,5 veriyolar türünden) 5 saat ediyor of 5 saa tde soru mu çözülürmüş 300 soru az ama 5 saat fazla ben en iyisi bilgisayarı açıyım gerisini sonra düşünürüm gibi bi anlayış var

Doğru söylüyorsun ; düzen konusunda bilgisayar benim odamda, ne kadar dediysem de kaldırmıyorlar gelen geçen odama girip bilgisayarla ilgileniyor dolayısıyla çalışma masam dolu oluyor bulduğum herhani bir yerde ders çalışıyorum. Telefonu eski model bir şeyle değiştirdim sms vs. yapmıyorum. Dediğim gibi potansiyel var uygun ortam için elimden geleni yapıyorum ama şu bilgisayara fazla kaptırıyorum tek sorun bu. Hani bilgisayarı kapatıyım biraz da dersin başına geçiyim fln olayı yok.

Diğer bir yandan kendimi avutuyorum yok şimdi soru çözmeye başlasam üç yüz soru çöziyim desem her soruya 1 dakika ver (kaldı ki matematik için 1,5 veriyolar türünden) 5 saat ediyor of 5 saa tde soru mu çözülürmüş 300 soru az ama 5 saat fazla ben en iyisi bilgisayarı açıyım gerisini sonra düşünürüm gibi bi anlayış var
    asla soru çözerken,ders çalışırken soru adeti-zaman hesabı yapma.

kitabı aç.
    çalışmaya başla.
    sıkılınca bir hava al.
    "havanı alınca" derse geri dönersin.

yani ders çalışmak gerçekten zevkli

düşünsene yeni bir şey öğreniyorsun.
    sınıf birincisisin.
    sınavdan alacağın not sınav gelmeden belli. 80-90
    istemezmisin

tabi sen facebook ve bilgisayar bundan ve hayatımdan daha önemli dersen biz buradan sana yardım edemeyiz.

istersen çalışıtsın. masaya yada başka bir şeye gerek yok.
    uygun ortam+kalem+kitap

uygun ortam: seni motive eden, psikolojini bozmayan, seni sinirlendirmeyen şeylerin olduğu ortamdır. sana zarar veren şeylerin olmadığı ortamdır. (sana neyin zarar verdiğini biliyorsun. )

mesela dağınıklık beni sinir eder.

anladın mı
    uygun ortam bu
    menmoli ve tdg bunu beğendiler.

Doğru söylüyorsuun

Doğru söylüyorsuun
    aslında benden iyi rehber öğretmen olur ama ben bilgisayar mühendisi olacağım inşallah

Bekçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dostum her şeyi bir kenara bırak dediklerime kulak ver. Benim yaptıklarımı anlatayım. Dersane o zaman 20 tane kitap vermişti. Tüm derslerin olduğu konu anlatım ve test kitapları. Hepsini rafa dizdim ben bunları bu sene ezberleyecem dedikten sonra yola koyuldum. Derslere girdim iyi not tuttum anlamadığım yeri sordum. Yeri geldi hocanın anlatmadığı yerleri ben kitaplardan çalışmış oldum ve derste tekrar ettim. Günlük olarak okuldan sonra eve gelip 2 tane film izliyordum yemek eşliğinde. Sonra bu uzun dinlenmenin ardından 4-5 saat ders çalışıyordum yalan yok. Bitirdiğim kitapları tek tek raflardan indirip attım. Hatta onların hepsini bitirdim. Biyolojiden yeni kitaplar aldım. Anlayacağın çok çalışman lazım ama kendini kasma. Düzenli çalışırsan kesinlikle kazanırsın. Ayriyeten fem yayınlarını al mutlaka kullan adamlar dersanecilikte çığır açmışlar emin ol. Çalışmazsan kazanamazsın ömür senin hayat senin. Saygınlığı yüksek rahat bir meslek mi ? Yoksa sıradan yaşamaya yetecek kadar uğraştığın sıradan bir yer mi? Elbette kimseyi küçümseme gibi bir durumum yok ama yıllarca çalışmış biri için sıradan bir yer ayıp olur. Ha bu arada tıp fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Sorun olursa cevaplarım vesselam.

SDN Okuru

12. sınıf isen şuan hala kaç aydan beri çalışmıyorsan, böyle devam et. seneye hazırlanırsın. bak keyfine.
    rakiplerin zaten 2 ay önce başladı çalışmaya.
    üzgünüm bunların farkına varman gerek.

FullScreen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sen yine iyi..Ödev yapıyormuşsun en azından..

Ya devir değişti artık elini kolunu sallayan gidiyor üniversiteye.. Sen ödev bile yapıyosun TIP olmasa da biraz daha aşağısını kazanırsın bence relax ol.

Alıntı Bekçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum her şeyi bir kenara bırak dediklerime kulak ver. Benim yaptıklarımı anlatayım. Dersane o zaman 20 tane kitap vermişti. Tüm derslerin olduğu konu anlatım ve test kitapları. Hepsini rafa dizdim ben bunları bu sene ezberleyecem dedikten sonra yola koyuldum. Derslere girdim iyi not tuttum anlamadığım yeri sordum. Yeri geldi hocanın anlatmadığı yerleri ben kitaplardan çalışmış oldum ve derste tekrar ettim. Günlük olarak okuldan sonra eve gelip 2 tane film izliyordum yemek eşliğinde. Sonra bu uzun dinlenmenin ardından 4-5 saat ders çalışıyordum yalan yok. Bitirdiğim kitapları tek tek raflardan indirip attım. Hatta onların hepsini bitirdim. Biyolojiden yeni kitaplar aldım. Anlayacağın çok çalışman lazım ama kendini kasma. Düzenli çalışırsan kesinlikle kazanırsın. Ayriyeten fem yayınlarını al mutlaka kullan adamlar dersanecilikte çığır açmışlar emin ol. Çalışmazsan kazanamazsın ömür senin hayat senin. Saygınlığı yüksek rahat bir meslek mi ? Yoksa sıradan yaşamaya yetecek kadar uğraştığın sıradan bir yer mi? Elbette kimseyi küçümseme gibi bir durumum yok ama yıllarca çalışmış biri için sıradan bir yer ayıp olur. Ha bu arada tıp fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Sorun olursa cevaplarım vesselam.
    Fem iyidir hem kolay hem de farketmeden her şeyi bilmiş oluyorsun adamlar zaten belli yani ortada bütün kitapları ezberlemek iyi bir fikre benziyor. Zaten moda girsem bırakmıycam da ders çalışma moduna başlayamadım bi türlü Fem i alırdım aslında ama dersane 3 güne bir iki dergi+birkaç soru bankası dağıtıyor kalın kalın. Dergilere de vakit kalmıyor dersane hocaları ödevi soru bankasından veriyor çünkü. Dün bilgisayarı başka odaya kaldırttım Bakıcaz artık denemelerde iyi bir sınıfa geçersem ortam çalışkan olunca bana da yansır
    Bekçi bunu beğendi.

SDN Okuru

kütüphaneler en güzel ders calisma evidir!

ya orası öyle de bizim dersanenin kütüphanesinde bi çalışıyım dedim herkes orda çalışıyor zaten ama kütüphaneci kadın psikopatın teki kafayı kaldırıyor hepimize dik dik bakıyor saatlerce. Bir de ortada bir şey yokken ben bile duymadım yani kadın ayağa bi kalktı sessiz olalım diye bağırdı dedim burda ders mi çalışılır

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)