Kopya Çekme Yöntemleri

Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 6 Sayfa var 123 ... SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 132
Like Tree28Beğeni

Konu: Kopya Çekme Yöntemleri

 1. #1
  Zibi$ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  07-10-2007
  Yaş
  24
  Mesajlar
  2.154

  Standart Kopya Çekme Yöntemleri

  Bir kopya-çeker’in itirafları

  Uykusuz kalmadan, sıkılıp bunalmadan, sabahlara kadar problem çözmeden sınıfı geçmenin yolunu bilmeyen yoktur herhalde. En çalışkan öğrencilerin, hatta boynunda çanla gezen ve geviş getirenlerin bile bildiği, en azından duyduğu bir yol bu: Kopya!

  İşlevselliği bir yana, kopya çekmek öğrencilik yıllarının en eğlenceli, en heyecanlı (dersi kırmak ikinci sıradadır), en hatıralı uğraşı olarak bilinir. Sonuçları her zaman parlak olmayabilir (“Adem-Yasak elma-Elveda cennet” kelimeleri size bir şey hatırlatıyor mu?). Ama şu durumda sonuçlardan bahsetmenin pek de faydası yok, çünkü bir ‘kopya-çeker’in en son düşündüğü, hatta hemen hemen hiç düşünmediği bir durumdur bu. Zira gerçek bir kopya-çeker, normal ders ve teneffüs saatlerinde her ne kadar sıradan bir öğrenci gibi görünse de, esasen içinde, sonradan kendisinin de anlamakta zorluk çekeceği, cesur-yürek-çelik-bilek bir yiğit barındırmaktadır (Bknz. Dr Jeykl ve Mr Hyde). Sınav saatlerinde bir kopya-çeker’in hormonları her zamankinden daha farklı çalışır, kan basıncı yükselir, beyni her şeye meyilli hale gelir, parmakları ve gözleri istem dışı hareket etmeye başlar. Artık vakit gelmiştir, kopya-çeker’in gözü dönmüştür ve o dönen göz kopyadan başka hiçbir şey görmemektedir.

  Her ne kadar öğretmenler arasında “Kopya çekmenin size faydası yok, zararı var çocuklar” sloganı, uzmanlar dünyasında ise “Kopya çekmek psikolojik bir sorundur, kendine güvensizliktir” efsanesi hüküm sürse de, bu görüşlerin doğruluğu hiçbir zaman kanıtlanamamış, aksine kopyacılık zanaatı, nesillerden nesillere aktarılarak ve teknolojik gelişmelere de ayak uydurarak gün be gün gelişmiştir. Fakat bütün bu zahmete ve emeğe rağmen, kopya zanaatı son derece haksız sıfatlarla (sahtekarlık, tembellik, beleşçilik, saygısızlık vb) etiketlendiğinden dolayı yanlış tanınmış, müdür odalarında ve veli toplantılarında fena halde aşağılanmıştır. Oysa ki kopyacılık, gözlem ve rol kabiliyeti, koordinasyon ve organizasyon becerisi, çeviklik, zindelik, soğukkanlılık, cesaret, dikkat ve motivasyon gerektiren bir uğraştır. Kopya, ezberci eğitime karşı bir başkaldırı, sınav kabusunu yerle bir eden süper bir savunma aracıdır. Güçlü bir kopya sistemiyle donanmış olan bir kopya-çeker’i hiçbir sınav alt edemez sevgili arkadaşlar. O yüzden seçiminizi dikkatli yapmalı, kişiliğinize, fiziğinize, bioritminize, auranıza, şuyunuza, buyunuza en uygun kopya sistemini seçmeli ve tehlikelerle dolu cesaret arenasına donanımlı olarak girmelisiniz.

  Biz de ne yaptık, kendi tecrübelerimize ve eski kopya-çeker’lerin anılarına dayanarak sizler için minik bir kılavuz oluşturduk. İyi bir kopya-çeker her şeyden önce gözlem gücünü kullanmalı ve daha sene başından rotasını belirlemelidir. “Ya tüh, bu sınava çalışamadım, dur bari kopya çekeyim” gibi amatörce yaklaşımlara güvenmemeli, ilk derslerden itibaren disiplinli olarak çalışmalarına başlamalıdır. Peki nasıl?


  Hazırlık aşaması

  Öncelikle dersin öğretmenini iyi tanıyın. Genel olarak nelere dikkat ettiğini, mimik ve jestlerini, ama en çok da reflekslerini iyi takip edin. Masada oturmayı seven ve ayakta durmayı seven öğretmenlere karşı uygulayacağınız yöntem birbirinden farklıdır ve bu da çok önemli bir ipucudur. En ufak bir gözlem hatası bütün planlarınızı alt üst edebilir.

  Dersini seven, öğretmeni dinleyen ve not alan bir öğrenci gibi gözükün. Ne yazdığınız çok önemli değil, dün izlediğiniz filmin özetini de yazabilirsiniz, ama arada bir dersle alakalı birkaç cümle de serpiştirin ki öğretmeniniz şöyle bir göz ucuyla baktığında hayal kırıklığına uğramasın.

  Sıranızın pozisyonu bir başka önemli faktördür. Konuşlanacağınız yeri iyi seçmeli, sınav sırasında yer değiştirmemelisiniz. En beceriksiz ve göze batan kopyacılar arka sıralardan çıkar, o yüzden oralardan uzak durun. Ayrıca iş bilir bir öğretmen sınıfı masasından değil, en arkadan gözleyecektir, bunu sakın unutmayın. O yüzden yerleşeceğiniz sıra nispeten öne yakın olmalıdır.

  Daha ilk günden itibaren sıranızı kirletmeye, üzerine resimler yapmaya, yazılar yazmaya başlayın. Ama sakın abartmayın, aralarda kopya yazabileceğiniz boşluklar bırakmanız gerekiyor.

  Işıklandırmanın önemi de apayrıdır. Yaz aylarında güneş alan, kış aylarında ise lambaya yakın olan bir sırayı tercih etmelisiniz. Bütün yıl minyatür kağıtlardan mikro harfleri okumaya çalışacaksınız, hiçbir şey konsantrasyonunuzu bozmamalı.

  Bir diğer kuralımız da sıra arkadaşımızla aramızdaki güven sorunsalıdır arkadaşlar. Eski bir kopya-çeker atamız “Her koyun kendi bacağından asılır” diye buyurmuştur, bunu aklınızdan çıkarmayın. Arkadaşınızla ilişkiniz ne kadar sağlam olursa olsun, asla kendinizi tamamen ona yönlendirmeyin, aslolan kendi taktiğinizdir.

  Ve son önerimiz. Asla ve kat’a “İyi öğrenci gibi görüneceğim” diye sürekli soru soran, parmak kaldıran, yerli yersiz konuşan, göze batan bir öğrenci olmayın. Mümkün olduğu kadar orta karar ve sıradan bir öğrenci olmaya bakın.

  Vakit geldi

  Eveet, şimdi gelelim yöntemlerimize. Genel olarak kolay olan yöntemleri seçmeyi tercih ettik, maksat kopya-çeker adaylarının eli alışsın, kopya zanaatına daha rahat uyum sağlayabilsinler.Yeni jenerasyonun yöntemlerini bilemiyoruz tabii, aklınızda acayip bir şeyler varsa, buyurun görüş babında ekleyin. Ama diğer üye görüşlerinden kopya çekmek yok, ona göre!  1. Sıralama yöntemi:

  Bakın şimdi ışıklandırma ve sıranızın kirliliği ne kadar işe yarayacak. Kurşun kalemle oturduğunuz sıradaki boş bölgelere kopyanızın girişini yapın. Ama yazmanız gereken kopyaları önceden belirlemeniz gerekiyor. Bu her yöntem için altın kuraldır, sakın unutmayın. Kurşun kalemin iki büyük avantajı vardır. Birincisi sadece belli bir açıdan bakıldığında okunabilir olmasıdır, onun dışında hiçbir şekilde görülebilmesi mümkün değildir. İkinci avantajı ise sınavdan sonra silinebilir oluşudur. Açıkçası bu yöntem süperdir, ama çok büyük bir dezavantajı vardır ki o da statik olmasıdır. Herhangi bir sebepten dolayı öğretmeniniz yerinizi değiştirirse bütün emeğiniz havaya gitti demektir, ne mutlu yerinize oturan şanslı kişiye. Bir diğer dezavantajı da yakalandığınızda inkar edilemeyecek bir delil olarak ortada durmasıdır.  2. Dövme yöntemi:

  Vücudunuza hiç alıcı gözle baktınız mı? Hayır, öyle değil, bir kopya-çeker gözüyle tabii ki. O kadar çok kullanılabilir alan vardır ki vücudumuzda, yani öyle böyle değil. Bunların başlıcaları avuç içi, kol ve ayak bilekleri ve diz üstleridir. Eğer elleri terleyenlerdenseniz avuç içini unutun ve diğerleriyle ilgilenin. Ama öyle bir sorununuz yoksa avucunuz süper iş görür. Gözlerinizin görme durumuna bağlı olarak harfleri iyi ayarlamanız gerekiyor, ama harfler ne kadar büyük olursa o kadar az bilgi girişi yaparsınız. Kopyaları uzun cümleler halinde değil, avucunuzu ince - uzun bölümlere ayırarak ipucu kelimeler ve kısa cümleler şeklinde yazmanızı tavsiye ederiz. Parmaklar ise ek bilgi için idealdir, tarih ve formül gibi bilgileri de buralara girebilirsiniz. Bilekler avuç içleri kadar pratik olmamakla birlikte hiç de fena değildir, ama eğer uzun kollu gömlek veya kazak giymiyorsanız bunu da unutun. Ayak bileği tekniği ise daha çok erkekler içindir, bu kopyayı okumak için çorap giymemeniz ve bileğinizi diğer bacağınızın üzerine yerleştirmeniz gerekiyor (Bacak bacak üstüne atın da diyebilirdik ama böyle daha bir ciddi oldu sanki). Diz üstü ise sadece kızlara yöneliktir, etek giymeniz gerekir, fena değildir, ama çok demodedir. Çaresiz kalırsanız belki.

  3. Nezle yöntemi:

  Kolay ve yok edilebilir bir yöntemle karşı karşıyayız. Ama açıkçası fazla pratik bir yol değil. Bir kere iki gün önceden hasta rolüne başlamanız gerekiyor (Rol kabiliyetinden bahsetmiştik değil mi?) Öğretmenin görebileceği anlarda vitamin hapı, öksürük şurubu için ve bol bol burnunuzu silin. Öyle ki burnunuz silmekten kızarmalı, gözleriniz baygın baygın bakmalıdır. Sınav gecesi mendillerinizi çıkarın ve beher mendilin içine, konulara göre bölmek suretiyle kopya bilgilerini yazın. Kaleminiz dağılan mürekkepli kalemlerden olmasın, başınıza durduk yerde iş açarsınız. Sınav esnasında burnunuzu silerken çaktırmadan kopyanızı okuyun. Ancak çok kritik bir nokta var ki, o da mendile bakma sürenizin uzunluğu. Bu süreyi kesinlikle fazla uzatmayın, zira hiç kimse, kendisinin bile olsa, bir sümüğü 10 saniyeden fazla izlemez. Öğretmenin şüphelendiğini hissettiğinizde ise mendile gerçekten sümkürün ve derhal imha edin. Hiçbir öğretmen o şekildeki bir mendili incelemeyi ve delil olarak kullanmayı düşünmek bile istemez.

  4. Silgi yöntemi:

  Bu yöntem için kağıtlı silgilerden kullanmanız şart. Orta büyüklükte, fosforsuz ve kokusuz olanlarından almaya dikkat edin. Öğretmenin hiçbir şekilde dikkatini çekmemeli, dokunma veya koklama hissi uyandırmamalıdır. Okuyabileceğiniz büyüklükte (eğer bilgisayarınız varsa Times New Roman no.2 idealdir) yazdığınız kopyayı katlayıp silginin kağıtlı kısmına yerleştirin. Önünüzdeki öğrenciye göre kendinizi konumlandırarak dilediğiniz zaman kopyanızı açabilir, herhangi bir tehlike anında ise kopyayı yerine yerleştirerek ortadan kaldırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey, kopyayı kolay bir şekilde yerleştirebilmek için silgiyle kılıfı arasındaki boşluğu iyi ayarlamaktır. Evde biraz egzersiz yaparak kendinizi geliştirin.

  5. Kaos yöntemi:
  Önereceğimiz diğer bir yöntem interaktif olan ve yüksek katılım payı bulunan bir tekniktir. Adrenalin düzeyi diğerlerine göre biraz daha düşük olmakla birlikte eğlence oranı daha yüksektir. Burada amacınız sınıf içerisinde belli bir kaos yaratıp ortaya çıkan fırsatı kitlesel bir şekilde değerlendirmektir. Böyle bir durumda en çok işe yarayan formül, aranızdan seçeceğiniz bir kurbanda herhangi bir sağlık sorunu yaratıp öğretmenin şefkatini ve ilgisini onun üzerinde yoğunlaştırmak ve bu kısa süre içerisinde sözlü kopya alış verişine girmektir. Örneğin burun kanaması denenmiş ve çok başarılı olmuş bir taktiktir. Burnu kanayacak olan şahsiyet (lütfen rol kabiliyeti olan birisini seçin) parmağını sterilize edilmiş bir iğneyle hafifçe kanatır ve kanı burnuna sürer. Fazla olması gerekmez, kırmızı bir görüntü öğretmeninizin aklını başından almaya yeter. Eğer sınıf olarak “Hii, aaa, ay ay” şeklinde bir panik havası yaratılırsa çok daha etkili olacağı kesindir. Hiçbir öğretmen bir öğrencisinin kan kaybından ölmesini istemez değil mi?

  Ya biz çok kötüyüz, bu ne yaa? Birden vicdanımız sızladı. N’apıyoruz biz böyle? Sevgili öğretmenlerimiz gece-gündüz uğraşıp bizlere bir şeyler öğretmeye çalışıyorlar, bizim yaptığımıza bakın. Zaten var ya, her ne kadar kopya zanaatının ustası olursanız olun, “çok doğaldım”, “hiçbir şey anlamadı”, “ruhu duymadı” derseniz diyin, kopya çeken bir öğrenci, koyun sürüsü arasındaki zürafa kadar sırıtmakta imiş, haberiniz ola. Ve sınavında kopya çekildiğini anlamayan öğretmen yokmuş, sadece göz yuman öğretmen varmış. E bunu da duyduktan sonra, bu fedakar insanlara yapılır mı bu arkadaşlar, sorarız size?

  Bu kadar kopya hazırlayana kadar oturup çalışsanız atom mühendisi olursunuz yahu. Olmadı. Hiç yakıştıramadık sana bunu İşte Genç. Otur, bir!

  ALINTI: http://herhangibiri.blogcu.com/940164/
  ömer66 bunu beğendi.

 2. #2
  yer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  05-09-2007
  Yaş
  28
  Mesajlar
  2.296

  Standart Ynt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  bian kendimi bu yöntemkeri yaparken hissettim :S ...
  kopya güzel bişey olmayabilir ama bence dünyanın en büyük buluşlarından birisi bence ...
  emretanriverdi ve kadirirdem bunu beğendiler.

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  22-10-2007
  Yaş
  33
  Mesajlar
  405

  Standart Ynt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  valla onu bunu bilmem benim birtek kopya yöntemim vardı ve herzamn işe yarardı

  Hocaam kağıdım doldu yeni kağıt çıkarabilirmiyiiim

  Okul dönemim boyunca hiç şaşmadı şaşmazda

 4. #4
  emubaltaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  21-11-2005
  Yaş
  32
  Mesajlar
  19.887

  Standart Ynt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  tatilde çalısın bunlara

 5. #5
  PC MERAKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  01-02-2008
  Mesajlar
  5.773

  Standart Ynt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  bide gömlegin içine kagıt sokma var bunu herkez bilmez

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  29-05-2008
  Yaş
  20
  Mesajlar
  1.945

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  Ben kopyamı kağıttan çekmem saolsun yanımda bi inek oturuyo

 7. #7
  Ahmethz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  07-09-2006
  Yaş
  27
  Mesajlar
  9.159

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  şey kötü ya kendi dersinde kopya çektiren hoca başka derste gözetmen olunca çektirmeyebiliyor, terso bir durum :R

 8. #8
  dead_ghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  15-11-2007
  Mesajlar
  2.318

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  ihtiyacım kalmadı yarın tahsil hayatıma son noktayı koyuyorum B)

 9. #9
  PC MERAKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  01-02-2008
  Mesajlar
  5.773

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  kopyasız ve güzel bir sene geçirdim yaw şükür, zar zor geçtik

 10. #10
  FY2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  14-09-2007
  Yaş
  24
  Mesajlar
  1.213

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  Bende bu işte kendimi bir yerlere getirmiş birisi olarak bu tekniklere ek bir kaç tane kopya tekniği vereyim. Hepsi bizzat tarafımdan denenmiş, onaylanmıştır.

  1- Yukarda bahsedildiği gibi orta boy bir silgi alın. Silginin kağıdını atın. O bize lazım değil. Silginin ortasını kenarlarda biraz boşluk bırakarak bir maket bıçağıyla kesin. İçi boş bir sandık gibi olacak. Kserken dikkat edin. O deliğe birde kapak lazım. Bozmadan dikkatlice mümkün olduğu kadar ince bir kapak kesin. Şimdi Elinize bir kağıt alıp genişliğini o deliğe göre kesip biçin. Kağıdı bir ters bir düz şekilde katlayın. Şimdi kağıdın altını silginin içine üstünüde kapağa yapıştırın. İş tamam. Kullanırken dikkat etmeniz gereken bir kaçşey var. Silgiyi elinize aldığınızda önce kapağı açın. Ondan sonra da tek tek katları açın. Üst üste toplayın. Yani hepsini birden çekmeyin. Yoksa toplyamazsınız. Birde silgiyi kullandıktan sonra ters çevirip sıranın üstüne koyun. Yoksa kapak açılabilir

  2- 5cm genişliğindeki bir kağıdın iki tarafınıda rulo halinde sarın. Onu bir telle çok fazla sıkmadan ve çok fazla gevşek bırakmadan tutturun. Şimdi kağıdı elinize alıp ruloyu döndürdüğünüzde üstten kopyayı okuayabilirsiniz. Saklaması kolay pratik bir teknik. Kopyayı yazarken üstten ve alttan biraz boşluk bırakın ki kopyayı okurken rulo bozulmasın.

  3- Sıranın altına enaz 4 tane raptiyeyi karşılıklı olarak tutturun. Sonra ince bir kartonun üstüne kopya kağıdınızı yapıştırın. Kartonu raptiyelerle sıranın arasına koyun. Şimdi bir çekmece gibi olmuş olması lazım. Çekmeceniz kartounuz oluyor. Kartonu çekin işiniz bittiğinde itin.

  4- Kare şeklinde kağıtlara kopyayı yazdıktan sonra gömleğinizin üst cebine koyun. Yazısı sizden tarafa dursun. Sınavda cebinizi aralık bırakın. Ve o aradan kopyayı okuyun. Bu teknik pek kullanışlı olmasada kısa bilgiler için yeterli.
  ömer66 bunu beğendi.

 11. #11
  PC MERAKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  01-02-2008
  Mesajlar
  5.773

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  FY2005 rakadaş sen bu kadar kopya tecrübesini nasıl ögrendin

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  21-04-2008
  Yaş
  23
  Mesajlar
  7.404

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  vallllaa benim normalde zaten iyi çok ihtiyacım olmuyor bu yöntemlere ama oldu da ihtiyacım oldu benden hiç bir hoca şüphelenmez diyorum ki hocam yazamıyorum sıra bozuk ;) defter çıkarim gözü kapalı çıkar diyor hocalarıda biliyorum ( yürür mü duru mu falan) defterden süpper çekiyorum genelde yapmam ama işe yarıyor öle sıraya yazmak çok tehlikeli aklınız varsa yazmayın ;) bide göze batan biriyseniz sıraya yazarsanız bitersiniz ;) en iyisi öğretmenin masasına oturmak herşey görünür ordan ;) ve azıcık ağız okumayı biliyorsunuz 55 puan cepte ;)
  ömer66 bunu beğendi.

 13. #13
  PC MERAKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  01-02-2008
  Mesajlar
  5.773

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  Alıntı Be5tE Nickli Üyeden Alıntı
  vallllaa benim normalde zaten iyi çok ihtiyacım olmuyor bu yöntemlere ama oldu da ihtiyacım oldu benden hiç bir hoca şüphelenmez diyorum ki hocam yazamıyorum sıra bozuk ;) defter çıkarim gözü kapalı çıkar diyor hocalarıda biliyorum ( yürür mü duru mu falan) defterden süpper çekiyorum genelde yapmam ama işe yarıyor öle sıraya yazmak çok tehlikeli aklınız varsa yazmayın ;) bide göze batan biriyseniz sıraya yazarsanız bitersiniz ;) en iyisi öğretmenin masasına oturmak herşey görünür ordan ;) ve azıcık ağız okumayı biliyorsunuz 55 puan cepte ;)
  işte o agız okuma yöntemi sayesinde ne kopyalar verdim ne kopyalar aldım

 14. #14
  Ahmethz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  07-09-2006
  Yaş
  27
  Mesajlar
  9.159

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  ne kopya çekenler gördüm burada yöntemleri bile geçmiyor; rotring kalemin içini çıkarıp kopyayı rulo halinde saranlar, sıra altına lastik-karton kombinasyonuyla raylı sistem döşeyenler, perdeye-mermere-duvara-oturduğu/önündeki oturağa kopya yazanlar vs vs.

 15. #15
  palam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  24-06-2008
  Mesajlar
  593

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  ne uğraşıyorsunuz ya. gidin öretmeni sınıfça kafaya alın . kopyayı da çekin. nsıl kopya çektimi de anlatın. yakalanacağım korksu adrenealin olaylarına girmeyin.

 16. #16
  PC MERAKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  01-02-2008
  Mesajlar
  5.773

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  Alıntı palam Nickli Üyeden Alıntı
  ne uğraşıyorsunuz ya. gidin öretmeni sınıfça kafaya alın . kopyayı da çekin. nsıl kopya çektimi de anlatın. yakalanacağım korksu adrenealin olaylarına girmeyin.
  yaw o kadar kjolay mı öğretmeni kafaya almak yani kafaya alıyosunda sonra bi sözlü oldugu zaman sap gibi ortada kalıyosun işte

 17. #17
  erdemgazetesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  13-06-2008
  Yaş
  23
  Mesajlar
  1.281

  Standart Yanıt: Kopya Çekme Yöntemleri.

  buna çalışacağınıza derse çalışsanızda aklınız ilerleyip vatana millete hayırlı birisi olsanız

 18. #18

  Üyelik Tarihi
  22-03-2010
  Mesajlar
  59

  Standart

  Alıntı erdemgazetesi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  buna çalışacağınıza derse çalışsanızda aklınız ilerleyip vatana millete hayırlı birisi olsanız
  katılıyorum bu 7 senelik okul hayatımda hiç kopya cekmedim fakat bizim sıradakiler 1. sınıftan beri full time sınavlarda kopya çekiyorlar en akıllıları bile ama önlerinde sbs var onlar göreceklerdir.

  azıcık mantık yürütsek okul sınavlarında 100 alanları dershanede d de e de olması garip değilmi ?

 19. #19
  ck-xe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  04-04-2010
  Yaş
  24
  Mesajlar
  5.414

  Standart

  Bir keresinde İngilizce yazılısı için tahtaya sahte bir matematik formülü yazdırmıştım. Kopya yöntemim. Tek rakibi silgi

 20. #20
  yavuz_4106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  17-12-2008
  Mesajlar
  6.180

  Standart

  Sıranızın pozisyonu bir başka önemli faktördür. Konuşlanacağınız yeri iyi seçmeli, sınav sırasında yer değiştirmemelisiniz. En beceriksiz ve göze batan kopyacılar arka sıralardan çıkar, o yüzden oralardan uzak durun. Ayrıca iş bilir bir öğretmen sınıfı masasından değil, en arkadan gözleyecektir, bunu sakın unutmayın. O yüzden yerleşeceğiniz sıra nispeten öne yakın olmalıdır.'''''''''''
  En arkadakiler yakalanmıştı ama ben en önden bi güzel yürüttüm düzenimi

 21. #21
  crazzy.x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12-03-2009
  Yaş
  24
  Mesajlar
  1.057

  Standart

  süper olmuş

 22. #22
  tolgasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  11-09-2009
  Yaş
  37
  Mesajlar
  1.120

  Standart

  Bu kadar yazıyı okuyan kopya çekmeye ihtiyaç duymaz...

 23. #23
  SDN Okuru

  Standart

  Arkadaşlar Merhaba İlk Önce Bir Mağazadan Kalem Alın Ama Öyle Kalem Değil Aldığınız Kalemin İçinde Ders Proğramları Oluyor O Ders Proğram Kağıdını Çıkarın Ve Kopya Kağıdınızı Koyun Zaten Kolay Çıkıyor Sonra Hoca Gittiğinde Çekin Hoca Geldiğinde Direk ßırakın Kendi Kendine Hızlı ßir Şekilde Gider Ve Ses Çıkarmaz ;)

 24. #24
  Kenpachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  23-06-2012
  Yaş
  15
  Mesajlar
  1.219

  Standart

  1 kere din yazılısında çekmiştim kopyayı

 25. #25
  -Hewal- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  27-06-2008
  Yaş
  35
  Mesajlar
  5.209

  Standart

  Yazdığım bütün kopyaları başkasına dağıtıp her şeyi zihnimden çözüyordum tabi standart her zaman yanımda Dört adet büyük aynı renk aynı marka silgi olurdu her birine şeffaf bantla üç kat kopya sarar hiç birine bakmazdim sabaha lear yazdığım kopyalar ders çalışma yerine geçer di Tabi yanındaki arkadas ve öndeki kızlar benim kopyaları kullanip benden yüksek not alıyordu.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 46
  Son Mesaj: 01-11-2014, 14:23
 2. Kopya çekme :D
  is_for_you - forum İtiraflar
  Cevaplar: 93
  Son Mesaj: 28-02-2014, 23:55
 3. Kopya çekme dialogları süperler...
  Jengar - forum Komik Yazı
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 10-04-2010, 21:17
 4. KPSS'de büyük kopya çekme girişimi
  mesajj - forum Gündem (Dünya/Türkiye)
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 07-04-2010, 16:20

Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •