Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 44
Like Tree6Beğeni

Apple iPhone 5'mdeki Ölü Pixel Sorunu Hakkında Yardım

iPhone forumunda Apple iPhone 5'mdeki Ölü Pixel Sorunu Hakkında Yardım konusunu incelemektesiniz.

Merhabalar Sdn Ailesi Ve Sayın Yöneticiler Forumunuzu Severek Ve Beğenerek Takibini Yapmaktaydım Üye Olmak Bugüne Kısmet Oldu Hepinize Kucak Dolusu Selamlarımı İletiyorum. Konuya Gelecek Olur İsek iPhone 5 imdeki 5 ...

Ölü Pixel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Apple iPhone 5'mdeki Ölü Pixel Sorunu Hakkında Yardım

Merhabalar Sdn Ailesi Ve Sayın Yöneticiler

Forumunuzu Severek Ve Beğenerek Takibini Yapmaktaydım Üye Olmak Bugüne Kısmet Oldu

Hepinize Kucak Dolusu Selamlarımı İletiyorum.

Konuya Gelecek Olur İsek

iPhone 5 imdeki 5 6 Adet Ölü Pixel Sorunu Hakkınd Bilgi Tanışmak İçin Geldim

Aveadan Almıştım Gün İtibari İle Tele Service Formu Dolduruldu 5 6 Adet Çok Rahat Ölü Piksel Var İrili Ufaklı

Vede İşin Garip Tarafı Sanki Bilakis Azalacağına Artış Gözlemledim Gibime Geliyor

Sizce Kapalı Kutu Birebir Cihaz Değişimi mi Olur .

Yoksa Panel Değişimimi ?

Sayın @tolgacem Konu Hakkında Bilgi Fikir Sahibi Olduğunuz Kanatindeyim Konuya Vakıf Bir Kişiliğe Sahipsiniz.

Ve Tüm Sdn Üyeleri Yaşamış Olduğum Bu Durumu Sizler Veya Yakınlarınız Da Yaşadı İse Ne Gibi Durumla

Sonuçlandı Bu Konu Hakkında Fikirlerinizi Beyan Ederseniz Memnun Olurum .

Şimdiden Hepinizin Klavyesine Yüreğine Sağlık.

Kendi Şahsi Görüşüm Daimi Olmam Dileğim İle

Esen Kalın ...

Kadir Sekme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@Ölü Pixel

Öncelikle forumumuza hoş geldin. Umarım keyifli vakit geçirirsin

Eğer yeni aldıysan ve üzerinden 15 gün geçmediyse kusurlu cihazlarda yönetmelik tebliğ olarak bire bir değişim mevcut. Aldığın firma / şirket bunu hiç bir zaman kabul etmez ancak üzerilerine gider ve birazda cazgır çıkartırsan kabul etmek zorunda kalırlar.

Bir de şirketlerden şöyle bir şey duyarsın. ''Efendim sim kart takıldıysa değişim mümkün değil''. Tamamen palavra . Bunu söylediklerinde suçu kendinde hissedersin. Eğer sorun çıkartırlarsa açılmamış kutuyu al kendi iphonunu bırak ve arkana bakmadan çık. Kimse bir şey yapamaz

Alıntı Kadir Sekme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ölü Pixel

Eğer yeni aldıysan ve üzerinden 15 gün geçmediyse kusurlu cihazlarda yönetmelik tebliğ olarak bire bir değişim mevcut. Aldığın firma / şirket bunu hiç bir zaman kabul etmez ancak üzerilerine gider ve birazda cazgır çıkartırsan kabul etmek zorunda kalırlar.

Bir de şirketlerden şöyle bir şey duyarsın. ''Efendim sim kart takıldıysa değişim mümkün değil''. Tamamen palavra . Bunu söylediklerinde suçu kendinde hissedersin. Eğer sorun çıkartırlarsa açılmamış kutuyu al kendi iphonunu bırak ve arkana bakmadan çık. Kimse bir şey yapamaz
    Öncelikle İyi Dilekleriniz İçin Teşekkür Ederim .

Fakat Cihazı Alalı 3 Ay Oldu Sayılır Bakalım Gidişata Göre Sizleride Bilgilendireceğim . Cihazdan Memnunum Fakat Tek Problemim Ölü Pikseller Bakalım Netice Neyi Gösterecek .

Aldığım Zaman Sanki Yoktu Gibi Ama Hiç Siyah Resim Açıp Karanlık Ekranda Baktığımı Hatırlamıyorum .
    Ama Kendi Şahsi Görüşüm Sonradan Oluşmuş Olabilir Gibi Geliyor Ama Ölü Pikselin Sonradan Oluşma Durumu Varmı Bunu Hiç Bilmiyorum

Kendim İle Çelişiyorum Resmen . . .

Alıntı Ölü Pixel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle İyi Dilekleriniz İçin Teşekkür Ederim .

Fakat Cihazı Alalı 3 Ay Oldu Sayılır Bakalım Gidişata Göre Sizleride Bilgilendireceğim . Cihazdan Memnunum Fakat Tek Problemim Ölü Pikseller Bakalım Netice Neyi Gösterecek .

Aldığım Zaman Sanki Yoktu Gibi Ama Hiç Siyah Resim Açıp Karanlık Ekranda Baktığımı Hatırlamıyorum .
    Ama Kendi Şahsi Görüşüm Sonradan Oluşmuş Olabilir Gibi Geliyor Ama Ölü Pikselin Sonradan Oluşma Durumu Varmı Bunu Hiç Bilmiyorum

Kendim İle Çelişiyorum Resmen . . .
    İstanbul'da oturuyorsan tele service vermeseydin keşke. Apple lisanslı mağazalar var. Lydia vb gibi mağazalar. Şimdi sen tele service 'e verdin ve eğer tele service Apple ile müşterek değilse cihazın bundan sonra garanti dışı kalır haberin olsun.

İstanbul'da oturuyorsan tele service vermeseydin keşke. Apple lisanslı mağazalar var. Lydia vb gibi mağazalar. Şimdi sen tele service 'e verdin ve eğer tele service Apple ile müşterek değilse cihazın bundan sonra garanti dışı kalır haberin olsun.
    ben avea mağazasından aldım aldığım mağazada onlara gönderdi bunu benim belirme ihtimalim varmıydı ki ...

Hepinize İyi Geceler Arkdaşlar

Biraz Şikayetvar.coma Baktım da Teleservice için epey Sorunlu Bir Firma Gibime Geldi Adamlara Değişim Onayı Verip 2 3 Ay Bekletilenler Olmuş :/

Acaba Bende Bu Durum İle Karşılaşırmıyım ?

Karşılaşmaz İsem Cihazım Değişime Tabi Tutulduğunda 1 e 1 Aynı Ürünün Kapalı

Kutusumu Gönderilecek ?

Ahmethz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilkom iphone satsa da tamir vs. ye genpa veya teleservice bakıyor türkiye çıkışlılar için.
    iki defa veya 3 defa aynı sorun tekrar ederse sıfır cihaz verirler problem olmaz.
    Ölü Pixel bunu beğendi.

oslun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kutusuz sıfır iphone 5 verirler.. apple, teknik servislere kutusuz iphone gönderiyor. teknik servisler ürünün yenisiyle değişmesine karar verince apple'dan aldıkları kullanılmamış ama kutusuz iphone'ları kullanıcıya veriyorlar.
    Ölü Pixel bunu beğendi.

Hepinize İyi Geceler Arkdaşlar

Biraz Şikayetvar.coma Baktım da Teleservice için epey Sorunlu Bir Firma Gibime Geldi Adamlara Değişim Onayı Verip 2 3 Ay Bekletilenler Olmuş :/

Acaba Bende Bu Durum İle Karşılaşırmıyım ?

Karşılaşmaz İsem Cihazım Değişime Tabi Tutulduğunda 1 e 1 Aynı Ürünün Kapalı

Kutusumu Gönderilecek ?
    Teleservice gördüğüm en sağlam telefon tamircisi Sıkıntım olduğunda verdiğim telefonları bana 3-4 gün içerisinde geri dönüyorlardı. Ayrıca telefonunun durumunu internet sitesi üzerindende takip etmek ayrı bir keyif
    Ölü Pixel bunu beğendi.

@Jojoba @trnc @Kadir Sekme hepinize teşekkür ederim biraz olsun rahatladım

Bilgilendirme : Herhangi Bir Sistem kaydı Görüntülenemiyor Dün Gönderildi

@tolgacem Tolga bey konu hakkında fikir sahibiyseniz yorumunuzu alabilirmiyim?

Git değişim talep et yapamayız derlerse müdürünüz gelsin de sonra ona durumu anlat ve kanunları göster ona
    Ölü Pixel bunu beğendi.

İmei mi Siteleri Üzerinden Kontrol Ettiğimde Halen Giriş Kaydı Bulunmakta ...

ulaş35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhabalar Sdn Ailesi Ve Sayın Yöneticiler

Forumunuzu Severek Ve Beğenerek Takibini Yapmaktaydım Üye Olmak Bugüne Kısmet Oldu

Hepinize Kucak Dolusu Selamlarımı İletiyorum.

Konuya Gelecek Olur İsek

iPhone 5 imdeki 5 6 Adet Ölü Pixel Sorunu Hakkınd Bilgi Tanışmak İçin Geldim

Aveadan Almıştım Gün İtibari İle Tele Service Formu Dolduruldu 5 6 Adet Çok Rahat Ölü Piksel Var İrili Ufaklı

Vede İşin Garip Tarafı Sanki Bilakis Azalacağına Artış Gözlemledim Gibime Geliyor

Sizce Kapalı Kutu Birebir Cihaz Değişimi mi Olur .

Yoksa Panel Değişimimi ?

Sayın @tolgacem Konu Hakkında Bilgi Fikir Sahibi Olduğunuz Kanatindeyim Konuya Vakıf Bir Kişiliğe Sahipsiniz.

Ve Tüm Sdn Üyeleri Yaşamış Olduğum Bu Durumu Sizler Veya Yakınlarınız Da Yaşadı İse Ne Gibi Durumla

Sonuçlandı Bu Konu Hakkında Fikirlerinizi Beyan Ederseniz Memnun Olurum .

Şimdiden Hepinizin Klavyesine Yüreğine Sağlık.

Kendi Şahsi Görüşüm Daimi Olmam Dileğim İle

Esen Kalın ...
    Hoşgeldin. Türkçede her kelimenin başı büyük harfle yazılmaz arkadaşım, hatırlatmak isterim.

mdkbet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

@Ölü Pixel

bu olayı bana kadıköy tepe nautilus'un içindeki teknosa yapmıştı
    samsung marka bir telefon almıştım ertesi gün farkettik ki "şu kadar kontörünüz kaldı" şeklinde gelen bilgilendirme mesajlarının sesi kısılamıyor
    bu aslında sorun değil telefonun salak bir özelliği o nedenle servise veremiyorum yada arızalı olduğu için iade-değişim talep edemiyorum
    neyse telefondan memnun kalmayınca başka bir modelle değiştirmek istedim
    tutturdular içine sim kart taktınız geri alamayız
    yahu içine sim kart takmadan bu aptal özelliği keşfetmenin bir yolu yoktu ki
    neyse telefon elimde patlayınca birine hediye ettim

yalnız şu "sim kart takıldıysa geri alamayız" muhabbetini de bir türlü anlayamadım
    sim kart takınca ne oluyor ki orda ince bi jelatin mi var
    telefonun bekaretimi bozuluyor
    tekrar baba evine dönemiyor mu? töre mi var?

bunun sebebini bilen birisi bizi aydınlatabilir mi?
    sim kart takılmış telefonla takılmamış arasında ne fark var arkadaş.

Alıntı mdkbet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu olayı bana kadıköy tepe nautilus'un içindeki teknosa yapmıştı
    samsung marka bir telefon almıştım ertesi gün farkettik ki "şu kadar kontörünüz kaldı" şeklinde gelen bilgilendirme mesajlarının sesi kısılamıyor
    bu aslında sorun değil telefonun salak bir özelliği o nedenle servise veremiyorum yada arızalı olduğu için iade-değişim talep edemiyorum
    neyse telefondan memnun kalmayınca başka bir modelle değiştirmek istedim
    tutturdular içine sim kart taktınız geri alamayız
    yahu içine sim kart takmadan bu aptal özelliği keşfetmenin bir yolu yoktu ki
    neyse telefon elimde patlayınca birine hediye ettim

yalnız şu "sim kart takıldıysa geri alamayız" muhabbetini de bir türlü anlayamadım
    sim kart takınca ne oluyor ki orda ince bi jelatin mi var
    telefonun bekaretimi bozuluyor
    tekrar baba evine dönemiyor mu? töre mi var?

bunun sebebini bilen birisi bizi aydınlatabilir mi?
    sim kart takılmış telefonla takılmamış arasında ne fark var arkadaş.
    Bakın ben 6 yıldır elektronik haberleşme üzerine okuyorum. Gsm in a'sından z'sine kadar bilirim. Ancak sim kart takılan telefonun değiştirilmemesini anlayamıyorum. Yahu bu adı üstünde telefon zaten. Sim kartsız mı kullanılacak? Telefona ne takılır sim kart takılır? Bu kadar gereksiz saçma sapan bir uygulama işte.

Alıntı ulaş35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin. Türkçede her kelimenin başı büyük harfle yazılmaz arkadaşım, hatırlatmak isterim.
    Bahsetmiş Olduğun Konuya Vakıf Bir İnsanım Fakat Böyle Alışıla Gelmiş Bir Huyum Var

Halen Bir Gelişme Yok

Konunun Devamına Ve Gelişmesine İstinaden Yazıyorum.
    Bugun İtibari ile Teleservice yi aradığımda Aldığım Yanıt Cihaznıda Böyle Bir Sorunun Olmadığı Geri önderileceği.

Bunlar Benle Alaymı Ediyor ? Ben Bile SİYAH BİR ODADA Siyah Bir Fotoğraf Açtığımda Cihazdaki Beyaz Beyaz Noktaları Görebiliyorken.

Yapmam Gereken Nedir Arkadaşlar?
    @tolgacem Sizden rica ediyorum kaçıncıya etiketliyorum cevap vermiyorsunuz bir parça saygıya davet edip yardımcı olmanızı rica ediyorum

Bugun İtibari ile Teleservice yi aradığımda Aldığım Yanıt Cihaznıda Böyle Bir Sorunun Olmadığı Geri önderileceği.

Bunlar Benle Alaymı Ediyor ? Ben Bile SİYAH BİR ODADA Siyah Bir Fotoğraf Açtığımda Cihazdaki Beyaz Beyaz Noktaları Görebiliyorken.

@tolgacem Sizden rica ediyorum kaçıncıya etiketliyorum cevap vermiyorsunuz bir parça saygıya davet edip yardımcı olmanızı rica ediyorum
    Yapman gereken yetkili bir App Store'a gidip şikayetini yenilemektir. Ldyia vb gibi yerlere faturan ile beraber şikayette bulun.
    Ölü Pixel bunu beğendi.

Yapman gereken yetkili bir App Store'a gidip şikayetini yenilemektir. Ldyia vb gibi yerlere faturan ile beraber şikayette bulun.
    ben bursadan gidicem istanbula ldyia vb yerler tam olarak nerede kalıyor?
    avea bayısınden aldım cıhazı orada bakarlarmı

promidal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İmei mi Siteleri Üzerinden Kontrol Ettiğimde Halen Giriş Kaydı Bulunmakta ...
    teleservis direkt ingiltere apple store ile çalışıyor. tamir için gönderilen cihazların %99 u sıfır cihaz ile yenileniyor. ben daha teleservis de cihazı tamir olup gelen duymadım. benim cihazımın da home tuşundan çıtır çıtır ses geliyordu ama çalışmasında bir sıkıntı yoktu. gönderdim 2 hafta sonra teleservis kutusuz sıfır cihaz gönderdi (sıfır olduğunu aktivasyon tarihinden anlıyabiliyorsunuz zaten cihaz jelatini ile geliyor) yeni gelen cihazlar ingiltere applestore ürünü olduğu için de 2 yıl türkiye ve 1 yıl uluslararası garanti ile geliyor.

mdkbet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ölü pixel in garanti kapsamına girmesi için ekrandaki toplam pixel sayısının yüzde bilmem kaçı kadar olması gerektiğine dair bir bilgi hatırlıyorum ama çok emin değilim
    bunu bi araştırın isterseniz 5 tane ölü pixel belkide garanti kapsamına girmiyordur
    dediğim gibi bu bilgiden çok emin değilim bi yerlerden duydum ama tam hatırlayamadım.

Benim ipad de de 3 tane ölü piksel vardı. Genpa garantiliydi, ilk verdiğimde toz dediler, 1 hafta içerisinde aldım cihazı. Herşey normal gözüküyordu, içini temizlemişlerdi ama ekranı tam yapıştıramamışlardı ve kalkık duruyordu. Ardından tekrar 1 tane oluştu bir anda ekranda, tekrar verdim 2 gün içinde bu seferki verdiğimde 2 hafta bekledim. Cihazı almaya gittiğimde yenisi ile değiştirmişlerdi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)