Etiketli Kullanıcı Listesi

1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 60

Binada Ortak adsl Kullanımı??

İnternet Servis Sağlayıcıları forumunda Binada Ortak adsl Kullanımı?? konusunu incelemektesiniz.

Arkadaşlar bizim binadaki arkadaşlar 4 kişiyiz gelin ortak net çekelim sınırsız 2mb alalım 60 tl 15 er 15er öderdir yarı yazrıya gelir hemde sınırsız rahatça sömürürüz dedi aslında fena fikir ...

cobra11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question Binada Ortak adsl Kullanımı??

Arkadaşlar bizim binadaki arkadaşlar 4 kişiyiz gelin ortak net çekelim sınırsız 2mb alalım 60 tl 15 er 15er öderdir yarı yazrıya gelir hemde sınırsız rahatça sömürürüz dedi aslında fena fikir deil ama internette okuduğum kadarıyla hız hepsinde aynı olmuyo. ztn hız yawaş olursa uyuz uyuz nette kullanılmaz. şimdi bizde çksek böyle bi sorun olurmu o kadar masraf yapıpta sonrada boşa gitmesin bunlar. binada ortak kullanan arkadaşlar lütfen yardım edin. nasıl bi bağlantı kurmamız gerekir bilen arkadaşlar yardın etsin...

NOT: suç olduğunu biliyorum ama ttnetin bu fiyatları bizi buna itti napalım ;)

iyi bir modem alırsanız ve kablo uzunluğunuz 50 metreyi geçmezse hız konusunda sorun yaşamazsınız.

Alıntı yusher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi bir modem alırsanız ve kablo uzunluğunuz 50 metreyi geçmezse hız konusunda sorun yaşamazsınız.
    iş asıl olarak modemde bitiyo o zmn? modem kalitelisinden alırsak tmm o zmn

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 Kişiyseniz 8 Megabit Sınırsız Alın Hızda Problem yaşamassınız . Ama Ağdaki Biri Sürekli torrent Açarsa o zaman işiniz Yaş Torrent tüm Bağlantıyı Kitliyor

LaWa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Eğer 4 kişide interneti sürekli kullanacaksınız hele o arada da bir şeyler indiriyorsanız bence pek tadı olmaz.Ama ttnet hak ediyor vurun gözüne

Alıntı NikeSteeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 Kişiyseniz 8 Megabit Sınırsız Alın Hızda Problem yaşamassınız . Ama Ağdaki Biri Sürekli torrent Açarsa o zaman işiniz Yaş Torrent tüm Bağlantıyı Kitliyor
    kayseride daha altyapı yok ;) sadece üni çevresine yeni fiberoptik kabloları döşüyolar 1 yıl içinde gelir inş

Alıntı LaWa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer 4 kişide interneti sürekli kullanacaksınız hele o arada da bir şeyler indiriyorsanız bence pek tadı olmaz.Ama ttnet hak ediyor vurun gözüne
    sürekli kullanamazlar 3üde çalışıyo gündüz ben sömürürüm akşamda bişey yapmam yeter bana gündüz
    Konu cobra11 tarafından (06-08-2009 Saat 13:52 ) değiştirilmiştir.

mr_rain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben 3 yıldır 2 komşumla birlikte 1 mb/s hızı paylaşıyorum. 80 metreye kadar kablo uzunluğu sorun olmaz. Switch dağıtımı çok güzel yapıyor, hissetmiyosun bile. 2 mb/s olması da ayrıca güzel ancak şikayet olursa abonelik iptal olur !!!

Alıntı mr_rain42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 3 yıldır 2 komşumla birlikte 1 mb/s hızı paylaşıyorum. 80 metreye kadar kablo uzunluğu sorun olmaz. Switch dağıtımı çok güzel yapıyor, hissetmiyosun bile. 2 mb/s olması da ayrıca güzel ancak şikayet olursa abonelik iptal olur !!!

kim şikayet edecekki ya bende ortak oluyum diyen gelir teşekkürler cevap için

Öyle deme. Karşı apartmanda bi arkadaşımın başına geldi. alt komşusu şikayet etmiş. iptal ettiler. Normalde yasak çünkü paylaşım..o yüzden iptal ediyolar

YoungClever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

biz aynı evde 2 kişi zor paylaşıyoruz.. bence ilk başta iyi gibi görünse de, sonradan torrent'e veya rapid'e dadanan birisi olursa arada hır gür çıkabilir.. ayrıca rapidden veya diğer dosya paylaşım sitelerinden bir dosya indirmen gerekirse aynı ip üzerinden bağlanıldığı için diğerlerini beklemen gerekir..

Öyle deme. Karşı apartmanda bi arkadaşımın başına geldi. alt komşusu şikayet etmiş. iptal ettiler. Normalde yasak çünkü paylaşım..o yüzden iptal ediyolar

hmm napalım bizde kimseye duyurmadan yaparız kaplolarıda gece atarız gözükmeyecek yerlerden gören olmaz inş. eyw saolasın

Alıntı YoungClever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz aynı evde 2 kişi zor paylaşıyoruz.. bence ilk başta iyi gibi görünse de, sonradan torrent'e veya rapid'e dadanan birisi olursa arada hır gür çıkabilir.. ayrıca rapidden veya diğer dosya paylaşım sitelerinden bir dosya indirmen gerekirse aynı ip üzerinden bağlanıldığı için diğerlerini beklemen gerekir..
    doğru ama onada katlanırız ztn abartacak halimiz yok belli günler belli kişiler indirir onu anlaşır ayarlarız. böyle kotalı olunca youtube a girip rahatça vide bile seyredemiyorum hiç yoktan rahatça gezer dolaşır bişeyler yaparım illa rapide dayanmayız

Şakası yok gerçekten. Söylemeyin kimseye. Ben evin içindeki tv anteni borularından çektim kabloyu diğer komşulara. Kimsenin ruhu bile duymadı. Cinsin biri çıkar şikayet eder uğraş dur artık

hakanarin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paylaşım konusunda önemli nokta bunun ticari olarak yapılıp yapılmadığıdır. Zira 4 daire birbiri arasında ethernet kablosu çekip ağ kurdular diye TTNet aboneliği iptal edemez. Ancak bir dairenin diğer 3 daireye aboneliği sattığına kanaat getirir veya ispatlarsa o zaman kesmekte haklıdırlar.

Dediğim gibi işin içinde ticaret olmadığı sürece bu TTNet'in buna hiçbirşey demeye hakkı yok.

Şakası yok gerçekten. Söylemeyin kimseye. Ben evin içindeki tv anteni borularından çektim kabloyu diğer komşulara. Kimsenin ruhu bile duymadı. Cinsin biri çıkar şikayet eder uğraş dur artık
    doğru diyon memlekette cins mi yok!

mckenzie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TTnet Bişey Demez Sen Çaktırmadıkça Ayrıca hızda Bir Problem Olmaz Sadece Download Yaparken Hızda Düşme Olur

Alıntı hakanarin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım konusunda önemli nokta bunun ticari olarak yapılıp yapılmadığıdır. Zira 4 daire birbiri arasında ethernet kablosu çekip ağ kurdular diye TTNet aboneliği iptal edemez. Ancak bir dairenin diğer 3 daireye aboneliği sattığına kanaat getirir veya ispatlarsa o zaman kesmekte haklıdırlar.

Dediğim gibi işin içinde ticaret olmadığı sürece bu TTNet'in buna hiçbirşey demeye hakkı yok.
    doğru diyon kardeş. kesmezde para cezası verir en kötü

Alıntı mckenzie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TTnet Bişey Demez Sen Çaktırmadıkça Ayrıca hızda Bir Problem Olmaz Sadece Download Yaparken Hızda Düşme Olur
    yani download yapana hızı biraz daha fazla verir.

Ticari olup olmaması önemli deil ki burda. TTnet 4 daireye de abonelik satmak istiyor. Ama sen diğerleriyle paylaşarak mani oluyorsun buna. O da cezalandırıyor seni. Arkadaşımın internetini bu yüzden kestiler. Karşı daire ile paylaşıyordu sadece. Hem neyle ispatlayacak ticari olduğunu? Fiş mi var fatura mı

4 çıkışlı iyi bir modem aldıktan sonra sorun olmaz.

Valla biz apartmanda 4 kişi, 4 Mb sınırsız aldık. Hatlarda problem çıktı. Telekom görevlileri geldi kontrol için. Kabloları gördüler. Dedik durumu biliyorsunuz. Bu devirde internet için 59 lira vermek çok zor. Bişey demediler. Ben oradan taşındım. Komşular hala kullanıyorlar.

Alıntı versamax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla biz apartmanda 4 kişi, 4 Mb sınırsız aldık. Hatlarda problem çıktı. Telekom görevlileri geldi kontrol için. Kabloları gördüler. Dedik durumu biliyorsunuz. Bu devirde internet için 59 lira vermek çok zor. Bişey demediler. Ben oradan taşındım. Komşular hala kullanıyorlar.
    adamlarda emir kulu işte kes deseler bişey yapamzlarda. insaflı görevlilere denk gelmişin şanslıymışınız. bide aksileri var bunun hemen olaya el atar

tek sorun kullananların işi abartması olur biri bişey indirir net yawaşlar kimsede ben indirdim demiyice için yok sen indirdin o indirdi diye kavga çıkar ama modem senin evinde durursa çok yawaşladığı zaman kobloları tek tek deneyip kimin indirdiğini bulabilirsin tabi modem senin evindeykende bi sorun oldumu ttnetle sen uğraşırsın, yani iki ucu....

RunoadeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yalnız dikkat et. Samimi olmadığın kişilerle bu durumu paylaşma. Birisi şikayet ederse aboneliğin iptal olur

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)