Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
1. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var 123 SonuncuSonuncu
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 25 ve 53
Like Tree4Beğeni

İnternet üzerinden herhangi bir veri (şarkı,flim vb. )indirmek yasak mı ?

İnternet Haberleri forumunda İnternet üzerinden herhangi bir veri (şarkı,flim vb. )indirmek yasak mı ? konusunu incelemektesiniz.

Merhaba arkadaşlar . Geçen aylarda internet üzerinden : Şarkı , video, flim vb . verilerin indirilmesinin yasak olduğu hususunda haberler dikkatimi çekti . Bugün bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ...

byarslans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Question İnternet üzerinden herhangi bir veri (şarkı,flim vb. )indirmek yasak mı ?

Merhaba arkadaşlar .
    Geçen aylarda internet üzerinden : Şarkı , video, flim vb . verilerin indirilmesinin yasak olduğu hususunda haberler dikkatimi çekti . Bugün bu konu hakkında biraz araştırma yaptım dikkatimi çeken ise şu oldu UZMAN TV de izlediğim (http://www.uzmantv.com/internetten-m...irmek-yasak-mi) bir videoda bu tür indirmelerin suç olmadığını lakin paylaşımının suç olduğuna dair cümleler duydum . bu konu hakkında detaylı bilgisi olan biri bana yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkürederim.

erenberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Telif haklarına bağlı bir olay bu yani bir anlamda değişken.

Im . Aslında ben genellikle mp3 formatında veriler indiriyorum ve bu veriler genellikle yabancı sitelerden oluyor bu telif hakkını içerirmi ?

erenberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

%99.9 u içeriyordur ama Türkiye'de ev kullanıcısına bunun denetimi yapılmıyor bu da ayrı bir konu.

yani bu güne kadar yabancı sitelerden 2000 aşkın mp3 indirdim ama hiç bir sorunla karşılaşmadım . Çok teşekkürederim [MOD]@erenberk .
    erenberk bunu beğendi.

SDN Okuru

internet kafelere giderseniz çoğu masada mp3 vardır bunlar illegal olarak indirilmiş mp3lerdir bazı kafelerde birsürrü filmler vardır oyun olmayan internet kafede yoktur bu oyunların hepsi cracklidir zaten. yani bu durumda internet kafeler bile denetlenmiyorken evlere girilmesi imkansızdır

GelirVergisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uzman TV doğru demiş. Paylaşmak yasaktır o kesin, belkide indirmek de yasaktır ama yapacak bir şey yok, şayet kağıt üzerinde yazılan herşeyi uygulamaya kalksalar, Dünyada bilgisayarı olan insanların %80'ini hapse tıkamaları lazım, sahte windows kullandıklarından. Belkide milyarlarca insana tekamül ediyor bu%80.

TMac1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

her şey aslında internette kayıt altında fakat prosedürler uygulanmıyor

her şey aslında internette kayıt altında fakat prosedürler uygulanmıyor

wolkhy1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

internete kardesım o kadar para oduyoruz aylık...bır adet mp3 ındırmenın ne zararı olabılır kı...ınternetıme dokunma kardesım..özgur olmak ıstıyoruzz..........................
    byarslans bunu beğendi.

Sözde yasak

Sözde yasak

Burock98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yasak olduğunu biliyorum ama her şeyi prosedürlere uygun olarak yaparsak cebimizde 5 kuruş para olmaz

kpln04 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ttnet müzikten indiriyordum tel açmıyordu korunmalı felandı artık yapabilecek bişey yok mecburuz illegale

phoenix_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Telif hakkı varsa yasaktır bence.Bir ara 2 gün içinde silmelisiniz tarzı bir şeyler görmüştüm ama ilginç geldi.Bir de işin şu yönü var.Satın almaya kalktığımızda Türkiye'de her şeyi rahatlıkla bulamayız.iTunes mi kullanacağız illaki.Albümleri de dışarıdan getirme zorluğu var tabi.Arada gözdağı olsun diye cezalar kesilebilir ama onun haricinde çok kişiyi içeriye tıkmaları lazım.

@GelirVergisi , @TMac1 . @dark82f , @wolkhy1903 , @ProgramLama41 , @Burock98 , @xvolkapx , @phoenix_ Hepinize teşekkürederim . Konu hakkında www.telifhaklari.gov.tr'de biraz bakındım sonuç olarak her hangi bir veriyi indirmek istediğinizde karşınıza bir uyarı yazısı çıkıyorsa o veriyi indirmeniz suç olarak kabul ediliyor. Cezalandırma sistemi ise ilk indirme de uyarı alıyorsunuz bu suç sayılmıyor eğer bu işlemi devamlı hale getirirseniz para cezası , yine sürdürürseniz iki (2) yıla kadar hapis cezası almak gibi bir durumla karsılışıyormuşsunuz .

ben youtubeden ındırıyorum mozilla-dowlandhelper sayesınde yasak felan olamaz o sekılde bıde mp3e cevırdımmı tamamdır

tatar59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

internet download manager i kuruyorum basıyorum bu dosyayı indire aaa yasaktı dimi bu düzen senelerdir böyle dostum engellenemez durdurulamaz rahat ol kasma takma eglenmene bak. Orjinallerini makul fiyatlara satsınlar alalım bahanesini kendine benimse

Aksungurx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tabii ki yasak. Ancak bu ülkede hatta dünyada o kadar yayılmış bir düzenki bu öyle ben engelliyorum demekle engellenebilecek bir sistem değil bu.. Youtube'dan bile kayıt yapılabiliyorken 'ben mp3 uzantılı dosyaları yasaklayacağım' demenin inandırıcılığı tartışılır.. Bunun yanında şöyle bir konu mevcut albümleri 20 tl'den satmak yerine 6-7 tl civarı satsalar zaten insanlar en azından sevdikleri sanatçıların albümlerini evlerinde barındıracaklardır..

SDN Okuru

Standart biri guzel bir sekılde acıklama yapabilir mi?

şimdi ben hiçbirşey anlamadım bana anlayan biri varsa açıklama yapabilir mi ben imesh kullanıyorum indirmek istedim mahfuzdur diye bir yazı çıktı şimdi ben indirmeye kalksam telefonuma atsam dinlemek için bu suçmudur?

-Hewal- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Torent denilen olay varken yasaklamak ne mümkün .

SDN Okuru

kaset alın

SDN Okuru

cd demek istedin herhalde

SDN Okuru

Standart buna cevap istiyorum

filmi ve vidyo yu indirmeden de izleye biliriz ama mp3 çalarımıza nasıl müzik yüklicez o zaman?

SDN Okuru

selam flacast radyolarında dj lık yapıyoruz ve istekları youtubeden indirmek zorundayız şimdi indirmemiz yasakmı ?

SDN Okuru

star tv de gördüm yasak olmuş galiba

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)