Etiketli Kullanıcı Listesi

+ Konu Cevaplama Paneli
Gösterilen Sonuçlar: 1 ile 19 ve 19

Panda Cloud Antivirus [Ücretsiz]

Güvenlik forumunda Panda Cloud Antivirus [Ücretsiz] konusunu incelemektesiniz.

Panda Cloud Antivirus programı Cloud tabanlı ilk antivirus yazılımıdır. Ücretsiz olması, anlık koruma sağlaması, sürekli güncel kalması ve sisteminizi yormadan çalışması öne çıkan özellikleri arasındadır. Cloud sistemi programın temel işlevlerini, ...

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Thumbs up Panda Cloud Antivirus [Ücretsiz]

Panda Cloud Antivirus programı Cloud tabanlı ilk antivirus yazılımıdır. Ücretsiz olması, anlık koruma sağlaması, sürekli güncel kalması ve sisteminizi yormadan çalışması öne çıkan özellikleri arasındadır.

Cloud sistemi programın temel işlevlerini, sizin bilgisayarınız yerine kendi sunucuları üzerinden çalışarak görmesi şeklinde ifade edilebilir. Bu çalışma mantığı sayesinde Panda Cloud Antivirus, hem sisteminizi yormuyor hem de sürekli güncelleme derdi olmadan, kendi sunucuları üzerindeki virüs veritabanını kullanarak sürekli güncel kalıyor.

Kaynak

İNDİR

shadowknight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

browser tabanlı bildiğim kadarıyla. peki internet olmadığında çalışıyor mu? yani internet kapalıyken bir usb virüsünü engelleyebilir mi?

kotaya extra bi yük olur mu?

NikeSteeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı shadowknight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    browser tabanlı bildiğim kadarıyla. peki internet olmadığında çalışıyor mu? yani internet kapalıyken bir usb virüsünü engelleyebilir mi?

kotaya extra bi yük olur mu?
    Veri Trafiği Mutlaka Olacaktır Ama Boyutlarını Bilmiyorum Artık Onu Takip Etmenizi Öneririm . İnternet Olmadanda Çalışmıyor Çünkü Kendi Online Sistemi Üzerinden Tarıyor

Ayrıca Windows 7 İşletim Sistemini Desteklemiyor

Bende daha fazla detay vereyim bu yazılım hakkında:

Conficker virüsü gibi tehlikeler arttıkça güvenlik sorunu Windows kullanıcıları arasında gittikçe daha öncelikli hale geliyor. Panda Internet Security ve Panda Antivirus yazılımlarının sahibi Panda Security, virüsten korunma ihtiyacını “bulutlara taşıdı”. Cloud computing teknolojisinden yararlanan ve 3 yıldır geliştirme aşamasında olan yeni Panda Cloud Antivirus beta sürümü ile kullanıcılara daha başarılı bir güvenlik sunmayı amaçlıyor ve kişisel kullanımda yazılımı beta aşamasından sonra bile ücretsiz sunmayı hedefliyor.

Yazılım, Panda’nın “Collective Intelligence (ortak zeka)” adını verdiği özel clould computing teknolojisi, virüs ve diğer kötü amaçlı yazılımları binlerce kullanıcı tarafından oluşturulan bir ortak sanal zeka ile neredeyse gerçek zamanlı olarak algılıyor. Panda, Collective Intelligence ile yeni bir zararlı yazılımı 6 dakikadan daha kısa bir sürede tanımlayabileceklerini, ve günde 50 bin üzerinde örneği işleyebileceklerini söylüyor.

Yeni Cloud Antivirus programı, tehlikleli kodları iki bölüme ayırarak değerlendiriyor:
    Hemen taranması gereken çalıştırılabilir dosyalar ve daha düşük önceliğe sahip çalıştırılabilir olmayan dosyalar.
    İkinci bölümdeki tehlikeler bilgisayar herhangi bir işlem yapmadığı zaman taranıyor. Collective Intelligence veritabanını oluşturmak için tüketici verilerini kullanabilmek amacıyla Panda, Cloud Antivirus yazılımını ücretsiz olarak dağıtmaya karar verdi.

Yeni program söylenene göre sabit diskinizde 50 MB civarında yer kaplayacak ve çalışırken 17MB bellek kullanacak. Bu ortalama, sektördeki diğer programlara göre oldukça iyi olmasına karşın Panda, yazılımı geliştirerek en azından bellekte yerleşik haldeyken 12MB kullanabilmesine çalışıyor.

Cloud computing teknolojisi, sistem kaynaklarının kullanımı açısından baktığımızda oldukça avantajlı görünüyor, fakat diğer tarafta bilgisayar internete bağlı olmadığında sistem güvenliği biraz düşüyor. Panda’nın araştırma danışmanlarından Pedro Bustamante bu soruya “Kullandığımız model, alışılagelmiş antivirüs sunucusu ve istemcisi ilişkisini yok ediyor. Kullanıcı internete bağlı olmadığında Collective Intelligence, bağlantı kesilmeden hemen önce güncellenen yerel bir kopyayı kullanıyor” yorumunu yapıyor.

Panda Cloud Antivirus, Windows XP ve Vista için geliştirilmiş olsa da Windows 7 çıktığında oldukça büyük ölçüde destekleyecek. Bustamante, beta sürecinin bu yaz sonuna kadar sona ereceğini, fakat kullanıcıların yazılımı istedikleri kadar beta aşamasında kullanabileceklerini ekliyor

KAYNAK

QaFeİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaynakta Yavaş Tarıyor Demişler Tecrübesi Olan Varmı?

shadowknight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence biraz beklemekte fayda var

megatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pandanın i.s. sini kullanıyorum gerçekten mükemmel koruma sağlıyor.

Denemek isteyipte bi türlü kurup deneme fırsatı bulamadığım program... Panda clound

adabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben kullandım memnun kaldım. tehlikeyi otomatik algılayabiliyor elle taramalarda biraz yavaş ama sorun etmedim. güvenle kullanılabilecek ücretsiz ev kullanıcısına hitap eden bir antivirus..

spybot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kasıntı felan yapıyormu..?

Bunu kullanın başka antivirüse ihtiyacınız kalmayacak

Blackout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Denenmesi gereken bir güvenlik yazılımı. Ücretsiz ve Türkçe ayrıca.

yaşlı çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kasıntı yapmaz kasıntı yapmaz tüy gibi hafif çelik gibi sağlam arı gibi uçar yılan gibi sokar.dehşet-ül vahşet

kalamara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadaşlar ben yeni bilgisayar aldım yanında bana antivirüs programı ve şifresini verdi .ama ben kaybettim . öğrenmenin yolu var mı ?

Bunun yerine microsoft security essential kurun, daha iyi.

+ Konu Cevaplama Paneli

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Konu Bilgileri

Bu konuyu görüntüleyenler

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)